Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
6327. 55Judit (válaszként erre: 6326. - Syria)
2019. jan. 13. 09:22

Aljasság a másik háza tövére fát ültetni. Érdekes mód, senki nem a saját háza tövére ülteti a fákat. Nézzél szét!

Senki nincs tekintettel a másikra. Az hogy jóban vagyok, egyedül a te érdemed. De milyen ára van? Szerinted ha kár éri a házat és követeléssel állsz majd elő akkor is megmarad a jó viszony? vagy mást kérdezek. A jó viszonyért cserébe megéri éveken át rettegni? Ha ő elég intelligens, megérti hogy neked az a fa mekkora probléma, milyen feszültséget okoz, és kiveszi. Bár kétlem, mert az emberek csak a saját érdeküket szokták nézni. Egy fenyőfa igenis nem való házak közé ahol szűkös a hely, főleg nem a szomszéd falára ültetve.

6326. syria (válaszként erre: 6325. - 55Judit)
2019. jan. 12. 13:54

Nem lesz könnyű kitalálni. Jóban vagyok a szomszédokkal; megértem az ő szempontjaikat is. De egy családi ház mégiscsak fontosabb, mint 2-3 akármilyen szép fenyő; kettő közülük ráadásul ezüst.

Miután bejelentettem a műveletet a szomszédoknak egy kertész levágta az átnyúló hatalmas ágakat, azon elképzelés nyomán, hogy kisebb koronába kevésbé tud belekapaszkodni a szél. (Szegény fák elég csúnyák lettek.) Egy másik kertész azt modta, hogy hiba volt, mert így a szél jobban bele tud kapni. Nem értek hozzá, gőzön sincs melyiküknek van igaza.

6325. 55Judit (válaszként erre: 6324. - Syria)
2019. jan. 11. 07:56

Majd kitalálod mi legyen. Annyi biztos, ha túl közel van a fa a házhoz, a fal is felvizesedhet.

A gázolj azért nem jó, mert sokáig büdös, és foltot hagy. A fa lesz még nagyobb is, ami miatt az ereszcsatornában később sokkal több szemét lesz. Nekem muszáj volt intézkedni, végül is annak a háznak ártottak, amiért én adtam sok milliót nem a szomszéd.

6324. syria (válaszként erre: 6321. - 55Judit)
2019. jan. 11. 00:33

Válaszodat olvasván beugrott: régen hallottam hasonló módszert: gázolajat a fa megfúrt tövébe. Volt a portánk előtt az utcán egy hatalmas vadgesztenyefa. Szegény nagyon csúnya volt, mert a villanyvezeték miatt állandóan csonkolták. Haragudtam rá azért is, mert ősszel térdig jártunk a leveleiben, amit nekem kellett összetakarítani. Minden ősszel feltámadtak a gyilkos gondolataim, de soha nem mertem cselekedni.

Aztán egy szép kora nyári napon robajlást hallottam a ház udvar felőli szobájában dolgozva. Füleltem, de mivel hamar elült a zaj, nem törődtem vele. Pár óra múlva az utcai szobába lépve feltűnően világos volt. Kidőlt a fa, mert az utcába hazaérkező kamionos ponyvája beleakadt a bizonyára beteg fa ágaiba. Volt nagy ijedelem. Aztán a kamionos örült, hogy a ponyvája megúszta, mert több százezres vesztesége lett volna. A fa a fenyőfás szomszédom kerítésére borult. Az erős, beton alapú kovácsoltvas kerítés is megúszta, csak a kapunál kellett a kamionosnak láncfűrésszel (ha jól emlékszem, én adtam neki kölcsön) egy csapást vágnia, hogy az ott lakók tudjanak jönni-menni. Az önkormányzat munkásai pár nap múlva hivatalból eltakarították a romokat. A fát azóta is emlegetem a nyári hőségben, mert fokokkal melegebb az utcai szoba a hiányzó árnyék miatt.

Nem tudom, tegyek-e bármit is. (Nem is kellene átmenni, hiszen olyan közel van a fa, hogy a portánkról simán elérni. Viszont egyértelmű lenne az elkövető.) Lehet, hogy ebben az esetben is elég a gondolat teremtő ereje? Ugyanakkor ott van a szerintem jogos félelmem is. :( Tanácstalan vagyok.

6323. 55Judit (válaszként erre: 6320. - Syria)
2019. jan. 10. 15:27
Csak akkor lesz büntetlen, ha nem derül ki. Azért kell jó magasban dolgozni, mert a nyomokat mindenki a fa tövénél keresi, 2.5m magasban eszükben se jut. Külömben is, oda fel sem lehet érni. Viszont ha rátalál valaki mégis a nyomra, azt be is kell bizonyítania hogy te voltál. :)
6322. 55Judit (válaszként erre: 6321. - 55Judit)
2019. jan. 10. 15:14
Ja, és srégen lefelé szinte a kéreg alatt kell fúrni.
6321. 55Judit (válaszként erre: 6320. - Syria)
2019. jan. 10. 15:12

Szörnyű még a látványa is. Nálam 2 ilyen fenyő volt a ház mögött, de nem az ereszcsatornáig értek, hanem bő 3m-re rányúltak a házra. Ami ág nyomta a tetőt azt évekkel ez előtt engedték levágni, de a többit nem, ráadásul betegek is voltak, évente 2 alkalommal több vödörnyi tűlevelet szedett ki fiam a csatornából. Ráadásul nem engedte át fiamat, neki a ház tetejéről lehajolva kellett takarítani az ereszcsatornát. Kötéllel biztosította magát a kéményhez.


Szóval írom a tutit:

Ha szomszéd nincs otthon vagy alszik, átmenni létrával vagy székkel, minek segítségével megoldható hogy jóval szem magasság felett legyenek a fák megfúrva. Legalább olyan mély lyuk kell, amibe fecskendővel 15-20ml tömény gyomirtót be lehet juttatni. Leghatékonyabb ha tavasszal mikor kezdik intenzíven megszívni magukat a fák. Kétely esetén 1 hét után meg lehet ismételni, addigra az első adagot elnyeli a fa. Erős fúró és vastag fúróhegy kell, elég kemény a fa.

Nálunk elég volt egyszeri kezelés, gondolom azért mert betegek voltak amúgy is a fák, nagyon hullatták a tűlevelet már évek óta.

Járjál sikerrel!

6320. syria (válaszként erre: 6312. - 55Judit)
2019. jan. 10. 13:52

Kérem a receptet, hogyan tudnánk büntetlenül kipusztítani a házunkat veszélyeztető fenyőket! A borostyános szomszédom fenyőitől fosok hosszú évek óta.

[link]

Az „átkosban” volt rendelet, ami meghatározta, hogy a telkén belül ki mit hova ültethet; szép új világunkban ezt semmi nem korlátozza. Önkormányzatok hozhatnának rendeletet ezzel kapcsolatban is, de ugyebár...

Felajánlottam a szomszédnak, hogy az én költségemre engedje kivágni a mezsgyétől fél méterre álló, 40-50 cm törzsvastagságú fenyőt. A másik olyan közel van a tetőhöz, hogy ha fúj a szél, hallom, hogy karcolják az ágak az ereszcsatornát, amit eltömítenek a tűlevelek, amik a zsindelynek se tesznek jót.

Válasz:

- még az anyukám ültette, amíg élek, nem lesznek kivágva

- s ha egy szélvihar rádönti a házunkra?

- nem fogja rádönteni

- honnan tudod?

- tudom

- nekem ez kevés

- akkor se engedem kivágni.

Ha az a fa megindul, a házunkból romhalmaz lesz. S a tetemes anyagi káron felül van rá esély, hogy meghalunk a romok alatt, főleg, ha éjjel adódik a történés.

6319. forrest2010 (válaszként erre: 6317. - 55Judit)
2019. jan. 10. 05:52

:D ez jó ! én is voltam és vagyok is így , sokszor sok növénnyel :)... de idén lesz itt fügegyarapodás :)


...kb 40 éve Anyósomék utcájában volt 3-4 rózsaszín virágú bokor nagyon nagyon tetszett :) nem volt ismerős , addig a faluban sose láttam , máshol se / gyönyörű udvarban-kertben nőttem fel / a hibiszkusz addig nem sok helyen fordult elő :( az volt :)


...mikor még bejártam Pestre dolgozni / nem tegnap volt ez se :) / az egyik kerítésre volt ültetve égszínkék virágú hajnalka ...valami csodálatos volt :) 80-ba költöztünk a falu szélére , kb 83-ba lett teraszunk , a következő évbe égszínkék hajnalkát ültettem a terasz mellé , akkor ő volt a soros :)


...egyik nap vettem 1 cs aszalt fügét :)

6318. Százas Evelin (válaszként erre: 6305. - Syria)
2019. jan. 9. 20:44

Ez nem vakolaton lesz. Léckerítésen, onnan nyugodtan futhat tovább egy hullámpala tetőn, ami amúgyis randa, jobb eltakarni, amögött meg a hátsó szomszéd vakolatlan tűzfalának egy kb. egyméteres darabja van. Na ha azt is megugorja a borostyán, és lefut a túloldalon, majdcsak szólnak... ::-) De egyébként én is úgy tudom, ahogy Forrest, hogy lehet ezt a növényt nyugodtan rendszabályozni is.

Nekem volt már egyébként korábban, én futtattam rá egy öreg, gacsossá vált törzsű, némileg halódó körtefára. Tudtam irányítgatni, bízom benne, hogy megint kézben tudom tartani majd a helyzetet. :-)

6317. 55Judit (válaszként erre: 6316. - Forrest2010)
2019. jan. 9. 15:00
Fügét kell ültetni!!!!! Ó, meg vagyok őrülve érte. :) Reggelente azon kapom magam közvetlen ébredés után, hogy az első gondolataim a kertben, a fügéknél van. Beléjük vagyok szédülve. :)
6316. forrest2010 (válaszként erre: 6314. - 55Judit)
2019. jan. 9. 14:17
...sajnos a legtöbb ember nincs tekintettel senkire és semmire ! A falunkban rengeteg a fenyő , hegyek között élünk , az egyik hegyoldal is fenyőkkel van beültetve , de itt az utcákba , keskenyek is a telkek ... valamikor a kertbe ültettünk mi is , direkt karácsonyfának , apránként az ki is lett vagdosva :) még kb 20 centis korukba vettem 50 db-ot az a 2 ami még megvan , azok hátul a kertbe :)
6315. ab61752c45 (válaszként erre: 6313. - Forrest2010)
2019. jan. 9. 13:08
én az öreg szomszédomtól kaptam egy ringlót.szépen el is ültette.jött az apám,kiásta,sokkal messzebb ültette,az öreg sem él örökké,ebből ne legyen vita.
6314. 55Judit (válaszként erre: 6313. - Forrest2010)
2019. jan. 9. 11:03
A fenyő nem kis kertekbe való. Az én szomszédom egyébként senkire és semmire nincs tekintettel.
6313. forrest2010 (válaszként erre: 6312. - 55Judit)
2019. jan. 9. 10:37
...jogosan pusztultak el azok a fenyők ! gondolkozhatott volna mielőtt ilyesmivel okoz kellemetlenséget a szomszédjának ! itt is sok helyen voltak a szomszéd háza mellett magasra növő fák , azért többnyire ki si vágták őket !!! még időbe !
6312. 55Judit (válaszként erre: 6309. - Ab61752c45)
2019. jan. 9. 09:04
At én szomszédom a házam mögé ültette közvetlen a fenyőket. Ágai már a ház gerincénél is tovább nyúlt, szinte beterítették az egész házat. Nem volt hajlandó levágni az ágakat, ezért mi kipusztítottuk a fákat. Már attól is tartottam hogy viharban rádőlnek a házra.
6311. forrest2010 (válaszként erre: 6309. - Ab61752c45)
2019. jan. 8. 17:16
...nem igazán kéne a szomszéd háza , kerítése mellé ültetni annyira magasra növő növényt , mint amekkora a fenyő lesz :)
6310. forrest2010 (válaszként erre: 6308. - Syria)
2019. jan. 8. 17:15
...hát ezt nem szabad ! h a szomszéd kárt okozzon ! a növényeivel ! a férjem kiborogatta az üresnek gondolt cserepeimet a szomszéd háza mellett , vadszőlő volt bennük , következő tavasszal a szomszéd ház mellett végig kihajtott a vadszőlő , de nem engedem nekik h magasra nőjenek , minden tavasszal visszavágom teljesen a földig ! viszont nyárig benövi a házuk alapját , ami sírkövekből faragott kőalap / legalább nem látom ! ha tudom is h ott van :( :( :( /
2019. jan. 8. 13:47
nálunk is a szomszéd a mezsgyére ültette a fenyőfákat,hatalmasra nőttek,még a közelükben sem kelt ki semmi.aztán az öreg meghalt,a fákat kivágták.
6308. syria (válaszként erre: 6306. - Forrest2010)
2019. jan. 8. 12:47
Szegény melléképületünk szinte rogyadozott, annyira benőtte a szomszédból átkúszó borostyán, így nemes egyszerűséggel levágtuk, ami benőtte a tetőt. Azt nem tudtuk, hogy a szomszédnál le fog dőlni, mert a vastag, öreg ágakat a tetőre felkúszó hajtások tartják. Kénytelenek voltak valami állványt ácsolni nekik.
6307. forrest2010 (válaszként erre: 6303. - Százas Evelin)
2019. jan. 8. 09:20
...az erdők széle is / legalábbis itt nálunk / tele vannak olyan fákkal , amin felfutott a borostyán , ott a földön is elkúszik mászik , na az is éppen megfelelő szaporításra :) az enyém is olyan , az erdős részről ültették a munkahelyemen is a kőkerítés mellé :) van 1 másik fajta ilyen kúszó valami , kicsit másabb a levele , mint a borostyáné , de az is örökzöld , próbálok szerezni belőle , mert nagggyon tetszik :) v legalább lefényképezni :(
6306. forrest2010 (válaszként erre: 6305. - Syria)
2019. jan. 8. 09:15
...igaz , h vigyázni kell vele / + a vadszőlővel is / viszont remekül lehet vagdosni mindkettőt , és visszafogni a túlnövésben :)
6305. syria (válaszként erre: 6303. - Százas Evelin)
2019. jan. 7. 22:15
A borostyánnal vigyáznék, mert egy idő után kiirthatatlan, s tönkreteszi a vakolatot is. Amúgy a maga helyén nagyon szép.
6304. forrest2010 (válaszként erre: 6303. - Százas Evelin)
2019. jan. 6. 20:51
...valamikor hajdanán 1x láttam drótkerítésen felmászó borostyánt , nem ám olyan mezei , zöld , mint a miénk sárga-tarka volt és csudálatos :) / gondolom nem macerálta senki , mert jó pár éves lehetett már / a miénket a munkahelyemről szedtem , ahol a földön , a kőkerítésen , a fákon ... mindenfelé elkúszhatott , itthon a ház mögött az orgonára is felmászott már és lecsüng róla a földig :) de mindenfelé ültettem és alaposan átszőtte már a kisebb darabokat :) vettem hajdanán 3 tő vadszőlőt , tapadókorongosat a házunk 3 sarkához , azt vissza kell vagdosnom mert már elérte az ereszt és balhé volt belőle , de másik fajtát is ültettem az 5 levélkéjűt annak hatalmasak a levelei , az is elmászkál mindenfelé , de jól lehet vagdosni :)
6303. Százas Evelin (válaszként erre: 6292. - Forrest2010)
2019. jan. 6. 16:48

Jaj ez a Bundy… :-) Nekem is rettentően tetszenek a borostyános befuttatott dolgok, de én fogom is hagyni nőni. Már kitanulmányoztam, hogyan kell ültetős kis alanyokat szerezni "ügyesen", nem fogok kertészetben vásárolni. Ott ahol a földön fut a borostyánhajtás, helyenként legyökerezik. Az ugyan nem igazi gyökér, de azzá válik, ott egy szakaszt pár levéllel meg lehet menteni ültetési célra. Van borostyán vadon is, jó lesz az nekem. :-)

Nagyon tetszik amit tegnap olvastam róla, hogy a fölfelé futó borostyánnak virágai meg télen bogyói is vannak, a virág nagyon nektáros ezért vonzza a méheket, a bogyó ugyan mérgező, de a madarak télen szeretik megenni.

Na és ha már nincs hova futnia, vagy öreg már a növény, akkor örökzöld bokor lesz belőle, hát ezt nem biztos, hogy látni fogom. De mindenesetre érdekes. :-)

6302. forrest2010 (válaszként erre: 6297. - 0e40d7eb14)
2019. jan. 6. 08:50
...és ha felajánlanátok neki h segíttek ? hátha akkor el is készül :) / ha az a valaki fával fűt ? remekül ég a thuja , ha nem ? akkor már van is mivel szecskáznod :) és szétszórhatja a kertjébe :)
6301. forrest2010 (válaszként erre: 6294. - 55Judit)
2019. jan. 6. 08:47
...hááát -12 már volt :( :( :( remélem a banánom legalább nem fogja bánni és tavasszal ezerrel fog hajtani :) ... mikor félig volt takarva addigra elvitte a hulladékszállító a többi levelet :( majd idén gyorsabb leszek :)
6300. forrest2010 (válaszként erre: 6293. - 55Judit)
2019. jan. 6. 08:41
2-3 éve lett új szomszédunk :) két 90valahány éves mami + az egyiknek a fia , tavaly télen a pasi kivágatta a férjemmel a tujasorunkat a kerítés mellől , kb 4-5 méter hosszan , kb másfél méter magasak voltak már csak , mert előző évbe alacsonyabbra vágta őket a pasi kívánságára , óhajára :( azoknak semmi bajuk nem volt , csak szerinte attól nyirkos a kertje ! hát nem egészen attól nyirkos , de a fene se vitatkozik ! nincs értelme ! ez itt elég nedves rész volt mindig , azért nem építettek az itteniek pincét hajdanán mert tavasszal ha olvadt a hó , ha sok eső esett még a ház mögött is állt a víz :( de mindent a jószomszédi kapcsolatért :)
6299. 55Judit (válaszként erre: 6297. - 0e40d7eb14)
2019. jan. 6. 08:34
Ez elég gáz. Ebben az esetben a szomszédnak kellene jobban igyekezni ha már úgyis megígérte.
6298. forrest2010 (válaszként erre: 6293. - 55Judit)
2019. jan. 6. 08:33
:) :) akkor már ketten vagyunk :) :) én is irigylem :) / na jó ! csak 1 kicsit :) úgyis mindent aprítok :)
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook