Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öt hónap az élet... fórum

Öt hónap az élet... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öt hónap az élet...

27. Rozália (válaszként erre: 26. - 9c57fd10dc)
2016. febr. 4. 21:46
Sajnos, igen.
2016. febr. 4. 07:45
Nem minden szép történet végződik happy enddel. Sajnos ez sem happy end, de a maga módján szép történet.
2016. febr. 2. 13:25
Igen, ez így van. Senkitől sem szabadna elvenni a reményt!
2016. febr. 2. 11:55
Egy háziorvos ismerősöm mondta el annak a fiatalembernek az esetét, aki rákos lett, s kezelések után az mondták az orvosok, hogy így már 10 évig is elélhet. Szinte napra pontosan 10 évet élt. Mert az emberi agy így működik. Aki nem adja fel, az esélyt ad magának az életre.
2016. febr. 2. 11:21
Sz orvodok se tévedhetetlenek és reméljük a hölgynek is jut még időből több, ha élniakarás is társul hozzá. Ilyen konkrét időt nem szabadna mondani, hiszen akkor a hátralevő időt nem élvezni fogja, hanem számolni.
2016. febr. 2. 09:08

Nekem apukám 7 éve halt meg, súlyos tüdő- és szívbeteg volt. Emlékszem, amikor lerokkantosították, max 2-3 évet jósoltak neki. Amíg ezt elhitte, tényleg arról szólt az élete, hogy kórházba be, majd ki, egy hónap múlva újra be. Állandóan elájult... Aztán céljai lettek: villanyszerelő volt, de könyvekből kitanulta az asztalos szakmát, gyönyörű díszkutakat, ajtókat, székeket készített. Persze örökké senki sem él, viszont a jósolt 2-3 év helyett 18-at élt!

Szóval soha nem feladni, célokat kitűzni!!!

21. Rozália (válaszként erre: 18. - Brandy85)
2016. febr. 1. 11:50
Nagyon fontos, hogy azok, akik a beteg körül élnek, ők ne adják fel a reményt! Akkor történnek csodák!
20. Rozália (válaszként erre: 17. - Mária 54)
2016. febr. 1. 11:49
Mária, és az volt az érzésem, hogy az őt kísérő férje mintha MÁR tehernek érezné ezt a szerencsétlen asszonyt. Nem véletlenül meresztettem nagy szemeket rá,amikor rászólt, hogy megígérted, nem fogsz sírni. A csudába! Mikor sírjon az ember?! Aki ilyen beteg, és könnyebb utána, az sírjon, ha "kedve" tartja! A körülötte élő szerettei meg vigasztalják! Hisz' anya, csak egy van...
19. Rozália (válaszként erre: 14. - Napsugár..)
2016. febr. 1. 11:42

Sajnos, esélyem sincs rá, hogy találkozom még ezzel a hölggyel:( Nem az öt hónapja miatt. Hiszem, hogy több lesz az. Ha megszületik a kisunoka, remélhetőleg eszébe jut, amit tanácsoltam és működni fog.


Örülök, hogy nem adtad fel. Van, amikor nehéz továbblépni, nehéz fogódzót találni. Idős még én sem voltam, 48 évesen derült ki a rák. Közben hoztam egy rossz döntést és a családom akkor fordult el tőlem, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rájuk. Ez a mai napig rettenetesen fáj. A gyerekeim, a testvére, a szüleim... egyszer sem látogattak meg. Sajnos, ha ilyesmiről szó esik, ezt nem tudom megállni, hogy le ne írjam, hát bocsánat, ha valaki sokallaná. De ott vagy, túl egy ilyen műtéten, tudni még nem tudsz semmit, jönnek a látogatók és figyeled a beszűrődő zajokat, hogy nah, talán most... Talán ők azok... És nem jönnek. Mondván, messze vagy. A családban 3 autó is volt.

Szerencsére, később "megbocsátottak" nekem, de ezt elfelejtetni sosem tudják, bármennyire éreztessék is velem, hogy szeretnek:(

2016. jan. 31. 20:38
Sziasztok. Sajnos ezt átéltem én is,mikor 24 évesek voltunk a férjemmel,annyira beteg volt,hogy etetni,fürdetni,rendezni kellett,azt mondták a kórházba egy vizsgálat alkalmával,hogy nem fogják bennt,vigyem haza a kisfiúnkhoz,mert ők úgyan fél évet adtak neki,de ha elöbb meghalna akkor a család vele lehet. Hát köszönöm szépen...,hála az égnek azóta 7 év telt el és rendbe van. Szóval nem hiszek a dokiknak,ők lemondtak róla,de mi nem.
2016. jan. 31. 14:46

Nagyon jól tetted, hogy reményt adtál az ismeretlen hölgynek. Nem értem, hogy a családból senki nem biztatja? Anyósom 30 évig élt szívbetegként úgy, hogy mindig új célt tűzött maga elé. Sajnos az első dédunokája születése és a lányom diplomaosztója előtt meghalt. Évekkel a halála előtt már csak hónapokat jósoltak, de szerencsére nem neki mondták, hanem a férjemnek az orvosok.

Jó, ha tudja valaki, hogy súlyos beteg, hogy tudjon még megvalósítani valamit a fontos álmaiból, de így saccolni kegyetlenség és hazugság is. Az orvosoknak tanítani kellene a hozzáállásodat. Szép volt.

16. syria (válaszként erre: 3. - Globus)
2016. jan. 31. 09:43
Ilyen esetekben a tévedés esélye is hozzájárulhat a reménykedéshez.
15. Napsugár.. (válaszként erre: 13. - Rozália)
2016. jan. 30. 21:00
Igen, én is...olyan jó lett volna...
2016. jan. 30. 21:00
Nagyon jó cikk...szépen leírtad..szívfacsaró..én is sok sok ilyennel találoztam..én 27 évesen voltam rákos...azóta nekem is lettek már bajaim már...Akkor 2 hónapot kaptam...ennek decemberben volt 7 éve... soha nem feladni!! Nagyon jó egészséget mindenkinek!! Jó lenne tudni mi lehet a hölggyel azóta...
13. Rozália (válaszként erre: 12. - Jasmine24)
2016. jan. 30. 20:56

Köszönöm szépen.

Volt idő, amikor néhány kedves szóért, bátorításért, éveket adtam volna az életemből...

2016. jan. 30. 20:17
Ez olyan szomoru, de megis tele emberseggel es szeretettel, amitol egy gyonyoru tortenet. Remelem sok ilyen ember van, mint a cikk iroja es kivanok egeszseget, hosszu eletet gondolatban is...<3
11. gizus58 (válaszként erre: 1. - Rozália)
2016. jan. 30. 18:03
Elolvastam a cikket,mivel én is érintett vagyok ebben a betegségben..Reményt adtál a hölgynek, még ha kis időre is, és ettől talán, picivel jobban érezte magát abban a rövid időben,és nem látta annyira sötétnek a helyzetet.Biztos vagyok benne, hogy hálás volt a mondataidért amivel erőt próbáltál adni a folytatáshoz.
10. kisj (válaszként erre: 5. - Rozália)
2016. jan. 30. 17:31
Érzi az a hölgy,hogy mennyi az annyi.
2016. jan. 30. 17:11

Anyukámnak is gyengék az artériái.

Amputálták,2x élesztették újra.2 forintot nem adtak az orvosok az életéért!

Igaz,hogy már nem vállalják a következő műtétet,de azóta 10 év telt el!!

Az,hogy mit mond az orvos,az csak akkor igaz ha feladja az ember!

8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Rozália)
2016. jan. 30. 17:08

Szomorú ilyet olvasni. Én azért azt nem tudom megérteni, hogy hogyan veszi a bátorságot bárki is, hogy időben meghatározza valakinek, hogy mennyi ideje van hátra?! Lehet azt mondani, hogy sajnos arra lehet számítani, hogy a helyzete folyamatosan romlani fog, de így és így (tanácsok) valamelyest fékezhető stb. Na de így kimondani?! Még akkor is, ha a "betegnek joga van tudni a betegségéről és annak várható kimeneteléről"

(Szóval ez szerintem rosszabb, mintha egyáltalán nem kapna kezelést, mert állandóan ezen kattog.)

És mi van, ha téved az orvos? Mi van, ha mégis...?! Szóval ezt tiltanám! - még akkor is, ha a beteg igenis tudni akarna egy záros időpontot.

7. Rozália (válaszként erre: 4. - Gyöngy:))
2016. jan. 30. 10:38
Ilyen betegsége volt:(
6. Rozália (válaszként erre: 3. - Globus)
2016. jan. 30. 10:37
Én is ilyesmire szerettem volna őt ráébreszteni, de "ragaszkodott" az öt hónapjához:(
5. Rozália (válaszként erre: 2. - Syria)
2016. jan. 30. 10:36
És - mivel komoly, hiteles emberek mondták, hogy annyi - így sima földi halandónak ki hiszi el, hogy lehet az másként is?:(
4. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Globus)
2016. jan. 30. 09:51

De ilyen betegsége volt? Mert nem mindegy.

Ha az erek tényleg olyan rossz állapotban vannak, hogy nem bírja ki az átültetést sem, akkor ez tényleg véges...

Megkönnyeztem ezt a cikket:(

2016. jan. 30. 09:43
Személyesen ismerek egy nénit, akinek kb. tíz évvel ezelőtt azt mondták -illetve hozzátartozóinak-, hogy max. fél éve van hátra. Az ilyen jóslások gyakran tévedhetnek.
2016. jan. 30. 09:31
Önmagában is kegyetlen dolog, hogy tudjuk: egyszer eljön az idő, s el kell menni. De tudni azt is, hogy nagyjából mikor... :(
2016. jan. 30. 09:08
A napokban a szokásos, időszakos ellenőrzésen voltam a kardiológián. 8 évvel ezelőtt volt egy komoly infarktusom, azóta aztán csak mindig talál a főorvos úr valamit, ami az erek és a szív állapotának romlására utal.

Ugrás a teljes írásra: Öt hónap az élet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook