Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újfajta szétválasztó diéta, a szemem láttára fogynak vele. Én is kipróbálom, valaki még? fórum

Újfajta szétválasztó diéta, a szemem láttára fogynak vele. Én is kipróbálom, valaki még? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Csipkerózsika)
2016. jún. 2. 19:24

Hát, te tudod!

Jó fogyást! :)

44. Csipkerózsika (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 18:58
Szerintem ezt mindenki tudja, de valamit kell kezdeni... Csak az adagok csökkentésével én nem tudok fogyni. És ezek a szétválasztáson alapuló diéták még mindig sokkal egészségesebbek, mint az 1-2 hétig tartó alma- kávé- narancs- túró-meg mittudomén milyen diéták...
43. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Csipkerózsika)
2016. jún. 2. 18:13

Hosszú távon ezek a diéták nem jók. Hiányt okozhatnak a szervezetben, és így farkaséhséget.

Mindent lehet enni, csak kevesebbet!

Ha különben egészséges vagy, mert ha pl. pajzsmirigy gond van, azt kell először helyreállítani.

"Az elhízáshoz vezető út fogyókúrákkal van kikövezve!"

2016. jún. 2. 17:44

Én nem akarok kötekedni, de valaki írta - lehet egy másik fórumon - hogy ez tulajdonképpen a dr. Hay-féle diéta. Rákerestem gugliban és a cikkek zömében ebédre írja a fehérjedús ételeket és vacsorára a ch-t.

A maradék pár írás alapján szabadon választott, mikor melyik, csak ne együtt.


Most gondolkodom, hogy én is ebbe fogok. Egy hónapig csináltam a 90 napost, szépen fogytam is vele, viszont nagyon legyengültem, beteg is lettem és alig bírtam összeszedni magam, illetve már egyszerűen nem bírok ki még egy napot csak gyümölcsön! :(

2016. febr. 6. 19:32
a borsó, zöldbab, lencse mehet ebédre? bocs a kérdésért
40. cherri58 (válaszként erre: 39. - Vanda1974)
2016. febr. 4. 20:17

köszi Vanda!


Jó lenne tudni, ki miről indul, és mi a cél, hány éves, stb.

én: 146,5-80-57

39. vanda1974 (válaszként erre: 37. - Cherri58)
2016. febr. 4. 06:57

üdv itt:) Ez a diéta tényleg akármeddig tartható.

Nincs étrend, szabadon lehet variálni a kajákat, a lényeg, hogy a ch teljes értékű legyen (durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs, zabpehely), a fehérje meg lehetőleg sovány fehérje.

38. Icuska538 (válaszként erre: 24. - Vanda1974)
2016. febr. 2. 19:55
Nem szoktam mindennap jönni most látom a kérdést , én már 4 éve egyszer lefogytam aztán visszaengedtem a kilókat ,,,,,most teljes kitartással csinálom a dr nő által mondottakat ....még korai leirnom de talán megjavult a mérleg ....kisebb számot mutat ....
37. cherri58 (válaszként erre: 1. - Vanda1974)
2016. febr. 2. 14:45

Sziasztok!


Én is csatlakoznék, bár már egy hetet késtem, legfeljebb tovább csinálom, ha bejön. Már egy csomó mindennel próbálkoztam, általában szépen elindul, akkor "beájulok magamtól", hogy milyen ügyes vagyok, lehet ezen lazítani, és hipp-hopp, ott vagyok, ahol nem akarok, mármint a kezdeteken túl.

Tehát, ha jól értem, délig gyümölcs, délben szénhidrát, este fehérje zöldséggel. Van egy meghatározott étrend, vagy abszolút magam döntöm el, a ch-n és fehérjén belül mit eszem?

36. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Vanda1974)
2016. jan. 29. 18:08
Pénztárcakímélőt... :)
35. vanda1974 (válaszként erre: 33. - Solya05)
2016. jan. 29. 14:29
és te miket ettél?
34. vanda1974 (válaszként erre: 33. - Solya05)
2016. jan. 29. 13:29
hát, izé, én tegnap belerondítottam, mert kaptam olyan török sütit, amilyet még sose ettem, így elcsábultam... plusz estére is szendót ettem. A jó hír viszont, hogy ennek ellenére nem jojóztam be, csak annyi történt, hogy nem fogytam tovább, hanem maradt a súlyom. De a 2 diétázós+1 bűnözős nap eredménye így is -0.9 kg, szóval működik:)
33. Solya05 (válaszként erre: 31. - Vanda1974)
2016. jan. 29. 07:33
Szerintem belevágok, tetszik így elsőre! Milyen napotok volt tegnap? Hogy álltok?
32. vanda1974 (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2016. jan. 28. 21:19

Hát, ch-szempontból koldusok:) Meg tényleg nem sokat bírok már kajálni, egyébként leginkább zöldséget eszek így is, ma borsót ettem kis kefirrel leöntve.

Húst egyáltalán nem eszek, mert vega vagyok, a tojással meg hadilábon állok, szóval sajt, joghurt, kefir játszik csak. Én palival meg zsíros kenyérrel tuti, nem bírnék fogyni, mert rámjönne a ch-falásroham:) Milyen diétát csinálsz, paleót?

31. vanda1974 (válaszként erre: 28. - Solya05)
2016. jan. 28. 21:16
jó kis program, mert otthon lehet csinálni egy tenyérnyi helyen+nekem azért tetszik, mert fokozatosan emeli a gyakorlatszámot, tehát az első hetekben kb. 5 perc alatt megvan. Annak, aki semmit nem mozgott (mint én), kezdetnek nagyon jó, hogy ilyen rövid:)
30. vanda1974 (válaszként erre: 27. - Nünüke :))
2016. jan. 28. 21:15
köszi:) A ch-minimalizálással én is próbálkoztam, de csúnya jojó lett a vége, persze azért is, mert falásrohamba torkollott... pedig van akaraterőm rendesen, de mégis...
29. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - Vanda1974)
2016. jan. 28. 14:53

Oké, csak épp a hús, sajt, hal, tojás, szóval a fehérjedús ételek épphogy nem "koldusi" kaják...

Amúgy én a saját tapasztalatomon kívül abból vezettem le a gondolatomat, hogy a nap folyamán délben van a legtöbb emésztőenzim a szervezetünkben, logikus lenne akkor enni a legnehezebben emészthető ételtípust (fehérje).

Persze ettől még simán működhet és működik is a módszer, alapból a szétválasztás már nagyon hatásos, meg hát ugye a mennyiség, ami még nem mindegy.

Én csak abból indultam ki, hogy egy húsos vacsi után nem alszom jól, és ha szénhidrát az ebédem, akkor fél négykor már kopog a szemem. Persze mind mások vagyunk, ki kell tapasztalni, mi jó.

Én most speciel palacsintával + zsíroskenyérrel fogyok. :D

28. Solya05 (válaszként erre: 19. - Vanda1974)
2016. jan. 28. 06:57
A fegyencedzésről még nem hallottam, de utána fogok nézni :-)
2016. jan. 28. 05:41
Sok skert,figyelem egy kicsit ezt a folyamatot.Nekem a szénhidrát minimumra visszafogása jött be.
2016. jan. 28. 05:35
nahát, ezt nem gondoltam volna - mára is csökkent a súlyom:) Az első nap után 0.5, a második nap után 0.4 kg-val lettem kevesebb, így csaknem 1 kg mínusz, pedig ettem ám ebédre rendesen:) Juhéééé!
2016. jan. 27. 20:11
reggel és napközben kell a szénhidrát, hogy tudj gondolkozni! (persze, nem kötelező senkinek :P)
24. vanda1974 (válaszként erre: 22. - Icuska538)
2016. jan. 27. 19:59
mióta diétázol? Sikerült már valamennyit leadnod?
23. vanda1974 (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2016. jan. 27. 19:57
a legtöbb diétában fehérje a vacsi, nekem is a "vacsorázz, mint a koldus" jön be, estére már alig kívánok valamit így, hogy délben szénhidrátozok
22. Icuska538 (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2016. jan. 27. 16:22
Hát nem tudom , nekem az jobban bejön ha nem az esti kaja a szénhidrát , napközben szerintem jobb szénhidrátot enni és ahogy esteledik csak kevéske fehérje, zöldség .....mondta a házidokim, igy csináljam ....meg hát persze napközben sem tele zaba a gyomornak ....csak módjával, mindenből kevesebbet ....mint eddig.....
21. Csipkerózsika (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2016. jan. 27. 16:17
Még mielőtt nekemtámadna valaki az esti szénhidrát miatt: szerintem az csak akkor hízlal, ha napközben nem eszik elget és elégszer az ember és este jól bekajál belőle.
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Vanda1974)
2016. jan. 27. 16:14

El tudom képzelni, hogy működik, mivel hajaz a 90 naposra, ami nálam igenjól működött. Csak 1 dolgot nem értek, hogy mért a szénhidrát az ebéd és a vacsi fehérje és nem fordítva. Szénhidrát után hamarabb megéhezel, hisz könnyen emészthető. Így szerintem kora-délután már éhes leszel. Emiatt esetleg többet eszel vacsira, ami nem túl jó, mert amúgy is a fehérjét a legnehezebb megemészteni, vagyis garantáltan nem fogsz jól aludni...

Szerintem fordítva egészségesebb és logikusabb is lenne.

19. vanda1974 (válaszként erre: 18. - Solya05)
2016. jan. 27. 11:08

bizony, jó látni, ahogy lefelé megy a mérleg:)

A térdemmel nekem is gond van, ráadásul dohányzom:(, így az aerob mozgások is nehezen mennek. Én a jóga meg a fegyencedzés felé kacsintgatok...

18. Solya05 (válaszként erre: 15. - Vanda1974)
2016. jan. 27. 08:50
170 cm vagyok és 90,7 kg vagyis voltam,mert már a napokban kicsit jobban odafigyeltem mit mikor eszek és ma már csak 89,7 voltam! Gondolom, csak víz, de én ennek is örülök! Annyi, hogy kezdésnek én csak a csökkentem az ételem mennyiségét és jobban odafigyelek mit eszem, de bízom benne ez is jó lesz egyenlőre!:-) Edzést még nem választottam, de keresek vmit majd, mert az az igazság rossz a térdem, úgyh nem tudok mindent csinálni!
17. vanda1974 (válaszként erre: 12. - Bichi)
2016. jan. 27. 08:25
Hát sajna nekem van miből... Túlsúlyos embereket nyilván már az fogyaszt, hogy nem eszik cukrot, fehér lisztet, és tényleg alkatfüggő, mert nekem pl. nagyon rosszat tesz a ch-fehérje együtt (puffadás, vizesedés), így nálam a szétválasztás is hozzájárul, persze, nem mindenkinél. Csaknem 20 kg feleslegnél szerintem működik:) (Bár a kollégák közül csak kettőnek volt ilyen nagy feleslege, mint nekem, a többieken kb. 10 kg lehetett).
16. vanda1974 (válaszként erre: 9. - Bichi)
2016. jan. 27. 08:22

Igen, írtam, hogy 3 diétát ötvöz:

- a testkontrollból a délig gyümi elve+az egyes étkezések ch-fehérje szétválasztása. Különbség, hogy itt meg van adva, hogy az ebéd ch és a vacsi fehérje. Másik különbség, hogy gyümit itt már nem lehet enni az ebéd után (a testkontrollnál igen, csak várni kell az étkezések után 2-3 órát).

- az inzulinszétválasztóból (ez egy másik diéta, nem ez, ennek nincs neve!) azt veszi át, hogy a vacsi fehérje+zöldség. Különbség, hogy itt délig is csak gyümit lehet enni, és az ebéd sem lehet vegyes.

- a 90 naposból a délig gyümi jön át, illetve az étkezések ch-fehérje szétválasztása, különbség, hogy nem naponként, hanem étkezésekként vált.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook