Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik és munkahely fórum

Lombik és munkahely (beszélgetős fórum)


2016. jún. 13. 19:24
De szemetek!
15. Napsugár 15 (válaszként erre: 14. - Dormi79)
2016. jún. 13. 11:42

Nem szabad elmondani a munkáltatok nem tólerálják most a héten lesz a vissza ültetés és most nem

mondtam el mert a mikor elmondtam és nem sikerült utána kirugtak pedig nehéz meg oldani hogy

pénteken és ma is szerdán is menni kell .

2016. jún. 12. 20:09
Mar tulvagyok elviselem.Meselj!!:)
13. Napsugár 15 (válaszként erre: 12. - Dormi79)
2016. jún. 12. 19:21
Nyugodj meg ne idegeskedj mi csak 3 x jártunk igy mindig hasónloan jártunk.
2016. máj. 25. 10:30
Sziasztok!Holnap lesz a beultetesem..fonok nem szolt de ma megjelent egy uj lany az irodaban probanapra...ennyit a korrektsegrol.Nem gond,cs 8ev utan megtisztelhetne hogy elmondja hogy jon egy uj valaki.En eddig mindig mondtam neki mi tortenik mi miatt kell 1-1napot hianyoznom..
11. Dormi79 (válaszként erre: 10. - 38aad74e28)
2016. jan. 18. 14:16
Aranyos vagy,koszonom!!
10. 38aad74e28 (válaszként erre: 8. - Dormi79)
2016. jan. 18. 13:52
Szia. Nagyon nehéz lehet neked főleg ilyenkor amikor a lombik miatt is sok a stressz. Mindenki maga tudja mit bír elviselni de most nyugalom kéne. Mindenesetre kívànom hogy mielöbb rendeződjön a helyzeted.
2016. jan. 18. 12:28
2012. évi I. tv. 55 § (1) nem tudom jó-e még, idén nem néztem. Én megmondtam a csop. vezetőmnek, rugalmas, nem is kell egész napra kivennem szabit. oda megyek reggel 7-re nyitásra (igen 5-kor kelek) így hamar bejutunk, fél 10 körül otthon vagyok és megyek (vizsgálatokkor) így 3 alkalom 1 nap szabi. A doki azt mondta a leszívástól javasolja a táppénzt a beültetés után 3 napra szigorúan, de mindenki maga tudja. Én utoljára a lombiknál a leszívás napján szabin voltam, másnap mentem és a beültetés napjától Csütörtök)voltam 1 hétig, a köv. héten táppénzen. Amikor mentem a dokihoz ekg-ra elmondtam neki mit-miért és mondta, hogy semmi probléma, telefonáljak a napján és felvesz táppénzre. Döntsem el kb. meddig szeretnék és úgy menjek hozzá. azt mondta nem kell javaslat, megvan erre nekik a kód amit ők beírhatnak. Ha nem mondod el senkinek a mhelyen csak a saját dolgodat nehezíted és plussz stresszt okozol magadnak vele.
8. Dormi79 (válaszként erre: 6. - 38aad74e28)
2016. jan. 18. 12:14

Egyenesseg?azt az en fonokom nem ismeri..tudja az eloeletunk 2magzatvesztest megis volt h olyannal viccelodott ami nekunk kenyes tema..en akkor szolok neki a lombikrol ha kezembe a papir.Nalunk rengeteg a stressz

..v csak en veszem magamra..Mai pelda:muszaki cegnel vagyok ugyintezo elv.irodista tobbnyire de ma pl oxigen es acetilen palackokat akar velem elvitetni fonokom cserere(mikor van ferfi kollega is)megjjegyzese vigyazz nehogy beledmenjenek hatulrol mert akkor gyorsabb lesz a kocsi es ha visszafele jpssz a teli palackokkal akkor vegkepp ne menjenek beled mert akkor mar nem kell a jovot tervezni..na en ilyen korulmenyek es fonok mellett keszultem eddig a lombikra es ezert tervezem h 29tol akarmi is lesz otthon maradok..

2016. jan. 18. 12:13

32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

a) keresőképtelensége,

b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá

d) a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra,

e) a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára stb.....

2016. jan. 18. 11:47
Sziasztok! Én tavaly amikor kezdtünk jóval elötte szóltam a fönökömnek hogy mire készülünk. Nagyon aggodtam pedig hatàrozatlan a szerződésem és màr régota ott dolgozom. De nagyon normàlis volt és ugy irta a szabadnapokat hogy el tudjak menni az orvoshoz. A beülti utàn két hétig nem dolgoztam. Sajna nem sikerült de a feltételek minden szempontból adottak voltak. Szerintem a legjobb út az egyenes! Sok sikert!
2016. jan. 18. 11:32
Sajnos nekem határozott idejű a szerződésem, ami március 31.-én jár le, de úgy néz ki, hogy fognak hosszabbítani egy fél évet. Mondjuk még nem mondtam a munkahelyen, hogy mi a helyzet...
4. Dormi79 (válaszként erre: 3. - Eencsa)
2016. jan. 18. 11:26
En ufy tudom lehet kerni igazolast(kerek 29-en,amikor kezdunk)es azt elkuldom a munkaltatonak..azt hiszem az fel evig ved addig nem lehet kirugni...de mi van utana?mi van ha az 1.,2....nem.sikerul..
2016. jan. 18. 11:20
Ugyan nekem nem volt, de úgy tudom, hogy lombikprogram alatt nem lehet elküldeni senkit a munkahelyről. Persze csak akkor ha ez be van jelentve. De nem 100%
2016. jan. 18. 11:12
Szia(sztok)! Igen ez engem is érdekelne... :)
2016. jan. 18. 10:37
Erdekelne ki hogyan oldja meg a lombik kezdest vagy akar az elotte valo kivizsgalasokat munka mellett.Akinek sikerult a lombik dolgozott e, vagy mikortol maradt otthon?Van olyan,akit emiatt elbocsatottak a munkahelyerol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook