Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötőhártya gyulladásra mit tudtok ajánlani? fórum

Kötőhártya gyulladásra mit tudtok ajánlani? (beszélgetős fórum)


22. alyce
2010. máj. 16. 15:33

Na erről az orrspray-ről még nem hallottam...de azt hiszem ki fogom próbálni!

Voltam allergia vizsgálaton, és minden negatív lett...én nem is értem. Nem tudom hova tegyem a folyamatos orrfolyást-orrdugulást, könnyezést, tüsszögést, köhögést :( Pedig nem is itthon végezték a vizsgálatot, hanem Ausztriában voltam, ahol azért jobb a technika. Még vért is vettek. Úgyhogy nem tudom, marad ez a spray.

21. alyce
2010. márc. 14. 20:28

Sziasztok!

Köszi a jótanácsokat.

Zsóka: lehet, hogy allergiás vagyok, sőt! :(

Párommal rájöttünk, hogy a mogyoróra már tuti, ha Baileys-t iszok pl., egyből tüsszögök. Meg megnéztem a neten, amikor begyulladt a szemem, a mogyorófa volt a legerősebb allergén. Úgyhogy ez már majdnem tuti. De ennek hamarosan véget vetek, elmegyek dokihoz azt hiszem.

A patikában nekem sem ajánlották a kamillát, állítólag már nem is az van benne, másrészt meg lehet, hogy jobban kiváltja csak az allergiát.

2010. márc. 8. 11:46

Vigyázz a kamillával. Nekem olyan piros lett tőle, mint a nyuszi szeme. Kiderült allergiás vagyok rá. Az orvosok nem is igazán ajánlják.

Találtam viszont egy jót: szemvidító fű. Ebből kell főzetet készíteni és ezzel borogatni. Nagyanyáink régi bölcselete, de beválik. próbáld ki.

2010. márc. 4. 14:45
Herbária: kamilla teával v. sós vízzel gőzöltetni. Esetleg nem lehet, hogy porallergiás lettél? Nagy porszívózás, portalanítás, alapos szellőztetés a szobában. Azt is ki lehet próbálni, hogy vizes ruhát terítesz az arcodra, és így mégy el aludni. Én az éjszakai utazás alkalmával szoktam így járni a klíma miatt. Így nem szárad ki a szem-, ill. az orr nyálkahártya.
18. alyce
2010. febr. 16. 11:06

Sziasztok!


Ismét ezzel a problémával küzdök:( Most nem tudom, hogy huzat, vagy az allergia. Ugyanis pár napja megint dugul az orrom, éjszakánént arra kelek. A patikában akartam venni kamillát, de a néni nem ajánlotta, mert azt mondta, hogy a mostani kamillák már "pancsok", nem is az van benne igazán. A Visine szemcseppet ajánlotta, azt használom, nem tudom, van-e valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. Ha igen, szívesen várom a tapasztalatokat!

17. kisstoth (válaszként erre: 13. - Márti000)
2009. aug. 18. 21:31
Lehet, hogy allergia.
2009. aug. 18. 19:47
Nem szabad halogatni,szerintem jobb a doki.Nekem is volt kb 2 éve,1 hónap mire elmúlt,nagyon csúnya és ráadásul károsodott is a szemem annyira,hogy ballal csak homályosan látok,szemüveg.És előtte nagyon jó szemem volt.
2009. aug. 18. 19:25
pihentetés elnézést elírtam nem direkt
2009. aug. 18. 19:25
Kamilla teafliterrel borogatni meg sok pihentétés a szemeknek. GYÓGYULÁST mielőbbit ALCYE ne hari csak most írtunk de reméljük azóta már jobban is VAGY TE meggyógyultál.:))
2009. jún. 28. 23:37
én reggel úgy ébredtem hogy a jobb szemem be volt ragadva kinyitottam megnéztem a tükörbe és nagyon piros volt. ha erőseket pislogok akkor fáj.. borogatom kamillával remélem hamar el fog múlni ha esetleg kötőhártya gyulladás mert nem szeretnék orvoshoz fordulni vele ha nem muszály :(
12. Nagyir
2009. ápr. 23. 07:46
Szia! Ezüstkolloidot próbáltad már?
2009. ápr. 23. 07:37
Ezüst kolloid. Megelőzésre is jó.
10. emrus (válaszként erre: 7. - Alyce)
2009. márc. 14. 08:02

Az allergiás szemproblémára a gyógyszertárban kapsz recefice nélkül cseppeket, Allergodil 1.900,

Visinne classic 1100.

az orvos is csak ezt tudja, mert nincsen olcsóbb se meg más se.

Én is ezzel küzködök már jó pár éve, és a tünet tényleg olyan mint a kötőhártya gyulladásnál.

Nekem is folyik az orrom meg nagyon sokszor kell csepegtetni.

2008. okt. 7. 11:49
Nekem többször is volt és a doki valami nagyon jó szemcseppet írt fel, amit óránként kellett csepegtetni. Marha hideg volt, de hamar elmúlt a gyulladás.
8. Marita (válaszként erre: 6. - Mh07)
2008. jún. 4. 17:06
csatlakozom mh07-hez orvost, de kerüld a húzatot és a szemdörzsölgetést, kamillával lehet mosogatni, borogatni a szemet...
2008. máj. 13. 12:46

Bocsi, hogy nem reagáltam a válaszokra, csak nem voltam netközelben.

Köszönöm a jótanácsokat, hála égnek rendbe jött a szemem a kamillától, szerintem csak allergia lehet, ugyanis az orrom is folyamatosan folyik és dugul. Természetesen felkeresek egy orvost, csak pillanatnyi kezelés kellett, hála égnek hatásos volt:)

Úgyhogy én ajánlom mindenkinek, akinek ilyesmi gondja van, a kamilla tényleg jó. A neten is utánanéztem, elméletileg ha nem múlasztja el a tüneteket, akkor kell orvoshoz fordulni.

6. mh07
2008. máj. 13. 09:00
Mindenképpen orvost!
2008. máj. 13. 08:59
3-féle kötőhártya-gyulladás van, én úgy tudom: vírusos, bakteriális, illetve allergiás. Mivel mindegyiket másképp kell kezelni, érdemes orvoshoz fordulni.
2008. máj. 10. 20:53
Ezüstkolloid oldat, borogatni v. cseppenteni. Nem allergizál, nem csíp.
3. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Alyce)
2008. máj. 10. 20:50

Ügyelet, szemészet!!!


1x pont így jártam. Tanácsadóim a kamillateát javasolták. Az orvos szerint allergia miatt csinálta a szemem, s csak fokozta a tüneteket a kamilla pollenje.:((

2008. máj. 10. 20:46

A kamillának valóban gyulladás csökkentő hatása van, de ha egy-két nap alatt nem javul, fordulj orvoshoz.

Nekünk nem volt elég a kamilla borogatás még egy esetben sem.

2008. máj. 9. 10:59
Sziasztok! Elég piros a szemem, meg folyamatosan könnyezik. Elvileg jó rá a kamillás borogatás? A tünetek alapján kötőhártya gyulladás...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook