Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha a párom olyan, mint az apám (akit gyűlölök)? fórum

Mit lehet tenni, ha a párom olyan, mint az apám (akit gyűlölök)? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Szemikee (válaszként erre: 34. - Lolita2112)
2018. szept. 21. 10:59

2016.majusaban irta, hogy szakitott vele. ;)


Bar regi topik, de hatha valakinek hasznos lehet, aki majd olvassa ezt a forumot:

Sokszor segit nekem a kovetkezo par mondat, de meg csak a vege jutott el igazan a tudatomig.


Draga Szuleim!

Koszonom neketek az eletem. Koszonok mindent amit kaptam es azt is amit nem kaptam meg, pedig azt hittem, hogy nekem az jar.

Most megyek, megkeresem magamnak ezeket a vilagban es kihozom magambol a legjobbat.

(Bert Hellinger, aki a csaladallitast "feltalalta")



A szuleinktol azt kaptuk, amit ok akkor a legjobbnak lattak. Tobbet nem tudtak volna. Valoszinu o/ok is azt adtak amit kaptak, mert nem tudtak, hogy lehet ezt maskepp is.


Hasonlo cipoben jarok, tobbek kozott ez is az egyik oka annak, hogy vege lett egy 5 eves kapcsolatomnak.

4.depresszios periodusomban vagyok jelenleg es elotte sosem voltam ilyen depresszios, szorongos. Anyamtol azt lattam, hogy nem szall ki egy olyan hazassagbol, ahol megalazzak, megverik es lealacsonyitjak.


Vannak bizonyos elemek, amikben parom hasonlit apamra, megutni hala az egnek sosem utott meg.


Mind a kettejuknel az elfolytasokbol es a rossz peldakbol erednek a "hibaik".


Eddig is sejtettem, hogy apam haragja es duhe nem az anyam es 2 gyereke ellen szolt. Viszont 2 hete egy csaladallitas alkalmaval valoban igazsagot nyert a sejtesem.


(Sokan tul ezoterikusnak es spiritualisnak tarthatjak a csaladallitast. Nagyon szkeptikus voltam vele en is, de amit a sajat szememmel tapasztaltam az teljes mertekben meggyozott.)


Gondoltam megosztom eme par sort, mert ha mas is jar ilyen cipoben es olvassa ezt a topicot, akkor hatha segitseg lehet neki. ;)

2018. szept. 20. 04:09
ha nem vagy paroddal boldog akkor miert maradsz vele?
33. messzi idegen (válaszként erre: 1. - Kyra16)
2016. máj. 18. 17:18

A minta,amit otthonról hoztál.

Szakíts.

Ennyi.

2016. máj. 18. 14:52
tiszta maunikasó.
2016. máj. 18. 14:48

Akinek az apja pl. alkoholista, a társa is az lesz.

Akinek az anyja gyûlöli a szexualitást, ônmagának is problémája van azzal.

Így mûködik a tudatalatti.

30. ina87
2016. máj. 17. 21:11
egyertelmu szakits vele.kar tovab rabolni egymast idejet foleg ugy h te valtoztatni akarsz a parodon
29. MZsanett (válaszként erre: 28. - Kyra16)
2016. máj. 17. 20:22
Jobb később, mint soha.
28. Kyra16
2016. máj. 17. 20:13
Egyébként végül szakítottam vele. Sokkal hamarabb kellett volna..
27. 342402de6d (válaszként erre: 8. - Kyra16)
2016. febr. 6. 11:26

Önmagadnak nem vagy elég jó.

Ha neked panaszkodnak az tetszik??

Változtasd meg magad,ne a másikkal foglalkozz.

2016. febr. 6. 07:44
nem birod megvaltoztatni.olyannak kell elfogadnod amilyen!
2016. febr. 6. 07:17
Fura, hogy feltesz valaki egy kérdést, aztán szépen eltűnik....
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - Csikil4ny)
2016. febr. 5. 18:19
Ez a visszafelé ható tényező nagyon igaz. Saját magadat mérgezed és rombolod a gyűlölettel és haraggal. Lépj túl ezeken és próbáld figyelmen kívül hagyni. Lassan de menni fog és a te lelked is harmóniába kerül.
23. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Kyra16)
2016. febr. 5. 18:15

Többen javasolták, hogy először zárd le magadban a múltat, old fel a feloldhatatlannak tűnő kérdéseket és csak azután akarj jó párkapcsolatot.


A Mérgező szülőket olvasod? Ha nem, akkor azt olvasd el! A gyűlölet, a harag a legjobban visszafelé, tehát rád hat, ezért veszélyes, nem tudsz tőle előrelépni.

2016. febr. 5. 18:13
Legközelebb téged válasszanak.
2016. febr. 5. 18:03
ÖÖöööööööööö meg kéne próbáli növel....
20. 5a93082317 (válaszként erre: 1. - Kyra16)
2016. febr. 5. 17:59

Ez az a pillanat, amikor ideje lenne a saját lábadra állni, felépíteni egy ép személyiséget és utána választani kapcsolatot.


Ép, boldog párkapcsolata csak ép, boldog személyiségnek lehet.

2016. febr. 3. 20:42
Szerintem ha erre egyszer rájöttél, akkor többet nem fogsz tudni úgy rátekinteni, mint korábban, mert lényegében az hozott össze titeket, amit itt más is írt, hogy nem tudtad feldolgozni a szüleiddel kapcsolatos sérelmeket, és emiatt vonzott benne valami. Furcsa paradoxon. Velem is megtörtént ez, nekem is volt egy olyan párom, aki az apámra emlékeztetett, de ahogy erre rájöttem, éreztem, hogy nem fog sokáig tartani ez a kapcsolat. Viszont fogd fel ezt lehetőségnek, mert sokat lehet egy ilyen helyzetből tanulni. Most ugyanis nem az apáddal jársz, hanem egy olyan férfivel, aki veled egyenrangú fél, így mindjárt más a helyzet.
18. 3abcc56f08 (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2016. febr. 3. 20:35
Nem vitatkozom, biztosan van ilyen. Hála Istennek, még soha senkit nem kellett gyűlölnöm. Olyan ember van több is, akit nem kedvelek, sőt nem szeretek, vagy nagyon ellenszemves, de gyűlöletet még nem éreztem senki iránt. Lehet, hogy nagyon magamból indultam ki, azért érzem nagyon erősnek ezt a kifejezést. Az én olvasatomban a gyűlölet az olyan, hogy akár ölni is képes.
17. Csipkerózsika (válaszként erre: 15. - 3abcc56f08)
2016. febr. 3. 20:32

Biztos nem véletlenül használta pont ezt a szót.

Igen, lehet gyűlölni, sok bántalmazó szülő van, akik kivívják és meg is érdemlik.

16. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Kyra16)
2016. febr. 3. 20:32

Hát, először is, ez a gondolat - hogy nem vagy elég jó - a tiéd. Tehát neked magadban kell feloldanod.

Másodsorban, míg fel nem dolgozod és el nem fogadod a szülőktől, főleg az ellenkező nemű szülőtől elszenvedett sérelmeket, addig mindig olyan partnert és egyéb helyzeteket vonzasz be, ahol ugyanazt kapod, éled meg.

Ha sz@r volt a gyerekkorod, azt fel kell dolgozni, máskülönben nem lesz jó párkapcsolatod.

15. 3abcc56f08 (válaszként erre: 1. - Kyra16)
2016. febr. 3. 20:05
A gyűlölet szót nagyon erősnek érzem egy szülővel szemben. Lehet szeretni, és lehet nem szeretni is szülőt, de gyűlölni? Persze, nem tudom az okokat, mitől van az ennyire erőteljesen negatív érzés. Ha viszont az apádhoz hasonló vonásokat látsz a férjedben, akkor a mostani rossz érzéseid vele szemben is gyűlöletté változhatnak. Talán ezt nem kellene megvárni.
14. lusza (válaszként erre: 8. - Kyra16)
2016. febr. 3. 19:20
Ha fáj, ahogy a párod viselkedik veled, miért vagytok együtt? Miért kell olyannal lenni, aki sokszor megbánt?
2016. febr. 3. 18:48

Ha az apádat gyűlölöd és a párod olyan mint az apád, akkor már meg is van a válasz. Tudod te is.


Miért vagy még vele?

Úgy akarod leélni az életedet, hogy őt is megutálod?

Felesleges időhúzás, lépj.


Sok sikert.

2016. febr. 3. 18:38
Keress olyat, aki nem olyan, mint az apád. Így folyton az apádra emlékeztet a párod, akit gyűlölsz. Ez így nem hangzik túl jól...
2016. febr. 3. 17:50

Szerinted minden pasi ugyanolyan, vagy van Szőkeherceg is? Kyra16, 2007-10-07 14:12

mindegyik ugyanolyan [21] Csík [Lista]

van Szőkeherceg [179] Csík [Lista]

mindegyik ugyanolyan és nincs Szőkeherceg sem :P [172] Csík [Lista]

Ezt a szavazást kihagyom! [55] - [Lista]


Szavazatok száma: 372

-----

Ha számodra nem ő a Szőkeherceg akkor nincs min gondolkozni...

10. b598e4912b (válaszként erre: 8. - Kyra16)
2016. febr. 3. 14:20

egy bizonyos mértékig jó, ha az ember meg akar felelni a másiknak, de aztán már zavaró, sőt gyűlöletkeltő is lehet!

Ha idegesíted, akkor túllépted az egészséges határt, vagy alapból lobbanékony.

Tökéletes partner nincs, olyan van, aki hajlandó a kompromisszumokra, aki megbocsátja a butaságaidat, és cserébe képes vagy te magad is megbocsátani!!!

2016. febr. 3. 14:06

Ha nem tudsz valakit elfogadni tokkal-vonóval úgy, ahogy van, jobb, ha lépsz tovább.

Itt írta valaki: "Ne gyártsatok magatoknak poklokat."

2016. febr. 3. 13:44
25 éves vagyok, 6 éve vagyunk egymás életében ebből 3 éve vagyunk egy pár. Sok mindent elmondok neki ami fáj a viselkedésében, némelyeken változtat némelyeken nem. De az alap érzés hogy "nem vagyok elég jó neki" az nem változik meg bennem. Meg igazából néha úgy érzem hogy a "panaszkodásommal" csak idegesítem.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kyra16)
2016. febr. 3. 13:42

Szia! A nevelés természetesen befolyásol gyermekkorban, valószínű hagynak bennünk nyomokat is, de aki erős és akar is, az nem néz vissza, hanem kialakítja a saját életét, nem nyafog a múlton, mert azt már meg nem történté tenni nem lehet. Előre kell nézni és építeni a jelent és a jövőt, ahogy nekünk jobb.

A pároddal meg szakíts, ha zavar. Ezen is csak Te tudsz segíteni, keress olyat, aki megfelel.


Sok sikert hozzá!

2016. febr. 3. 13:42
Amíg gyûlölet van a lelkedben, szeretni sem tudsz igazán senkit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook