Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kislányom fekvés után többször is kér vizet, rossz szokás? fórum

4 éves kislányom fekvés után többször is kér vizet, rossz szokás? (tudásbázis kérdés)


10. *Csajszi* (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2016. febr. 4. 10:17
Csak rossz szokas (volt, remeljuk) :)
2016. febr. 4. 09:05

MA este semmi gond nem volt víz ügyben :)

Csak a farsangról akadt pár kérdése még :P

8. nikletty (válaszként erre: 7. - *Csajszi*)
2016. febr. 3. 12:12

Na reggel megdícsértem, hogy ügyes volt, s nem kellett a vízzel futkozni, anya is előbb végzett a konyhában és jöhetett aludni :)

Csak következetesen ki kell tartani ugyanígy, s elmúlik biztos vagyok benne.

Komolyan inkább bemegyek ha még egy ölelést kér, vagy előfordul hogy fekvés után jut eszébe egy dal, amit oviban dalt, s szívesen meghallgatom, szeretem tudni mi van vele... de ez a víz kifogás sokkal bosszantóbb számomra.

7. *Csajszi* (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2016. febr. 2. 22:27
Rendben lesz ez akkor :) Nalunk a sok dicseret, meg a matricak csodakra kepesek :)
6. nikletty (válaszként erre: 5. - *Csajszi*)
2016. febr. 2. 22:20

Köszi ez jó ötlet, holnap reggel meg is dícsérem!

Ma este végül azt csináltam, hogy pizsama húzás után újra leültünk az asztalhoz - fontos, hogy nem az ágyba vittem neki- ölembe vettem és adtam neki egy pohár vizet, hogy na most igyon, amennyi jól esik, mert ágyban nem iszunk, nem futkozunk a vízzel. Be nem vihetjük, megbeszéltük, mivel ő maga mondta, mi van ha nem látja, hova kell visszarakni, s kiborulhat...

S utána csak egyszer próbálkozott, de ledumáltam (tegnap hisztizett), ill lefektettem és picit simogattam.

Szóval jól sikerült :)

5. *Csajszi* (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2016. febr. 2. 22:13
Szia, en sem hiszem, hogy hagyni bent vizet jo otlet. 4 evesen mar eleg 'nagy' hogy megbeszeld vele, hogy villanyoltas utan alvas van. Egyik reggel ha ugy ebred, hogy nem kert vizet este, nagyon dicserd meg, az sztem segiteni fog a leszokasban. Nalunk szerintem segitene, en lanykam is 4 eves.
2016. febr. 2. 11:43

Nálunk ez menetrendszerű:)

Lefekszik és tudom hogy még 2x kijön.Egyszer pisilni,egyszer inni.Csak az időt húzza:)

Nyugi biztos nincs baj!

3. nikletty (válaszként erre: 2. - Hidewatch)
2016. febr. 2. 11:21

Szia

én is erre gyanakszok, főleg hogy ma reggel az oviban is megpróbálkozott vele...

ki kell találnunk valami megoldást...

az a baj, adhatnék neki be pici műanyag pohárba kicsi vizet, de további gondokat generálhat, elfogy a víz akkor abba kérhet még, vagy kiborul, indulhat a takarítás, ha csörős/ilyen szopogatós üvegbe teszem be, akkor meg ismerem, játszani kezdene vele... autó úton is ezt szokta, s ezért ivás után szigorúan el kell tőle venni.

2. hidewatch (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2016. febr. 1. 22:33
Ha ez nálunk történne, akkor ez tutira egy ürügy lenne, hogy minél tovább tologassuk az alvást :) Szerintem nálatok is csak ürügy :) Majd jön a pisilni kell, kakilni kell, együnk még egy kicsit, stb. De persze biztosan csak te tudhatod, viszont ha tényleg ürügy, akkor hamar csípd el, különben szokás lesz, és minél tovább hagyod, annál nehezebb lesz leszokni róla.
2016. febr. 1. 22:24

Kislányom pár hete kezdte, hogy lefekvés után még elkezdett kérni inni.

Eleinte persze, oke, igyon pár kortyot. De most már ott tartunk, hogy 2-3x is kér még, s nem hiszem el, hogy szomjas, mivel bőven ivott előtte vacsikor folyadékot. A lakásban nincs melegebb mint eddig. Mondjuk lekopogom, hogy ágytiszta, felébred ha kellene pisilni, ezen nem kell aggódni, bár ki kell még kísérni.

Amúgy alszik délután, itthon és oviban is, s nyílván gondolom/tudom, hogy hétvégén kicsit eltolódik a napja, hisz nem keltem akkor reggel, s ez okozhatja, hogy hét elején nem alszik el olyan hamar... de akkor sem okés, hogy vízzel rohangáljunk...



Most agyalok

1. rossz szokás alakult ki, nem sikerül elaludnia még, s egy jó indok, hogy behívjon.

2. valami baja lenne veséjének?

3. rakjunk az ágya mellé kis vizet és kész? - ezt mondtam is neki. Erre már jött is a kérdés, de ha elfogy a víz, akkor...? Mondtam neki, hogy nem, annál többet akkor nem kap.


Kíváncsi vagyok esetleg tapasztalatokra.

Következő estére ki szeretném találni a "stratégiát":P


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook