Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresnem kell másik óvodát? fórum

Keresnem kell másik óvodát? (beszélgetős fórum)


25. *Csajszi* (válaszként erre: 24. - Böce)
2016. febr. 14. 14:54
Teljesen normalis modon valaszoltam egy hozzaszolasodra. Ez nem beledkotes volt, hanem velemeny nyilvanitas, ami a forumok lenyege. Te nem ertettel egyet velem, es vissza valaszoltal. En igy fogom fel, nem beled / belem kotesnek. Kulonbozo velemenyek talalkoznak, van akinek ez kotozkodes, nekem a forumozas velejaroja. Ha nem tetszene, nem forumoznek ;)
24. Böce (válaszként erre: 23. - *Csajszi*)
2016. febr. 14. 13:19

Hát, nem én kezdtem el véleményezni a te hozzászólásodat, hanem fordítva.


Úgyhogy te kötöttél belém. De hagyjuk.

23. *Csajszi* (válaszként erre: 22. - Böce)
2016. febr. 14. 12:00
A topikindito gondja reg megoldodott, nemtudom feltunt-e ;) amugy en nem kotozkodom, de ha belemkotnek nem hallgatok, mint a csuka. Ha nem baj :)
22. Böce (válaszként erre: 21. - *Csajszi*)
2016. febr. 13. 11:48

Igen, a bölcsiben megfelelően képzett dolgozók vannak, akik többek között gyermekpszichológiát is tanultak - a hivatalos elnevezésüket nem tudom pontosan.


Ezért nemes egyszerűséggel csak dadusnak említettük őket magunk között.


De a topikindító nem arra kíváncsi, hogyan kötözködsz velem, úgyhogy talán ezt itt hagyjuk, jó?

21. *Csajszi* (válaszként erre: 20. - Böce)
2016. febr. 13. 07:26
A bolcsis dajka, aki szerint a harapas eletkori sajatossag hiteles forras? :DD
20. Böce (válaszként erre: 18. - *Csajszi*)
2016. febr. 13. 00:12

Már ne is haragudj, de marhaságokat írtál. Egyáltalán nem erről van szó, de látom, hiába minden szó, nálad úgyis süket fülekre talál.


Szó sincs agresszióról, pláne figyelem felhívásról - de te ítélkezz csak nyugodtan valami ostoba "olvasóink kérdezték" rovatba írt újságírói válaszra hivatkozva. Bocs, de nem lehet hiteles forrásnak elfogadni.

19. *Csajszi* (válaszként erre: 16. - Gesztenye003)
2016. febr. 11. 21:55
Szerencsed van, lesz majdnem egy plusz eve felkeszulni az iskolara. Nekunk kisfiam ilyen szerencses, szeptember kozepi, ha par hettel hamarabb szuletik, mehetett volna mar iden szept-tol iskolaba. Nagyon orulok, hogy nem kell meg neki, Bar mar olvas, ir, a novere konyveit olvassa, amit iskolabol hoz haza, de mentalisan meg nem erett iskolara. Olyan hamar elkezdodik nekik itt :(
18. *Csajszi* (válaszként erre: 17. - Böce)
2016. febr. 11. 21:51

Egyik gyermekem 3 es fel eves masik 5 eves lesz a nyaron, ugyhogy nem felejtettem el, hogy ha bolcsodes korukban haraptak volna, nem volt az olyan regen :) Ja es voltak bolcsodesek, nalunk ugyan nincs kulon bolcsode mint Mo-on, de 2 eves koruk ota jartak bolcsibe / oviba.


Nalunk a csaladban, ismerettsegi korben, bolcsodeben - ovodaban senki nem harapott, ha eletkori sajatossag lenne gondolom legalabb egynel jelentkezett volna de sosem tortent ilyen. Persze lehet, ha egyik bolcsodeben ez a szokas, egymastol tanuljak el a gyerekek.


A lenti irast (a neveket kivettem belole, nem erdekes amugy sem) egy csaladnetes cikkbol masoltam ki, jol leirja, hogy a harapas leginkabb az agresszio jele, pici korban meg ahogy irod, igy is kifejezhetik magukat vagy vezethetik le a felgyulemlett feszultseget, de NEM gyerekkori sajatossag mert akkor minden masodik gyerek harapna...


"Valóban nem egyedi jelenség a gyermeki agresszió ilyen formája, a harapás. Erre az a magyarázat, hogy vagy a bennük rejlő belső feszültséget, szorongást képtelenek még életkoruknál fogva ki-, megbeszélni és ezt az “egészséges agresszív” módszert választják… de ösztönösen.

Tudni kell, hogy ez nem tudatos viselkedés, sokszor ők maguk sem értik, miért teszik meg. Vagy csupán a figyelmet akarják magukra vonni jobban, szeretnék, hogy abból egyénileg többet kapjanak. Szép nevű kicsi lányuk, véleményem szerint a benne lévő feszültséget vezeti így le.

Mit tehet Ön? Javaslom, hogy folyamatosan beszélgessen erről kicsivel, mondja el minden alkalommal /ne unja meg!/, hogy mit várnak el tőle. Tudatosítsa, éreztesse, hogy jó helyen van, szeretik őt. És amikor már biztonságban érzi magát, megnyugszik és a harapás is elmúlik."

17. Böce (válaszként erre: 10. - *Csajszi*)
2016. febr. 11. 20:28

Nem azért kezdett harapni, mert ezt látta a fiamtól, és nem csak őt, hanem a bölcsiben másokat is.


A bölcsis dadusok (ha jól nevezem őket) mondták, hogy ez életkori sajátosság, mert még nem tudják mondani, amit akarnak v. nem akarnak. És a többiek is csinálták, aztán ahogyan nőttek meg jobban beszéltek, szépen abbamaradt. Tehát nem ovis kori, hanem korábbi viselkedés.


Egyik gyereked sem harapott soha? Lehet, meg az is, hogy ők esetleg nem voltak bölcsisek. Vagy már elfelejtetted...

2016. febr. 2. 09:51
Mazli. Kiderült h nem egy csoportban vannak. A masik kislány mivel ő majd kesobb szeptemberre betölti az ikolas kort masik csoportba került. Az en kislányom decemberi igy egy evet csúszni fog. Szalajtani? Igy mondjak? Itt mar most kulon választják oket. Ezt nem tudtam eddig. Mas orszag, mas szokas...feleslegesen aggódtam. De koszonom mindenkinek a tanácsokat. X
15. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Lusza)
2016. jan. 31. 16:09
Lehet hogy nem is lesz probléma azért a gondozónők tudják ezt kezelni :)
2016. jan. 31. 16:05
Nekem is az a véleményem, kérd meg az óvónőket, figyeljenek rá. Beszélhetnél a visítós gyerek amyukájával is, de mindenképpen a saját gyerekeddel. Nyugtasd meg, magyarázd el neki, hogy különbözőek a gyerekek, vannak szelídebbek, csendesebbek, hangosabbak. ne féljen, nem lesz a visítástól semmi baja, és ha a visító azt látja, hogy nem ér el eredmény elöbb utóbb abba fogja hagyni. Nagyon fontos, hogy a kislányodat megnyugtasd. Elöbb utóbb edződni is fog.
13. Bichi
2016. jan. 30. 14:40
szerintem ott nem fog visítani, mert az óvónők ezt tudják kezelni, ellenben sok esetben a szülőkkel. Mert mondjuk én soha nem hagynám a lányomnak, hogy sikítozzon :)
12. lusza (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. jan. 30. 13:40
Felesleges másik ovit keresned, beszélj az óvónőkkel, majd ők figyelnek. Más oviban lehet, hogy más probléma lenne, ezt legalább ismered. :)
2016. jan. 30. 12:55
Attól meg nem vagyunk haragban, csak jobbnak lattam ha kerüljük oket amig ez a helyzet nem javul. Az ő kislanyuk amióta ismerem ezt csinalja igy jelzi ha kell neki vmi v ha nem ha örül ha dühös... mig az enyem szol h anya es kb 10 szavas szokincsevel magyarázza h mit szeretne... dizom benne h ez igy is marad es nem fog "visszafejlődni". Amugy uncsitesomnal uez volt h a kisfia nem verekedett amig a szomszéd kisfiú oda nem ütött neki. De en nem vok szakérto...
10. *Csajszi* (válaszként erre: 9. - Böce)
2016. jan. 30. 12:32

Haragban lenni es tavolsagot tartani nem ugyanaz.


Egyebkent lehet nincs igazam, de szerintem a baratnod kislanya azert harapta meg kisfiadat egyszercsak, mert ezt latta tole. Nem vagyok biztos benne, hogy ez eletkori sajatossag volt nala, sot - a harapas nem eppen eletkori sajatossag - (nekem egyik gyerekem sem harapott sosem), inkabb ezt latta a kisfiadtol. Persze lehet nincs igazam, lehet a kislany egyszercsak elkezdett harapdalni boldog-boldogtalant, nemtudom :)

9. Böce (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. jan. 29. 23:27

Piciknél ez változik. Ma ő visít, két hét múlva meg lehet, hogy a te picikéd.

.

A fiam harapott ekkora korában, a barátnőm kislányát is, akivel nap mint nap együtt voltak és imádták egymást. A barátnőm ki volt akadva rajta (pedig nagyon figyeltem ám a fiamra, de mégis), úgyhogy egy ideig ritkította a találkozásokat.

.

Aztán egyszer nálunk voltak, játszott a két gyerek, és egyszer csak hirtelen az ő szelíd kislánya - minden előzmény nélkül - úgy beleharapott a fiam arcába, hogy az még vérzett is!

.

Akkor ő is megtanulta, hogy vannak olyan dolgok, amire nem vagy ráhatással és nem "rosszaság" kérdése, hanem életkori sajátosság, ami nem egyszerre kezdődik a kicsiknél, de elmúlik.

.

Emiatt szerintem nem érdemes senkivel haragban lenni.

8. gesztenye003 (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2016. jan. 29. 22:57
Köszönöm a biztatást. 😊
2016. jan. 29. 22:56
Mindenkepp beszelek errol az ovoneninek. Rém nem lesz gond. Tul képpen egyre kevesebbet járunk ossze emiatt a gond miatt. Eddig úgy volt h ok kesobb iratjak oviba 3evesen, meg h delutan fogjak vinni mert ugy volt h en is delutan viszem de aztan jobbnak lattam inkabb reggel,erre ok is reggelre viszik es mar hétfőn ... olyan mintha kovetnenek. Nem tudom...
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. jan. 29. 22:55

Sztem az ovonenik azt nem hagyjak, hgy egymas fulebe orditozzanak...

Az en kisfiam tok nyuszika ovolt, feltettem is,mikor kezdte az ovit, erre mostanra O az, akitol felnek a tobbiek, ez sem jo. Talan mostanra egyensulyba kerul.

Ne izgulj :)

5. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. jan. 29. 22:27

Mindenkepp mond el az ovono(k)nek mi tortent korabban, igy ismerve a tortenetuket jobban tudnak gyermekedre figyelni.

Egyebkent az veletlen, hogy ez az ismeros kislany ennyire az eletetek resze? Marmint nyilvan osszejartatok ha sokszor visitott a kislanyodra, egy babacsoportba jartatok, most egy ovodaba. Nem lehetne valahogy tavolsagot tartani? En biztos kerulnem az ismerost, ha a gyereke az en gyerekem ijesztgetne.

2016. jan. 29. 22:10
Szerintem szolj az ovonoknek, mert nekik is segitseg tudni, ha egy gyereknek valamilyen felelme van.
3. gesztenye003 (válaszként erre: 2. - Érdekes73)
2016. jan. 29. 22:07
Igen. Ahogy észrevettem annyival maris jobb h legalabb nem kezd el sírni a hangtol ill nem mindig.
2. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. jan. 29. 21:18
Akkor ez olyan mint nálunk a bölcsi. Szerintem beszélj a gondozónőkkel hogy figyeljenek rá bátorítsák ha kell . De a többi gyerek is tud visítani szóval előbb-utóbb kénytelen lesz megszokni a zajokat.
2016. jan. 29. 21:07
Sziasztok. Kislányom 2 eves. Egy hete kezdte az ovit (külföldön vagyunk itt ez már ovi 2-4ev kozott. napi 2es fel órát van oda kb 7-8 gyerek egyutt.) Kiskoraban ismerosom kislánya sokszor megremitette visitasaval.Ok nelkul csak mögé allt es visitott a fülébe,v visitva szaladt felé . Azota elkezdett felni a gyerekektől. Jártunk babacsoportba, ahol ott volt az a kislány is akitől felt, es amig ő a kozeleben volt az en kicsim,azonnal jott hozzam, mig mas gyerekekkel mar kezdett megbarátkozni ill nem zavarta ot h ott vannak. Az oviba is szépen be is szokott kb 2 nap alatt. Nem sir ha ott hagyom, es azt mondjak nagyon jol viselkedik, egyre bátrabb a többiekkel is. Hétfőn viszont a masik kislány is kezd. Felek h a kicsimre ez rosszul fog hatni. Meg mindig tart attol a kicslanytol. Jelezzem majd az ovoneniknek h lehetnek gondok? Vagy ők majd biztosan fogjak tudni ezt majd kezelni? Vagy hagyjam majd megszokja a kislányom? V esetleg készülnek a legrosszabbra h lehet keresnem kell másik ovit? Kerlek nyugtassatok meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook