Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciki a Kinai? fórum

Ciki a Kinai? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 17. 08:06

a legjobb minőségű és szabású melltartókat , bugyikat az Ázsia Centerben vettem... pedig néztem a fehérnemű szaküzletben is. Sok export/bérmunka maradék is kerül ide hozzánk, ha szerencséd van és kifogod, sokat lehet spórolni. Gyönyörű és elegáns szandált vettem - otthon láttam meg, hogy az van beleírva: made in Italy...valami bérmunka lehetett, és 4000-ért vettem, 38-40 ezer helyett :) - ennyiért árulták a hasonlót az olasz márkaboltban.

Szerintem nem ciki a kínainál vásárolni, ma már szinte mindent ott gyártanak.

2011. máj. 3. 23:26

hát szerintem nyitott szemmel kell járni, mert van a kinaiban is jo minöségü ruha amiröl nem ordit, hogy kinais, azok egyáltalán nem gázak szerintem. az ilyen csiricsáré szegecses flitteres vackok azok igen.

de egyébként lehet találni jó leárazásokat is, de márkás ruhánál is oda kell figyelni mert azokból sem mind jó. néha jobb a kinais ruha mint egy calvin klein pl :D egyébként meg az utóbbi is made in china. szinte minden márkás ruhát ott gyártanak már. nem mondom, hogy általában nem jobbak attól függetlenül, de mindig vannak kivételek.

37. cipa (válaszként erre: 36. - Cipa)
2011. máj. 3. 23:18
Különben nekem nem ciki...
36. cipa (válaszként erre: 1. - Csikita)
2011. máj. 3. 23:14
Ciki, nem ciki, van akinek másra nem telik.
35. 0c49369de6 (válaszként erre: 1. - Csikita)
2010. okt. 18. 13:50
Ázsiai cuccoknál csak ritkán lehet jót kifogni... imádják a csilli villi, rikító dolgokat... a cipők kényelmetlenek..
2010. okt. 18. 10:21
Nem ciki, de a legtöbb cuccuk gagyi.
2010. okt. 18. 10:13
Szerintem már majdnem mindent Kínában gyártatnak a nagy cégek is.Sok butikos is a kínai piacon szerzi be a portékáját, amit aztán dupla-tripla áron ad tovább.
2010. szept. 18. 20:52
nem ciki,de én zoknin,bugyin kívül semmit nem veszek már ott!Turkálózok,és szerencsére nagyon ki tudom fogni a jó cuccokat,amiket lehet nyüstölni,és márkásak is! :)
2010. szept. 18. 19:56
nem ciki a kinai! vannak nagyon jó cuccaik!
30. 6f773a273c (válaszként erre: 17. - Rozsazsa)
2010. szept. 18. 19:55

teljesen egyetértek!

mindenki majmolja a nagy neveket,de sokkal jobb dolgokat lehet kapni gyakran kínaiban,mint nagy plázákban!sokkal izgalmasabbak a kínais cuccok,főleg az ékszerek,meg kiegészítők!annyit lehet válogatni:)

29. 00346cf747 (válaszként erre: 27. - Henci2)
2009. júl. 12. 19:56
Az általuk gyártott cuccok több kategóriába sorolhatók, a párszáz ft-os áruik teljesen silányak.
2009. júl. 12. 19:53
Számomra nem ciki, de megdöbbentően hamar (napok) ment már tökre kínai ruha is, cipő is, aztán meg csak magamra haragudhattam.
27. Henci2
2009. júl. 12. 18:11
Szerintem nem. ha megnézel pár márkásabb cuccot, sokszor olvashatod a címkén: MADE IN CHINA...
26. Bcicus (válaszként erre: 25. - Zsuzsa88)
2009. júl. 12. 18:10
Azt írtam nem vennék ilyen helyen. Másrészt van amit ott gyártanak, de nem kínai, az megint más. Csomó nagy cég dolgoztat normál alapaanyagbl ott mert ott olcsóbb a munkaerő.
25. Zsuzsa88 (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2009. júl. 12. 14:07

Azt te csak gondolod, hogy semmilyen használati tárgyat nem veszel, ami kínai. Meg lennél lepődve, ha tudnád, mennyimennyi cucc van (használati tárgy is), ami kínai!


Szerencsére, azért a wc papír, zsepi és társai nincs ilyen kéz alatt. :)

24. Bcicus
2009. júl. 6. 02:20
Eléggé. Én a lábamat be nem tenném egybe sem. Persz a kínai kajálda a z más, de itt nem a gagyikra gondolok. Használati tárgyat soha nem vennék ilyen helyen.
2009. júl. 6. 00:32

Párszor láttam ugyanazt a cuccot márkás üzletben, amit a bolhapiacon kínaitól vettem. A kirakatban volt a farmer mini. Bementem az üzletbe, megkérdeztem, mennyibe kerül, épp kíváncsi voltam. Mikor az eladó megmondta az árát, nem bírtam ki, kitört belőlem a hangos kacagás. UGYANAZ a szoknya, ugyanaz a modell, a varrás, a koptatás, a minták, minden. 2700Ft-nak megfelelő összegért vettem, az üzletben pedig 12000Ft volt, persze át volt címkézve. Nevetséges!


Én egyébként pont ebből kifolyólag (meg mert nem engedhetek meg magamnak drága cuccokat) szinte csak kínai cuccokat veszek. Minőségileg majdnem ott van, árban meg... Azon a pénzért, amit az üzletben veszek, 5-öt is vehetnék kínait, és ami a használati időt illeti, azt az 1 márkásat sztem előbb széthordanám, mint az 5 másikat... :D

2009. júl. 6. 00:25

Méretekkel van némi probléma, nagyobbakat még sosem sikerült. Nadrágokat okvetlenül próbálni kell, ebben szabási tévedés lehet. Láttam már olyat, hogy elöl volt a feneke, a zsebek hátrafelé kifordulva. Cipőkkel befürödtünk, ezt inkább tényleg cipőboltból.

Háztartási, és aprócikkek esetében OK.

2009. jún. 6. 14:10
NEM
2009. febr. 16. 13:14
Szerinten nem. Van köztük elég jó darab is, csak kikell fogni.
2009. febr. 16. 10:06
Nem. Sok üzletben is azt árulják, csak 5ször annyiért
2008. nov. 8. 12:12

Nem élek màr otthon,és nekem hiànyzik a kinai!

Komolyan.

Itt vannak rengeteg butikok,nem is tudom merröl vannak a ruhàk,csak azt hogy nem kinàbol.

Meg is làtszik.

Nem szeretem én a furcsa butikos divatot.

Jobb a kinai.

Nem egy örrökkévalosàgik tarto darabokat àrulnak,de olcsot,és igy lehet venni minden idöszakban uj ruhatàrat.

Nekem nem mindegy.

Màr ép azon gondolkodtam,hogy vàltok ki engedélyt,és nyitok itt egy kinai üzletet!

Tuti nagy fogàs lenne!

2008. szept. 26. 10:47

Szerintem nem, ott is van jó is rossz is.

Nekem személyszerint az ciki, ha valaki márkás ruhában, izzadt, büdös, ápolatlan,na meg koszos pl. s haja és igy közlekedik. Ha valaki csak ezt az árat tudja kifizetni és tisztántartani a ruhákat a gyerekein, családján, egészségesen , gusztusosan öltöztetni Őket az nem ciki, hanem érdem. A politikát, most kihagynám.....

16. Sirga
2008. szept. 26. 10:41
Nem tartom cikinek, mert sajnos rá vagyunk kényszerülve. Egyébként vettem már nagyon klassz, jó minőségű ruhákat kínaiban. Előítéletem azóta van velük kapcsolatban, amióta náluk dolgoztam - jobb híján. (Megtörtént pl., hogy ellenőrzés volt. Beszedették az összes ál-márkás cuccot. 5 perc múlva újra vállfán voltak. Engem azért rúgtak ki, mert az adóellenőrnek nem adtam számlát, pedig előre megmondták, hogy csak ellenőrzéskor, de akkor adjak!) De most kifordult a világ: nyár elején kínaiban vettem fürdőruhát - amit itthon gyártottak! :o :)))
2008. aug. 28. 20:19
Ma láttam a kínai családot a Tes...ban vásárolni.:)))
2008. aug. 18. 13:15

Így igaz,hogy sok márkás terméken azt írja a cimke:made in...

Mit is jelent az,hogy made in????

Az,hogy készült!!!!!

Vagyis,ott varrták össze,mert olcsó a munkaerő!

Na de a minőségi textíliát!!!!

És az a nem mindegy!!:)

13. kakukkfű (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2008. aug. 18. 13:13
Én is így gondolom!
12. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 3. - Northstar)
2008. aug. 18. 12:51
márkás ruhán made in china? :)
2008. aug. 17. 17:40
Inkább roma mint kínai
2008. júl. 13. 12:43
ha a nagy fal, autentikus környezetben, akkor nem..egyébként meggondolandó...ja...ismert és vérfrralóan drága, márkás üzletekben is találni megbúvó címkét, ami a kínai illetőségre utal...példának okáért kedvenc angol tulajdonú beszerzőhelyem is hoz onnan / is / kitűnő minőségű termékeket...ahogy török, bolgár, indiai, egyéb helyekről...márkalogó természetesen angol:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook