Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
6057. ab61752c45 (válaszként erre: 6056. - Guruljka)
2018. nov. 20. 13:01
nekem is volt,de elég hamar tönkrement.még újkorában sem volt az az igazi.
6056. Guruljka (válaszként erre: 6045. - Syria)
2018. nov. 20. 12:32

Én sem használtam sokat a gyümölcscsentrit, de nem a mosogatás miatt. Jó kis gép volt, lengyel, anyám is használtan kapta. Kávédarálója is volt, a gyümölcscentri meg egy turmix -feje.

Amikor a fiam kicsi volt, akkor én kaptam meg, hogy leveket facsarjak neki, de egyszerűen a natur levek ihatatlanul tömények voltak, muszáj volt hígítani meg kicsit édesíteni, és ettől már rögtön nem érte meg.

Szívesen kölcsönadtam ilyen befőzősöknek, de anyám egyszer észrevette ezt, és visszakövetelte a gépet. Nem tudom miért, csak irigységből, mert sosem használta. Aztán mikor leégett a fészer nála, ez a gép is megsemmisült.

6055. forrest2010 (válaszként erre: 6052. - 55Judit)
2018. nov. 20. 12:09
:D :D meg is próbálom :D imádok pepecselni mindenféle gyökereztetni valóval :)
6054. ab61752c45 (válaszként erre: 6050. - Forrest2010)
2018. nov. 20. 10:02
hát a lányom szerencsés volt,az apja türelmes.de a vérükben van,a másik fia az autó főszerkesztője.meg régebben valami genfi autószalonban az egyetlen magyar zsűritag,vagy mi a szösz.én azt sem értem,hogy fér el egymás mellett két autó.a fakanál jobban illik a kezembe,
6053. Százas Evelin (válaszként erre: 6048. - Forrest2010)
2018. nov. 20. 09:53

Neked aztán nehéz a kedvedre tenni. :-)

Az én fülem is auszra ment annakidején, amikor apámmal gyakorolgattam az autóvezetést. 18 évesen szereztem jogsit, de gyakorlatilag ugyanúgy jártam, mint a lányod. :-)

Jóval később, már egyedül szereztem lényegében olyan gyakorlatot, amivel már valóban ki lehet menni a forgalomba. Szerintem egyedül az egyszerűbb... :-) Illetve eleinte pár óra gyakorlás egy csendes, nyugodt természetű oktatóval, de az szerintem semmiképpen ne családtag legyen. Az olyan izé... :-)

6052. 55Judit (válaszként erre: 6049. - Forrest2010)
2018. nov. 20. 08:38

Jól szaporodik a füge dugványozással. Több féle módszere ismeretes. Vannak vele kapcsolatban youtube videók, és az Indexen füge témában többen fotóval is illusztrálták már a sikert. Még én is. :) Ezért szeretem az Indexet, mert a segítőkész emberek azonnal pattannak, mutatnak, megosztják a tapasztalatokat.

Én ott tudtam meg hogy több 100 féle füge van az országban, nem csak az amit én tartok. Segítségükkel be tudtam szerezni nagyon sok fajtát, amiket tesztelés útján szelektálok. Ott ismertem meg a datolyaszilvát, a Paw banánt, és sok kerti praktikát. Ott szoktunk paradicsom és egyéb magokat csereberélni, vagy ajándékozni.


Bár most is gyökeret ereszthet a füge vessző, de a legalkalmasabb időpont a tavasz, nyár eleje.

6051. forrest2010 (válaszként erre: 6038. - 55Judit)
2018. nov. 19. 20:18
...van nem messze tőlünk 1 pici ház ahol van télikert , nem láttam még soha h milyen lehet ? de néha gondoltam rá , h nem lenne rossz 1 hasonló :)
6050. forrest2010 (válaszként erre: 6042. - Ab61752c45)
2018. nov. 19. 20:14

amarillisz !!! 1 időbe hatalmas kedvencem volt !


hajdanán a lányunkat tanította apci motort vezetni , 1x rá is dőlt a motor , mert a gyerek nem tudta hogy állítsa meg , apci szaladt a motor után , de mire utolérte addigra eldőlt vele , nem is merte itthon elmondani !! mert tuti , h sose motorozott volna ! na az autóvezetés nem ment ilyen simán , mikor már volt jogsija , akkor próbált vele néha gyakorolni , de állandóan üvöltött , szegény inkább nem kért apci tanításásból :( :(

6049. forrest2010 (válaszként erre: 6038. - 55Judit)
2018. nov. 19. 19:58
...na ! ezt akartam még megnézni a múltkor , h lehetne-e ? dugványozva szaporítani a fügét ? a lányom tavaly ? v tavalyelőtt ? hozott a hegyről 2 szem fügét valakitől , az másféle , mint a miénk + az a hegy déli oldala , ott be is érett , de finom volt !!! ha lehet , akkor megrágom a fülét , h kérjen már 1 falatot tőlük szaporításra :)
6048. forrest2010 (válaszként erre: 6040. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 19:53
...nem hiszem , h túl jó lenne , ha nekem sok pénzem lenne ! tuti , h még többet veszekednénk :(
6047. forrest2010 (válaszként erre: 6042. - Ab61752c45)
2018. nov. 19. 19:51

...ne is mondd !!! volt 1 tündéri óvónénim / hajdanán , megboldogult gyerekkoromban :D aztán 20 év múlva a fiamnak is Ő volt :) adjon is neki a JÓ Isten egészséget még jó néhány évre / 1x csak vezetni tanult :D eltartott neki 1 jó ideig , mert rengetegszer megbukott :( de soha nem adta fel , aztán csak átment , mondta is , ha őt látja bárki h jön !!! meneküljön ki merre lát :D

Tündéri emberke !!! mindig játszottunk , nem emlékszem , h lett volna pad az ovi kertjében ......

6046. forrest2010 (válaszként erre: 6045. - Syria)
2018. nov. 19. 19:43

...nekem is hatalmas csalódás volt a jónéhány éve vett gyümölcscentri , 1 pohár lé után 2 óra szünet !!! / mert annyira bemelegedett :( / nem sok lét ittunk :( :( / régen egyik kollégámék vettek 1 francia centrit , csodálatos herkentyű volt , vettünk hozzá almát , sárgarépát , nagyon fincsi lé volt belőle , 1 másik féle + olyan volt , mint 1 pici centrifuga , azt hiszem , az NDK terméke volt , na akkor + nem volt rá pénzem , de mikor volt rávalóm , akkor + nem lehetett kapni ! volt régesrég 1 olyan gyümölcsprés , mint egy szőlészetnél használt , csak ez pici volt , vetőmagboltban láttam , az is olyan elven működött , mint a nagy , igazi szőlőprés , de mivel nincsen gyümölcsünk , már azt se nézem meg :( :( / na az idén annyi alma volt , h kaptunk v 1-1.5 mázsányit a szomszédtól , rengeteget termettek a fáik :) Isten fizesse + nekik !!! + na + a párt !!!!!


1x , mikor még Pesten laktunk , szintén rengeteg volt az alma , a nagybátyámék hoztak nekünk 1 jó nagy zsákkal , mostam-pucoltam-reszeltem-a speclinyomóval préseltem ki belőle a lét , az alma ment az üvegbe , kidunsztoltam , a lét + ittuk néhány napig , az igazi , finom , friss leveknél el se tudok képzelni finomabbat :D

6045. syria (válaszként erre: 6000. - Guruljka)
2018. nov. 19. 18:15

Akinek sok gyümölcse terem, annak biztosan beválik, de nekem egy-egy almával, répával nem érte meg pancsolni.

Sok évig hirdettem az örökölt Braun (eredeti német, nem kínai) gépet, amit boldogan vettek meg azok, akiknek számolatlanul terem almájuk, s az előző, ugyanolyan típusú gépük belerokkant a sok feladatba.

6044. Guruljka (válaszként erre: 6006. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 17:43

Ja, hogy télálló! Azt nem figyeltem.

De télállóban is van, amit legalább addig nem jó kiültetni, míg a gyökerei meg nem erősödtek. Most látom, hogy ennek a gyökere is karó.

6043. ab61752c45 (válaszként erre: 6039. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 17:19
hát akinek van szekere,kocsisa.
6042. ab61752c45 (válaszként erre: 6037. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 17:18
jesszus amarillisz.én,akkor sem ültem volna volán mellé,ha pisztollyal kényszerítenek.mindenki jobban járt.a lányom apja mondta,majd megtanít.előbb egy majmot.
6041. ab61752c45 (válaszként erre: 6038. - 55Judit)
2018. nov. 19. 17:14
ha viszket a tenyered pénzt kapsz.
6040. Százas Evelin (válaszként erre: 6037. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 17:11
Aha. Na ez a téma hamar körbeért. :-) Talán inkább néhány zsák pénzt kellett volna mondanom a jogosítvány helyett. :-)
6039. Százas Evelin (válaszként erre: 6036. - 55Judit)
2018. nov. 19. 17:05

Kissé pesszimista vagy az elérhető életkorodat illetőleg, de hát ne legyél, senki sem lát a jövőbe, hálistennek. :-) Bízom benne, hogy majd százévesen is a növénykéinkről, meg egyebekről fogunk itt beszélgetni. :-)

Hát a többi szempontod az sajna objektív. Drágák ezek az állatkák, ha rendesen akarja ellátni őket az ember, és hát az állatorvos mindig kellhet. A mikutyánkat nem én látom el, de a tényleg saját kölyökcicáim ugyebár ketten vannak, mindig duplán kellett az oltásokat fizetni, még a macska sem egy olcsó mulatság. De hát én kocsival viszem őket a közeli állatorvoshoz, így mulat egy magyar úr(nő). :-)

6038. 55Judit
2018. nov. 19. 16:11
Ma leesett az első hó. Betege vagyok, hogy nem tudok a kertben nézelődni, csipegetni, kóstolgatni. Viszket a tenyerem, már vetném idebent a magokat. Ma meg is nézegettem mi maradt, mit kell venni. Jobb híján nézegetem az ablakban a dugványozott pici füge csemetéket és sétányrózsákat. :)
6037. forrest2010 (válaszként erre: 6032. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 13:54

....hááááááááááát tudod hiába lenne :( nincs mit vezetnem :(


...a lányunknak van 20 éve jogsija , csak gyakorlata nincs / csak binyiglin :)

6036. 55Judit (válaszként erre: 6035. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 13:35
Egyrészt mert kétséges hogy tovább élek mint egy kutya, és nem szeretném hogy rossz körülmények közé kerüljön. De ha jó gazdit is kapna, a kutyát nagyon megviseli ha elhagyja a megszokott gazdi. Másrészt egyedül maradtam, kocsim nincs, állatorvos innen sehogy nem érhető el. + pénzem sincs a kutya megfelelő ellátására. Szóval sok, és nagyon fájó mert jó társ lenne tudom.
6035. Százas Evelin (válaszként erre: 6034. - 55Judit)
2018. nov. 19. 12:55

Én is imádom, ezért estem most dilemmába, a kert-kutya kettőst illetőleg.

Nade előzőleg meg már amúgyis elhatároztam, hogy itt Pesten felszámolom a veteményezgetést, ahhoz valójában nem túl jók az adottságok, nagy fáradság kis haszon, bár hobbynak jó volt.

Majd a mamám vidéki kertjében termelgetek ezt-azt, ott nincs kutyu, és mégiscsak egy igen jó adottságú hely.

Pesten meg csak: a már meglévő gyümölcsfák, most pawpaw banánnal is kiegészítve, meg az amúgyis a lekerítendő részen lévő málna, magaságyás. A többi hely az meg kutya és pihenő funkciós lesz. :-)

Nem reménytelen az eb, végülis énrám is hallgat, de igencsak fárasztó egy jószág... :-) Annyi időt én nem tudok rászánni, ami ennek a kutyának valójában kellene.

Neked miért nem lehet már kutyus?

6034. 55Judit (válaszként erre: 6031. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 12:38

Bízzunk benne, sok sikert kívánok!


A kutya okítást én úgy látom, hogy az okítja, aki éri. ha a te kertedet nullázza le, és te vagy kint többet, akkor sajnos nem várhatsz a menyedre. A kutya amúgy sem úgy működik hogy egyszer megtanítasz neki valamit, és attól fogva mindig és magától azt csinálja. sajnos folyamatosan monda kell és dicsérni ha szót fogad. Imádom a kutyát. Nagyon sajnálom hogy nekem már nem lehet.

6033. ab61752c45 (válaszként erre: 6027. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 12:02
én már azt is föladtam,mint a nyestet.kéri valaki postán?
6032. Százas Evelin (válaszként erre: 6026. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 11:54

Igen, a lényeg a lényeg, megvan a pawpaw. :-) Csakhát azt a postaköltséget pont a Bundy okozta, mert nem óhajtott félórányira elautózgatni... Tudom-tudom, ebben a témában szeret veled szemben kicsit ellendrukkerkedni. Tulajdonképpen az lenne a jó, ha neked is lenne jogsid. :-)

Gondolom, ez meg már a késő bánat, eb gondolat kategória.

Na mindegy. A lényeg a lényeg. :-)

6031. Százas Evelin (válaszként erre: 6023. - 55Judit)
2018. nov. 19. 11:12

Judit, ez a "mikutyánk" ez egy valóságos dinamit, nameg persze kölyök is még, most kb. hét hónapos. Tulajdonilag ez az állatka a majdnem-menyemé, az ő feladata az okítás. Elég sokmindent meg is tanult már, de a vérmérsékletéből meg az alap szokásaiból nem tud visszavenni, napközben kinn van a kertben, nem lehetek ott egész nap mellette. Most az van, hogy ha én ások, akkor ő is ás, csak ő gyorsabban. Kétségkívül "segít". :-) De már kitaláltam a pesti kertre nézvést a kompromisszumos megoldást: oldalt egy sáv le lesz a kutty elől kerítve, méghozzá igen hamarosan.

És most még pluszban azt is kitaláltam, hogy a pawpaw banánokat is arra a hamarosan lekerítendő, némileg félárnyékos részre teszem inkább, és nem a szabadon maradó napos helyre.

Amíg nincs meg a kerítés, addig meg minden rendelkezésemre álló eszközzel megóvom őket a kutyakaparástól. :-)

Na ezzel a kitűnő ötletemmel azt hiszem, pillanatnyilag mindent megoldottam. :-)))

2018. nov. 19. 10:45
...csak 2 telek van még utánunk , kimehetne a rétre a mocsok dögje , mért pont itt kell neki furkálni ?!!!!!!!!!
6029. forrest2010 (válaszként erre: 6028. - 55Judit)
2018. nov. 19. 10:44
...sok mindent próbáltunk már , tettünk neki petróleumos rongyot , üveget ....eddig még mindig maradt :( a leginkább sajnált növényünk az egyetlen duplavirágú paeónia volt , a szimplákat elkerülte a mocsok :( :( azok mind élnek :)
6028. 55Judit (válaszként erre: 6027. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 10:34

Szereti a vakond. :) Jól átázik a föld hosszant a járatában, így odaözönlenek a giliszták. Kis erőfeszítés,sok kaja. Sok kaja, jó szaporulat. :DD


Mi gázpalackból is gázosítottuk a járatot azzal az elgondolással, hogy a propán bután gáz fajsúlya nehezebb mint a levegőé, ezért nem illan el a járatból, inkább eléri a legmélyebb alagutat és méter alatti fészket is. Ez sem volt hatásos, viszont nagyon drága. :)

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook