Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
6147. ab61752c45 (válaszként erre: 6145. - 55Judit)
2018. dec. 3. 13:44
összeférhetetlen esetleg másokkal,nem magaddal.nekem is mondták,menjek el a nyugdíjasklubba.hogy ott gubbasszak egyedül,akkor inkább itthon.én is tiszteltem,egy most már 40 éves férfit,aki a nevemen szólított,nem nénizett.
6146. 55Judit
2018. dec. 3. 13:08
Mindjárt megyek a TESCO-ba, próbálok hozzávalókat venni a legújabb fajta nyers tortámhoz. :))
6145. 55Judit (válaszként erre: 6135. - Százas Evelin)
2018. dec. 3. 13:07

"Talán ki kellene valamit ez ellen találni"

Évek óta azon vagyok hogy kitaláljam. Már régen a netet is bújom, hol találnék valami klubbot, vagy valamiféle közösséget ahová eljárnék. Egyedül a nyugdíjas klub van. Ott meg a sok öregasszonynak más témája nincs, csak hogy mi hol fáj, kinek fáj jobban, milyen gyógyszereket szed, ilyenek. Na engem meg pont ez nem érdekel. :)


"Érthetetlen, hogy vajon miért tartja bárki is azt valamiféle érdemnek, ha x éves korában is ugyanott lakik, ahol született."


Ez pont olyan, mint az, hogy az időseket tisztelni kell. Szerintem a kort nem kell tisztelni, az nem érdem. Tudok tisztelni egy nálam sokkal fiatalabbat is ha úgy viselkedik.


Ilyen "rendellenes ?" dolgaim vannak. Szerintem azért vagyok egyedül, mert összeférhetetlen vagyok. Ami tuti biztos, más vagyok mint a környezetem. :)

6144. ab61752c45 (válaszként erre: 6135. - Százas Evelin)
2018. dec. 3. 12:48
nem vagyunk egyformák.mi az apámmal,mikor gyesen voltam,ő meg nyugdíjas kettőt sem szóltunk,csak mi kell a boltból,meg ilyesmi.a volt barátnőm azért volt fárasztó hogy rám akarta erőszakolni,ami neki jó.mondom,ha hiányérzetem lesz a társaság után,akkor szólok. nekem az inkább fárasztó,nem szeretem.én lehettem volna az Iszony főszereplője,mondjuk a férfiaktól annyira nem irtóztam.
6143. 55Judit (válaszként erre: 6142. - Százas Evelin)
2018. dec. 3. 12:46

Köszönöm, kedves vagy. Végül csak 1 konténert rendeltem, próbának elég az. A csigáktól tartok leginkább ami a siker útjába állhat.


A krumpli bizony nagyon finom, de ha nem lehet, hát ne lehet. Én a helyedben ha néha mégis bűnbe esnék, a tányéromon több lenne a zöldség, esetleg saláta, mint a krumpli. Tudod biztos hogy a sok rost lassítja a szénhidrát vérbe jutását.

6142. Százas Evelin (válaszként erre: 6141. - 55Judit)
2018. dec. 3. 12:39

Igencsak gondoskodó természet vagy. :-) Nekem is megtetszett korábban a konténeres krumpli termesztés, az a több rétegben lerakott szisztéma. Az első elültetett réteg kinő, arra lehet tenni a másodikat úgy hogy a hajtásvég kinn legyen, és erre amikor az is kinőtt, esetleg még egy harmadikat is.

Csak nekem közben bekandikált a képbe a cukor anomália a szervezetemben. Tulajdonképpen a krumplievés a számomra nemigen kívánatos, na a batáta az meg végképp nem, mert az még édeskés is.

Kicsit néha azért eszem krumplicskát is. :-) De sajátot már nem akarok termelni.

Neked viszont sok sikert hozzá, tényleg remek ötlet!

6141. 55Judit
2018. dec. 3. 11:50
Rendeltem, már át is adták a futárnak. :)
6140. 55Judit (válaszként erre: 6139. - Százas Evelin)
2018. dec. 3. 08:13

Igen. Kell egy Volldünger, és 2 db kertészeti konténer. Persze az a méret nincs amit akartam, de veszek 1-el nagyobbat. :)


Ki akarom próbálni a batáta termesztést, de a kertben nincs hely számára. A konténereket meg a füvön, a legnaposabb helyen megtöltöm földdel, komposzttal, és próba. :)

6139. Százas Evelin (válaszként erre: 6138. - 55Judit)
2018. dec. 3. 08:06

Akkor ma kell rendelni. :-)

Nade mi az ördögöt "kell" rendelni ilyenkor? Te rendelsz ma valamit?

6138. 55Judit
2018. dec. 2. 14:46
A gazdabolt, a 3.-án leadott rendeléseket ingyen szállítja ki. :)
6137. 55Judit (válaszként erre: 6136. - Amaunet)
2018. dec. 2. 08:27
Igen, így van. Köszönöm.:)
6136. Amaunet (válaszként erre: 6126. - 55Judit)
2018. dec. 2. 01:04

Jól emlékszel. Mahatma Gandhi volt az a bölcs.:)

"Csak akkor beszélj, ha a csendnél értelmesebbet tudsz mondani."

6135. Százas Evelin (válaszként erre: 6131. - 55Judit)
2018. dec. 2. 00:10

Az nem lehet valami felemelő egy érzés, ha soha nincs kihez szólni. Talán ki kellene valamit ez ellen találni, nem mintha lenne ötletem.

Itt is vannak beképzelt törzslakók. Érthetetlen, hogy vajon miért tartja bárki is azt valamiféle érdemnek, ha x éves korában is ugyanott lakik, ahol született. Az itt városon talán inkább valami szokatlan röghözkötöttség. Velem szemközt kettő ilyen is van, mégcsak nem is igen köszönnek.

Pedig nem lehet velem más "baj", mint hogy a magam nehány évével egyetemben is új vagyok, valami betolakodó. De az oldalsó kertszomszédaim azok egész mások voltak, csak ők meg már nagyrészt kifogytak.

6134. Százas Evelin (válaszként erre: 6133. - Százas Evelin)
2018. dec. 1. 20:31
Elnézést, ezt nem ide szántam.
2018. dec. 1. 17:48

Rájöttem valamire. A vézna kis műszaki vénámmal én "EPH készülék"-et kerestem a neten, merthogy ezt ajánlotta nekem a múltkor az eddigi legsegítőkészebbnek mutatkozó kazán szerelő. Hogy ez ki tudja iktatni a túlfeszültséget, még azt is, ami magában a rendszerben keletkezik "valahogy".

De ilyen készülék, ilyen névvel, nincs. Persze azóta sem ért ide még valamiféle szerelő, hogy befezette a kazánjavítást, még mindig nincs víznyomásmérő kijelző, holott ugye ma is munkanap volt, nameg kérdezni sem tudtam erről a kiegészítő kütyüről semmit.

De aki keres az talál. Azt találtam, hogy annak nem az a neve. Az EPH, egyen potenciálra hozás az csak magának a rendszernek a neve. A kütyü ehhez az meg a fírelé. Ez a név azért már nekem is némileg ismerősebb volt.

Kissé végigrágva az erről szóló netes anyagokat - kiderült, hogy azt nemcsak a kazánhoz, de a gáztűzhelyhez is erősen ajánlott lett volna bekötni.


Nekem volt annakidején a házon egy "szakszerű" teljes villamosvezeték hálózat cserém, volt két gázkészülék bekötésem hivatalos, papírokat is pecsételgetős, hatóságilag elismert szakemberek közreműködésével, de senki nem csinálta meg az ÁTHIDALÁST a ví-gáz-elektromos rendszerben, és nem rakták - rakatták fel azt a fírelé készüléket.

Holott ez nem nagy munka és nem is nagy költség, de ezt bizony nem lett volna szabad kihagyni.

Most kicsit megállt még az eszem is. Tudom már, hogy a vízszerelők nem értenek egyet ebben a tekintetben a villanyszerelőkkel, és hajlamosak "lazábban" csinálni a bekötéseket stb-ket - nade hogy ennyi itt megfordult szakfütyi közül nyolc év után csak egyetlenegy fiatalka mondjon erről egyáltalán valamit- azt most valahogy elég felháborítónak tartom.

Gyanakvó természet lévén már-már összeesküvés elméletet gyártok. Ezeknek az a jó, hogyha nincs 'hibakiküszöbölő" kütyü és rendes áthidalás, földelés, mert akkor nyilván a hiba is több lesz, és ők nem maradnak munka nélkül.

Persze magamat is hibáztatom. Hát miért nem vettem a fáradságot már előbb is, hogy legalább az alap dolgokat megtanuljam? Úgy tűnik, igen nagy naivitást jelent megbízni a "szakemberekben".

6132. Nanda (válaszként erre: 6131. - 55Judit)
2018. dec. 1. 17:47

Hű,ez nagyon rossz lehet!:(

Nekünk szerencsénk van,januárban lesz 12 éve hogy ideköltöztünk,de egyből elfogadtak.De általánosságban mondhatom hogy nagyon jó szomszédságunk van,nagyon rendesek,de azért nem tolakodóak.

6131. 55Judit (válaszként erre: 6130. - Százas Evelin)
2018. dec. 1. 17:41

Hasonlóképpen gondolkodom én is mint te. Ezek itt azon a szinten vannak, hogy csak az üres locsogásra futja tőlük. Nekem pedig nagyon hiányzik hogy minőségi időt töltsek valakivel. Legalább néha. Csak megbeszélni saját dolgainkat. Elmondani, meghallgatni a másikat, kölcsönösen segíteni ha a másik kéri, és ilyenek.


A fiam most költözött el, teljesen egyedül maradtam. Soha senkivel nincs lehetőségem beszélgetni. Szó szerint. Semennyit. Rohadt egy érzés, e mellett egyre öregebb vagyok.

Miután ide költöztem 12 éve derült ki hogy a régen itt lakók kinevezték magukat őslakosoknak. Ez így nem igaz, mert a település 50-60 éves, és az itt élők is betelepültek annak idején, vagy a szüleik. A lényeg, hogy a közelmúltban ideköltöző az nem ember. Az egy kerülendő külön faj. Na így élek én itt. Gyakorlatilag nincs kihez szólnom.

6130. Százas Evelin (válaszként erre: 6126. - 55Judit)
2018. dec. 1. 16:47

Én türelmes természet vagyok, de annyira azért nem, hogy a szóáradatra igencsak hajlamos természetű szomszédokkal neadjisten még össze is járjak, vagy esélyt adjak nekik hozzám "beszokni". :-) Azt azért nem.

Láttam én azt a szüleimnél épp eleget, hogy hívás nélkül toppan be bármikor bármelyik szomszéd, és a tényleg beszédesebbje az mindjárt kissé be is ragad, - na én ezt eleve kiküszöböltem.

Odakinn a kertben, ott jól van, lehet velem beszélgetni. Pláne ha csak napozni mentem ki. :-) Ha netán valamit csinálni is szeretnék, akkor azért előbb-utóbb kimentem magam...

Hát te aztán jól kikaptad azt a szomszédasszonyt. Azzal aztán nem is volna érdemes olyan nagyon szóbaállni.

6129. forrest2010 (válaszként erre: 6126. - 55Judit)
2018. dec. 1. 14:36
hűha !!!! akkor nem is irigyellek ! én évekig sem tudtam ki a szomszédom ? h alattunk kik laknak ? még ma se tudom ! pedig már v 25 éve szomszédok vagyunk :(
6128. 55Judit (válaszként erre: 6127. - 55Judit)
2018. dec. 1. 12:51

Nem minden betűm működik mindig bocs. Helyesen:

"tudott meg tőlem"

6127. 55Judit (válaszként erre: 6126. - 55Judit)
2018. dec. 1. 12:50
jav: tudott meg tőle
6126. 55Judit (válaszként erre: 6125. - Százas Evelin)
2018. dec. 1. 12:48

Nálunk az a szokás, hogy az öregasszonyok összejönnek az út közepén (zsákutca), és ott beszélnek ki mindenkit. Velem is így volt ez mikor ide költöztem. Intelligencia hiányos szomszédasszonyom úgy nyilatkozott rólam, hogy biztos jó féle lehetek, ha ilyen hirtelen kellett költöznöm. Mert csak annyit tudott meg tőle hogy sietni kellett, így a miértjét ő kombinálta. Azóta nem beszélünk. Illetve egyoldalúan. Mert ő szid, átkoz, a fia pedig fenyeget.


Nem szeretem a sokat beszélő embereket. Szerintem akkor érdemes megszólalni, ha a mondanivalónk értékesebb a csendnél. Ezt a bölcs nem tudom kicsoda mondta, és igazat adok neki. :)

6125. Százas Evelin (válaszként erre: 6123. - Ab61752c45)
2018. dec. 1. 12:42
Akkor nekem valami különleges szerencsém van. (volt). Már az előző lakhelyemen is igen nagyon beszédesek voltak a közvetlen szomszédok. :-)
6124. 55Judit (válaszként erre: 6122. - Syria)
2018. nov. 30. 17:45
Magában nekem is túl édes úgy mint cukor és a méz is. De ezekkel édesítünk ízlésünk szerint. :)
6123. ab61752c45 (válaszként erre: 6107. - Százas Evelin)
2018. nov. 30. 17:20
hát egyetlen szomszédom sem bőbeszédű hálistennel.néha adunk egymásnak ezt,azt,köszönünk.aztán passz.
6122. syria (válaszként erre: 6120. - 55Judit)
2018. nov. 30. 17:06
S nem lett nagyon édes? Egyszer ettem datolyát, nekem az már magában is túl édes volt.
6121. syria (válaszként erre: 6110. - Guruljka)
2018. nov. 29. 14:55
Ötletes. :)
6120. 55Judit (válaszként erre: 6119. - 55Judit)
2018. nov. 29. 14:46
ha valakit érdekel, leegyszerűsítettem még az egyszerűt is. Nem nyújtotta semmit, csak belenyomkodtam a formába mindent. :)Ja, és több mézet tettem bele. Gyakran változtatok kóstolgatás közben ahogy nekem jobban ízlik. :)
6119. 55Judit
2018. nov. 29. 14:35

Itt egy szuper finom és szuper egyszerű nyers süti:

[link]

Most faltunk be 1-1 szeletet. Én 18 cm-es tortaformában csináltam.

6118. Százas Evelin (válaszként erre: 6117. - Forrest2010)
2018. nov. 28. 19:47

Pedig milyen jó helyen van az a diófa az utcán, már ha elég messze van a csatornától. Nem ház mellett, hanem esetleg hosszú kertszélek mellett. Ott nem gond ha hullik a levele, árnyékol a lombja, sőt ott kinn még jó is a járókelőknek.

Tényleg egyre kevesebb van már az utcákon, mint ahogy az ott régebben szokásos meggy, cseresznye, szilva is.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook