Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetséges teherbe esni 100 kg felett? fórum

Lehetséges teherbe esni 100 kg felett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. febr. 5. 21:06

...és ugye most arról beszélünk, hogy valaki tudatosan kövéren szeretne teherbe esni.


Mert azért nem mindegy, hogy beesik az a baba (akár védekezés mellett), vagy sem, mert nyilván akkor sem a legjobb a kiindulási helyzet, de ez van, ha onnantól igyekszik a kismama okosan enni, akkor máris rengeteget tett mindkettejükért.


De ha tervezetten túlsúllyal akar valaki babázni...az már más tészta.

2016. febr. 5. 21:01

Persze, hogy lehet. Amíg van peteérésed, meg van életképes hímivarsejt a közelben, meg van a kellő időben aktus, naná.

AMÍG van peteérésed...és érdekes lenne tudni, hogy milyen a vérképed. Mennyi a vérnyomásod. Hogyan táplálkozol. Mennyit mozogsz.


A "szeretnék babát" ugyanis nem az aktusban és a megtermékenyülésben merül ki.


Létrehoztok egy másik életet, akiért felelősséggel tartoztok. Örökre. A gyermek nem marad örökre "babóca", hanem bizony felnő, és kőkemény fizikai aktivitást igényel majd -tőled. Hogy fogsz utána szaladgálni? Lépést tartani vele, minden értelemben? Törődni az egészségével, amikor a magadéval is hadilábon állsz? Mert a kövérség nem elsősorban esztétikai probléma, hanem egészségügyi.

Ne áltasd magad, hogy majd szoptatás alatt lefogysz. Nem mindenki fogy közben, pl. nekem sem sikerült. Időd, erőd nem lesz több, ezt veheted készpénznek.


Én sosem voltam kövér, de még így is terhességi diabos lettem a középső gyerekemmel. 100 kg fölött szinte tuti, hogy Te is az leszel, nem is beszélve a vérnyomásproblémákról. A babavárás gyönyörű dolog, de nem elixír, hogy az összes létező bajod varázsütésre megszűnjön. A terhesség nem arról híres, hogy rendbeteszi az ember testét, sőt... a baba mindent visz, a szervezeted mindent a babának fog alárendelni, a Te rovásodra. Vas, vitaminok,mindent el fog vinni, amit talál. Éppen ezért nem jó, ha eleve hiányos készletekkel és nem top állapotban állsz neki a gyermekvállalásnak.


A 3. gyerekemnél addig egy tapodtat sem mozdultunk teherbeesés-ügyben, amíg vissza nem állt a cukrom és az inzulinom (szülés után megmaradt az csökkent gluk. toleranciám), stabil nem lett a pajzsmirigyem és vissza nem nyertem az egészséges súlyom. Össz. 7 kg-volt rajtam pluszban, de ez mindegy is. 3 hónapba tellett mindössze.

Ennyivel tartoztam a leendő gyerekemnek.



Igen, teherbe lehet esni 100 kg felett. De nem érdemes, mint ahogy előttem is mondták.


...és ne, ne jöjjön senki azzal, hogy szegény túlsúlyosak pedig milyen kedvesek, aranyosak, életvidámak. Ezzel semmi gond. De nem zárhatja ki a józan gondolkodást, amikor egy másik ember élete is érintett.


Adj magadnak fél évet, kezdj el mozogni (sétálj, walk aerobic-ozz) és egy kicsit figyelj a kajákra. Ne hagyj el mindent egyszerre, az nem szokott sikerülni. Csak ésszerűen, reálisan. Nem kell fitneszmodellként teherbeesni. Egy normál súly épp elég. És aztán már jöhet a baba.:)

2016. febr. 5. 18:06
Jva: a pörköltnél.
2016. febr. 5. 18:06

Lehetni lehet, de nem érdemes ...

A gyerekednek egészséges szülőre van szüksége, plusz egy olyan testre, melyből nem hátránnyal indul. A kövér anyák magzatai nagyobb kockázatnak vannak kitéve, lehetnek cukrosak stb,


Az, hogy kimaradozik a mensesed, már önmagában azt jelzi jó eséllyel, hogy a rajtad cipelt, legalább negyven kiló háj elkezdte tönkretenni a szervezeted, a tested.


Felelősséggel tartozol a gyerekedért és magadért. Fogyj le. Az csak nehéznek tűnik, de nagyon, nagyon egyszerű: először csak sétálj tempósan, majd később fuss, napi egy órát, de ez utóbbit csak majd hetven kiló körül.

És mindemellett edd mindannak a felét, amit eddig. Szedd a felét a tányérodra. A többi ételt pedig ne tedd a szádba! Ennyi a titok.



Ennyit talán megér a leendő gyereked egészsége, ami csak fontosabb a pöröltnél, nem?

70. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Ancianci)
2016. febr. 3. 20:10
👍👍👍👍👍
2016. febr. 3. 18:07

Én nem szoktam sehova hozzáírni,de most írok:))

Előbb utóbb biztosan teherbe lehet esni 100 kiló felett is,de ne tedd.

Kezd diétázni,tornázni...Gondolj bele,hogy még hízol is a terhesség alatt, se neked se a babának nem jó élet ez.

Legyen ennyi akaraterőd hogy nekikezdJ -KOMOLYAN -egy testátalakításhoz!

Lásd magad előtt magadat vékonyabban terhesen és ennél még nagyobb súllyal terhesen.Nem hiszem, hogy a második a szebb kép...

Azon pedig , hogy van aki durvábban beszól nem kell megsértődni, bánkódni, hiszen te indítottad a fórumot egy olyan kérdéssel ami nagyon megosztó...Nem fog mindenki melléd állni és helyeselni , hogy igen szülj így.Lesznek olyanok akik megmondják neked -ha már kérdezted-hogy ez nem helyes.Nagyon nem.

Ha már most szereted azt a babát akkor szeresd úgy ahogy jó lesz neki..az pedig bőven 100 kiló alatt kezdődik.

Kezdj neki a váltásnak, minél előbb!!!

68. gribedli*** (válaszként erre: 67. - *Csajszi*)
2016. febr. 3. 11:14
:D
67. *Csajszi* (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2016. febr. 3. 10:50
Na, majd te is megkapod, hogy nem a fogyas volt a kerdes :DDD
66. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dóri888)
2016. febr. 3. 09:43

Lehet, de a túlsúlyosoknál a legnagyobb a vetélés kockázata. Méghozzá nem is kicsi, 30%.


Ezzel szemben a normál alkatú és a vékony nőknél mindössze 8-10%.


A legtöbb baba pont ott születik, ahol kaja sincs, a nők meg csontvázak. Persze, ott a csecsemőhalál is magas, pont azért mert aztán továbbra sincs kaja, de a nők azért tudják kihordani, mert a placenta nagyobbra nő, így kompenzálja az emberi test az anya alultápláltságát. A baba az első és így kap több tápanyagot, mert elveszi. Az emberiség nagyon sok éhezést túlélt és a nők a legnagyobb éhezések közepette is teherbe estek, ki is tudták hordani, míg ma a túlsúlyosok esnek nehezebben teherbe és minden 3. terhességük vetéléssel végződik. Szerintem először le kellene fogynod, a magad érdekében is meg a komplikációk elkerülése végett is.

65. 388b941089 (válaszként erre: 64. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 19:36
Jól kezelted.:D Mondjuk ez elég gáz...
64. 2ab16d5612 (válaszként erre: 63. - Channa*)
2016. febr. 2. 17:31
Hát de látod.. Leköcsögöznek.. Pedig nem vagyok cserépedény.. XD
63. Channa* (válaszként erre: 58. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 17:18
Ezt senki nem mondta. Még gondolni sem gondolnék ilyet veled kapcsolatban:D
62. globus
2016. febr. 2. 13:17
Láttam már ilyent.
61. 388b941089 (válaszként erre: 60. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 12:58
Pacsi :)
60. 2ab16d5612 (válaszként erre: 59. - 388b941089)
2016. febr. 2. 12:42

Engem az nem zavar ha valaki másként gondolkodik. De azt nem értem hogy ha valakinek más véleménye van mint amit hallani akar.. az csakis hülyeség lehet.


Lásd a mi kettőnk esete. :P Egy nézeteltérés hova vezetett XD de örülök hogy átlendültünk rajta FELNŐTT módra :)

59. 388b941089 (válaszként erre: 58. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 12:19

Inkább az a bosszantó, hogy van, aki nem úgy gondolja, ahogy mi. Ja és még nekik áll feljebb. Végülis tökmindegy, majd az orvosok elmondják neki ugyanezt, az okosoknak meg teljesen mindegy, hogy szerencsétlen túlsúlyos nőnek lesz-e gyereke-e vagy sem. A lényeg, hogy verjék az asztalt a butasággal, amivel konkrétan rossz tanácsot adnak neki.


Az egy dolog, h a szülő elhízott, kövér. Felelős magáért, ennyi. De amikor egy új életről van szó, és az ő egészségét akarják károsítani, (arra való hivatkozással, hogy őket senki nem érti meg, mert kövérek!!) aki valszeg viszi tovább a géneket és a rossz szokásokat, az már vérlázító.

58. 2ab16d5612 (válaszként erre: 53. - 388b941089)
2016. febr. 2. 12:13

Ennyi..


Nekünk itt kuss a nevünk.. Feldolgozhatatlan...

57. 2ab16d5612 (válaszként erre: 54. - 388b941089)
2016. febr. 2. 12:12
Nagyon beszólt.. Fáj is a kis lelkemnek.. Tiszta szomi lettem.. Majdnem öngyi...
56. 388b941089 (válaszként erre: 55. - D57839e20e)
2016. febr. 2. 12:07
Erre biztosan nem jön majd válasz.
55. d57839e20e (válaszként erre: 48. - Dóri888)
2016. febr. 2. 11:25
Nagyon kevés kivételtől eltekintve, akik szuper genetikával rendelkeznek, senkinek nem adatik ez meg. Csak könnyebb azt mondani, hogy másnak bezzeg milyen könnyű, nekem meg úgysem menne. Sajnos a legtöbb elhízott szülőnek elhízott lesz a gyermeke is a bevált táplálkozási szokásaik miatt. Van előttem példa rá bőségesen.
2016. febr. 2. 11:23
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
53. 388b941089 (válaszként erre: 48. - Dóri888)
2016. febr. 2. 11:21

NEM ADATOTT MEG, HANEM KŐKEMÉNYEN MEGDOLGOZTAM ÉRTE, MERT TÖBBEK KÖZÖTT VÁGYAM VOLT EGY GYEREK!!!

Én is teherbe eshettem volna 80 kgosan anno 3 évvel ezelőtt, de eszem ágában sem volt!! Majd az orvosnál is megsértődsz, aki ugyanezeket fogja neked mondani?

2016. febr. 2. 10:57

A kérdésre válaszolva, lehetséges teherbe esni 100 kg felett. Simán.

Lehetséges gyereket nevelni 100 kg felett. Simán.


A rendszertelen menstruációnak mindenképpen utána kell menni, ha teherbe szeretnél esni. Ez súlytól függetlenül is előfordulhat, nehezíti a dolgot, ezért meg kell tudnod az okát. A direktbe sértegetőkkel ne törődj. Van aki lefogyott, de ettől az arca nemhogy kisebb lett, hanem sokkal, sokkal nagyobb. Most majd jönnek azzal, hogy "csak segíteni akarooook....", de meg lehet úgy is fogalmazni egy tanácsot, hogy ne legyen durván bántó.

Nem tudom hány éves vagy és mennyi ideje próbálkoztok a babával. Van akinek könnyen összejön, akárhány kiló is, van, akinek nem. Ha a második körbe tartozol és nagyon szeretnél babát, akkor úgyis mindent meg fogsz tenni érte. Nem igaz? Vizsgáltasd ki magad és kövesd az orvos tanácsait, lehet, hogy nehéz menet lesz, erre készülj fel. Sok erőt és kitartást kívánok! Az energiavámpírokkal ne törődj, szívd fel magad és ne a bántásokkal foglalkozz, hanem azzal, hogy mindent tegyél meg a célod érdekében!

51. _telihold_ (válaszként erre: 49. - 2ab16d5612)
2016. febr. 2. 10:51
Joga van érzékenynek lenni, mivel emberi lény, akinek lelke van.
50. lusza (válaszként erre: 48. - Dóri888)
2016. febr. 2. 10:45

Nem hiszem, hogy bárki is azt írná, milyen jó 100 kiló felettinek lenni és gyereket vállalni. Csinos alakja mindenkinek lehet, csak valakinek könnyebb elérni, megőrizni (genetika, életmód), másnak nehéz, mert már elvesztette és nem figyelt oda évekig. Te sem 100 kilósan születtél. :)


Látod, meg is lett az eredménye, rendszertelen menstruáció, nehéz teherbeesés stb. Gondolj arra, amit eszel, abból táplálkozik a baba, fontos a példa is, hogy a szülők egészségesen éljenek, tevékenyen.


Kérj tanácsot az orvosodtól, mert a túlsúly mögött sok probléma állhat, ha csak a helytelen életmód, az a jobbik eset. Diétára, mozgásformára is kérhet tanácsot, ha azt követed, és folyamatosan fogysz, a teherbeesés is könnyebb lesz, a problémák, lehetséges szövődmények kockázata is kisebb.


Érthető, hogy érzékenyen érint a téma, de nem az a megoldás, hogy nagy túlsúllyal vállalj gyereket, hanem hogy a te egészséged is rendben legyen, a babáé is, és ezért megtenni mindent. Ha nagyon vágysz babára, nehéz azért erőfeszítéseket tenni, hogy minél jobb körülmények között?

49. 2ab16d5612 (válaszként erre: 48. - Dóri888)
2016. febr. 2. 10:31

Ó.. Dr érzékeny lettél..


Aggaszt a dolog hogy lehetséges-e vagyis nem vagy benne biztos hogy mennifog. Elárulom menni fog. Idővel. De és itt egy nagybetűs DE. Neked lesz sokkal nehezebb! Nem nekem. Nem másnak NEKED!


Én a 72 kilómmal (a közel 180 centihez) sem mernék belevágni... Nemhogy 30 kiló felesleggel a testemen. A csontvázunk ugyanakkora. Csak gyanítom a te izomzatod még kevesebb. Nehezebben bírod a terhelést.


De legyen egy teszt. Ha egyenletes tempóban fel tudsz menni gyalog 10 emeletet akkor belevághatsz. Gyakorold addiv amíg nem megy. Viszont addigra pár kilóval kevesebb leszel.


Megsértődni meg lehet de aki ebben téged támogat az az egészséged ellen beszél.. Ha nem durciznál hanem elgondolkoznál azon is amit azok írtak akik nem a " persze jó ez így vágj bele" kategóriában írtak rájönnél hogy nem bántani akarunk. De a döntés a tiéd. Nem kell gazella test de a jelentős túlsúly nem jó. Majd a nőgyógyászod is ezt fogja mondani.. Akkor rájössz...

2016. febr. 2. 10:10
Először is. Aki normálisan válaszolt a kèrdèsemre és nem csak lehurrogott annak nagyon köszönöm. Másodszor aki csak az okosat tudja játszani annak nem vagyok kíváncsi a véleményére. Sokan nem tudják beleképzelni magukat egy nagyobb súllyal rendelkező helyzetébe.... nem a lekezelő szavak érdekelnek. Örülök hogy sokatoknak megadatott az èletében a szép csinos alak plusz a szép család gyerekekkel de tudjátok olyan emberek és hangsúlyozom EMBEREK is léteznek akik nem 50-55 kilóval élnek. Nem tűntem el attól hogy nem írok 2 percenként. Nem annyi dolgom van hogy 0-24-ben a gép előtt üljek vagy valamilyen okos eszközt nyomogassak. Ha esetleg valakinek van mèg normális èrdemi hozzászólása azt nagyon szeretném látni. Aki viszont csak negatív dolgokat tud írni azt nagyon kèrem ne írjon.
47. Regina. (válaszként erre: 45. - 388b941089)
2016. febr. 2. 09:25

Amit itt írtál az mind igaz.

Mert tény normális értékekkel, eleve nagyobb biztonságban tudhatja magát az ember.

Csak tudod egy nőnek nincs nagyobb ajándék az életben mint egy baba.

Valószínű a kérdező vágyik erre, és sejti gond van a súlyával.

Az igazadat nem vitatom, mert igen fontos az a baba és az anyuka is egészséges legyen.

Persze felháborító mikor egy kismama cigizik, iszik, a drog..

Az elhízott nőket azért mégsem csoportosítanám ezekhez egy lapra.

Annyi minden lehet ami miatt kövérebb a másikánál.

46. Remoni (válaszként erre: 1. - Dóri888)
2016. febr. 2. 09:08
Mindenképpen olyan nőgyógyászt keress, akinek van endokrin szakvizsgája. Segíteni fog, fogyni is és teherbe esni is.
2016. febr. 2. 07:19

Persze, lehet mindenre peldat felhozni, es aki direkt nem erti meg amit mondunk az nem is fogja megerteni mert nem akarja. Nektek is csak azert ilyen nagy a szatok, mert nem a ti lanyotokrol van szo. Kerdezem en, mit mondanatok a lanyotoknak aki 140 kg, rendszertelen ciklussal, ha babat szeretne? Azt h jo van kislanyom, ugyes vagy, hajra?! Elmondom h az orvosok se szeretik a tulsulyos kismamakat, sokkal kockazatosabb a terhesseg, szules, mèg a császármetszès is, sokan nem is vállalnak ilyen kismamákat, saját fulemmel hallottam mikor egy korabbi nogyogyaszom felhivta a masikat h nem e vallalna el a tulsulyos kismamat mert o nem fogja, kockazatos.


A kulonbseg a vekony nokkel az h ok mindent megtesznek azert h teherbe essenek. Nem.belesz.rnak, hanem felelossegteljesen rendbeteszik magukat egeszsegileg.


Igazabol ugy segitenetek neki a legtobbet ha nem adnatok ala a lovat. Tudom ti lesz.rjatok, a lenyeg h velem szembemenjetek, de inkabb ne itt tegyetek, hanem egy masik, nem ennyire fontos forumban.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook