Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy jobban induljon a napunk: reggelizzünk! fórum

Hogy jobban induljon a napunk: reggelizzünk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy jobban induljon a napunk: reggelizzünk!

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Ibolyka43)
2016. szept. 15. 19:26

Igen, és ugyanúgy nem lehetne lebeszélni a reggelizésről, mint egy ellenkező beállítottságú valakit rábeszélni nem lehet.


Ahogy pl. én lennék rosszul, ha ennem kellene rögtön ébredés után.

2016. szept. 15. 06:15
Reggeli nélkül rosszul vagyok és a kávétól fáj a gyomrom,ha nem eszem,-
2016. febr. 1. 08:48
én nekem meg nincs rá időm, és ez a baj. hülyén hangzik, de van ilyen, reggeli rohanás az étkezés kárára megy :(
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Túrógombócka)
2016. jan. 18. 16:43

Ez az, teljesen egyéni dolog. Nem árbeszélés vagy lebeszélés kérdése.


Én sem azért nem reggelizem, mert hülye vagyok és nem értem az érveket, hanem mert nem vagyok éhes. :D

2016. jan. 18. 15:27
így van, én meghalnék, ha nem ehetnék reggelit!
2016. jan. 18. 15:25

jaaaa ez is egy fizetett baromság :(


sok hülyeség egybe gyúrva! nagy gratula, eltartott vagy 3 percig összeollózni...

2016. jan. 18. 12:05

Nálam idővel belenyugodtak iskolás koromban, hogy megiszom egy bögre valamit, és slussz.


A tízórai szünet alatt bőven elég volt ennem.


Volt egy időszak, amikor kemény fizikai munkát végeztem, és az étkezésnek szabott ideje volt, a munka jellegéből adódóan. Mindenki egyszerre vonult az étkezőbe!

De mire én reggel beértem (csökkentett munkaidőben voltam), éppen vége volt a reggeli szünetnek, csak az ebéd maradt később. Akkor megettem a villamosmegállóban két almás pitét odafelé menet, de addigra már jó két és fél órája ébren voltam, mert a gyerekeimmel már előtte beértünk az oviba.

Akkor megszoktam a csengőszóra evést, mert amellett a munka mellett rákényszerültem. De csak addig tartott, míg ott dolgoztam.

2016. jan. 18. 12:00
Párom másik véglet, állandó hajnali műszakba jár. Fél négykor tényleg nem, de 5 körül eszik munka közben, zacskóból, dobozból. De sokan fél 4-kor feküsznek le...
16. 032b6d3bda (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2016. jan. 18. 11:56
Nálunk sem, és több nem lesz :)
15. 032b6d3bda (válaszként erre: 14. - Simple)
2016. jan. 18. 11:56
Az, hogy délben kezdtem az evést, kalóriák dandárját este toltam be, minden bizonnyal hozzájárult. Elképzelhetetlen volt gyerekkorunkban, hogy éhesen menjünk iskolába, ahogyan én a gyerekemet sem engedtem el. Nem nevezném különösebben életmódváltásnak, inkább visszatérésnek a régihez. Akkori munkahelyemen nem tolerálták volna, hogy munkakezdés után előveszem a kajás szütyőt, mert otthon nem volt étvágyam :D Nálam bevált, akinek más, úgy jó, tényleg különbözőek vagyunk. Olaszországban anno 10-kor nyitott a piac, de éjszakába nyúlóan fent voltak, egy teljesen más életstílus.
14. simple (válaszként erre: 12. - 032b6d3bda)
2016. jan. 18. 11:47
Nem attól lettél cukorbeteg, hogy nem reggeliztél.
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 032b6d3bda)
2016. jan. 18. 11:39

Én nem lettem cukorbeteg, lefogytam 25 kg-t úgy, hogy továbbra is akkor ettem (és továbbra is), amikor éhes vagyok.



Anyu mesélte, újszülött koromban a kórházban rengeteget bömböltem, mert a szoptatási időt átaludtam, máskor meg nem vittek ki hozzá. Juszt sem akkor akartam enni, mint a többi baba. Úgy tűnik, már akkor kezdődött... :D


Nem hinném, hogy azon múlik a diabetes, hogy mit mutat az óra, amikor eszik az ember. Nálunk a nagyszüleim testvérei között sem volt cukorbeteg. Régen különben is mintha ritkább lett volna ez a betegség.

2016. jan. 18. 11:25
Nem reggeliztem, összevissza ettem, amíg cukorbeteg nem lettem... azóta napi 5x étkezés, és lőn csoda :) Ugyanazokat az étkeket eszem, napi több alkalomra elosztva. Fogytam 11 kg-t.
2016. jan. 18. 10:59

Vannak emberek, akik "kiesnek az ágyból" és éhesek. Eszik a zsíros sült kolbászt, rántottát, csurog le az állukon. Ilyenek is vannak.

Én más vagyok.

A nap első étkezését jó pár órával ébredés után érzem szükségesnek, de az akkor sem húsféle. Még csak nem is tojás, bár van időszak, amikor az első étkezésen rántott leves, tojással ÉS kenyérkockákkal. Nagyon kevés zsiradékkal. De ez eggy hétig sem tartó rövid időszak.


Nem vagyok időhöz kötve, de ha utazom, zabkását viszek dobozkában magammal. Máskor csak itthon eszem a jó zabot, ahogy éppen jól esik. Ma vízben felfőzve, joghurttal és naranccsal fogom, nemsokára. Reggel 7-kor ébredtem pedig, de sok édesítetlen teát megittam már ma. (Éjszaka is szoktam inni, ott van mellettem a csupor tea mindig.)


Nem szeretem az ilyen okos cikkeket, azokat sem, amik azt mondják, délután ekkor meg akkor egyél utoljára. Miért, honnan tudja, mikor kezdtem a napot???? Eszébe sem jut, hogy a másiknak más a napi beosztása.

10. Vessla
2016. jan. 18. 04:31
Inkább NE reggelizzünk, és máris jobb lesz az egész napunk :D
2016. jan. 18. 00:13
Nem szoktam reggelizni, nem esik jól. Egyszerűen nem kívánom, egy kávé bőven elég.
2016. jan. 17. 23:19

Fél négykor kelek, hattól dolgozom...

Vagy reggel hatig dolgozom nyolctól alszom...?

2016. jan. 17. 22:22
Én mindig. Amit megkívánok, ami ízlik. Szénhidrát szénhidráttal, és sok kakaó, mert az esik jól.
2016. jan. 17. 21:37
Nagy általánosságban a cikkben szereplő dolgokkal tisztában vannak az emberek. Semmi új információt nem közöl.
2016. jan. 17. 21:35
Én igen szerencsére, minden reggel zabkása, mazsolával, narancs,banán vagy gríz, főtt tojás, rántotta, sajt, paprika. Mindig várom a másnap reggelt, hogy ehessek :D
4. unom
2016. jan. 17. 21:34
Jó esetben reggel 7-8 közt alszom :)
2016. jan. 17. 21:32
Én se tudok reggelizni.Bámennyire szeretnék nem megy.olyan mintha aludna még az emésztésem.Nem kívánom egyszerűen. Akkor eszek amikor jól esik!😉
2016. jan. 17. 20:35

Nem fogok.

Ha eddig sem reggeliztem soha, ezután sem fogok.


Parancsszóra meg pláne nem.


Szerintem ez nem győzködés, hanem alkat kérdése. Körbe lehet bárhogyan beszélni, aki nem éhes, az nem fog enni.

2016. jan. 17. 18:08
A reggeli napunk legfontosabb étkezése. Több szempontból is. Egyrészt, a vacsora és a reggeli ébredés között legalább 8-10 óra eltelik, mialatt szervezetünk sem folyadékhoz, sem ennivalóhoz nem jut. Azt gondolnánk, hogy nincs is szükségünk az éjszaka folyamán energiára, hiszen alvás közben úgysem csinálunk semmit, de ez nem így van. Szervezetünk folyamatosan, így éjszaka is dolgozik. A létfontosságú funkciók, mint például a légzés, vérkeringés, épp úgy energiát igénylő folyamatok, mint mondjuk egy délutáni séta.

Ugrás a teljes írásra: Hogy jobban induljon a napunk: reggelizzünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook