Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Obstruktív apnoé 3.5 éves fiúnál fórum

Obstruktív apnoé 3.5 éves fiúnál (beszélgetős fórum)


1 2
36. anya4005 (válaszként erre: 34. - MindenNévFoglaltMégEzIs)
2016. jan. 25. 16:49

Ahogy a mostani dokinkhoz kerültünk,nekünk is gyorsan ment,de előtte minden orvos azt javasolta (a váladék miatt),várjunk,hátha felszakad,bla-bla.

Aztán megtaláltuk a mostani doktornőt,és azóta is hozzá megyünk,ha kell!

2016. jan. 25. 14:10
Ma sikerült idöpontot intéznem. Jövö szerdán megyünk magánrendelésre, hamarabbi idöpontot nem tudtak , mert csak szerdai napokon van ilyen errefelé.
34. MindenNévFoglaltMégEzIs (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2016. jan. 25. 10:31

Igazad van, mindenképpen fül-orr-gégészet az első.


Én egészségügyis vagyok, felnőtteknél csinálok alvásvizsgálatokat is, így nekem azonnal egyértelmű volt az apnoe.

Ha elviszi a kérdező fül-orr-gégészetre, onnan alapos kivizsgálás után továbbküldik, ha szükséges.


Ha valóban légzéskimaradás esete áll fenn, akkor viszont mihamarabb el kellene vinni, nem szabad várni vele.

Én 2 hétig foly. figyeltem a gyerekemet, és az első fül-orr-gégészeti vizsgálat után 4 nappal már megvolt a műtét.

33. anya4005 (válaszként erre: 30. - Noozimanoo)
2016. jan. 25. 10:25

Nem mindegy,mennyi időre marad ki a légzése,és hányszor...Érdemes szó szerint órával mellette ülni és mérni az időt,számolni a gyakoriságot. Ha egy-egy kimaradás 10-15 másodpercig tart és óránként többször is előfordul,akkor első körben (háziorvos nélkül) fül-orr-gégészetre tudtok menni-ambulánsan a helyi kórházba,vagy gyerek szakrendelőbe (beutaló és időpont nélkül jó sokáig is várhattok). Ha ott minden rendben,akkor hívj fel egy alvásközpontot,ott majd megmondják,merre tovább.

Én is gyanakodtam annó az internet áldásos hatása miatt apnoéra a fiamnál,de ilyesmiről szó sem volt,csak élénken újraélte az adott napját (ovikezdésnél borzalmas volt). Ezenkívül neki még a váladék is eltömte az összes üregét,így kivették a manduláját és kapott tubusokat a fülébe. A hallása 6 hónapig a béka segge alatt volt,a műtét után azonnal javult,így később az óvodában is jobban érezte magát (mert mindent hallott már),és az éjszakái is nyugodtabbak lettek.

32. 76c87e32e1 (válaszként erre: 30. - Noozimanoo)
2016. jan. 25. 10:15
Az orvost nem kerülheted meg, mert nyilván sok helyre ő ad beutalót, nem csak úgy besétáltok és elvégzik a vizsgálatokat. :)
31. 76c87e32e1 (válaszként erre: 30. - Noozimanoo)
2016. jan. 25. 10:14

A hangos légzés az nem egyenlő a légzéskimaradással, és ha nem vagy szakember, szerintem azt sem jelentheted ki, hogy nincs orrlégzése...


Ha nemrég műtötték a mandulájával, gondolom volt előtte alapos kivizsgálás, akkor mit mondtak?

2016. jan. 25. 08:38

Nem sok előre eldönteni-valóm volt...

Ennyit írtam be: éjszakai légzéskimaradás gyermek.

Szinte minden találat az apnoéról szólt.


Senki nem mondta, hogy nem akarom orvoshoz vinni, csupán a háziorvost hagynám ki. Ezt írtam is...

"Milyen vizsgálatok voltak, kik, hol végezték ezeket (helyileg)?"


A légzése hangosságát csak azért írtam, mert ha kimarad a légzés, nyilván az nem lesz olyan hangos, mint amikor nem marad ki...


Na de mindegy...

29. anya4005 (válaszként erre: 26. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 21:23

Az is lehet,hogy hónapok óta gyűlik a váladék az arc- és orrüregekben.

Apnoé esetében nem a légzés hangja,hanem a 10-15 másodperces légzéskimaradás miatti megriadás a jellemző.

Nekem tavaly januárban vették ki a mandulám,és azóta folyamatosan folyik az orrom.

Szóval,első körben egy fül-orr-gégészt keresnék,ha ő mindent rendben talál,alváslözpont.

Kicsit olyan érzésem van,hogy ezt te amúgy már eldöntötted...

28. 76c87e32e1 (válaszként erre: 26. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 20:30
Szerintem fel is veheted telefonnal ezt a hangos légzést, hogy milyen, biztos segítene hozzáértő dokinál a diagnózisban.
27. 76c87e32e1 (válaszként erre: 25. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 20:26

Talán ebből feltételeztem: Dokinkkal még nem beszéltem róla, csak utánaolvasás alapján gondolom, hogy ez a gond. A doki, sajnos nem hiszem, hogy érdemben segítene. Igyekszem őt kissé megkerülve mihamarabb válaszokhoz jutni.


Nyilván ha gyanakszol valamire, attól még messze-messze nem biztos, hogy az a probléma. Első körben az orvosnak kell elmondani, mi a gond, megvizsgálja, és eldönti, milyen vizsgálatokra van szükség. Persze az is megoldás, ha neten keresgélsz, vagy más bajai alapján cipeled el különféle helyekre vizsgálatokra, de nem egyszerűbb és célszerűbb, ha az orvos, aki ismeri születése óta, nézi meg és tesz javaslatot a továbbiakra? Ha vele nem vagy megelégedve, még mindig elviheted más orvoshoz.


Lehet, hogy te itt felállítottad a gyerekedre a diagnózist, és egészen más baja van, másmerre kell elindulni, vagy egyáltalán nincs baja, csak túlaggódod, ez is előfordul.

2016. jan. 24. 20:14

AZ orrmandula nov. elején ki lett véve. Addig is nagyok voltak a garatmandulák, talán most ez romolhatott még.

A légzése hónapok óta hangos, orrlégzés még most is csak minimális. Emiatt aztán félreismerhetetlen.

25. noozimanoo (válaszként erre: 19. - 76c87e32e1)
2016. jan. 24. 20:09
Kérlek, olvass vissza és értelmezd az1 hsz utolsó mondatát, majd mondd Meg nekem, honnan szedted a feltételezésedet?
24. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. jan. 24. 18:31
Ez Szabolcs megye... És igen, ö adta AZ oltásokat is.
2016. jan. 24. 17:59
Ja, még annyit, hogy tegnap engedtek minket haza, és most már azért nem alszok, mert olyan csendben veszi az orrán a levegőt a kisfiam, hogy állandóan azt figyelem, minden rendben van-e :D
2016. jan. 24. 17:58

Szia!

Nálunk is alvási apnoe-ja volt a fiamnak.

Egy hónapja figyeltem fel rá, hogy 10-15 mp-ig nem vesz levegőt, aztán fuldokolva felhorkan.

Elvittem fül-orr-gégészetre múlthéten hétfőn, akkor meg is beszéltük az időpontot, csütörtökön műtötték, kivették az orrmanduláját, garatmandulát felezték.

Az ő orrmandulája 30%-os halláskárosodást okozott, de elvileg ez is rendeződik.

Egyébként alváscentrumokban csináltathatsz alvásvizsgálatot, de én előbb megnézetném a manduláját.

21. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 19. - 76c87e32e1)
2016. jan. 24. 17:37
Mint a szomszéd; hányt, ment a hasa, hasnyálmirigyrákot diagnosztizált.
20. anya4005 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 17:31

Alvásközpontokban vizsgálják az apnoét.

Amúgy simán lehet,hogy csak taknyos,vagy a nappali élményeket éli újra,nem hagyatkoznék a netre.

2016. jan. 24. 12:05
Ez most halál komoly, hogy hozzá nem értőként valaki diagnózist állít fel a gyerekénél, orvoshoz nem akarja vinni? Remélem, legközelebb nem műti meg otthon...
18. globus (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2016. jan. 24. 10:57
Úgy, hogy háziorvosként praktizál, és vidéken, különösen falvakban vegyes praxisok vannak.
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. jan. 24. 10:33
Én is így értelmeztem.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. jan. 24. 10:32
Na, de akkor hogy láthat el gyermeket?
15. globus (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2016. jan. 24. 10:31
Nem gyerekgyógyász, vagy rosszul értelmeztem? Azt írta, hogy szülészorvos, háziorvosi szakvizsgával.
14. timycat (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. jan. 24. 10:29
Piciny kis országunkban nem tolonganak az orvosok, sok helyen annak is örülnek ha a nyugdíj után a háziorvos félbolondul-félsüketen-félvakon még praktizál, nemhogy külön gyermekorvos is, peeeersze.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Globus)
2016. jan. 24. 10:29

Na, de ha ez a háziorvos gyerekgyógyász is, akkor miért küldi gyerekorvoshoz bizonyos esetekben őket?


Nem tudtam, hogy vidéken van ilyen...


elnézést kérek, hogy hirtelen ítéltem

12. globus (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. jan. 24. 10:25
Ha vidéken laknak, ott vegyes praxisok vannak. Felnőtt-gyerek egyben.
11. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 10:17

Lehet, hogy ez még a műtét utóhatása, s lehet, hogy csak horkol, nem?


Vagy valóban van légzéskimaradása?


Én fül-orr-gégészhez vinném első körben, ez biztos.

10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 10:15
Fogalmam sincs, miért nem vitted el ezekkel a rémisztő tünetekkel már gyerekorvoshoz.
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Noozimanoo)
2016. jan. 24. 10:14

Nem értem:


a felnőtt háziorvosotokhoz hordod a gyermeket? Nincs gyerekorvosotok?


Én még ilyet nem is hallottam!


AZ oltásokat is ő adja be??????

2016. jan. 24. 09:18

A 14 év alatti gyermeket értelemszerûen a gyermekorvoshoz visszük.

Egy szakorvos lehet háziorvos; ennek csak az elônyét látom. (Magyarul "túlképzett" háziorvosotok van).

7. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Kattyus)
2016. jan. 24. 09:14
Nyilván én is szeretném, ha orvos látná, de olyan, aki mond is valami értelmeset, s nemcsak hazaküld "majd rendbejön" szöveggel...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook