Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4151. bjudit552018-01-21 16:12
Aki dugványozással akar valamit szaporítani, annak 31.-ég érdemes a vesszőket megszedni, mert addig növekvő hold van. Ilyenkor a növényi nedvek felfelé áramolnak. Febr. 1.-étől lehet dugványozni, mert a fogyó hold hatása a gyökérképződést segíti majd.

4150. globus2018-01-21 15:31
Hunyor fantasztikus, tél közepén hatalmas virágokat hoz a szabadban :)
(válasz ... én 4148. hozzászólására)

4149. bjudit552018-01-21 12:51
Remélem nem fagynak el a növényeid. Állítólag a hét közepétől ismét enyhülés jön.

Én tegnap kimértem a kertben, hova lehet még fügét ültetni. :) Van néhány konténerben várakozó, és tavasszal kapok is még kettő félét. Úgy néz ki idén nem lesz elfagyás, ezért minden kis tőről tudok majd kóstolni. :)
(válasz ... én 4148. hozzászólására)

4148. ... én2018-01-21 07:03
Tegnap gyönyörű idő volt, körülnéztem a kertben.
Az almafámon hatalmas rügyek,a rózsa elkezdett hajtani a takaró alatt, a japánfüvemet meg le kell vágni, mert már 15 cm-s alatta az új.A jácintok is kidugták a fejüket,a fürtös gyöngyikék meg már jó hosszú levelükkel fekszenek. A f.hunyor viszont gyönyörű, teli hatalmas fehér virágokkal.
A leandereket idén nem vittem be, mert óriások. Egyenlőre nem látszik rajtuk fagyás, de igazi kemény hideg sem volt még. Ősszel bujtattam levendulákat, úgy tűnik, még azok is bírják.
Ti hogy álltok?

4147. Százas Evelin2018-01-19 10:52
Szerencse kérdése is. Volt már nekem olyan csenevész kórócskám, amiből két év alatt nagyon tetszetős, már termő fácska lett. Egy kajszi. Őrült vékonyka volt, és nagyon hamar megnőtt. Valami "ős" fajta, nem egy túlnemesített valami, kicsi szemű, nem túl édes hanem inkább kicsit kesernyés, de nagyon szeretem. És jó kis magvaváló.
Ezzel a kajszival egyidőben ültettem egy meggyet és egy szilvát is, - azok meg nem teremnek, azt hiszem ki is cserélem őket és bánkódom az elvesztegetett időért.
(válasz bjudit55 4145. hozzászólására)

4146. Százas Evelin2018-01-19 10:47
Egy fácskán kétféle gyümölcs, az tényleg inkább csak különleges, mert a világon semmi haszna. Na persze, az oszlopos fák haszonértéke is csekély.
Az a fotó, a gyömölcsfákkal egybeolvadó bokorsorokkal - az fantasztikus. :-)
(válasz ... én 4141. hozzászólására)

4145. bjudit552018-01-19 08:31
Sajnos nem. Persze az ember elsőre jóhiszemű, de sokadszorra már nem tud. Nekem ismerőseim, más fórumtársaim vásároltak már onnan, senkinek nincs jó tapasztalata.
A növények korát illetően: Azért kis csenevész kórókat küldenek mert évekig tartani, gondozni nem fogják. Amint leszaporítják a kertészetben és úgy tűnik sikeres volt, már el is adják. Ők is próbálnak a legnagyobb haszonkulccsal dolgozni.
(válasz ... én 4144. hozzászólására)

4144. ... én2018-01-19 07:42
Igen, a tájékoztatás elég szűkös. Egy ismerősöm többször rendelt, mindig mondta, hogy csak egy kis vesszőcskét kapott a csomagban.És sokszor vissza is küldte, mert életképtelen volt. De ez már pár éve történt, azóta fejleszthettek.
(válasz lovelyly 4143. hozzászólására)

4143. lovelyly2018-01-18 18:50
Én elsősorban a korát, méretét hiányolom.
(válasz bjudit55 4142. hozzászólására)

4142. bjudit552018-01-18 18:40
Tetszik amit írnak róla, de hiányolom a növényvédelmi tájékoztatást mindkét fajtánál, és a porzót. Ha rezisztensek lennének és önporzósak, azt biztos hogy kiírnák mert előnyt nem szokás eltitkolni.
(válasz ... én 4141. hozzászólására)

4141. ... én2018-01-18 17:51
Én lehet hogy ezt megrendelem, csak mert különleges:

[link]
(válasz Százas Evelin 4139. hozzászólására)

4140. ... én2018-01-18 17:12
Csak a fotó miatt nézzétek meg a linket.Nekem nagyon tetszik:

[link]

4139. Százas Evelin2018-01-10 18:52
Köszi, mindig vannak szkeptikusok. :-) Volt ahhoz a cikkhez olyan hsz. is, hogy igenis sok gyümi van az oszlopos fácskán.
Hát... próba cseresznye. Beleszerettem, belevágok. Én egyébként először hatalmas virágcserépbe fogom őket rakni. Akkor nem is probléma, hogy milyen távolságra legyenek egymástól. Odatehetem, ahol a legjobban érzik magukat stb.
Volt már egy cserepes díszalmám, csak sajnos nem élte túl a költözést. Eszméletlen szép rózsaszín virágai voltak, amiket sokáig megtartott. Aztán meg a kis piros almácskák voltak rajta egész télen. Nagyon édi volt. :-)
(válasz ... én 4137. hozzászólására)

4138. Százas Evelin2018-01-10 18:24
Köszönöm! Okvetlen megcsinálom!
(válasz bjudit55 4136. hozzászólására)

4137. ... én2018-01-10 07:27
Bálint gazda honlapján olvastam egyszer róla, megkerestem neked:
[link]
Nekem nincs, de régóta kacérkodom a gondolattal én is, hogy kipróbáljam a fentiek ellenére.
(válasz Százas Evelin 4130. hozzászólására)

4136. bjudit552018-01-09 17:12
Mutatom:
[link]

Közben megdermedt és felvágható lett az enyém. Hát valami mennyei!!!! Olyanra sikerült mint a fotón van, csak én mézet nem csurgattam rá. Van benne elég. :) Készítsd el te is! csupa egészséges összetevői vannak.
(válasz Százas Evelin 4135. hozzászólására)

4135. Százas Evelin2018-01-09 16:41
Alszanak, hát pont azért jó őket ilyenkor ültetgetni. Na mindegy, ezen nem segíthetek. :-)
Gyönyörű szép az a máktorta. :-)
Nincs valami recept linked? De nem akarok tolakodó lenni. :-)

4134. bjudit552018-01-09 15:53
Multkor kérdeztétek milyen finomságokat szoktam készíteni. Mutatom, most éppen ilyet, de ez nem a saját fotóm:
[link]

Az enyém most pihen a hűtőben. Minden rétegét kóstoltam, és Úr Isten!!!! Valami mennyei finom.
Nyers citromos máktorta. :))

4133. bjudit552018-01-09 14:33
Ha-ha-ha! Hiába kapnád meg, azok még alszanak. :))
de azért kívánom, legyen hozzá szerencséd. Majd csak eljön a tavasz és az lesz az élvezet, mikor látjuk növekedni az új hajtásokat. Én a fügével vagyok így mint te. Az is elég dekoratív tud lenni, főleg ha a kertben 18 féle gyümölccsel ékeskedik.
(válasz Százas Evelin 4132. hozzászólására)

4132. Százas Evelin2018-01-09 13:51
Én viszont tudok metszeni. :-) Igaz, elég soká eltart amíg beméricskélem hogy hány rügy, merre áll stb. - dehát ráérünk, nem?
Az oszlopos fát egyébként nemigen kell metszeni. Illetve csak gyengén, ha van egyáltalán oldalhajtása. Felül nem kell, mehet ameddig bír. :-)
A Starkl reklámújságban láttam három különféle színű almát egymás mellett, persze rögtön beleszerettem. Nekem tulajdonképpen nem kell sok gyümölcs, almát meg pláne veszek annyit amennyi kell, az nem egy drága cucc. De szeretek kísérletezni, és nagyon szeretem a dekoratív dolgokat. Na ez az.
De nem veszek a Starkl-tól, hiába akciós, 3 almafa "csak" 10 ezer ft. Plusz kiszállítás.
Nem bízom benne, a szüleimnek mindig valami életképtelen marhaságokat küldtek.
Találtam egy másik akciós csomagot, abban négy db van, cseresznye-meggy-alma-japánszilva, az is 10 ezer. De azt most nem szállítják ki. Csak februártól szállítanak, addig meg megöl a türelmetlenség. :-)

4131. bjudit552018-01-09 11:14
Nekem nincsen. A hagyományost sem tudom hogy kell metszeni, nem még az ilyen speckót.
(válasz Százas Evelin 4130. hozzászólására)

4130. Százas Evelin2018-01-08 19:59
Van oszlopos gyümölcsfátok? Most akarok rendelni.

4129. Százas Evelin2018-01-07 12:23
Igen. Azt is olvastam a neten, hogy permetezni is lehet ilyenkor. Foggalmam nem volt róla... :-)
Én még nyáron is csak akkor permetezek, ha már láthatóan ott vannak azok az izék. Holott megelőzésileg is kellene.
Mi zabálja a bukszust? Bizonyára a buxustetű. :-)
Sajnos újfajta kártevők jelentek meg.
Én kb. 3 éve szembesültem drámai módon a vándorpoloskával. Ugyanolyannak tűnő, csak különféle méretű és színű állatkák lepték el a paradicsomot, és láthatólag nagyon ízlett nekik. Beazonosítottam hogy az vándorpoloska, és le is fújogattam egy elég durva szerrel (Karate) - de egyszer nem volt elég, ezek újra és újra megjelentek, később már minden hülyeségre is rámentek, pl. a mályva bimbókra.
Ilyen dög itt Magyarországon eddig nem is volt, azért nem ismertem fel. És persze áttelel ebben az enyhe télben. Nem is igazán merek már paradicsomot ültetni.

4128. Datolya2018-01-07 09:41
Na ez az!...ilyen időben azok is remekül érzik magukat.
Nálunk a környéken nem maradt 1 bukszus sem épen, mindet lezabálta valami, csak a száraz levelek maradtak...bár úgy néz ki újra kihajtanak.Azt sem tudtam hogy ezeknek is létezik valami betegsége.Mi szereti az ilyen keserű kemény leveleket?:))
(válasz ... én 4126. hozzászólására)

4127. Datolya2018-01-07 09:39
Ilyenkor még inkább csak...süt a nap és jó idő van...kirohanni és jól érezni magadat...szerintem az egésznek ez a lényege:))
(válasz Százas Evelin 4125. hozzászólására)

4126. ... én2018-01-07 06:57
ezek a rohadt tetvek..a kecskerágót ellepték januárban!!Lehet permetezni.
(válasz Százas Evelin 4125. hozzászólására)

4125. Százas Evelin2018-01-06 21:45
Várni azt azért lehet. :-) A net meg azzal riogat, hogy ilyenkor is vannak teendők. Mondtam, nosza. :-) Nade ez csak bogarászás volt. Azért ha marad ez a napos idő, holnap majd az évelők körül is bogarászok.
(válasz Datolya 4124. hozzászólására)

4124. Datolya2018-01-06 21:01
Korán kezdted ha már azt várod:))
(válasz Százas Evelin 4123. hozzászólására)

4123. Százas Evelin2018-01-06 19:52
Ma már kimentem, szépen sütött a nap. A net szerint most kell irtani a gyomot, ami épp virágzik, hogy ne dobálja el a magjait. Virágzó gyomot viszont nem találtam. Összegereblyéztem egy kis maradék hullott levelet, már ez is jólesett kerti munka gyanánt. Soká jön az a tavasz. :-)

4122. Datolya2017-12-31 18:36
Boldog új évet kívánok mindenkinek!

[link]