Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásfelújítás eladás előtt fórum

Lakásfelújítás eladás előtt (beszélgetős fórum)


25. Weila (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2016. jún. 2. 21:27
na pont ezek azok, amiket ki-ki saját maga szeret megcsináltatni, mert ezekkel aztán jó darabig muszáj lesz együtt élni; oké, feldobná a lakást, de eléggé költséges is ahhoz képest, hogy a vevőnek nem biztos, hogy bejövős lesz-e... de azért mesélj, hogy sikerült-e már túladni a lakáson, és végül hogyan döntöttetek a felújításról...
24. Weila
2016. jún. 2. 21:23

több lakáseladáson vagyok túl, most éppen egy vétel előtt állok, szal van tapasztalatom bőven a témában, és úgy veszem észre, hogy semmi értelme költeni felújításra eladás előtt, mert nagyjából úgy néz ki a képlet arányaiban, hogy beleölsz mondjuk másfél milliót, és csak fél millióval tudod majd többért eladni, mintha hozzá sem nyúltál volna, nézzen ki akármilyen jól a végeredmény.


ennek oka egyrészt a túlkínálat, rengeteg eladó lakás van a piacon, így az olcsóság mindenképpen előnyt jelent, márpedig engedni az árból akkor tudsz szívfájdalom nélkül, ha nem költöttél rá éppen - mondjuk - másfél milliót.


másik oka az, hogy akinek alacsony a büdzséje, inkább a komfortigényéből enged, mondván, hogy majd a későbbiekben fokozatosan, ahogy a pénztárcája engedi, felújítgatja; akinek viszont van pénze bőven, úgyis szét fog bombázni minden létezőt a lakásban, hogy a saját igényének-ízlésének megfelelően formálja át, úgyhogy... konklúzió: tilos belekölteni, maximum kitakarítani és kijavítgatni érdemes az ordító hibákat, hogy azért ne nézzen ki nagyon csövesnek az egész, de tényleg ennyi.

23. SophieAnne (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2016. jan. 27. 15:21
Azért ebben az esetben én költenék rá. Manapság a linóleum nem új keletű dolog... Valami olcsó, egyszerű járólap feldobná.
22. túrógombócka (válaszként erre: 20. - Kismackó2006)
2016. jan. 26. 12:19

panelbe sztem felesleges. több rámenne az átalakításra, mint amennyit pluszban kérhetnél.

legtöbben amúgy pont olyan panelt keresnek, amit utána kedvük szerint felújíthatnak.

2016. jan. 26. 09:35
Legyen tiszta, akár falról, ablakról, szônyegrôl, csempérôl van szó.
2016. jan. 26. 09:01
Mi panelban lakunk, szabvány lakás, olyan sok átalakítást szerintem nem lehet rajta csinálni, mint pl. egy családi házban. De talán tényleg nem érdemes sok pénzt és energiát beletenni eladás előtt.
19. inf3rno (válaszként erre: 11. - Kismackó2006)
2016. jan. 26. 04:24
Hát TV-ben rengeteg olyan amcsi sorozat megy, hogy felvárásolnak lepukkant kégliket, amikben látnak fantáziát, aztán felújítják őket, hogy tutin nézzenek ki, és keresnek vele pénzt. Szóval valszeg nem hülyeség a dolog, ha van rá energiátok, és értetek a felújításhoz, lakberendezéshez. Mindenképp értéknövelő, pl ha nemrég volt nyílászáró csere, vagy x kategóriában van energia hatékonyság terén, és így tovább. Laikusként kb. ennyit tudok a témáról. Egyébként érdekel engem is, mert mi meg agyalunk rajta, hogy felújítjuk és eladjuk, vagy legatteroljuk és saját részre építünk egy másikat a telken. Nehéz döntés.
18. Channa* (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2016. jan. 25. 19:54
Nem éri meg. Senkit nem érdekel, hogy fel van e újítva, hacsak nem valaki ilyet keres. De általában mindenki szereti maga megcsinálni a saját ízlése szerint.
17. a360345bdd (válaszként erre: 14. - Túrógombócka)
2016. jan. 25. 14:43
ráadásul jobban elkel ha külön felhívod a figyelmüket a lehetséges átalakításokra :D
2016. jan. 25. 14:42
Köszönöm! Azt hiszem, érdemes volt itt, a Hoxán ezt a kérdést feltennem :)
2016. jan. 25. 14:19
A tisztasági festés az kell nemcsak a korábbi kisebb-nagyobb koszolódások eltüntetésére, hanem az illat miatt is! Nemcsak jobb levegőt éreznek a leendő vásárlók, de azt is látják, hogy tiszta. Tehát ha valaki a beköltözés után nem tervezi, hogy rögtön átalakítja, stb. stb., akkor is nyugodt lélekkel költözik bele.
14. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2016. jan. 25. 10:34
csak a nagy hibákat próbáljátok kijavítani, mást ne. a vevő úgyis átalakítja majd.
13. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2016. jan. 25. 10:12

Ha full extrásra újítod, akkor megfizetik, egyébként nem. Én inkább vennék olyan lakást, amit a saját ízlésem szerint újíthatok fel. Hiába van megcsinálva, ha nekem nem tetszik.


De egy tisztasági festés nem árt, javítás itt-ott ha kell, mert ha lerobbant hangulata van a lakásnak, rosszabb áron tudod eladni.

12. Miss Jane (válaszként erre: 11. - Kismackó2006)
2016. jan. 25. 09:32
Amiért többet fizetnek: full tisztaság,jó légkör, jó illat, rend, ízlésesség, jó képek. A családban több lakást/házat is eladtunk és vettünk az elmúlt években.
2016. jan. 25. 09:30

Köszi a hozzászólásotokat!

A párommal az volt a nézeteltérésünk oka,hogy ő az újítgatások mellett volt, én pedig nem. Szerinte többet lehet kérni, ha jobb állapotú a lakás.

2016. jan. 25. 09:29

Én most vettem lakást. Én olyan lakást kerestem, amire minimálisat kellett költeni, értsd festés... Plusz nem akartam felújítani, iszonyat nyűűűűg. Tehát a burkolatoknak, ajtóknak, konyhabútornak, fürdőnek stimmelnie kellett, ezt a többletet az árban megfizettem. Ezért kellett gyakorlatilag új építésű lakást vennem.


Azt kell nézni mire van kereslet, és milyen környék, városban van-e (Budapest mely kerülete). Saját részre veszi-e meg valaki, vagy azonnal befektetésnek/kiadni.

2016. jan. 25. 09:26

Most néztem én is egy eladó lakást.

Szerencsére a tulajdonos nem akar ezt-azt alakítani rajta. A festést én akarom csináltatni és a kiskamra fala is ki lenne dobva a konyhából.

Felesleges kiadás.

2016. jan. 25. 09:23
Szerintem felesleges. Mondjuk én magamból kiindulva, nem ezt nézem egy ingatlanban, az állapot mellékes, ha látok benne fantáziát, mert úgyis szétverem az egészet és a magam ízlése szerint csináltatom meg.
2016. jan. 25. 09:22

Nem éri meg.

Én most adtam el lakást, és bizony nem azt nézték a vevők, hogy mit nem kell megcsinálni, hanem mit és hogyan lehet átalakítani, bontani.

2016. jan. 25. 09:08
Gondolok itt pl. a 40 éve épült panellakás beltéri ajtajainak cseréjére, a linóleumos konyha járólapozására, csempézés.
2016. jan. 25. 09:07
Felesleges. De ha nagyon lelakott, tisztasági festés megéri, mert sokkal jobban fog kinézni.
2016. jan. 25. 09:07

Nem érdemes. Inkabb kérjetek kevesebbet.

Ha neki nem a napsárga vagy a fehér tetszik, hanem a hupikék?

2016. jan. 25. 09:05
Szerintem nem érdemes. Kicsi az esély eltalálni egy ismeretlen ízlését.
2016. jan. 25. 09:04
Nem érdemes.
2016. jan. 25. 08:59
Érdemes-e lakásfelújításba kezdeni eladás előtt? Megfizetik, vagy inkább mindenki maga újít fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook