Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőgyulladás, asztma gyerekeknél fórum

Tüdőgyulladás, asztma gyerekeknél (beszélgetős fórum)


15. xellex (válaszként erre: 1. - Solya05)
2016. febr. 9. 14:56
Kisfiammal kétszer is korházba kerültük befulladás miatt, aztán jött a Ventolin, Flexotide, de a gyerekorvos azt mondta nincs javulás próbálkozzunk természetgyógyásznál. Így is tettünk. Kiderült, nem asztmás a gyerek, kapott homeopátiás golyókat, összelel és tavasszal viszem Arec sószobába. Tünetmentes...De bezzeg mesélhetnék min mentünk keresztül, mennyit kínlodtunk amig a hagyományos gyógymódót alkalmaztuk...
14. Erika Benya (válaszként erre: 7. - Solya05)
2016. febr. 2. 09:45
3 éves gyereknek nem ajánlom a sópipát,nem tudja rendesen beszippantani a sót belőle és a kicsi szájával se tudja rendesen bekapni. 6 éves kortól ajánlott használni. ha már iskolás a gyermek és légzőszervi beteg. Helyette a Salin sógépet ajánlom figyelmedbe. 2 fajta gép van,a helység nagyságától függ, melyiket ajánlott használni.
13. Erika Benya (válaszként erre: 4. - Solya05)
2016. febr. 2. 09:40
Lesz hatása, de a Salin sógép jobb. Tapasztalatból tudom. A fiamnak megvettük a bérletet 25.000 forintért, de nem használta fel. Mert ott kellett ücsörögni, oda kellett menni. A sógép olcsóbb, nem fertőződik mástól, és akkor használja, mikor akarja. Főként éjszaka ajánlott, mert akkor van mély légzés.
12. Erika Benya (válaszként erre: 1. - Solya05)
2016. febr. 2. 09:36
A Salin sógép használatát ajánlom. A nevét azért írom le, mert sajnos hamisítják ezt is és hasonló néven van forgalomban egy hasonló, de teljesen más eljárással készült sóbetétes készülék is, ami ezért kevésbé hatásos és nincsenek meg a tanúsítványai az utóbbinak. Ajánlom az olajfakivonatot, ha cseppet tudsz szerezni azt könnyebb adagolni, ha nem tudsz, akkor a kapszulát szedd szét tedd bele vízbe, old fel, de a kicsinek 1 kapszulát ossz el több részre, attól függően, mennyi hatóanyag van 1 kapszulában. kb. 1/3 vagy kevesebbet adj a gyereknek, egyszerre, annak, amit felnőtteknek ajánlanak. A grapefruit cseppet is ajánlom, mellé, ha nem citrus érzékeny és multivitamint, ami természetes. Nem mondom, hogy hagyjátok el a gyógyszereket, beszéljétek meg orvossal, de sok esetben nem szükséges a gyógyszer ezek mellett. Nekem ez segített, mikor az orvosok már lemondtak rólam, mert annyi gyógyszert szedtem, hogy a végén mindentől bedagadt a torkom az arcom. Nálunk a gyerekek csak természetes vitaminokat és étrend kiegészítőket kapnak, akkor is ha betegek. Persze a sógépet használják ők is szükség esetén és szükség esetén az orrokból a nyákot kiszívjuk.
11. Erika Benya (válaszként erre: 5. - Lexike)
2016. febr. 2. 09:23
Az óvodába jelezd a problémát és kérd, hogy tej helyett mást adjanak a gyermeknek. Egyébként a tejtermékek fogyasztása, nem ajánlott az egészségeseknek se, mert nyákosít.
2016. febr. 2. 09:20
A grapefruit jó csak vigyázni kell vele, mert a citrusra allergiások nem fogyaszthatják. Arra figyeljetek vásárláskor, hogy ne alkoholban legyen oldva és ne keserű grapefruit magból, vagy héjból legyen előállítva. Csak az alkoholmentes és édes grapefruit magjából kivont jó és azt ajánlott fogyasztani. Vitaminok közöl C-vitamin, D-vitamint ajánlok immunerősítésre. Vagy természetes multivitamint, ilyen például a LifeCare vitaminok. A Salin sógépeket lehet használni, már csecsemő korban is. Nagyon jó, tapasztalatból tudom. Kisgyerekeknél nem ajánlom a sópipa használatát. Iskoláskortól viszont iskolába ajánlott vinni a sópipát légzőszervi beteg gyerekeknek, hogy szükség esetén használhassák. PL. tornateremben. Sóbarlang drága időigényes és sok esetben nem is ajánlott kicsi gyerekeknek, még akkor se, ha a só fertőtlenítő hatással rendelkezik.
2016. jan. 29. 07:31

Sziasztok!


A doki azt mondta tiszta a tüdeje, szedjük tovább a kötelezőket, plusz a vitaminokat, aztán jövőhéten allergiavizsgálat után menjünk vissza!

Sóbarlang, nagyon jó volt, most két naponta viszem, nem köhög, azóta és persze folyik az orra!

Gephruit cseppekről hallottatok már vmit, immunnerősítő szempontból,ill. van e olyan formája,a amit gyerekeknek lehet adni!?

8. kattyus (válaszként erre: 7. - Solya05)
2016. jan. 28. 07:52
Én is kíváncsi vagyok mit mond:)
7. Solya05 (válaszként erre: 6. - Kattyus)
2016. jan. 28. 06:55
Szia! Ugyan így ezekkel a tünetekkel élünk, annyi, hogy ő még csak 3 éves! A sópipát ki fogjuk próbálni! Ma meg megyünk sóbarlangba! Meg vissza a dokihoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani!
2016. jan. 27. 11:44
23. éves a lányom asztmás. Gyógyszerekkel jól karbantartható a betegsége. De nagy ellenség a köd és a betegen közösségbe vitt gyerekek miatt hamar elkapott minden betegséget. A köhögés állandóan kiséri! A asztma állandója tünete lehet a köhögés, sípoló légzés, mivel a hörgőcskék összeszűkülése miatt a levegő nem tud rendesen kiáramolni. A roham alkalmával úgy érzi megfullad, nem kap levegőt. A rohamai visszatérőek. Ha Szolnok megyében megfelel ott tudok jó gyermek pulmonológust. Hiába szeretnénk hogy ne legyen beteges, csak segíteni tudunk neki, elmulasztani nem. A lányom szobájában állandóan működik a sólámpa, van sópipája. Ezek segítenek.
2016. jan. 27. 11:32
Fiamnak is így volt, mióta elhagytuk a tejet azóta javult az állapota. Kiderült, hogy neki a tej rongálta már a meglévő asztmáját, amiről 10 hónapig azt hittük el is múlt, mert gyógyszer, tej nélkül tünetmentes volt. De elkezdte az ovit, és sajnos újra befulladt.
4. Solya05 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2016. jan. 27. 10:25
Általában 2 hetet tölt itthon, betegségben, a többit oviban,akkor sem fekszik, gyerek! Sóbarlangba kezdtünk el járni, remélem lesz hatása!
2016. jan. 27. 09:23

Nálunk is volt ilyen idôszak a családban.

Aztán mikorra iskolába került, elmúlt.

Sajnos az asztma megmaradt, de nagyon jól kordában tartható kellô odafigyeléssel.

2016. jan. 27. 08:11
Kifeküdte rendesen a tüdőgyulladást, mert annak az a titka. Nekem most volt, én 4 hétig feküdtem, még akkor is mikor elvileg már nem voltam beteg. Ez egy nagyon alattomos betegség...
2016. jan. 27. 08:03

Sziasztok!


Segítséget, tanácsot szeretnék kérni! Van egy 3 éves kislányom, aki ugye óvodás már és van egy visszatérő tüdőgyulladásunk! Kezdem az elején! 2014, novemberében az akkori háziorvosunk, infulenzát diagonosztizált nála, ami két hétig elhúzott, magas lázzal és a végén már nem is evett, ivott aranyom! A két hét alatt 3-szor voltunk vissza és a doki csak az antibiotikumot adta, meg azt mondta várjunk! Ennek ellenére mikor már végképp nem evett és ivott, megfogtam magunkat bementünk a kórház sűrgőségi osztályára! Vizsgálatok sora következett , rtg, stb, ami kimutatta, hogy ökölnyi tüdőgyulladása van kicsikémnek! Benfogtak minket és szerencsére pár napra rá haza is mehettünk és szépen meggyógyult, legalábbis azt hittük! Azóta kiderült, hogy asztmás és a tüdőgyulladás is visszatérő, mert azóta 5-ször volt! Száraz köhögés van állandóan aranyomnak és nem múlik, szinte állandóan itthon vagyunk, annyiszor eljön neki! Voltunk pulmunológusnál, kaptunk állandó gyógyszereket, amiket már egy ideje szedünk, de mindennek ellenére mindig lebetegszik aranyom! Ez a köhögés meg majd meg folytja sokszor! Az a legnagyobb problémánk, hogy szerintem a lerakódott váladék nem ürül ki nála megfelelően! Annyi gyógyszert szed, annyi mindent próbáltunk már, ha valaki tud jó orvost, vagy bármilyen gyógymódot, akkor szívesen fogadom a tanácsokat! Azt akarom, hogy meggyógyuljon és ne legyen ennyire beteges, mert olyan rossz nézni, hogy szenved!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook