Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakás felújítása - költségek? fórum

Panel lakás felújítása - költségek? (tudásbázis kérdés)


16. 99975069ac (válaszként erre: 14. - Horakulum)
2016. jan. 23. 11:17
Konyhagépek: alapjáraton kell egy sütő, egy főzőlap, egy elszívó, egy hűtőszekrény. Ezekből érdemes nagyon jót, nagyon energiatakarékosat venni. Ha szerencsés vagy, talán megúszod félmillióból ezeket.
2016. jan. 23. 11:15

Nem élek panelban, de nemrég újítottunk fel.

A fejújítás nem csak festést jelent, hanem csövek és vezetékek cseréjét is, azt nem akarjátok?


A bútor egyéni ügylet, az lehet százezertől sokmillióig. Valaki itt 185 ezret, az nagyon, nagyon alacsony ár.


Egy jó festő szintén drága, egy burkoló szintén nem olcsó.


A felhasznált anyagok, ha jó minőséget szeretnél, nagyon drágák tudnak lenni, persze, lehet kapni 1000 ft/nm áron is, ha valakinek az kell.


Az ízléses szaniterek szintén több százezres tétel.


Aztán ott van még a törmelék elszállításának a költsége, plusz a nyílászárók csináltatása stb.


Ha már szétvereted a lakást és véletlenül nincs, köttess be távfelügyeletet! Havi pár ezer ft, de nagy nyugalmat ad.


A munkálatok költségeibe kalkulálj bele egy takarítónőt, aki a végén rendbe teszi a lakást, mert utána csak pakolni sem kis munka és nem mindenki ül otthon, hogy erre ráérjen.


Valaki azt is írta, hogy maga lamináltazott, 3 napon át, 6 nm-en. Ezt egy szűk nap alatt megcsinálja egy hozzáértő brigád és nincs annyi kellemetlenség. Ki r rá három napig bíbelődni egy padlóval? És akkor ki dolgozik? Mindennek szintén van pénzben kifejezhető értéke.

2016. jan. 17. 19:27

Köszi Mindenkinek az eddig hozzászólásokat. Jöjjön bátran, akinek van még mondanivalója.


Sajnos egyre jobban tolom fel az agyamat azon, hogy hiába kapunk egy gyerekre CSOK-ot, és próbálunk elmenni egy gyerekkel is élhetőbb környezetbe és lakásba, erre fől az illeték majd viszi a CSOK felét, és az ügyvédi díj, meg az egyéb bürökratikus költség a többit. Szóval olyan, mint a Mátyás királyos mesékben. Kapsz is valamit, meg nem is...


Sophie, eddig a Te leírásod segített a legtöbbet. Mi min. 1,5 millát tippelünk gépek nélkül, ablak csere itt nem kell, úgyhogy reális. A gépek alatt a konyha berendezését értem.


Channa - én is szeretem az egyszerű fehéret. :)

Viszont a saját munka nem kedv kérdése, és lustaságé, hanem egyszerűen nem lesz annyi szabim. 28 napból egy kisgyermek mellett, aki mellesleg mos kezdi az iskolát majd - még keressük közben a sulit is - költözés bonyolítás, és a másikban legalább egy tisztasági festés, és takarítás, valamint munka, napi két óra utazással, és vidéki nagyszülőkkel...szóval, sajnos az időhiány az, ami határt szab. Amúgy én eldolgozgatnék még a metlakival is, nő létemre, de nincs rá időm.. :(

13. SophieAnne (válaszként erre: 2. - Horakulum)
2016. jan. 17. 18:25

Mi pont most újítunk, még folynak a munkálatok.

Első körben, Te döntöd el, hogy szakemberekkel rendelkező céggel, vagy "jött ment" hirdetővel csináltatod. Mi a céget választottuk, mert a garanciát nem vállaló hirdetők sem olcsóbbak.

Rengeteg minden függ az igényektől. A bútor - ha készítteted bizony drága. Nekünk csak a konyhabútor 185.000 Ft. És nem nagy.


A konyha: a munkadíj, mindennel ami az aljzat alatt van: aljzat kiegyenlítő, burkolás, glettelés, festés, nálunk kellett vizet is vezetni - 350.000 Ft. Erre jön ugye a padlólap ára, meg a fali csempe aminek az ára szintén igény függő. Meg ugye járulékos költség, hogy cserélsz-e tűzhelyt, veszel-e páraelszívót, és a többi és a többi.


A fürdő: 400.000 Ft - ez tartalmazza a munbért és mindent ami az aljzat, azaz a burkolat alatt van. Erre jön a kád, a törölköző szárító, a wc, a fürdőszobaszekrény, a járólap és a csempe költsége.


Két szoba festése: 90.000 Ft - az ár tartalmazza a festéket. Mi újra parkettáztatunk, 1000 Ft/nm. Plusz az aljzatkiegyenlítő.


De ebben benne van a bontás, a törmelék elszállítása, ilyesmik.


Több ajánlatot kaptunk, volt aki csak a fürdőre 700.000 ft-t mondott, mindenféle anyagköltség nélkül, más meg az egész felújítás munkadíjára 958.000 Ft-t, szintén csak munkabérre, semmiféle anyagszükségletet nem beleszámolva.


Nekünk mindennel együtt - de mi ablakokat is cserélünk - egy 49 nm-es, két szobás panel felújítása 2.500.000 Ft-nál áll meg.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - 9345b11ecc)
2016. jan. 17. 17:12

Nem jól írtam? :D

Spájz és kész. Vagy kamra. A fürdőszoba mellett volt. A fürdő picike volt, mint egy panelban. Egy kád és a mosdó elfért, na meg elfért volna a mosógép is, de akkor már zsúfolt lett volna, így kitaláltuk, hogy a kamrában a polcok alatt jó helyen lesz, így kiépítettek egy csapot, hogy legyen víz, illetve egy lefolyót.


Én mindenben a fehéret szeretem:D

A konyhabútorban is és a szaniterekben is, sőt a falakat is és a nyílászárókat is fehérben szeretem. ebben a lakásomban még a járólap is fehér volt. A sok fehérhez csak az ajtó tokokat és a fűtés csöveket festettük vajszínűre.

Nagyon szép volt ez a lakásunk:DDDD

2016. jan. 17. 16:21

"és benne volt egy csap és lefolyó kiépítése a spájzba, mert oda raktuk a mosógépet" (Y) ;)


spejz/spájz és mosókonyha is szimpatikus


Mondjuk én szaniterből, pont nem szeretem a fehéret, de nem is zavar, semleges. Venni a kis fürdőszobába, én is csak világosat vennék, de én valami pasztellszínűt.

2016. jan. 17. 15:59

Én annak idején inkább készen megvettem egy konyhabútort, mert csak 85 ezer volt, amit csináltak volna az meg 400 ezer lett volna.

És persze a készített bútor sem volt szebb, sőt! és praktikusabb sem.


Az én bútorom fehér mdf volt:

[link]

3.4 kép 85 ezerért.

A tesóm kéket csináltatott hasonlót, csak nem lekerekített volt és volt egy hosszú szekrény is benne. Ez 400 eFt volt.

Szerintem nem ért annyi még közel sem.....


Ezt csak azért írom, mert lehet jobban jársz, ha körül nézel a kész bútorok között is.


Kádat, wc csészét, mosdót egy kis üzletben vettük meg, mert akkor ez kijött 20 ezerből (kád 10 eFt, mosdó 6 ezer, wc 4000) Én csak a fehér szanitereket szeretem és persze panel méretben ott volt a legjobb áron. Ez a bolt a Rákospalota Újpest felüljárónál van.


A járólapot is ott vettük, akkor akciósan.


A WC és fürdő beépítése 20 eFt-be került akkor, és benne volt egy csap és lefolyó kiépítése a spájzba, mert oda raktuk a mosógépet.


szerencsére a követ és csempét ingyen lerakta egy unokatesóm. 16 nm járólap és kb. ugyan ennyi csempe a falra. Ha fizetnem kellett volna, akkor nm-ként 1500 lett volna a munkadíj.


Azt nem tudom, hogy mennyire bírjátok a munkát, de sokkal olcsóbb, ha magadnak festesz. Már készen lehet venni glettet, amivel le kell kenni a falat, majd lehet festeni. Hengerrel nem túl nehéz festeni. A nyáron mi jgy csináltuk a szobák festését és lényegesen olcsóbb volt, így mintha festő csinálta volna.

2016. jan. 17. 15:12

"Mire gondolsz?" "A ház most nyert panelfelújítási pályázaton" - erre leginkább meg a CSOK-ra, meg ha van jogi értelemben család írod van, akkor az után is járhat esetleg önkormányzati támogatás. Ez függ a jövedelmi viszonytól, pontosabban az egy főre eső jövedelemtől. Érdemes utána nézni helyi rendeletek közt, és utána kérdezni család gondozóban.


Az tudod, hogy festés/tapétás azon a falon meg ilyenek nyílászáró csere után újra szűkségesé válnak. Tehát azt be kell spájzolni pluszba.


A falbontáshoz már tényleg nem kell engedély? :O Régen még a társasháznak is megkellet szavaznia. És építési hatóságengedélye is kellet. Jó ez bő tíz éve volt. Ott végül három térre osztották egy oszloppal a panellakást. De részletezték az egy panel átvágásának, és az egy panelelem kiemelését is és a feltételeit. Gondolom ti átvágni akarjátok a konyha blokk falát. Jól értem?


Én legtöbbet családi házban éltem, de társasház párti vagyok. Abból persze a rendesen megépítetté, és jól karban tartotté.


Ahány ház, annyi szokás. ;) Ízlések és pofonok.

Addig nyújtózkodj, amíg a takarod ér! etc. ;)

Amúgy örülök neki, hogy a hitelt sikerült rendben törlesztenetek.


Én a felújítással a helyedben megvárnám a panelprogram lefutását, mert ők nem lesznek tekintettel arra, hogy te mit és hogyan újítottál fel éppen.


Nincs mit emberek vagyunk, ez csak természetes.

8. horakulum (válaszként erre: 3. - 9345b11ecc)
2016. jan. 17. 14:43

Egyéni lakás felújítás. A ház most nyert panelfelújítási pályázaton, tehát az még a jövő zenéje. Most csakis a saját leendő lakásunkról beszélek, írok.


Nem tudom, melyik típus. 89-es építés. 3 emeletes, lift nincs benne. Támogatás? Felújításra? Szerintem semmilyen. Mire gondolsz?


Hogy érted, hogy "Eztán hogy mit akarok felújítani"? Leírtam, mit szeretnék. A lényegi felújítás az egy amerikai konyha kialakítása. Kb. 120 ezer a falbontás, már kiszámoltam. A hátramaradó terület amerika konyhás nappalivá alakítása a cél. Azaz konyhabútor az egyik oldali falon, egy radiátor megszüntetése, másik megnövelése, fali csempe, metlaki, konyhabútor beépíthető (ár gépek nélkül), a falak festve, a szoba padlója még ok, fal lambéria le a főfalon, festés utána és valamennyi javítás is persze. Nem kell felverni semmit, mert linóleum van lent a konyha, étkező részen. Nappaliban padló. És a vizes blokkok, teljes. Átlagos, ízléses, nem luxus kategória kell. A szempontjaim a praktikusság, hely kihasználás és a kellemes, meleg otthon hangulata, kiegészítőkkel megvalósítva. Nem érint meg a luxus, és nem is érdekel. Egyszerű, de nagyszerű, ez az elvem és az ár/érték arány, ízlésesség.


Val. itt öregszem meg...


Panel élet: Vidéken nőttem fel, nagy családi házban. Itt tanultam a fővárosban, aztán sajnos csak itt lett munkám. 20 éve élek a fővárosban. Szétingáztam az életemet, a főváros és vidék között és a mai napig a munkahelyem és a lakhelyem között (napi min. 2 óra, de inkább több). Nem kívánkozok autóban ülni, mert a 20 év alatt ez sem változott semmit, állandók a dugók, kikészülnék, nem vágyok rá. Van egy gyermekem, akit már itt nevelek, azaz nevelünk, tőle is függünk, hozzá is alkalmazkodunk. A hétvégét szinte mindig vidéken töltjük, amíg élnek a szüleink, addig legyünk velük...


A másik ok. Albérletben kezdtünk itt, majd 10 év (albérlet) után nagy nehezen sikerült megvenni a mostani panel lakásunkat, újabb 7 év után sikerült kifizetni a hitelt is rajta. Gyermekünk született, gyűjtögettünk, amennyit tudtunk és most továbblépnénk. Mivel nem tudunk és akarunk 3 gyermeket, így nem megyünk családi házba és nem leszünk CSOK-osok. Ennyink van, ennyit tudunk fejlődni, továbblépni, eggyel nagyobba, de mégis olyat nézve, ami még befektetésnek sem rossz. Erre egy 3 emeletes szerintem szerencsésebb, mint egy 10-es. Újabb hitel, újabb teher az elkövetkező 10 évre, mi pedig maholnap 40 leszünk...


Szóval, én is családi házban nőttem fel, az lett volna az álmom, de eddig ért a takarónk, ezt kell elfogadnunk.


Köszönöm a megértést.

2016. jan. 17. 14:36
Tuti, hogy alsóhangon milla fölött, de tényleg sok mindentől függ.
2016. jan. 17. 14:04

Ahogy általában szokták mondani:

A kövezésre annyit számolj munkadíjat, amennyibe a kő került nm-ként.


Mi már jó régen csináltunk panel felújítást 1999. Akkor 700 ezerből jöttünk ki úgy, hogy mindent megcsináltunk. 65 nm lakás volt. Járólapozás wc, fürdő teljes csere, falak tapétázása, festése, mázolás. És ez szinte csak anyag költség volt, mert nálunk is családi munka volt.


Szerintem a legjobb az lenne, ha kinéznél mindent, amit venni kell, azok árát már tudod is (wc csésze, kád, mosdó, csapok, járólap, csempe, stb.)

Majd megkérdezel több szakembert, hogy mennyiért lapozna le 10 nm-t?

Festőtől, hogy mennyiért csinálná meg, stb.

Én változatlanul jobban szeretek magamnak csinálni amit tudok, mert nagyon drága a szakmunka, így pl. idén a laminált padlót magunk raktuk le 3 nap alatt 50 nm-re.

Bejárati ajtót cseréltettünk pl. nyáron, azt "baráti áron" 24 ezerért építették be.

2016. jan. 17. 12:53
Ha nem jön sok jó válasza héten, utána kérdezek.
2016. jan. 17. 12:52
Egyszerre írtunk.
2016. jan. 17. 12:48

Egyéni? Közösségi? Melyik típus és mikor épült? Milyen támogatások vehetők igénybe az esetedben?


Eztán hogy mit akarsz felújítani? És milyen nívóra szeretnéd emelni a lakásod? 5-10 de akár 20* szorzó is lehet. és most konkrét megvalósult felújításokról beszélek.


Bár én nem laknék újra panelben, megértem aki ott él.

2016. jan. 17. 12:47

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.


Akinek volt mostanában, mondjuk vegyük az elmúlt 5 évet felújításban része, az talán tudja, hogy kb. mennyibe kerül egy panel lakás felújítása.


A lakás alapterülete 66 nm. Ebből az erkély kiesik. A lakás a fővárosban van, budai kerület. A mostani lakásunkat - amit eladunk, magunk újítottuk fel, Édesapám és egy mester segítségével, mindent magunk csináltunk. Tehát még nem volt részünk felújító csapathoz, szakemberhez.


Amit szeretnénk. Egybenyitása a konyhának nappalival és egy étkezővel. A falbontást már megnéztük, kb. 100-120 ezer, és nem kell engedélyeztetni. Amit szeretnénk, hogy úgy költözhessünk be, hogy a lakás szobái (2-2 fél) kifestve - tisztasági (tapéta nincs, fal van) - a wx, fürdőszoba felújítva teljesen, és a közlekedő lemetlakizva. A konyha teljes kialakítása (új bútor, vizes blokk, gépek nélkül), esetleg tervezői előlátvány segítségével...


Szóval, írjatok kérlek, hogy vajon mennyit kellene feccolni egy olyan panellakásba, ahol a falak szépek, a padló is ok, a közlekedőbe kell metlaki, a nyílászárók is ok-k, a nappali-konyha-étkezőt kellene egybenyitni és egy új konyhabútort tervezni beépített gépekkel, csempével a háta mögött, kb. 4 m hosszan. Ennyi. A villanyt Édesapám meg tudja csinálni.


Mondjatok kérlek példákat, hogy Nektek mi és kb. mennyibe került és melyik évben, hogy kb. saccolni tudjak.


Köszönöm előre is a segítő hozzászólásaitokat!


Tudom, sok mindentől függ, de mondjatok példákat, nekem az is segítség. Édesapámat már nem terhelném a nehéz fizikai munkával, erre kellene egy csapat, vagy pár mesterember. Sajnos ismeretségi körben nincs infó.

2016. jan. 17. 12:39
Panel lakás felújítása - költségek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook