Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ennyi várakozás után lehet babánk? fórum

Ennyi várakozás után lehet babánk? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 7. 22:12
szia:) köszönöm válaszod... igen úgy lessz kérek egy pajzsmirigy vizsgálatott is,és azt is vinni fogom az orvosnak. Párom sperma vizsgálatából s nekem a vér és a pajzsmirigy vizsgálatból szerintem már sokat tudd mondani az orvos. Sőt,biztos is hogy tudd majd valamit mondani mert szerintem hormonproblémáim vannak. Csak azt kívánom meg mondogatom magamba hogy a férjemnek ne legyen baja,inkább nekem,de persze nem azt mondom hogy meddő legyek vagy hogy ne lehessen gyerekem.. hormon problémára gondolok.. azt úgy tudom lehet gyógyítani,és ha ez a baj ami majd kiderűl,akkor majd csak össze tudjuk hozni a babát ugye? :) Minden hormon probléma gyógyítható??
39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - 1770b631db)
2016. febr. 5. 12:49

A 21. ciklusnapon menj vérvételre, ha hétköznapra jön ki, de ha hétvégére, akkor utána való hétfőn. 21-22-23. nap ugyanúgy jó. Ha hosszabb a ciklusod, mint 28 nap, akkor kell eltolni kicsit a 21. napi vérvételt. Ezen ne agyalj, nem olyan bonyolult ez ! :)

Bárhol megcsináltathatod az andrológiai vizsgálatát a férjednek és a Te vérvételed is, nem fog belekötni az orvos, ő csak ajánlott valakit.


Ha meglesz a hormonleleted és a férjed eredménye, akkor abból már sokmindenre következtet az orvos.


Ha teljesen jó a hormnműködésed, akkor további vérvizsgálatok lesznek trombofília, Leiden-mutáció, MTHFR mutáció, és egyéb hasonlók.

Petevezeték-átjárhatóságit is szoktak csinálni.


Javaslom, hogy a háziorvosnál kérj egy nagylabort, benne pajzsmirigyvizsgálattal! Mondd neki, hogy a meddőségiben kérték. Ez is alapvizsgálat, a szervezet alapműködéséről mutat egy képet, szükséges ez is, a pajzsmirigyfunkció pedig nagyban befolyásolja a teherbeesést, így az is ugyanolyan fontos, mint a hormonvizsgálat.


Ennnyit intézz első körben!


És bízz az orvoskban, nincs olyan, hogy rádnéz és ad egy gyógyszert! A női működés annyira bonyolult, nincs varázstabletta.

2016. febr. 5. 12:26
Szia:) köszi a válaszod. igen nagyon nehéz pedig még nagyon az elejin vagyunk és már nagyon félek és aggódunk hogy mi lessz. nem voltam még átjárhatóságin és semmi máson.de remélem hogy megfogja csinálni ezeket a orvos. mivel többen írták is meg mondták hogy 21.-ik cikluskor szokták le venni a vért úgy gondoltam hogy majd akkor fogok menni nem pedig 25.-ik cikluskor. baj nem lehet belőle ugye?
2016. febr. 5. 09:42

Tudom, hogy nehéz ezen keresztülmenni, de légyszíves ne a negatív oldaláról közelítsd meg a dolgokat. Így nem szabad hozzáállni!!! Mi a BMC-be jártunk, hidd el ott is kb. ennyi az előzmény. A vérvételből sok minden kiderül. Utána valószínű csinálnak átjárhatóságit, ha még nem volt neked. De én még mindig azt mondom, hogy ettől függetlenül keress fel egy meddőségi endokrinológust.

A 25. napi vérvétellel pedig ne foglalkozz, nagyban függ a ciklusod hosszától, hogy mikor kell levenni a másodikat.

2016. febr. 4. 23:17
Nem fog bajolni az orvos hogy nem ott csináltattuk??? Ám igazad van .. irigyeltem hogy neki azonnal írt fel gyógyszert.. mert nem gondolkoztam nem tudtam a betegsége súlyát csak azzal voltam hogy ő neki írt gyógyszert nekem nem pedig elsőnek voltunk... de ahogy így leírtad a betegségét meg mindent ,hát nem is irigylem... teljes mértékben igazad van.... csak ott rosszul esett hogy neki irtak fel gyógyszert,velem meg 10 perc múlva végzet és kikűldött. De nem gondolkoztam hogy milyen betegsége van és hogy mit befolyásol az milyen mellékhatásai vannak a betegséginek csak meg voltam sértődve. Nagyon köszönöm a válaszaidat még egyszer:)
2016. febr. 4. 23:07
Szia:) Köszi szépen a normális és a hasznos válaszod . 25.-ik napot írt most is megnéztem a papírt még egyszer de annyi. Mikor végeztem ott a Meddőségin , akkor bementem oda ahol az időpontot kell kérni (mert mondta az orvos hogy kérjek időpontot de azt nem mondta mikor. én meg azt hittem hogy akkor ma kell kérni) de mondta ott a hölgy hogy nem most kell kérni hanem mikor meg van a sperma,és a vérvétel eredmény. Utána be telefonálok (vidékről járunk be) és majd akkor adnak. Nézte a papírom és mondta hogy, a 3.-ik,és a 21.-ik napi cikluskor menjek vérvételre. Mondtam hogy az orvos 25.-ik napot írt. Mondta hogy akkor majd akkor menjek. Hát nem tudom.. Lehet az orvos írta volna rosszul véletlen?? Nem tudom..Nem vagyok jártas az orvosoknál nem tudom hogy mi hogy, működik mert még most voltunk másodjára és így elég nehéz elsőnek hogy nem tudok semmit,nincs tapasztalatom.Már csak abban reménykedek hogy a páromnak jó lessz a sperma vizsgálata és hogy, nekem sincs olyan nagy bajom . Régóta szeretnénk már babát, de ahogy el nézem,nem sokra fogunk haladni ezekkel az orvosokkal vagy nem tudom de olyan jó lenne ha már az idén terhes lennék. (ami nem valószínű sajnos.) Egyébként az orvos adott egy névjegy kártyát amin rajta van a doktor neve és telefonszáma hogy,majd ahhoz menjen a párom vizsgálatra. Természetesen az is ott van a Nagyerdei Klinikán. .. De ott a portán mondta a hölgy, akivel beszéltem hogy ezeket a vizsgálatokat itthon is meglehet csinálni,enyémet is és a páromét is. És úgy gondoltam hogy még is itthon fogjui megcsináltattni hogy azér ne utazgassunk mikor itthon is megcsinálják. De ebből ugye nem lehet gond hogy nem ott, hanem itthon csináltassuk??? Hiszen ugyan úgy csinálják a vizsgálatokat mint máshol.
34. zebracsikó (válaszként erre: 29. - 1770b631db)
2016. febr. 4. 21:41

Nyugalom, teljesen korrekt módon járt el az orvos!


Ez az első lépés: a férjed vizsgálata igen egyszerű és egyszeri alkalom, s az egyik fél oldala már ki is derül pikk-pakk.


A női oldal vizsgálata ennél sokkal bonyolultabb és több lépésből álló folyamat! És ténylega hormonszintek mérésével ekll elkezdeni. Nekem csak az a fura, hogy a 25. napot mondták Neked. A 3. és a 21. napra szoktak kérni vérvételt. (A menzesz első napja számít első napnak, onnan kell számolni)

SZóval türelem, hosszú ez az út, nem úgy megy ez, hogy odamész, megállapítja, mi a baj, ad egy varázsszert és kész!


(Az endometriózisos hölgy pedig nyilván ezt igazoló papírokkal érkezett, s erre írták fel a gyógyszerét. Ne irigyeld, mocsok egy betegség, s a gyógyszerével az egész hormonműködését leállították most hónapokra, mesterséges klimaxot előidézve, hogy a rossz helyen megtelepedett méhnyálkahártya-szigeteket kiirtsák...és korántsem tuti ez a terápia! A mellékhatások is kellemetlenek. Az meg felelőtlenség az orvos részéről, hogy azzal hitegeti, pár hónapon belül teherbe is esik...persze, bátorítani kell a nőket, de azért erre nem lehet mérget venni. Nem oylan egyszerű kimászni belőle...)

2016. febr. 4. 20:03
Remélem annyira aggódom meg a párom is hogy milyen lessz a sperma vizsgálat eredménye. Nagyon húzoss lessz az biztos .. Sok időbe fog telni mire minden vizsgálatott megcsinálnak :( reménykedek de valahol meg az van bennem hogy mi van ha nem lehet babánk??? :( :(
2016. febr. 4. 19:45
gondolom az endometriozisról villantott valami papírt is, nem bemondásra adtak neki gyógyszert a két szép szeméért. Ez a két vérvétel a hormonszint miatt szükséges, egyébként minek matasson? Majd lesz még bőven vizsgálatod, nem csak ez a két vérvétel, nyugi
2016. febr. 4. 17:08
Ja és még annyit hogy aki előttem volt hőlgy,annak Endometriózis betegsége volt,és be hívta az orvos és egyből írt fel neki gyógyszert,és azt mondta neki hogy pár hónap múlva teherbe esik. Pedig ma volt ő is előszőr ott a Meddőségibe. Na akkor hogy van ez ??!!!
2016. febr. 4. 17:02
28-as köszönöm válaszod.
2016. febr. 4. 17:00
Sziasztok. Ma voltam a Debreceni Szakrendelőbe,a Meddőségin. Nagy nehezen bejutottam,időponttal. Hát az orvos meg se vizsgált,csak azt kérdezte hogy rendszeresek-e a menszezeim. Mondtam hogy igen de most legutobb másmilyen volt az első két napban de utána már a 3.-dik napban rendes volt amilyen szokott. Na hát nem mondott semmit csak annyit hogy mikor majd jövő honapba megjön a mensim akkor a 3.-ik és a 25.-ik ciklusban menjek vérvételre meg a párommat küldjem el sperma vizsgálatra. És ha ezek meg vannak utána kérjek megint ugyan oda a Meddőségibe időpontot és majd utána segít! Hát evvel nem sokra mentem. Úgy érzem hogy nem foglalkozott velem. :(
2016. febr. 4. 07:21
mondjuk nem most volt, amikor meddőségibe jártunk, de ott foglalkoznak érdemben veled, egy magánpraktizáló nődoki, ha nem ez a specializációja pluszban, nem fog hormont nézetni, sem a párodat nem fogja elküldeni vizsgálatra. Szóval a meddőségiben mindent néznek azért, hormonszint, UH, petevezeték átjárhatóság, stb.
2016. febr. 3. 21:52

Szia.Gratulálok a babákhoz.:) Erőt,egészséget mind hármotoknak.

Akkor a Meddőségin nem sok mindent csinálnak? Hát amúgy gondoltam.:/ Holnap kiváncsi leszek hogy mit fog mondani az orvos,milyenek lesznek. Ha láttom hogy nem nagyon foglalkoznak velem akkor csak a Magán orvos marad. Majd vele biztos többre jutok. :/

2016. febr. 3. 18:38
Magán, endokrinológus. Nem tudom, kiírhatom-e a nevét, nekem a Mens Mentisben segítettek. A meddőségin csak arra mentek, h gyorsan inszeminációt csináljanak, oszt jónapot. Pedig inzulinrezisztenciám van és pajzsmirigy alulműködésem, míg ezt rendbe nem tették, nem is sikerülhetett kihordani. Végül peteérést segítő gyógyszerrel, és +progeszteronnal lettem terhes. Ikrek lettek :)
2016. febr. 2. 16:49
Ja és köszi.
2016. febr. 2. 16:49
Hát igen úgy lessz . Tudom tisztába vagyok vele hogy nem olcsó mulatság de ha csak így lehet babánk hogy profi orvosokhoz megyünk ahol fizetni kell,akkor nem bánom. Valahogy csak összejön. majd egyszer:)
23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - 1770b631db)
2016. febr. 2. 14:58

Kezdd ela kivizsgálásokat 4-én a szakrendelésen, s ha nem vagy megelégedve az ellátással, akkor menj el magánorvoshoz. Arra mindenképp készülj, hogy ez utóbbbi nem lesz olcsó. Az egész procedúra nem olcsó, de ha mindent magánban csináltatsz, akkor az tényleg elég vastag pénztárcát kíván.

Sok sikert!

2016. febr. 2. 14:50
És köszi az ajánlásodat . Igen többen mondták már az E és a D vitamint. Holnap beszerzem őket.
2016. febr. 2. 14:49
Arra mondom hogy egy fizetős magán dokinál biztos hogy hamarabb megcsinálnának mindent. Nem olyan sokidőbe telne mire a végére érnénk. Mert azér valljuk be,hogy egy szakren delő,és egy magán orvos teljesen más.Ég és főld. Jobban foglalkoznak az emberrel ha fizetsz. De bár úgy lenne ahogy írod hogy normálisan megvizsgálnának és kiderítenék hogy mi a baj. Tudom hogy, nem az egyik napról a másikra megy ez az egész dolog,de remélem hogy 4.-kén jó kezekbe leszek a Meddőségin és nem lessz semmi komoly baj.:)
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - 1770b631db)
2016. febr. 2. 13:47

Nem értem az utolsó mondatod... meddőségi szakrendelőben miért ne foglalkoznának Veled? Hisz az a dolguk, hogy kiderítsék, melyikőtöknél és hol a hiba.

Sok vizsgálat lesz, és biztos, hogy pár hónapig eltart, mire a végére értek, de kezdjetek neki, próbálj egy kicsit ésszerűbben étkezni, kicsit leadni ebből a túlsúlyból, elkezdeni pótolni a D-vitamint, folsavat (patikában kapható mindkettő vény nélkül)

2016. febr. 2. 10:37

14: Remélem hogy nektek is sikerűlni fog ennyi év után. Az egyik ismerősöm is 10 év után lett terhes és már 6 vagy 7 gyereke van.

Ne add fel! Akard, és hát ha sikerűl. Kívánom nektek hogy mi hamarabb teherbe es.

16: Gratulálok a babához. Erőt egészséget nektek.És ne gondolj a rosszra,csak is a jóra!:) Akkor sok időbe telik ugye hogy mire helyreállítják a hormonokat? Több féle gyógyszert írt fel az orvos? Hallottam hogy drágák a gyógyszerek? Remélem nincs olyan nagy bajom, mert már mi is nagyon nagyon szeretnénk egy babát.

17: Olyan 80-85 kg. lehetek. Pontosam nem tudom. Van rajtam súlyfelesleg,de nem vagyok az a csúnya kövér sem. Hogy érted hogy futószalagon?:) Igen,mondták egy páran hogy első kőrben a párommal fogják kezdeni a vizsgálást,és majd utána vesznek vért tőlem. Egyébként magán orvoshoz szerettem volna menni de,mondták az ismerősök hogy a szakrendelés is ugyan olyan jó. Hát nem tudom majd elválik. De ha nem kezdenek velem nagyon semmit akkor még is bejelentkezek egy magán dokihoz. De remélem hogy még se kell. Mert ha már ott elkezdtem akkor ne legyen baj,derítsék ki hogy hol,mi a baj.

18:Én a Debreceni Nőgyógyászati Szakrendelőbe voltam,és onnan küldtek el ugyan oda a Klinikára a Meddőségi Szakrendelőbe. Most ezen a héten kell mennem 4.-kén.(csütörtökön) Már előre félek hogy mit mondanak. Amúgy ezek a vizsgálatok mire mindent megnéznek megvizsgálnak visszahívnak,sok időbe telik? Mondták egy páran hogy fél évekbe van. Az nagyon sok idő. Bízok benne hogy hát ha már az idén terhes leszek. Olyan régóta szeretnénk már. Csináltam már vagy 100 db. tesztet de mind negatív volt. Jó orvosok vannak Debrecenbe,és nagy a tudomány is azért reménykedek hogy mielőbb kiderítik hogy mi a baj,és tudják kezelni. Hát nem tudom,azon gondolkoztam hogy mivel nem magán hanem szakrendelés ezért lehet hogy nem fognak velem foglalkozni .

2016. febr. 2. 08:40
Nem tudom melyik intézetbe kaptál időpontot, de azért hidd el vannak hiányosságok. Nem mindennel foglalkoznak, ami fontos. Pl. ahogy az előttem szóló írta fontos a TSH, valóban kettő alatt kell lennie, sőt az endokrin doki azt mondta, hogy babához 1-1,5 a jó. Nekem is PCO-m van, de csak hormonokat kaptam a stimu alatt. Sztem az volt a szerencsém, hogy egyszer magasabb lett a TSH-m, amit ki kellett vizsgálni. Így az endokrin dokinál derült ki, hogy IR-m nincs, D-vitamin szintem a béka feneke alatt, pedig ez is nagyon fontos, és kaptam gyógyszert a pajzsmirigy-alulműködésre.
17. zebracsikó (válaszként erre: 13. - 1770b631db)
2016. febr. 2. 08:02

A testsúlyod milyen? Nem vagy túlsúlyos?

Ha igen, ott kell elkezdenia változást!


a PCO pilicisztás petefészek: diétával kezelhető, súlyosabb esteben gyógyszer vagy műtét


az inzulinrezisztencia a cukorbetegség előszobája, szigorú diéta, vagyis teljes életmódváltás, indokolt esetben gyógyszer is


a pajzsmirigyed is fontos megnézetni, egy teljes vérképet csináljona körzeti orvosod, a teherbeeséshez a TSH-nak (eza pajzsmirigy értéke) 2 alatt kéne lennie


A meddőségiben jó kezekben leszel, ott teljeskörű kivizsgálást csinálnak, (még a felsoroltakon kívül somindent) igaz, kicsit futószalagon, de legalább mindent egy helyen.

A férjeddel kell kezdeni, ezt már most is megkezdhetitek egy andrológiai rendelésen (vagy inkább magánrendelésen). Pikk-pakk megvan a vizsgálat és az eredmény is.

16. 937a2a883a (válaszként erre: 13. - 1770b631db)
2016. febr. 2. 07:47

Engem sem akart elküldeni a doki sehova. Igaz akkor még kb 18 éves voltam, nem terveztem babát. Aztán neten olvasgattam és közöltem a dokival, hogy adjon beutalót endokrinológiára, mert nem akarom, hogy a hormonjaim miatt ne lehessen majd gyerekem. Sok év alatt, de sikerült gyógyszerekkel beállítani. Nekem azt mondta, hogy kezelhető, de nem gyógyítható igazán. Valószínűleg sosem hagyhatom el a bogyókat. Most 3 félét szedek és a decemberi eredményeim tökéletesek lettek végre. Aztán akkor el is kezdtünk próbálkozni a babával és tegnap lett egy szép pozitív tesztem. Nem bízom el magam, mert sajnos elvetélni is könnyebben lehet hormonzavarral, de boldog vagyok. :)

Szóval ha neked is hasonló a problémád, akkor ne add fel! Már pedig hasonló, mert nekem is szőrösödéssel indult a dolog.

15. Suesue
2016. febr. 2. 07:17

iPad-ről írtam, és kicsit zizi a szó javítással.

Ötödik beültetés sikerült.

14. Suesue
2016. febr. 2. 07:15

Kevés időm van, de röviden

A férjemnek alacsony a mozgásképes sejt.

Nekem pedig alacsony a sárga test hormonom, 3 beültetésünk volt, az utolsó tapadt meg, de nem maradt meg.


Azóta hőmérőzök, ahol másnak emelkedik tüszőérés ott nekem csökken a hőm. :(


Menj el a meddőségi központba jó orvosok vannak ott, csak lelkiekben nem tudnak segíteni.


A csodákat pedig olyan két ember mondta, aki idegen, állásinterjún voltam, egy szállodában ott az igazgató kérdezte mennyi beültetésünk volt? Nekik mint kiderült az ötödik re sikerült, most fog szülni a felesége.


A másik szülésznő, szintén állás ügyben beszéltünk ő mondta, hogy volt egy olyan kolléga aki feladta, és jelenleg szülési szabadságon van.

2016. febr. 1. 23:30
Hormon zavarral nem voltam orvosnál. Mentem én mindig a nőgyógyászatra hogy miért nem esek teherbe,de az orvos nem foglalkozott velem. Azt mondta hogy majd idővel lessz,meg próbálkozzunk. Egyszóval,semmit nem mondot. Beleuntam már ebbe a semmit tudó orvosokba,(mert itt azok vannak szószerint semmit nem tudnak) és kértem időpontot a Debreceni Nőgyógyászati Szakrendelőbe. Ott elmondtam hogy 3 éve rendszeres védekezés nélküli nemi élet mellett nem esek teherbe. Megvizsgált,igen csinált ultrahangot. Petefészket,méhet nézte,nem talált semmit.Rákszűrést csinált. Azt mondta hogy nőgyógyászatilag semmi bajom megnyugodhatok. És utána kaptam időpontot a Meddőségi Szakrendelőbe. Hát nagyon remélem hogy minden rendben lessz. Talán igazad van,hamarabb kellett volna már elmennem orvoshoz. Megbántam,de már így alakult. Remélem idén már nekünk is összefog jönni. Ideje lenne már! Ám amiket leírtál azok milyen betegségek? Gyógyítható,kezelhető?
2016. febr. 1. 23:07

és a 3 év alatt egyszer sem voltál orvosnál csak most mentél el?


utrahangot csinált?


elég összetett lesz valószínűleg a problémád, legfőképp PCO, esetleg inzulinrezisztencia is mellé, legalábbis a szőrösödésből lehet iylenre következtetni


nem értem amúgy, hogy ezzel miért nem voltál orvosnál már a kezdet kezdezén...

2016. febr. 1. 22:48
Ja,és a hormonzavar problémámmal nem mentem orvoshoz. Csak most mondtam mikor voltam, az orvosnak hogy az vagyok . Mondta hogy majd a meddőségin nézik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook