Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A háromnapos láz (kisfiam most esett át rajta) kismamákra, magzatra veszélyes? fórum

A háromnapos láz (kisfiam most esett át rajta) kismamákra, magzatra veszélyes? (tudásbázis kérdés)


7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - 388b941089)
2016. jan. 29. 00:12
én nem lettem beteg szerencsére. közben kedden voltam is a dokinál a szokásos havi vizsgálaton, rákérdeztem, mondta, hogy az első trimeszteres kismamákra és magzatára valóban veszélyes, de én már bőven a második trimeszterben vagyok, nem kell aggódnom.
6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2016. jan. 26. 07:29
Te is beteg lettèl? Ha igen, menj orvoshoz
2016. jan. 25. 23:32
Igen, így már ismerős, de jobb lenne, ha az orvosotokat hívnád fel a kérdéssel.
4. Nyúl81 (válaszként erre: 2. - 74eb6f8385)
2016. jan. 25. 23:27
😆
3. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - 74eb6f8385)
2016. jan. 25. 23:11

a három napos láz betegség, ami ezen a néven fut. Kisfiam most kapta el, 3 napig magas láza volt, most meg kiütéses. Én meg kicsit elkezdtem idegeskedni, hogy babát várok, nem-e veszélyes rám is.



"A három napos láz vagy roseola infantum egy gyakori vírusos fertőzés, amely magas lázzal és kiütésekkel jár. Hat hónapos és két éves kor között a leggyakoribb, és mivel tünetei alaján nem könnyű felismerni, sok gyermek szinte észrevétlenül esik át rajta.


A roseola infantum megbetegedést a human parpovírus B19 okozza, amely egyfajta herpesz vírus (HHV-6). A pontos lappangási idő nem ismert, feltehetőleg 5 és 15 nap között van. A gyermek fertőzöttnek számít a láz előtti pár naptól egészen a bőrkiütések megjelenéséig. A betegség cseppfertőzéssel terjed, a gyerekek legtöbbször tüsszentés és köhögés által adják át egymásnak.


Ha valaki átesett ezen a betegségen, többször már nem fertőződik meg.


Első tünetként a gyereknek 3 napig tartó, igen magas (39-41°C) láza van, amelyet általában enyhe légúti hurutos tünetek is kísérnek. Ezt követően a láz mérséklődik, és megjelennek az egész testet beborító, rózsaszínes foltos kiütések. Ezek először a törzsön jelentkeznek, azonban hamar átterjednek a nyakra, a fejre és a végtagokra is. A kiütések nem viszketnek és pár napon belül nyomtalanul elmúlnak.


Egyes gyermekek esetében háromnapos láz mellett egyéb tünetek is jelentkeznek, mint a köhögés, torokgyulladás, hasmenés vagy nyirokcsomó-duzzanat. Nagyon ritka esetekben szövődmények is felléphetnek, mint a máj- vagy agyhártyagyulladás, illetve lázgörcs is kísérheti a betegséget. A lázgörcs általában a belázasodási szakaszban történik. A roham általában pár percig tart, amely után a gyermek álmos lesz, és többnyire el is alszik."

2016. jan. 25. 22:17
Ez attól függ, hogy mi okozta a lázat.
2016. jan. 25. 22:00
A háromnapos láz (kisfiam most esett át rajta) kismamákra, magzatra veszélyes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook