Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingyenes OKJ, de hol és hogyan? fórum

Ingyenes OKJ, de hol és hogyan? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 20. 13:16

Iskolarendszerű okj-s képzés ingyenes. 25 éves korig nappalin, utána levelezőn, estin lehet csinálni.

Nem minden szakmából indítanak iskolarendszerűt. A pár hónaposak azok fizetősek.


[link]


[link]

7. Szofi91 (válaszként erre: 5. - Ori90)
2016. jan. 20. 10:04
A cukrász/szakács idegenvezető,masszőr OKJ általában ingyen van. Legalábbis itt Szegeden ingyen volt.
6. Szofi91 (válaszként erre: 4. - Ori90)
2016. jan. 20. 10:03

21 évesen már nem mehettem nappalira, 20 évesen volt aki nappalin volt velem,de utána másik évben (2 éves képzés) átették estire,mert elmúlt 21 éves.

Az esti meg kortalan,sőt már a második OKJ is ingyenes azt hiszem,aki nem magyar állampolgár vagy nem kettős (magyar+valami) az nem ingyenes tanul sosem,kivéve az egyetem azt hiszem de ott is az első diploma ingyenes a második már nem.

5. Ori90 (válaszként erre: 3. - Szofi91)
2016. jan. 20. 10:01
a keresőbe beírtam,végig néztem az összes kidobott oldalt,de mindenhol árral feltüntetett képzéseket találtam,ráadásul ilyen 120.000 Ft-os nagyságrendben...hát köszi,az nem fog menni.. :/
4. Ori90 (válaszként erre: 2. - Szofi91)
2016. jan. 20. 09:59
Köszönöm,hogy ilyen gyorsan reagáltál.Viszont ezt akkor most nem igazán értem.Azt mindenhol olvastam,hogy nappalin van korhatár,de azt is,hogy levelezőn és estin külön-külön is lehet ingyenesen tanulni.Akkor most megint átverik a népet?Vagy van egy jó kis "lehetőség",amivel alig tud élni néhány ember,aki mondjuk nem dolgozik és nincs gyereke?
3. Szofi91 (válaszként erre: 2. - Szofi91)
2016. jan. 20. 09:58

kieg.

Általában ősztől hirdetik meg őket júli-aug. közepén szoktak szórólapozni,de vannak keresztféléves képzések is. Szerintem írd be a keresőbe,hogy OKJ képzés és a helyet aztán kiadja ahol van a közelben.

2. Szofi91 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. jan. 20. 09:56

21 év alatt lehet nappalin,21 év fölött estin lehet csak,estin nincs ösztöndíj nappalin a minimálbérnek a 15-20%-a 1x havonta. Estin semmivel se támogatnak,van,hogy ha olyan a szakma akkor magadnak kell gyakorlati helyet keresni.

Az estin is azért hetente be kell járni 2-3 napot délutánonként,a gyakorlatokat meg sokszor délelőttre rakják,akinek van,volt akkor munkahelye mikor én jártam,sokan ki voltak akadva,mert nem tudtak bejárni meló miatt.

2016. jan. 20. 09:53

Sziasztok!

Szeretnék elvégezni egy ingyenes OKJ tanfolyamot,most nagyon be is van harangozva.Azonban a nagy keresgélés közepette sem találom sehol,hogy pontosan hol,mikor és milyen képzéseket lehet ingyen elvégezni.25 éves vagyok,tudom,hogy régebben volt korhatár,elvileg már ez nincs,de bárhol nézem,semmi konkrétat nem találok.Sopronban szeretnék tanulni,esetleg Győrben levelezőn.Tudna valaki segíteni,hogy ez akkor most mégis hogy van?Arra is gondoltam,hogy telefonálok,de gondoltam,előbb bekérdezek ide.Indul most valaki?És ha igen,hol találta a képzést?A hivatalos oldalon is néztem,de mindenhol árral feltüntetve van,az meg sehol,hogy ez most ingyenesen is jár vagy mégse...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook