Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Ha barna vászonra sárgával festek, az milyen lesz?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Kreatívságok

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

10. luca néni2016-02-03 07:32
A batikolás távol áll tőlem, azt nem mertem kockáztatni, mivel a látható eredmény után már nincs mód a javításra.
(válasz Channa* 8. hozzászólására)

9. luca néni2016-02-03 07:31
Fogalmam sincs milyen festékre gondoltam, és hogy alakul majd. Azért gondoltam barna lepedő sárga foltokkal, mert akkor kevesebb festék kell, ahogy nézem a zsiráfokat.
(válasz Sylvanas 7. hozzászólására)

8. Channa*2016-02-02 19:12
Ha a barna anyagot befested sárga ruhafestékkel, akkor az olyan fura színű lesz.

Ha zsiráf jelmez a cél, akkor a barna anyagra textil festékkel (amit ecsettel kell felvinni) fesd a foltokat, vagy batikold a sárga anyagot, ha van, ettől olyan természetes foltos lesz, ha jól kötözöd az anyagot.

7. Sylvanas2016-02-02 11:50
Hm.. A ruhafesték az nem tömör festék mint pl egy akril vagy olajfesték. Nem egyről beszélünk akkor. De előnyösebb lenne a sárga vásznat barna foltokkal tarkítani nem? Vagy akrilfestéket használni

De olyan textilfesték van amivel mintát lehet rajzolni. Ilyenre gondoltál?
(válasz luca néni 6. hozzászólására)

6. luca néni2016-02-02 11:45
Akkor átlátszatlan ruhafestéket kell venni ? Azt hittem csak olyan van. Szóval akkor lehet sötétet világosra festeni.
(válasz Sylvanas 5. hozzászólására)

5. Sylvanas2016-02-02 10:36
ha átlátszó a festék (tehát nem tartalmaz átlátszatlan pigmentet akkor egy maszatos valami lesz. ha átlátszatlan akkor mindegy milyen színű az alap

4. luca néni2016-02-02 10:08
Ruhafestéket szeretnék használni zsiráf jelmezhez. Azt szeretném tudni, hogy barnán a sárga sárga lesz-e ? Mert fehéren a sárga sárga, de barnán ? Nem szeretnék az utolsó pillanatban meglepetést :)

3. Vessla2016-02-02 08:59
Najó. :D
Festék függő :D
Nyilván egy akvarell festményen átüthet a barna vászon, és erősen gondolkodhatsz, hogy az optikai színkeverésnek mennyire fogsz áldozatul esni, mert ott a száradás is változtatja a színt.
Ha ennél "töményebb" festéket használ, mondjuk olajfestéket, ott a vászon színe egyáltalán nem befolyásolja a végeredményt. Már ha jól használod a festéket :D

2. Vessla2016-02-02 08:57
Sárga.

1. luca néni2016-02-02 08:55
Ha barna vászonra sárgával festek az milyen lesz?