Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire megbízható az ovulációs teszt? fórum

Mennyire megbízható az ovulációs teszt? (tudásbázis kérdés)


14. zsanci79 (válaszként erre: 12. - E8904d6748)
2016. febr. 4. 11:20
Csináld nyugodtan, sokak esküsznek rá, csak nekem tűnt fel ez az anomália.
13. nikletty (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2016. febr. 3. 21:48
nem, nem volt. A dokid biztos megnézi majd
2016. febr. 3. 17:53

Sziasztok!

Pont ma kezdtem el az ovu tesztet csinálni.Szomorúan olvasom,h inkább ne csinálja az ember lánya....pedig 2csíkos...

11. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2016. febr. 3. 15:30

Hát igen, ez nem jön össze...

Neked esetleg volt hormon vizsgálatod? Nekem most lett meg a 3. napi, ami úgy néz ki jó. Habár ezt csak én mondom a netről kutakodva :)

TSH 1,1

LH 7,17 U/L

FSH 6,84 U/L

Prolaktin 235,8 mIU/L

Progeszteron 2,5 nmol/L

10. nikletty (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2016. febr. 2. 10:58
hát igen azt mindig ugyanabban az időben kell, és kb azonnal ahogy felébredsz, normális szerintem hogy mást mérsz másodjára, harmadjára...
2016. febr. 1. 14:41

Párom most lesz 40. Igen szeretne gyereket, de ő tök lazán fogja fel. Most azért már annyira nem, hogy mégis dokihoz kell fordulnunk.

A héten megy vizsgálatra ő is. Kíváncsi leszek. Holnapután nekem is meglesz a 3. napi véreredményem, és jövő héten tudok menni minden eredménnyel a dokihoz, és mit ad isten, pont a 11. napon :)

A hőméréssel az a bajom, hogy hétvégén később kelek fel. Jóval később. Volt asszem 1 vagy 2 hó tavaly, mikor csináltam, de kaotikus volt. Egymás után 3szor betettem a számba a hőmérőt, és mindháromszor más értéket mutatott. Nem régi hőmérő, direkt erre vettem.... szóval ezt feladtam, nem nekem való.

8. nikletty (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2016. febr. 1. 14:23

Értem, s párod mennyi idős?

Ő volt már vizsgálaton vagy még készül?

Akkor gondolom új párod mindenképp szeretne egy saját gyermeket veled.


Kötelező szex azt hiszem kapcsolat romboló tud lenni... csak okosan...


Szerintem mérj inkább hőt!S a neten találsz sok leírást is az elemzéshez.

2016. febr. 1. 13:50

7 éves múlt a kisfiam. Igen, én úgy gondolom sürget az idő, 37 évet betöltöttem, én nem szeretnék 40 x évesen már pelenkázni.... És a párom sem.

1 éve próbálkozunk, a kisfiam anno elsőre összejött. Persze neki nem a párom a biológiai apja sajnos.

Az az igazság, hogy tavaly én is elengedtem a témát, akkor nem is tesztelgettem, de semmi...


Nyilván most kezdődnek a kivizsgálások, hormonok, stb, és a párom is. Mondjuk Ő már 7-8 éve volt spermavizsgálaton, mert az akkori párjával lombikoztak, de ő rendben volt. Persze azóta Ő se lett fiatalabb.

Mindig mikor mesélte, hogy mennyire utálta már kötelező szexet, nem gondoltam volna hogy ez tényleg ilyen gáz.

És megmondom őszintén, azokban a napokban számomra nyűg a szex. Előtte, utána nem, de akkor nagyon...

6. nikletty (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2016. febr. 1. 13:14

mennyi idős a kisfiad?

sürget valamiért benneteket az idő, hogy legyen kistesó?

Egyébként mióta szeretnétek a kistesót és a kisfiadra kellett sokat várni?


Nekem amúgy egy kislányom van, ő 4éves. Terveztük, az első terhesség a 4.hóban sikerült, de elhalt, műtét volt, és kislányom rá egy évre költözött be, de foglmam sincs mennyi idő után sikerült, mert lett problémáim, maradtak ki hónapok, meg akkor már nem figyeltük annyira a dolgokat, elengedtem a témát picit.

5. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Nikletty)
2016. febr. 1. 11:31

Nekem is elegem van már ebből a most kell szexelni dologgal. Nagyon.

Most mentem dokihoz, azért van vérvételi eredményem is. A doki azt mondta ez kevés (és én is ilyeneket olvastam), nekem ezek szerint nem lesz elég csak terhesség kiderülését követően progi pótlás, mert már meg se tapad.... azért érdekelt, hogy van e egyáltalán peteérésem, elvileg ezzel az értékkel van valami. Csak ez a tesztelés.... volt pár hónap hogy hagytam én is a francba, de most már azért kell valamit kezdenünk, megy nagyon megy az idő és nem vagyunk már 20 évesek. (sajnos :D)

Egyébként a nyákos nap után nekem már semmi nem volt a következő napokban. Az az egy este és pont.

Egyébként a kisfiam is a 11. napon jött össze elsőre, csak akkor még nem tesztelgettem és nem 37 éves voltam :)

4. nikletty (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. febr. 1. 10:51

A nyák peteérés előtt is lehet már, nem csak adott napon, de már termékeny napnak számít.

A 14 nap, nem ennyire fix, lehet az 12-15 nap is, változó, személyenként, akár ciklusonként.

A progi szintnek ezekhez meg semmi köze, ha alacsony, akkor ha terhes leszel kell sárgatest hormon, pozi tesztnél dokival egyeztetve kezdeni kell szedni.

Én is anno kipróbáltam az ovutesztet már csak kíváncsiságból is, de nekünk nem ment ez a most kell csinálni, hagytuk a fenébe...

Ha ennyire biztos szeretné lenni, megnyugodni akkor a hőmérés többet mutat, igaz nem ad azonnali eredményt mint a teszt, 2-3hóig kell mérni, hogy lásd a peteérést, s hogy milyen hosszú a luteális fázisod kb (peteérés utáni szakasz hossza )

3. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. febr. 1. 10:20
már bocs,de én hagynám ezt a tesztet a francba,ez egy nagy butaság.Ha teherbe esel,akkor úgyis,ha nem akkor úgysem ,vagy csak nehezen,a reményt n a helyedben nem veszteném el,próbálkoznánk a párommal és kész.Aztán ha nem jön össze akkor kivizsgálás miegymás,de hogy ilyen tesztekkel nem kínlódnék az is tuti,semmi értelme.
2016. febr. 1. 09:58

1 éve szeretnénk babát (már van egy) és használom is az ovu tesztet.

Többször is megfigyeltem, de most már fel is jegyzem. A 11 napon volt "tankönyv szerinti" nyákom, viszont a teszt akkor még halvány volt. Két nap múlva lett pozitív.

Most 26 napra jött meg. Mindenhol azt olvasom, hogy mindig 14 nap a menstruáció második szakasza az ovulációtól. Nekem e szerint a 11 napon lehetett valóban peteérésem.

Most mentem el dokihoz, megvolt a vérvétel (22. nap), ami 21,9 nmol/L progi lett. Ami elvileg kevés.

Már nagyon elegem van....

2016. febr. 1. 09:49
Mennyire megbízható az ovulációs teszt? Járt-e már valaki így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook