Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő után várható javyulás a Salofalktól? fórum

Mennyi idő után várható javyulás a Salofalktól? (tudásbázis kérdés)


10. sztg89 (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2023. ápr. 12. 23:32
A férjed azóta is panaszmentes? Nem szedi a Salofalkot?
9. Andesz75 (válaszként erre: 8. - Evica1973)
2016. febr. 4. 18:14

Köszönöm szépen, hogy leírtad.

Csak ultrahang volt, 3 hónapja kaptam márciusra időpontot, csak akkor lesznek meg a vizsgálatok.

De már annyira rosszul voltam, hogy valamit el kellett kezdenem használni. Mivel tabelttát lenyelni nem tudok (kihányok mindent, de ennek nincs köze a betegséghez)így maradt a kúp. A háziorvos próbálkozott már injekciókkal, de nem hatott semmi.

Nagyon rossz, hogy ennyit kell várni arra, hogy az ember eljusson a szakorvoshoz. :(

Már ott tartok, hogy elmegyek magán orvoshoz.

2016. febr. 4. 17:47

Kérdés, hogy ez a colitis csak egy feltételezés, vagy jártál gastroenterológusnál és tükrözéssel, szövettannal diagnosztizálták ezt. Ha gastroenterológus diagnosztizálta, és szövettanilag is igazolódott, akkor a kezelés azzal kezdődik (jó esetben) hogy az orvos felvilágosítja a beteget erről a betegségről, lefolyásáról, kezeléséről.Mivel kúpot kaptál nem tablettát, valószínűleg csak az alsó bélszakasz érintett, ez jó jel. Ha szteroidra van szükség, azt nem szokták hosszú távon alkalmazni, pár hetes "lökésterápia" elég szokott lenni, folyamatosan csökkentett adagban. Az orvos szteroidot csak akkor ír, ha nagyon nagy a gáz, a beteg a tünetek miatt megszokott életmódját nem tudja folytatni, munkájában a tünetek akadályozzák.

Még annyit, hogy ha tényleg szövettanilag is diagnosztizálták nálad ezt a bajt, az orvosnak is el kellett volna mondania, hogy bár a tüneteket lehet csökkenteni, de a kúppal teljes tünetmentességet nagyon kevés betegnél lehet elérni. Az állapot nagyon hullámzó, lehet hogy 2 hétig kutya bajod , aztán 2 hét megint rosszabb. Ennek ellenére azt mondom, szteroid szedésébe csak úgy egyezz bele, ha azt gastroenterológus javasolja, és a diagnózis szövettanilag is tisztázva van.

7. Andesz75 (válaszként erre: 6. - Evica1973)
2016. febr. 4. 13:36

Colitis ulcerosa szerepel minden papíromon.

A szteroidtól nagyon félek. Egyenlőre nem vállaltam be.Lehet hogy rosszul tettem. Medrolt kaptam már a fülzúgásomra múlt évben, de arra nem használt. Már arra is gondoltam, hogy attól lett ez a bélprobléma.

Diétázok fél éve. Márciusban megyek a dokihoz csak az még olyan messze van és kíváncsi lettem volna más tapasztalataira.

2016. febr. 4. 12:43
Azért ez nagyon kevés infó, amit leírtál, hogy "bélproblémákkal küzdök". Mire kaptad a Salofalk-ot, van-e pontos diagnózis, tükrözés, szövettan volt-e? A legtöbb bélbetegségnél (colitis ulcerosa, M. Chron) a Salofalk csak fenntartó kezelés, a betegek nagy része nem lesz tünetmentes, emellett diéta, esetleg néhány hetes steroid vagy immunsupressiv kezelés hatékony lehet. Ha mégsem a fent említett betegséged van, akkor meg lehet, hogy nem is Salofalk-ra van szükséged.
2016. febr. 4. 12:12
Nem tudom, neked mi a betegséged. Lehet, hogy a tiedre elég pár hét, mert nem olyan súlyos. A férjemnek colitis ulcerosája volt/van, és az orvos szerintem tovább is szedette volna vele, de a férjem abbahagyta magától négy évvel ezelőtt. Azóta sincs változás, rosszabbodás az állapotában.
4. Andesz75 (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2016. febr. 3. 15:12

Én a szteroiddal várni szeretnék, először csak azt a gyulladáscsökkentőt vállaltam be.

Évekig szedte a férjed? Jesszusom, azt hittem pár hét esetleg hónap elég lesz...

Kicsit mintha már lenne javulás, de azt nem gondoltam volna, hogy akár évekig is kell szedni. :(

2016. febr. 3. 09:50
Valószínűleg a betegség típusától függ a szedési mód és a hatása. Férjem szedte évekig. De nála nem ezzel kezdték, mert ez (úgy értelmeztem), hogy szintfenntartásra jó. Először kapott erős szteroid kúrát. Amikor attól más jobban volt, akkor jött a salofalk.
2016. febr. 1. 16:48

Sziasztok!

Néhány hónapja már bélproblémákkal küzdök. 10 napig Salofalk 250 kúpot használtam, de gyengének éreztem. Áttértem Pentasa 1g-ra, de attól folyamatosan hőemelkedésem volt. Megint vissza tértem a Salofalkra de már az 500-asra. Néha 1-1 nap amikor jobban vagyok de már jó lenne meggyógyulni. Persze tudom, hogy nem lehet siettetni és mindenki más ütemben gyógyul de kíváncsi lennék azoknak a véleményére akik szedték már ezt a gyógyszert, hogy mennyi idő után volt változás? Köszönöm!

2016. febr. 1. 16:43
Bélproblémák - Salofalk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook