Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merre induljunk Borsodban? fórum

Merre induljunk Borsodban? (beszélgetős fórum)


10. lettike78 (válaszként erre: 1. - Szusza22)
2016. márc. 23. 18:15
Szia. Mi elsőként nem a Kaáliba mentünk hanem orvosról orvosra és sokkal több pénzbe került mintha egyenesen oda mentünk volna. Minden pénzbe kerül, kivéve ha SZTK alapú nődokid van. Én nagyon sokat mentem míg végül rá találtam Gubás Péter Doktor Úrra. Fantasztikus ember, előzèkeny, csak ajánlani tudom. Én a magánrendelésère járok, de úgy tudom a Semmelweisben is praktizál. A férjed kivizsgálása az első, mert az a legkönnyebb is. Nekünk azt az Erzsébetfürdőben csinálták. Andrológia egyenlőre nincs SZTK alapon. Nem olcsó, de ha nem sikerül ígyis úgyis meg kell csináltatni. Ha még nem akartok kivizsgálást èn a helyedben megpróbálnám a hőmérőzést, peteérés figyelést.. De ez elég pár hónapig ha rendszeres a menses, mert ha nem hoz eredményt akkor sajnos doki. Kívánom hogy ne így legyen. Kitartást kívánok és bármi kérdésed van írj nyugodtan! :)
9. marcsix (válaszként erre: 8. - Dogiz)
2016. jan. 22. 14:44
nagyon kevés nőgyógyász van aki már eleve meddőségként kezeli a babára várókat. Rutinszerű vizsgálatokra elküld, de általában csak ha nagyon kikuncsorogja az ember. Én szerintem leginkább időhúzás. Viszont egy meddőségi doki aki kimondottan erre specializálódott, ő azzal foglalkozik vajon miért nem jön a baba. Egy férfinak csak egy mintát kell leadnia és el is van felejtve a vizsgálat ha nincs baj. Szóval ennél egyszerübb vizsgálat nem igazán van. És ha nála nincs probléma akkor szerintem elég nálad kezdeni az okot. Sajnos évről évre egyre rosszabb a férfiak vizsgálati eredménye a kutató ezt bizonyították, talán a rossz életminőség miatt.
8. dogiz (válaszként erre: 1. - Szusza22)
2016. jan. 22. 13:59
Szia! Először is nőgyógyász, az majd tanácsot ad, ő a szakember. Addig ne menj sehova !!!!
2016. jan. 22. 11:35

Hello


Én Dr.Sikó Lászlót tudom ajánlani(Miskolc). Nagyon pontos,precíz doki. Nem olcsó de megéri. Először sztem egy teljes vér(TSH,T3,T4 és éhgyomri cukor,inzulin) és vizelet vizsgálatra is elmehetnél. Nekem pl itt derült ki,h pm alulműködésem és IR-em van. Aztán UH-n hogy PCO-m.


Ha a párod ennyire nem akar menni ne erőltesd. Neked egy vérvétel meg egy hüvelyi UH nem nagy dolog és ha ott minden rendben akkor mehet a párod...


Egyébként nekem azt mondta szedjek inofolicot,e-vitamint,d-vitamint és rutascorbint. Persze nekem gyógyszerrel kezeli a PM alulműködést,az IR-t és a PCO-t diétával.

6. marcsix (válaszként erre: 1. - Szusza22)
2016. jan. 22. 11:13
Sziasztok. Én is borsodi vagyok. Ha valamerre elszeretnétek kezdeni az egész kivizsgálást, akkor úgy gondolom először a párodnál kellene. Neked rengeteg vizsgálatod van amin át kell esni, viszont a párodnak csak sperma vizsgálatra kell mennie. Ott kiderül hogy van e velük baj, ha van akkor tovább küld hormon vv-re de ha nincs baj, akkor kezdődhet nálad a probléma keresése. Az én párom Ivor főorvoshoz ment meddőségibe, Miskolcra. Nagyon rendes orvos és érti a dolgát. Nálad utána hormon vérvétel átjárhatósági vizsgálat, és még van pár, Keresni kell egy meddőségi orvost, bár én sima nőgyógyászhoz jártam, nekem vv-re is adott beutalót, hormon rendbe volt, figyelgettük a tüszőmet, voltak anovulációs ciklusaim, viszont dec. 23án megcsináltattam vele az átjárhatóságit, tény nem volt baj, bal teljesen átjárható abban a pillanatban hogy beadták a kontraszt anyagot, jobbat picit jobban kellett fújni de az is átjárható volt. Páromnak pro fertilt ajánlott a doki márciusba kellett volna visszamenni mert nem volt jó a sperma képe, szóval jan. ba 13 án pozit teszteltem. Valószínü hogy maga a profertil is valamit már hatott egy hónap alatt, vagy még annyi se, meg az átjárhatósági is rásegített, hogy rögtön sikerült . Remélem találsz egy jó orvost, aki odafigyel rátok, és szerintem tényleg előbb a pároddal kezd, mert lehet fölösleges nálad a sok procedúra ha nála lesz probléma. Neki egy vizsgálat neked sok. Sok erőt és kitartást kívánok és mielőbbi babásodást. :)
2016. jan. 22. 10:47
Én simán a nőgyógyászt kérdezném először. Ő is tud segíteni olyanokban, hogy segít figyelni a ciklust, van-e szabályos peteérés, mikor érdemes próbálkozni stb.
4. Sopianae (válaszként erre: 3. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 22. 10:20

Én 4 évig szedtem a fogamzásgátlót mikor megfogant egy pici kisfiú, akit azóta angyalka lett orvosi javaslat alapján.

Rá 4-5 évre megfogant a kicsi lányom, aki előtt 2 hónapig nem szedtem tablettát, mert próbáltunk felkészüli az érkezésére.

Számos oka lehet annak, hogy nem jön össze a baba.

2016. jan. 22. 10:17

Háziorvossal kezdeném.

Ahogy olvaslak, szedtél évekig tablettát.

Sajnos azok nagy kárt tudnak okozni a nôi hormonháztartás mûködésében.

2. Sopianae (válaszként erre: 1. - Szusza22)
2016. jan. 22. 10:15
Akárhova is mentek nem 2ft lesz a vizsgálat arra készülj fel.
2016. jan. 22. 10:13
Sziasztok!Több,mint 1 éve próbálkozunk a vőlegényemmel, hogy babánk legyen, sajnos -mint sokaknál- eredménytelenül. :( El jött az idő, hogy megkeressünk egy dokit,-bár a párom hallani se akar róla-, mert félő, hogy valamelyikőnknél baj lehet. Teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren. Azt sem tudom hová menjek, kit keressek, hogy elkezdődjenek a vizsgálatok. A Káli intézetet mondják sokan, de sajnos nincsen felesleges több száz ezrünk, akármennyire is szeretnénk. :( Szóval a kérdésem az lenne, hogy merre induljunk? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook