Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
6207. 55Judit (válaszként erre: 6206. - Nanda)
2018. dec. 5. 12:05
Bármelyikből kapok, nagyon örülni fogok neki. :)
6206. Nanda (válaszként erre: 6199. - 55Judit)
2018. dec. 5. 12:04
A sárgásból nem biztos hogy lesz,de ha lesz alatta vagy 10 darab akkor majd jut. :)
6205. 55Judit
2018. dec. 5. 09:15
Venni kéne egy banyatankot vásárláshoz, de félek a buszon tömegben meggyűlik a bajom vele. Fáj a lábam, nem jó cipelni. Kopás van a térdeimben,nem tudom mennyire sikerül helyrehozni. Az egyik térdem most be is van gyulladva. Szedek porcépítőt, kenem MSM-el, és lézerezem.
6204. 55Judit (válaszként erre: 6202. - Ab61752c45)
2018. dec. 5. 08:52

Messze laksz Balatonvilágostól?


Lakik közületek közel Balatonvilágoshoz?

6203. 55Judit (válaszként erre: 6202. - Ab61752c45)
2018. dec. 5. 08:51

Most hogy panasznak jön le, egy dolog. Arról beszélünk, ahogy élünk. :)

Nekem az étterem sosem fért bele, nem is hiányzik. Elég ha látom néha a tévében mi hogyan készül, még a séfek sem ügyelnek arra hogy ne égjen a zsiradék sütés közben. És ki tudja milyet használnak.


nekem a kert ad némi örömöt, de mivel nálam is mindig egyre lejjebb, már sokkal kevesebbet bírok mint 1-2 éve. Egyre gyakrabban kapom magam azon hogy már megint csak sétálgatok, körbejárok, elhatározom mit fogok csinálni, és ennyi. :) Sokszor a gaz ár akkora hogy kapálni nem lehet csak kihúzgálni, pedig kicsi a kert.

De most már legalább lehet mindig valami finomságot találni.


Ha szikkadna kicsit a föld, előkészülnék a fügék takarására. Ha sikerül, jövőre talán tartósításra is jutna kicsi. Volt idén 2 szem datolyaszilvám is, lehet, jövőre több lesz. :) Hát, én ilyen apróságoknak örülök csak. :)

6202. ab61752c45 (válaszként erre: 6201. - 55Judit)
2018. dec. 5. 08:40
nekem is hasonló gondjaim vannak.itt a faluban minden iszonyúan drága,vagy nem lehet kapni.p.a múltkor fogselymet akartam venni a gyógyszertárban,a nő elcsodálkozott.itt olyat senki nem vesz.gondolom megveszik a városban.ha elmegyek busszal fél nap,de 10 pakkot akkor sem tudok hozni,nem mintha kéne,de tény,hogy évről évre rosszabbul élek.régen még belefért néha egy-egy étterem,kávézás,de már nem.de hát én se panaszkodjak.
6201. 55Judit (válaszként erre: 6198. - Százas Evelin)
2018. dec. 5. 08:04

Neked mindig nagyon okos gondolataid vannak, viszont ha a körülményeket ismernéd, másokat írnál. :))

A buszmegálló sokkal közelebb van hozzám, mint a bolt, ami méreg drága itt helyben. Kevesen lakunk, sose friss semmi, a zöldség, gyümölcs legtöbbször takarmányozási célra sem alkalmas. Ha Siófokra megyek nagy a választék, és minden szükségeset megkapok. Veszprémbe is járok de csak havi egyszer, mert van amit ott kapok meg.


Fiam itt vett házat a faluban, 5 perc hozzám kocsival. Ha ideje engedi, elvisz vásárolni, de így is sokat kell egyedül menni. Másfél év múlva utazok ingyen, az sokat számít majd.


Igen, én is nagy túlélő vagyok. Már 2 rákos megbetegedésből is kijöttem, voltak nagy műtéteim is, van egy rakás más problémám is ami nehezíti az életet. Mindent azért örökké nem lehet túlélni. Már jelentkeznek a kemoterápia hosszútávú hatásai is, azokkal nem sokat tudok kezdeni. De hát semmi sem tart örökké. Örülök annak ami még van. :)

6200. 55Judit (válaszként erre: 6197. - Forrest2010)
2018. dec. 5. 07:55

Akkor ti egymásnak lettetek teremtve. Ilyenről álmodtam, és úgy mentem férjhez hogy örökre együtt maradunk. Szűk 2 évig tartott.


Most még csak elkocsikáztok vásárolni, de ha megöregedtek hogy oldjátok meg? Milyen távol a buszmegálló? Nekem az is gond lesz, hogy hogy lépjek fel a magas lépcsőn.


Ideje hogy én is fejezzem a nyavalygást, mert az nekem se tesz jót, és titeket is lehúz. :)

6199. 55Judit (válaszként erre: 6192. - Nanda)
2018. dec. 5. 07:48
Köszönöm. Nagyon szépek lehetnek. Kíváncsi vagyok melyiknél találsz annyi rizómát hogy kaphatok. :)
6198. Százas Evelin (válaszként erre: 6190. - 55Judit)
2018. dec. 5. 00:20

Ja, vagy úgy. Beutazgatsz a városba vásárolni. Hát nem tudom, hogy korosabban az mennyire kivitelezhető. Ez talán kicsit pesszimistán hangzik, de látom anyámon, milyen gondjai vannak már egy 80 éven felüli valakinek. Nem mindenkinek, persze. De ő például nem tud már egyedül közlekedni. Pedig kb. öt évvel ezelőtt még kerékpározott is...

De mostmár őt vinni kell, ha el akar jutni valahova távolabbra.

Mindent meg lehet persze szervezni, de nem árt szerintem roppant körültekintően választani egy esetleges jövőbeli helyszínt. Szerintem az lehetőleg a fiad közelében legyen...

Mindig azt mondogatod, hogy nincs már sok úgysem hátra, hát dehogy nincs. Úgy ahogy Forrest mondja, a nők nagy túlélők. :-)

6197. forrest2010 (válaszként erre: 6181. - 55Judit)
2018. dec. 4. 23:36
....hát részemről , mert 9 évesen meglátni és megszeretni :( :( előttünk volt a hinta :( / úgy kell nekem ! szagoljam :( :( a lányunk mondja mindig : ki mit választ ....
6196. forrest2010 (válaszként erre: 6180. - 55Judit)
2018. dec. 4. 23:33

1 frászt ! nincs sok hátra ! csak valamennyi egészsége maradjon meg az ember lányának !!! h a mindennapi kicsit..... Azért mi nők nagy túlélők vagyunk ! juszt is !

Én sem tudok elviselni a környezetemben sok emberkét , nálunk egyedül a lányunk szeret nyüzsögni ! se Bundy , se a fiunk nem volt igazán közösségi emberke soha ! a lányom szervezne nekem karácsonyra 1 gyerekkori barátnőmmel találkozót , mondtam neki h meg ne próbálja ! nemrég ment férjhez , de amiken keresztülment az első házasságába , na azokból a sirámokból nem kérek !! tudom , h mindenkinek megvan a maga baja , de engem megőrjít az állandó nyavalygás ! és tudom , h sose fogja magát túltenni ! kicsit belezakkant :( :(

6195. forrest2010 (válaszként erre: 6177. - 55Judit)
2018. dec. 4. 23:23
Hatalmas mázlija volt a kicsi házzal ! egyik évbe hallottam , h eladná a házát az utcánkba , mert régesrég elvált , a gyerekei már élik a saját életüket és neki elég lenne 1 kisebb ház is , szerencséje volt , talált és nagyon közel ! Tavaly éppen gondoltam rá h rá kéne írni a face-n , mert a virágaim nagyon magukhoz tértek nyáron kint a kertbe és nem tudom megállni h ne ültessem el a szaporított hajtásaimat , hátha neki lenne helye , ha kellene , vigye .... a lányom sokat elvitt és szétosztogatta , dehát jövőre is lesz még !
6194. forrest2010 (válaszként erre: 6190. - 55Judit)
2018. dec. 4. 23:15

...legyenek is álmaid ! / álmaink ! / az ember reménykedik míg él , ha feladná régen rossz lenne !

...mi a falu végén lakunk több , mint 38 éve / soha , sehol , nem laktunk még feleennyi ideig se ! / azért mára rájöttem , h örüljek annak is , h nem a hegyen , messze a buszmegálló , messze a bolt és drága ! és örülök , h Bundy még ha nehezen is , de be tud mászni a tragacsába és eltudunk menni időnként bevásárolni ! tőlünk félórányira is vannak még házak , minden irányba , nekik még messzebb van a centrum , ne is elégedetlenkedjek !

6193. forrest2010 (válaszként erre: 6191. - 55Judit)
2018. dec. 4. 23:08
...nem baj ! ha kimarad 1-1 betű , attól még értjük :) ennél nagyobb problémád sose legyen :)
6192. Nanda (válaszként erre: 6186. - 55Judit)
2018. dec. 4. 20:11
Van a hagyományos lila,a Blueberry Lemon,bár abból van a legkevesebb.A harmadik talán Tarantella lehet,a negyedik Ambrosie Verschaffelt-re hasonlít,de nem tudom az e.
6191. 55Judit
2018. dec. 4. 19:13
Bocs ha néha kimarad a betű. Leütöm én, csak sokszor nem nyomódik le eléggé. Pedig már püfölöm.
6190. 55Judit (válaszként erre: 6188. - Százas Evelin)
2018. dec. 4. 19:11
Nem a kerek erdő közepében gondolkodom. Természetesen alapvető igényem hogy legyen közel buszmegálló, vagy vasútállomás. Kis településen a kisbolt nem opció, mert nagyon evés a bevételem, a kisboltok meg drágák. Itt sem vásárolok soha a településen. Mindig Siófok, vagy a másik irány Veszprém. Igen. Álmaim azok vannak. :)
6189. Százas Evelin (válaszként erre: 6181. - 55Judit)
2018. dec. 4. 19:00
Az az érzésem, hogy csak a sármjával… :-) Tényleg vak a szerelem. És mégcsak nem is ő volt a szerelmes. :-)
6188. Százas Evelin (válaszként erre: 6180. - 55Judit)
2018. dec. 4. 18:57

Értem. :-) Az albérlő akkor nem opció.

Igazad van, és is hülyét kaptam időnként annakidején a fiam vendégeitől.

"idegen" van a lakásban, az kicsit irritáló. A fiam meg régebben rettentően társaságkedvelő volt.

Mostmár külön szinteken lakunk, a bejárataink sem közösek, - na így már jó. :-)

Látom, hogy téged a pici ház vonz a leginkább. Valami nagyon szép kis helyen, igazán nem rossz dolog az. De azért az infrastruktúra is fontos. Nehogy már még csak egy valamirevaló bolt se legyen...

6187. 55Judit (válaszként erre: 6185. - Nanda)
2018. dec. 4. 18:43
Én virágot nem tudnék neked küldeni, de kis füge csemetét, vagy gyökereztetéshez vesszőt szívesen küldök.
6186. 55Judit (válaszként erre: 6185. - Nanda)
2018. dec. 4. 18:21
Ó, de drága vagy! A nevüket is tudod? Milyen színeid vannak?
6185. Nanda (válaszként erre: 6175. - 55Judit)
2018. dec. 4. 17:52
Igen van!Azt is szívesen küldök majd.Még földben van,nem tudom mennyi van alattuk,tudok-e mind a 4 féléből küldeni.
6184. ab61752c45 (válaszként erre: 6183. - 55Judit)
2018. dec. 4. 17:30
szerintem is.az alaptermészetem elég mogorva.de úgy viszonyulok az emberekhez,ahogy ők hozzám.az egyik asszony órákig beszélne a sarkon,persze meghallgatom,helyeslek,bólogatok.egy másik hülye, köszöntem neki jónapotot,sziát,bámult,mint borjú az új kapura.hát nekem nem hiányzik a te köszönésed.mikor lekerültem a műhelybe az irodából az emberek csodálkoztak,azt hitték,hogy egy beképzelt valaki vagyok.mindenkinek segítettem,ahogy tudtam,de hát az lett a dolgom.
6183. 55Judit (válaszként erre: 6182. - Ab61752c45)
2018. dec. 4. 16:56

Nem vagy barátságos? Nekem fel sem tűnt. :))

Szerintem te barátságos, és nagyon kedves vagy.

Látod, engem is kirázna a hideg ha idegen lenne ráadásul folyamatosan a lakásomban. Ha belegondolok, az én energiámat is leszívták fiam barátai ha néha megjelentek. Nem csapatosan, de néha 1-1.

Alapvetően nagyon jó egyedül éni. :)

6182. ab61752c45 (válaszként erre: 6174. - 55Judit)
2018. dec. 4. 16:06
nem biztos,hogy attól van.a hideg ráz,ha a lányom néha vendéget hoz.mondjuk ottalvósat nem,hivatkozhatok ez egy szobára.mondja,ugye nem is olyan szörnyű,mondom tudod nekem milyen megerőltetés ez,erőt venni magamon.barátságosnak mutatkozni,holott alapvetően nem vagyok az.az utcán köszönök,esetleg pár szót beszélek,ennyi.
6181. 55Judit (válaszként erre: 6179. - Százas Evelin)
2018. dec. 4. 15:17
De mivel érdemelte ki, hogy Forrestet kapta???
6180. 55Judit (válaszként erre: 6178. - Százas Evelin)
2018. dec. 4. 15:16

Úgy ötletelgetsz, hogy nem ismered a teljes körülményt. Tudom hogy a jó szándék vezérel, és köszönöm, de ennyire kívülről nem lehet belelátni másnak az életébe, az meg kevés amit itt le tudok írni.

Persze hogy gondoltam én is albérlőre, de azonnal el is vetettem. Nem akarom hogy az én konyhámat, edényeimet más is használja. Ne m mehetnék, nem ülhetnék le a konyhában mikor én akarok. Használná a fürdőszobámat is, ami megint nagyon ellenemre lenne. Ha az előszobában, konyhában, fürdőben van valaki, minden zaja behallatszik a szobámba. Vendéget hozhat, lármázhat, megbolondulnék. Kizárt hogy még a nyugalmamat is feladjam. Másom nincsen. Akkor már tényleg nem lenne semmi életem. Itt ráadásul nem is lehetne sokat kérni, de annak a nagy részét is elvenné az önkormányzat mert ez üdülő település. Balatonvilágoson lakom.

Nem csak a férfiakkal vagyok összeférhetetlen. Mindenkivel. Látod hogy a lakásban sem tudnék idegent elviselni. Így jártam. nem baj, úgysincsen már sok hátra, azt meg kibírom úgy mint eddig.

6179. Százas Evelin (válaszként erre: 6169. - Forrest2010)
2018. dec. 4. 15:09
Te vagy valami álom-természetű nő. :-) Vak az aki nem látja, küldd el Bundyt szemészetre. :-)Nade nem fog szerintem őkelme sehova se menni, téged fog mindig is "boldogítani". Ahogy mondod, kényelmes. :-)
6178. Százas Evelin (válaszként erre: 6171. - 55Judit)
2018. dec. 4. 15:01

Hát erről beszélek, nemcsak sima szórakozás a net. Az információk tárháza, én meg már egyre inkább ügyintézek is rajta. Jó az. Kár lenne érte, Judit, csak meg lehet tartani valahogy. :-)

Nagyon remélem, hogy nem omolik össze a nyögdíj rendszer, kitart addig ameddig kell, én már csak akkor kerülhetnék komoly anyagi gondokba, mert hitelem az persze nekem is van. De kibírom. Majd lejár.

Az előbb tettem valami ígéret-félét, hogy nem ötletelgetek… De még valami eszembejutott.

Albérlőre nem gondoltál esetleg? Megint arra a felszabaduló szobára gondolván, hely is lenne egy "valakinek", meg egy kis zsé is, mégiscsak könnyebb lenne. Tudom, összeférhetetlennek minősítetted magad. :-) De az talán csak a párjelölt hímneműekre vonatkozott. Igen nagyon gondos válogatás, akár még tesztelés árán is találhatnál valami normális nőt. Azzal akár kicsit dumcsizni is lehet, akár még barátság sem kizárt. Hm?

Mégiscsak egyszerűbb lenne, mint a költözés. Ott van az a szép kerted, benne a növényeid... Hisz azokat aligha tudnád magaddal vinni.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook