Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? fórum

A gyilkos orrsprayfüggőség - van kiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. nov. 28. 18:14
Köszönöm szépen a segítségedet, úgy teszek :-)
88. globus (válaszként erre: 84. - GreenAngel333)
2021. nov. 28. 16:25

Hagyd abba az orrprayzést!

Átmenetileg kend be Unquentum nasale kenőccsel, de csak azért mert most náthás vagy. Segít kitisztítani, és vissza is zsírozza a nyálkahártyát. De aztán letenni ezt is :)

2021. nov. 28. 16:07
Köszönöm szépen a válaszokat, de ilyen rövid idő alatt kinyírta a szaglásomat, ilyen létezik? Esetleg tudtok valamit javasolni, mivel lehet gyorsan regenerálni,mivel annyira nulla a szaglásom, hogy vmi végleges kárt okozott attól félek :(((
86. simple (válaszként erre: 84. - GreenAngel333)
2021. nov. 28. 14:04
Persze, ezek kiszárítják a nyálkahártyát, ezáltal mégtöbbet fúj az ember, így lehet rászokni. Ha mostantól nem használod, idővel helyre fog állni.
85. libikóka (válaszként erre: 84. - GreenAngel333)
2021. nov. 28. 13:45
Ne aggódj ,olvasd el a tájékoztatót.Múló tünet lesz csak gondolom.Kicsit érzékeny lehetsz rá,bajod nem lesz.
2021. nov. 28. 13:30
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, 10 napja lettem náthás, más bajom nem nagyon volt,csak teljesen begyulladt az orrüregem, eldugult, fáj, martam a levegővétel, vettem Rhinospray Plust, 3 napig használtam, max 3-4 alkalommal, de a használatával egyidőben megromlott a szaglásom,állandóan úgy érzem, mintha nagyon ki lenne száradva az orrnyálkahártyám, és nem jön vissza a szaglásom sem, persze csináltam a nátha kezdetén covid biosynex pcr tesztet,negatív lett. Mit tegyek, okozhatta-e szerintetek ezt a spray, és hogyan tudom helyre hozni, remélem nem tette tönkre. Nagyon szépen kérlek segítségeteket, nagyon kétségbe vagyok esve :-(((
2020. dec. 29. 10:54

Sziasztok!


Nekem is be kellett ismernem hogy fuggo vagyok. Parom szuleihez mentunk at Karacsonyozni 2 napja es ram tort a “bedugulas” hirtelen csak az foglalkoztatott, hogy “a kocsiban kint hagytam az orrsprayt azonnal ki kell mennem erte!” De szegyelltem bevallani, igy odasugtam a paromnak, hogy kellene a kocsi kulcs mert kint hagytam az orrspray-t. “Sajnos”apukaja felfigyelt a furcsasagomra es megkerdezte mi tortent, mire Jani azonnal bemartott es kozolte hogy orrspray fuggo vagyok miota ismer. (1 eve!). Magamban hozza tettem, hogy “es mar elotte is az voltam”.


Apukaja kiseloadast tartott a gyogyszeriparrol, hogy ez mennyire egeszsegtelen, milyen kovetkezmenyei lehetnek stb... elborzadva meghallgattam, de csak az erdekelt h “hagy menjek mar ki a sprayert!!!!!”


Otthon ujragondoltam a napot. Este ujra fujtam az orromba es hatalmas lelkiismeret furdalasom tamadt es bazi merges lettem magamra, hogy “Na ne mar! Most komolyan nem birsz leallni? Pedig nincs is semmilyen fuggoseged. Se nem dohanyzol. Nem iszol alkoholt. Kave is csak napi 1. “ mindig meg is volt a velemenyem a dohanyosokrol akik “jaj nem tudom abbahagyni” kifogassal megszegik az igereteiket. Ugyhogy ott ugy dontottem “reggeltol nem hasznalom”!


Ez a mai a 2. Nap. Azaz 1 teljes napot mar tuleltem. Elkezdtem ujra futni, mert az feltunt hogy futas alatt kidugul az orrom es kapok normalisan levegot. Az estetol rettegtem de pont elotte futottam es nem volt SEMMI bajom!! Vegigaludtam. Erzem neha hogy “van benne cucc, ki kene fujni” de megse jon semmi. De most nem annyira elviselhetetlen mint tegnap volt.

82. simple (válaszként erre: 81. - Yasemin)
2018. márc. 17. 11:35
Nagyon jó, hogy le tudtál szokni róla. Nem lehet, hogy esetleg a fűtés miatt szárazabb nálad a levegő?
2018. márc. 17. 00:05

Szia,


Két éve voltam fül-orr-gégészeten, akkor nem mondta, hogy lenne orrsövényferdülésem, viszont azt igen, hogy összenövések keletkeztek az állandó orrspray használattól. Nagyon szeretném elkerülni az orvost, mert rettegek tőle :S Nagyon reméltem, hogy valamennyire rengenerálódik és szépen el is volt 2 év alatt, ezért sem értem mi változott most :(

80. kondygirl (válaszként erre: 79. - Yasemin)
2018. márc. 15. 06:47

Szia,


Fül-orr-gégésznél jártál? Anyukámnak durva orrsövényferdülése volt. Folyton eldugult random az orra, mert túl szűkek voltak a járatok. Megunta az állandó orrspray használatot és rászánta magát a vizsgálatra. 5 éve műtötték, azóta csak ha náthás beteg dugul az orra.

2018. márc. 15. 00:32

Sziasztok,


Jó ideje halott ez a topic, de most már nem bíííírom. Már 2 éve nem fújtam orrsprayt az orromba! Azon a napon letettem, mikor orvosnál voltam. Nem tagadom voltak nehéz időszakaim, főleg allergia és betegség alatt, de kitartottam.

Viszont az elmúlt 4 hónapban új problémával szembesültem. Mostanában sokkal többször dugul el random az orrom. Ugyanúgy, mint régen az orrcseppes időkben. 3 hétig ok, aztán 3 napig szenvedek. Azt vettem észre, hogy alkoholfogyasztás után jelentkezik, ezért arról is lemondtam (na, nem mintha alkesz lennék, de most már eseményen sem iszom semmit, ami végül is tök jó). De úgy látszik, hogy nem (csak) ez váltotta ki, mert nem szűnt meg. Tegnap még kaptam levegőt, minden oké volt, reggelre már be volt dugulva a fele, most meg mindkettő. Fogalmam sincs, hogy miért tért vissza, pedig reménykedtem, hogy regenerálódik valamennyire az orrnyálkahártyám. Ilyenkor tamponálom vazelinnel napi 3X, ahogy annó tanácsolta az orvos (mert alapvetően ki van száradva, azt mondta és emiatt termeli a váladékot), de nem állapot, hogy 3 hetente nap 1 órákat alszok. Nagyon el vagyok keseredve. Dehidratált lennék? Stressz miatt legyengült volna a szervezetem? (Az van dögivel sajnos). Egyszerűen nem értem mi hozta elő megint. Allergiára szedek gyógyszert, de ez még nem is aktuális. A háziorvos szerint refluxtól is lehet, de arra is van gyógyszerem (érzem mikor az előjön és érdekes módon akkor nem dugul be). Tanácstalan vagyok és kimerült :( :( Esetleg valami ötlet?

2016. ápr. 12. 20:01

Sziasztok,


Gondoltam megosztom, hogy mire jutottam. 2 hónapja nem fújtam, yeah! :) Napközben most már egyáltalán nem dugul be az orrom. Éjjel az egyik szokott, hol erősebben-hol kevésbé. Jellemzően az, amelyik oldalon fekszem. DE! Ki tudom fújni (már ha felébredek) Itt az allergiaszezon, már most szedem a gyógyszert. Már a szteroidos orrsprayt sem használom és jó két hete a vazelines tamponálást sem csinálom, pedig annak éreztem a jótékony hatását. Arra lehet visszatérek, ha az allergia miatt durvulna a helyzet. Jelenleg megvagyok nélküle. Lehet már hozzá is szoktam ehhez az állapothoz, mert eszembe sem jut, hogy fújjak az orromba. Remélem másnak is hasznos ez a fórum egyébként, aki hasonlókkal küzd. :)

77. simple (válaszként erre: 76. - Yasemin)
2016. febr. 12. 21:25
Örülök! :) Próbáld a jó oldalát nézni, legalább az egyiken kapsz levegőt! :D Így már mindjárt más ugye? :) Na meg innentől már csak jobb lesz. De hős vagy, hogy kitartasz, nagyon szuper!
76. Yasemin (válaszként erre: 75. - Simple)
2016. febr. 12. 21:23
Igen, egy hete. :) Most nehezen mert benne vagyok egy jó kis légcsőhurutban... az kellett most :( Igazából az egyik dugul be csak mostanában ülés és fekvés közben, ami pont elég, hogy az őrületbe kergessen. De lehet ennek is örülhetek...
75. simple (válaszként erre: 74. - Yasemin)
2016. febr. 12. 15:58
Az a tengervizes semmire nem jó, én is próbálkoztam vele. azóta "tiszta" vagy? Hogy bírod?
74. Yasemin (válaszként erre: 73. - Grizus)
2016. febr. 12. 15:56
A tengervizes nekem sem. Így csak reménykedem, hogy idővel jobb lesz fekvés és ülés közben.
73. grizus
2016. febr. 11. 21:44

Jó értem.

Én régi motoros vagyok, az a leállásom is évekkel ezelőtti. Azóta nem jött vissza teljesen a nyálkahártya, de jobb. (Fogalmam sincs, milyennek kéne lennie... nem tök száraz.) Próbáltam tengervizes sprayt, semmit sem ér.

72. Yasemin (válaszként erre: 70. - Grizus)
2016. febr. 11. 21:02
Válasz lentebb.
71. Yasemin (válaszként erre: 69. - Grizus)
2016. febr. 11. 21:02
A Novorin nem szteroidos!!!! Én ilyet sosem mondtam! Azt mondtam, hogy 6 éve én is Novorinnal kezdtem el orrcseppezni. És egyébként a Novorin xylometazolin-hidrokloridot tartalmaz, ugyanúgy, mint a Rhinospray Plus és általában az összes vény nélküli orrdugulást rövid távon megszüntető szer. Na ez fogja tönkretenni az orrnyálkahártyádat!!! Azt írtad használod, de kicsit, éjjelre. Ugyanígy voltam vele én is. Majd évek múlva fogod meglátni, hogy az említett szer mit tesz a nyálkahártyáddal!! Amit én kaptam az orvostól a SZTEROIDOS orrspray (ami ellen nagyon ágálsz), azt vény nélkül nem lehet kapni és megint mondom ne keverd a mometazon-furoátot (ez a hatóanyaga) ami a kortikoszteroidoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartoznak, az "anabolikus" szteroidokkal, amikkel egyes sportolók doppingolnak, és amiket tabletták vagy injekciók formájában alkalmaznak. Megint mondom nekem semmi gondom vele, inkább ezt használjam rövid távon és lohassza le a gyulladást a nyálkahártyámról (amit a Novorin és a Rhinospray okozott), mint hogy újra a kezembe vegyek egy vény nélküli orrcseppet vagy sprayt. A te esetedben, meg te tudod mi éri meg és mi nem, arról nem tudok nyilatkozni.
70. grizus
2016. febr. 11. 20:39
Most azt találtam, hogy nem szteroidos.
69. grizus (válaszként erre: 67. - Yasemin)
2016. febr. 11. 20:37

Ezt hogy érted, a Novorin SZTEROIDOS?!

Emlékszem, évekkel ezelőtt unokanővérem egyik barátnője hogy ki volt borulva, hogy szteroidos gyógyszert adtak a gyerekének és nem is szóltak előtte, utólag tudta meg. Szemétség. Képesek eladni egy orrcseppet, ami egy triviális dolog és szteroidos?

Persze mi a fenét is várok a gyógyszeripartól, ja persze!!!

68. Yasemin (válaszként erre: 65. - Eandi78)
2016. febr. 10. 08:50
Szia. Érdekes, mikor gyerek voltam nem voltak még ilyen orrcseppek/sprayk, legalábbis nekem sosem ajánlotta egy orvos sem. Vagy nem voltak ennyire elterjedve. Meg az is fontos, hogy tudja az ember, hogy mitől van az orrdugulás... mert ha megszünteti az okot, akkor a tünet is elmúlik (lásd allergia kezelés). A szteroidos orrsprayt pedig én sem érzem vészesnek és nem évekig tartó használatra kaptam, hanem, hogy a végletekig gyötört nyálkahártyámról lemenjen a gyulladás.
67. Yasemin (válaszként erre: 64. - Grizus)
2016. febr. 10. 08:43
Igen, szteroidos. És ez nem az a szteroid, amit a sportolók stb nyomnak magukba. Én is így voltam vele, hogy ja, csak alváshoz kell. Aztán majd telik az idő és már nappalra is kell stb. De te tudod...
66. Yasemin (válaszként erre: 63. - Grizus)
2016. febr. 10. 08:42
Szia. Én is Novorinnal kezdtem 6 éve. Ugyanígy szórványosan csepegtettem, illetve mikor beteg voltam vagy allergiás reakcióim voltak. Én most tenném le a helyedben. Jól mondták a gyógyszertárban.... én is megkaptam sokszor, de ugyanezt mondtam magamnak, hogy csak kicsit használok, az biztos nem olyan káros. Sajnos de :(
65. eandi78 (válaszként erre: 64. - Grizus)
2016. febr. 9. 06:33

Szteroidtól félsz? Pedig a havi 2 doboz orrcsepptől lehet, hogy nincs orrnyalkahartyad:( 7 éve használok szteroidost és nincs orrdugulásom, a vérképem is jó. Nem értem miért vénynélküli még a sima orrcsepp, a forró italporokról nem is beszélve, amit sokan desszertként isznak.

1 doboz spray kb. 3 hónapra elég. Egyszer hagytam abba, mert úgy gondoltam, hogy nem is vagyok allergiás. Az antibiotikum, köptető, orrcsepp, amit kaptam az arcüreggyulladásra biztos többet ártott, mint az előtte évekig tartó orrspray+allergia gyógyszer:(

64. grizus (válaszként erre: 39. - Vykusz)
2016. febr. 9. 04:16

szteroidos orrspray??!!!


Ezt használja az, akinek két anyja van.

Nekem különben is csak alváshoz kell egy kis orrcsepp, akkor se mindig.

63. grizus
2016. febr. 9. 04:14
Én Novorint használok. Egyszer egy patikában "lebuktam", kiderült, hogy nem szabad rendszeresen használni mert tönkreteszi az orr nyálkahártyáját, nálam is ez történt, akkor egy jó ideig nem használtam és valahogy nem is kellett. De aztán visszaszoktam. Mert ugye, nappal nem kell, de alváskor érzem, hogy kissé eldugult... szóval nem használok sokat, bár ki tudja, mi a sok, úgy havonta max. 2 üveggel. Az függés? Segítség, akkor én is orrcsepp-függő vagyok?! Amúgy jó ez a fórum.
62. Zsuzska1425 (válaszként erre: 61. - Yasemin)
2016. febr. 8. 23:47
Patikában kapható üres orrspray üveg,megtöltöd,és igény szerint használod orrspray helyett......sós gyógyvíz
61. Yasemin (válaszként erre: 60. - Zsuzska1425)
2016. febr. 7. 22:23

Szia!


A Salvus vizet milyen módon kell használni? Bocs, de még nem hallottam róla.

2016. febr. 7. 09:22

Párom heti 2 üvegorrsprayt használt.Rábeszéltem,h próbálja ki a Salvus vizet,és 1 hét alatt rendbejött,csak azt vettük észre,h már nincs szüksége orrsprayre,könnyen lélegzik,stb....

Több,mint15 évig volt függő,már másfél éve nélküle él :-)

Bátran ajánlom mindenkinek,mi egy litert vettünk élelmiszerboltban 690 Ft-ért,az több,mint 1 évig elég a 2 gyerkőcnek,de ha van kisebb kiszerelés,éscsak erre kell,elég 1-2 dl is,amekkora van :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook