Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3,5 hónaposan székrekedés! Valakinek tapasztalata erről? fórum

3,5 hónaposan székrekedés! Valakinek tapasztalata erről? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 3. 14:07
Szia! Persze :) 3-4 napont kakil...
2016. febr. 3. 13:57
Szia!Sikerűlt azóta kakilnotok?
2016. febr. 1. 10:45

Szia ! Talán még nem késő a tanács!

Pici lányom nagyon székrekedése! Születése óta! Sokáig használtunk szélcsövet! Én nem hagytam szenvedni egy hétig! Legalább másnaponta este kakiltunk szélcsővel ha nem volt neki napközben! Rövid idő alatt megtanulta hogyan kell kakálni és már magától nyomta! A gyermekorvos azt mondta nekem, az újszülötteket meg kell tanítani mindenre, erre is!Sokat segített a pocak masszírozása esténként, van erre egy speciális masszázs! Direkt védőnőtől tanultam meg! Aztán majd ha elkezdtek eszegetni fontos a sok gyümölcs, később a rostok és a folyadék! Most már 5 éves de, még mindig képes kavicsokat kakilni! Nagyon kell figyelni a folyadékbevitelre és hogy mit eszik!Remélem segítettem kitartás!

2016. jan. 27. 22:53
Szia!Hasonló cipőben jártam pár hónapja.Az én kisfiam 6 hetesen kezdte és csak szélcsővel tudott kakilni.A gyerekorvos csak azt mondogatta majd jobb lesz ha hozzátáplálok.Na, de az hol volt akkor még.A kedvencem az anyatejes gyereknél normális, ha nem kakil.Persze, ha nem szenved!Végűl felkerestem egy gyerek gasztroenterológust.Tudom, vagy legalábbis gondolom nem akarsz neki semmit adni-én sem akartam-,de egy pár korty baracklé minden nap és hidd el rendeződik a dolog!Emelett nekünk még probiotikumot kellett szedni 2 hétig, mert császáros baba volt!1,5 hét alatt lett kaki magától!Addig pedig szélcső!És dettó ugyanez volt mint nálatok!Sok sikert!ha kipróbálod írd majd meg, hogy lett e eredmény!
2016. jan. 27. 17:53
A húgomnak születésétől néhány éves koráig voltak széklettel problémái. Beöntést kapott,utána sikerült. Arra emlékszem,hogy amíg baba volt az orrszívóval (legegyszerűbb,olyan,mint egy ballon csővel) csinálták anyámék.
2016. jan. 27. 14:15
Én annyit tudok neked javasolni, bár mi szerencsére amíg anyatejes volt a lányom (2 hónapos koráig) nem volt székrekedésünk, csak utána a tápszertől, attól is 2 hónap után, de amíg anyatejes volt nagyon hasfájós volt, mi ez miatt rendszeresen tornásztattuk, hogy könnyebben tudjon pukizni. Finoman masszíroztuk a hasát és köröztünk a lábaival. Lehet nála sem a kaki okozza elsősorban a gondot hanem a sok puki.
2016. jan. 27. 13:58
Köszi a sok választ!
2016. jan. 27. 11:49
Sziasztok! Levi 3 hónapos múlt..Csak anyatejes, és csak ciciből kapja..Igényszerint szoptatom..nem kapott még semmi mást! Viszont székrekedése van.. :/ (Tudom, Tudom..anyatejeseknél normálisnak számít, ha akár 1 hétig sem kakil - de csak akkor, ha nem nyüglődik)..Pisilni pisil folyamatosan, 4 napja kakilt utoljára, azelőtt pedig szintén 4 napja.. (azaz szombaton, és azelőtt 4 nappal - kedden)..a kakija sűrűbb lett..próbáltam kamillateát adni neki, egy teáskanál cukorral (azt mondják a cukor meghajtja őket), de nem jött be. Próbáltam hőmérővel (nincs itthon szélcső) "piszkálgatni" neki, de az sem segített neki. Alapjában véve nevetgél, elvan, de ha rájön akkor síkitva sír, és látom, hogy amiatt, hogy fáj a pocakja, és nem tud kakilni..Eléggé büdi pukik jönnek tornáztatás közben, de kakinak a jele sehol... :/ Ha ma hazaér a párom munkából, azonnal megyünk és veszünk valamit.. Gabinál az infacol vált be a hasfájásra, de itt most székrekedésről van szó, ami miatt fáj a pocakja..Ja, és a nagyobbik kisfiamnak (3,5 éves Gabimnak) is székrekedése van, de neki azóta mióta nincs pelus..2-3 naponta nagy kínok között nehezen kakil.. nagyon keményet..(Most 2 napja őszibarack levet adok neki, mert a védőnő azt tanácsolta, ha épp nincs itthon olyan gyümi, ami meghajtaná)..Esetleg valakinek van ilyen problémája? (Tudom, sokan azzal fognak jönni, hogy biztos olyat ettem én..1 hete figyelek a sok folyadékra, és baracklevet is iszok..) nem tudom mi lehet a probléma..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook