Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon Melege Program 2016 fórum

Otthon Melege Program 2016 (beszélgetős fórum)


2016. jan. 25. 16:18
Nálunk már tavaly téma volt,de elhalasztották 2016-ra.Szövetkezeti lakásokról van szó.Az épület felújítását támogatja az állam 50%-al,vissza nem téritendő támogatással.A többit mi,a tulajdonosok!Előirt minőségű, hőszigetelés 15 cm-es, habositott polisztirol.Új tipusu /műanyagkeretes/ ablakokat,ajtókat cserélnek,akinek meg van-azt beszámitják.Lakáson belül,csak radiátorszabályzókat cserélnek,radiátort nem! az épület lapos tetejének szigetelését,lépcsőházak,raktárak ablakait, folyosók ajtóit a tűzvédelemnek megfelelő ajtókra!Szellőzőket ujitanak föl. Törlesztés részletekben 10 évig,lehet kp-ben is fizetni! Törlesztő részlet a mi esetünkben 43m2 lakásra 8200 Ft/hó!
4. pista55 (válaszként erre: 1. - Mariann7533)
2016. jan. 25. 14:23

dén tavasszal főként családi házak energiahatékonyság-növelő beruházásainak támogatásával folytatódhat a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) által működtetett Otthon Melege Program – számol be a szombati Népszabadság a szaktárca fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkárára hivatkozva.


Szabó Zsolt a lapnak elmondta, hogy a tavalyi, hasonló kört célzó programtól eltérően a szigetelést és a fűtési rendszerek cseréjét nem külön-külön támogatnák: teljes körű energiahatékonysági felújításban gondolkodnak.


Az e kört célzó, tavaly indított két pályázattól eltérően – a nyílászárócsere-keret még idén év elején is nyitva állt – a vissza nem térítendő arány 50 százalékról 40 százalékra módosulhat.


Ehhez hasonló mértékű “visszatérítendő támogatás” – vagyis kamatmentes és alacsony kamatozású hitel – is társulhat húsz százalék önrészigény mellett – olvasható a cikkben.

3. dittke14 (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2016. jan. 25. 13:32
Szia. Én úgy hallottam, hogy hitelezős dolog lesz.
2016. jan. 25. 13:01
Sziasztok.Úgy tudom,hogy tavasszal indul a családi házakra felújítás,nyílászáró csere stb. esetén vissza nem térítendő támogatás.Esetleg hallott erről valaki valamit?
2016. jan. 25. 13:00
Otthon melege program 2016.Tud róla valaki valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook