Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirál szülés előtt fórum

Spirál szülés előtt (beszélgetős fórum)


10. gyöngyszemü (válaszként erre: 9. - Kitti940103)
2016. febr. 1. 22:43
Szerintem is biztonságosabb a gyógyszer. Én hiába szültem, császároztak de ezt az orvos elfelejtette és azt mondta nem fog fájni a felhelyezés.. Fájt mivel nem "használtam" a méhszájamat, olyan mintha nem is szültem volna még.. Előtte alig volt meg és meg se éreztem, utána nagyon vérzett és kétszer annyi ideig tartott.... Pár hónap múlva le is vetettem.
2016. febr. 1. 09:51

Köszönöm a tanácsokat és a tapasztalatokat :)

Úgy döntöttem, hogy egyenlőre még maradok a gyógyszernél, hiszen ez a legbiztonságosabb módszer, és még az elkövetkezendő 2-3 évben nem szeretnék gyereket.

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Kitti940103)
2016. jan. 28. 15:40

Akad olyan spirál amit a még nem szülő nőknek tesznek fel, ez hormontartalmú nem pedig sima, és kisebb is 3 cm. Nekem most szülés után lett feltéve a normál hormonos. Ez annyiban jó hogy a nyálkahártyát bontja le és nem engedi felépülni így nem nyúl bele a peteérésbe sem a hormonháztartásba.

A sima spirál úgy működik, hogy elméletben nem engedi beágyazódni a megtermékenyült petesejtet,de nem nyújt 100% védelmet. Nővérem is 3 alkalommal lett sima spirál mellett terhes és nem mozdult el neki. Gyakrabban fordul elő méhen kivüli terhesség is és gyulladás a sima spirál mellett. Meghosszabítja a menzeszt.

Mindenképp szakorvossal beszélj. Amúgy ez a hormonos spirál 35 ezernél kezdődik, hogy a kisebb változat a még nem szült nőknek mennyibe kerül pontosan nem tudom.

7. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - Kitti940103)
2016. jan. 28. 15:08

Szia! :)

Nekem mélyvénás trombózisom volt, ezért abba kellett hagynom a tabletta szedését. Az én orvosom felrakta a spirált. 4-5 napos vérzéseim voltak, és sokkal kevesebb mennyiségre, mint mikor még a gyógyszert szedtem. Amikor babát szerettünk volna levette, majd szülés után a 6 hetes kontrollon újra felhelyezett egy spirált. Semmilyen problémám soha nem volt vele. 5 évig maradhat fenn, természetesen minden évben eljárok szűrésre. Én az alábbi spirált használom:


[link]

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2016. jan. 28. 15:02
7? Én spirál nélkül 8-10 napig véreztem 21 naponként.
2016. jan. 28. 14:59
Engem inkább az elhúzódó 7 napig is tartó vérzés zavart,meg a köztes néha,ha volt.Egyébként semmi más tünetem nem volt a hormonmentes spiráltól.
4. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Kitti940103)
2016. jan. 28. 14:55

van aki spirál mellett állandóan pecsetélve vérzik, van, aki spirál mellett is terhes lett!


Egyik módszer sem 100%-os, de amíg nem próbálod, nem tudod rád milyen hatással van!

2016. jan. 28. 14:50

Hormonosban nem gondolkodtál?


[link]

2016. jan. 28. 14:48
Nekem hormonmentes spiralom volt, rendszeresen jartam ellenorzesre..most 1eves a kisfiam
2016. jan. 28. 14:45

22 éves vagyok, még nem szültem. Jelenleg fogamzásgátló tablettát szedek, de szeretném abbahagyni, mert sok rosszat olvastam róla, nem szeretném a szervezetem tovább mérgezni. Emellett visszér kialakulását is észrevettem a lábamon, ami nagy valószínűséggel a gyógyszernek köszönhetek. Szeretnék átváltani egy biztonságos hormonmentes módszerre.



Tapasztalatokat szeretnék hormonmentes spirállal kapcsolatban. Manapság valóban felrakják még nem szült nőknek is? Tényleg nyújt olyan biztonságot mint a fogamzásgátló tabletta?



Én leginkább az erős menstruációtól tartok egy kicsit. Ezzel kapcsolatban mit tapasztaltatok, mennyivel lett bővebb a menstruációtok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook