Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezési zselatint a térdre fórum

Étkezési zselatint a térdre (beszélgetős fórum)


2016. jan. 26. 10:02

Egy olyan cikket találtam most, amit örömmel osztok meg veletek. Nem csak a zselatin hasznosságáról szól, hanem a lap alja felé ír az 5 tibeti jógagyakorlatról is, amit én is végzek egy ideje. Lent a videóját érdemes megnézni:

[link]

A tibetinek is van fóruma. :)

21. bjudit55 (válaszként erre: 19. - Mayalina)
2016. jan. 26. 09:02

Örülök hogy segíthettem.

A receptemet bátran variáljad. Van aki pl. 100%-os gyümölcsléből készíti, csak én nem akarom, mert viszolygok minden csomagolt élelmiszertől. Ha van gyümölcscentrifugád, azzal érdemesebb variálni az ízeket. A citromosat azért szeretem a legjobban, mert ott a citromlét nem kell melegíteni.

Sok sikert és jó csemegézést kívánok! :)

2016. jan. 26. 00:56
allitolag nagyon jo ra.
19. Mayalina (válaszként erre: 18. - Bjudit55)
2016. jan. 25. 21:20

Jaj, de nagyon aranyos vagy, hogy leírtad!

Annyira köszönöm! :)

18. bjudit55 (válaszként erre: 15. - Mayalina)
2016. jan. 25. 09:22

Fagyasztott málnából:

Kiolvasztok egy bögrényit, kb 4dl. Botmixerrel összetöröm, majd szűrőbe öntöm. Annyi vizet csurgatok hozzá miközben gyorsan kevergetem, hogy a pép átmenjen a szűrőn, a mag fennmaradjon. Pici víz kell! A lecsöpögött málnához kb 2 ek eritritet vagy nyírfacukrot teszek. A cukros málnát elkezdem melegíteni, de ne forrjon fel! Ahány dl, annyiszor 3 lap zselatint olvasztok el benne. Nem kell külön beáztatni, egyenként belerakom, kavargatom. Mikor minden lapot feloldottam a majdnem forró málnában, szilikon formába rakosgatom kanállal. nekem nem elég a formám, ezért muffin formába is teszek, azokat félig rakom. A végén be a fagyasztóba. Mikor megkeményedett, kipattintgatom a formákból. Lehet azonnal is enni, de másnapra jobb lesz az állaga.


Citromból:

1 pohárnyi vízhez fél citromot számolok, de lehet egészet is, ízlés szerint.


A citromosnál csak az eritrites vizet melegítem majdnem forráspontig, decinként elolvasztok benne 3 lapot de úgy, hogy a citrom mennyiségére is számolok zselatint, de a citromot csak akkor teszem bele az eritrites vízbe, mikor már csak alig langyos. Így a vitamin és az enzimek nem károsodnak.


Szívesen, és sok sikert, jó étvágyat hozzá! :)

2016. jan. 24. 23:13

Szerintem nézd meg ezt:

[link]

de küldök még egy privát üzenetet is az én történetemmel.

2016. jan. 24. 21:55
Köszi mindenkinek az infókat, sokat segítettetek!
15. Mayalina (válaszként erre: 10. - Bjudit55)
2016. jan. 24. 21:54

Nagyon köszönöm, hogy ezt elmesélted nekem!

A gumicukrot hogy készíted?

14. bjudit55 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2016. jan. 23. 15:57

Fel kell melegíteni, majd lehűteni, és ekkor kocsonyásodik. Van a zacskón elkészítési utasítás.

Ha többet használsz az előírtnál keményebb lesz a kocsonya, ezt nevezik aszpiknak. Ebbe lehet rakni főtt húst, füstöltet, tojást, zöldségeket. ha formába öntve megkeményedett, lehet szeletelni és nagyon jól néz ki. Persze finom is. :)

13. bjudit55 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2016. jan. 23. 15:54
Lehet kapni étkezési zselatint, rajta van mennyi folyadékhoz mennyi kell belőle, és van zselatin lap is. Én ezt használom. Van tortazselé is kis tasakban, poralakban.
12. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Ibolyka43)
2016. jan. 23. 15:45
Ezt így lehet kapni, zselatin por? És kefirbe téve is jó?
11. bjudit55 (válaszként erre: 10. - Bjudit55)
2016. jan. 23. 15:30
2 éven keresztül
2016. jan. 23. 15:29

Nekem kb 2 én keresztül hol jobban, hol kevésbé fájt a térdem. Sokszor erősen beleszúrt mikor léptem, de volt hogy folyamatosan is fájt. Majd olvastam én is a zselatin hatásáról, és a bőrös húsokról, kocsonyáról, stb.


Bevezettem hogy időnként főzök csirkeszárny pörköltet magamnak, vagy levesbe teszem, és készítek egészséges gumicukrot, amit szinte naponta fogyasztok. Semmi erőltetés vagy rendszeresség, csak ahogy jól esnek ezek. A lényeg, kb fél éve nem fáj a térdem. Attól kezdve hogy éreztem a javulást, még többet mozgattam, rendszeresen gyalogolok. Intenzív gyaloglás, már a súlycsökkentés miatt is. Először 4 km kifárasztott nagyon, ma már 2x 6 km-t megyek, kivéve ha rossz az idő. A porc és ízületi problémákra nagyon előnyösen hat a mozgás is. Javul általa a porcok anyagcseréje. Ezt meg orvos mondta. Tehát megéri a zselatint fogyasztani.

2016. jan. 23. 12:02
most is használom,de már injekcióra került a térdem,lehet késöbb protézisre,ezért nem szabad elhanyagolni..
2016. jan. 23. 12:00

szervusztok

Attól függ hány éves vagy,mióta fáj a térded,én a tavaly 4 hünpig szedtem a glükozamint,zselatint a térdre és egy mokkáskanálnit joghurtban,mondhatom anyárig nem fájt,elbiztam magam és abbahygtam mindent,no szept,ben kezdödött minden elölröl.de én már idős vagyok és 18 éve fáj a térdem,kisebb .nagobb megszakitásokkal.

ki kell probálni,nem kerül okba,csak nagy türelem kell.a betegséget nem 3 hónap alatt szedtük össze,azt a fél órát minden np 2 x megbirja az ember ideje az egészsége érdekében.

2016. jan. 23. 11:35

:))))))))))))))))))))))))))))


Az emberi porc anyagát kell visszapótolni, szájon át, hogy a szervezet be tudja építeni. Az ember nem bőrön át táplálkozik :)))


Ráadásul magas dózisban kell bevinni MSM-t, kondroitint, glükozamint, egyenletes dózisban, hónapokon át.

6. Macsek. (válaszként erre: 8. - Mayalina)
2016. jan. 22. 10:59

Szia, nekem is nagyon fáj a térdem, én is olvastam az étkezési zselatin jótékony hatásáról.

Kipróbáltam, minden nap fogyasztottam kb. 3 héten keresztül. Az égegyadta világon semmi változást nem tapasztaltam :(

5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Anya4005)
2016. jan. 20. 20:52
A kocsonya nem jó? D
2016. jan. 20. 20:13
Anyósom szintén a térde miatt ette évekig. Szerintem nem használt,de szerette!
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 67d75b6c5b)
2016. jan. 20. 20:10
A zselatint? Ezt nem értem, de szeretném.
2016. jan. 20. 19:51

Pont tegnap beszélgettem erről valakivel.

Ő külsőleg használta, rákente.

Hogy használt-e azt nem tudom..

2016. jan. 20. 19:43

Sziasztok!

Térdproblémákkal küszködök. Ha a kalács alatt megnyomom, fáj, terhelésre fáj, ha hosszú ideig van behajlítva, fáj.

Szeretnék aktív, sportos életet élni, de a térdem gátol ebben.

Több helyen olvastam, hogy az étkezési zselatin fogyasztva, illetve térdre kenve megszünteti a problémát.

Olyan embereket keresek, akiknek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.

Tényleg hat? Mennyi idő után érezték a hatását? Ki hogy alkalmazta?

Előre is hálás köszönet a tapasztalatok megosztásáért! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook