Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretném visszavenni a lánykori nevem, hogyan kezdjek hozzá? fórum

Szeretném visszavenni a lánykori nevem, hogyan kezdjek hozzá? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 23. 13:43
Én tavaly szeptemberben intéztem mindent, kivève a jogsit. Bár én nem válàs miatt. Az anyakönyvi hivatalba mentem be, ahol 5000 Ft-os illetékbélyeg ellenében átírták a nevemet. Anyakönyvi kivonatot nem kértem, mert az még 2000 Ft lett volna. Pár nappal később intéztem az okmányirodában a személyit (1500Ft), lakcímkártyát (500 Ft). Az adókártya és a TAJ kártya ingyenes, a személyi alapján írják át. Az adókártyát postán küldik ki, a TAJ kártyát azonnal megkapod. A jogsit még nem cseréltem le, mert nem igazán volt rá mostanában szükségem, de lassan ezt is intézni fogom (4000 Ft).
2016. jan. 23. 00:36
Az előttem szólók leírtak mindent, amit én is akartam. Talán még annyi, hogy az anyakönyvi hivatal ezt az új anyakönyvet 5000 forintért adja ki. Legalábbis 2013-ban amikor én intéztem akkor ennyi volt. Az adókártyát pedig felesleges intézni, mert nem adnak újat. Nekem most is a régi van, és nem volt gond belőle, pedig munkaügyi ellenőrzésen is kérték. Ráadásul mivel nem voltam "né", teljesen más név van az adókártyámon mint az összes többi iratomon.
2016. jan. 22. 22:15
A válási okirattal bemész az anyakönyvi hivatalba (nem kell oda, ahol az esküvő volt), tehát célszerű a lakhely szerintibe, és 30 nap múlva megkapod a papírokat, amivel az okmányirodában már intézheted az új papírjaidat. Viszont ne felejtsd el, hogy elég költséges, ha mondjuk céged, gépkocsid, lakásod, útleveled, egyéb irataid vannak, mert mindenen módosítani kell. Persze ez engem nem tartana vissza :)
2016. jan. 22. 07:38

Beütöttem a google-ba és láss csodát!


[link]

4. dee
2016. jan. 22. 07:18
Ahol az esküvőd volt, abban a hivatalban. A bírói végzéssel menj, kapsz új anyakönyvi kivonatot, azzal mehetsz az okmányirodába.
2016. jan. 22. 06:33
Úgy tudom annak az önkormányzatnak az anyakönyvvezetőjéhez kell menni,ahol házasságot kötöttél. A válási végzést leadod,ott kapsz egy papírt,amivel mehetsz az okmányirdába.
2016. jan. 22. 06:02
Szerintem menj be az anyakönyvi hivatalba és ott elmondják, hogy mit kell tenni.
2016. jan. 22. 05:49
Lassan egy éve, hogy elváltam. Szeretném visszavenni a lánykori nevem. Gol kezdjem? Mi ennek a menete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook