Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi kell az óvodába? fórum

Mi kell az óvodába? (beszélgetős fórum)


1 2
33. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. jan. 17. 16:12

Azt nem értem, hogy ha szeptemberben kezdi az óvo

dát, honnan tudod már most, hogy mekkora cipő, nadrág, stb. kell rá majd szeptemberben?

Egyébként sokkal kevésbé fogod sajnálni, amikor kiszakad, ráömlik, eltűnik, stb. ha nem márkás cuccokat viszel be.

2016. jan. 17. 11:08

Sosem érdekelt a márka és sosem vásároltam külön az ovira.

A gyerekemnek mindig volt olyan ruhája, amit be tudtam vinni váltó ruhának.


Nálunk elég meleg volt az oviba, így bent rövid nadrágba és pólóban volt, illetve belebújós vászon cipőben. Kintre pedig évszaknak megfelelő ruha (pulcsi, anorák, esetleg harisnya, csizma, stb.).


Amit kellett vinnünk az az ágynemű huzat volt, pzs, fogkefe, fogkrém, szalvéta, wc papír, torna cucc. Ha külön kérés volt, akkor azt az üzenő füzetbe beírták.


A gyerek jelét mindenbe belevarrtam, vagy belerajzoltam.

31. sajert
2016. jan. 15. 22:24

Majd az első szülőin (aug. vége) megmondják.


Ezt nem viccből írom.

Ami minimum kell: benti (tépőzáras) szandál, kinti (tépőzáras) cipő. Váltó ruha, időjárásnak megfelelően (póló, vékony hosszú ujjú, rövid és hosszú nadrág) alsónadrág (abból jó ha van több darab), zokni (ebből is több). Télre kintre is kell nadrág, felső, télen vízhatlan kabát, nadrág. Mindenbe belerajzolva a gyerek jele (alkoholos filc a címkére, nem kell túlbonyolítani).

Fogkefe, fogkrém, fésű.



Ami opcionális:

- oviszsák (nálunk nem kellett)

- ágynemű, huzat (nálunk nem kellett)

- egyen tornaruha (nálunk kellett, de nem mindenhol)

- Tisztasági csomag (valahol pénzt kérnek érte, valahol vinni kell - nálunk utóbbi).

- különböző irodaszerek (színes ceruza, festék, ecset, papír)


Még bőven ráérsz megvenni.

30. anya4005 (válaszként erre: 21. - 81móni)
2016. jan. 15. 22:14

Teljesen mindegy,mit nevezel márkásnak,vagy neked mi a márkás (bár a F&F-ről még nem is hallottam,a scampot beütöttem gugliba,és lakókocsi...)...

A baj ott van,hogy kicsit nagyképű stílusban adtad elő ezt a márkafüggőséget!


Amúgy a legjobb szándékkal: az én párom kizártnak tartotta,hogy használt ruhát hordjanak a gyerekei...Aham,addig amíg a 27. 18ezres melegítő szét nem ment rajtuk a második játszóterezés után...Már nem szól bele,miben vannak a fiúk,és ettől nem szereti őket kevésbé,csak felfogta,hogy rohadtul mindegy,amíg hetente kinövi/szakad/eltűnik!

Szerintem a 2 dolog,amire érdemes akár több 10 ezret is költeni,az a kinti és a benti cipő. Azon nem spórolnék!

2016. jan. 15. 21:56
Egyébként amire szükség van: gyerek ágynemű huzat, tisztasági csomag (szülőin megmondják, hogy mit kell bevinni), benti hosszú v. rövid nadrág, kintre nadrág, kabát, póló (talán a kabáton kívül mindenből tartalék is), bentre inkább szandál, ami tartja a bokáját a gyereknek (bár az én fiam egy idő után nem volt hajlandó felvenni szandált). Az, hogy bentre mit adsz, függ a hőmérséklettől, van ahol jobban fűtenek, máshol kevésbé. A bady szerintem nem praktikus, mert nem fog tudni önállóan pisilni.
28. moonlight13 (válaszként erre: 23. - 81móni)
2016. jan. 15. 21:52
Egyébként ha felmész egy-két internetes oldalra, ahol gyerekruhákat árulnak, gyönyörű használt ruhákat is lehet kapni, amit esetleg más gyerek 1-2 felvétel után kinőtt.
27. moonlight13 (válaszként erre: 23. - 81móni)
2016. jan. 15. 21:49

Nem feltétlenül szar (ahogy te írod) a kínai póló. Tudod, aki egy kicsit is ért az anyagokhoz, az pontosan tudja, hogy melyiket vegye meg az ilyen "szar" helyeken.

Igazuk van a többieknek! Nem márkás cuccok kellene az oviba.

26. plavalaguna (válaszként erre: 23. - 81móni)
2016. jan. 15. 20:57
én az F&F et nem szerettem, mert ami jó benne az drága... ami jól bírta oviban a mosást, és hazsnálható maradt, még el is bírtuk ajándékozni a gyerekek után, azok a TACCO-s gyerekcuccok voltak. Akcióban nagyon olcsók. És tényleg egyik gyerek hordhatta a másik után. meg lehetett sokfokon mosni. És tök jópofákat elcsíptünk sokszor. Pl 550 forintért félévvel azelőtt kijött mesepóló, stb. Turiban se kaptam olcsóbban ami nem kinyúlt.
25. fincsi5 (válaszként erre: 23. - 81móni)
2016. jan. 15. 20:53

Minden ruhából /alsónadrágtól az atlétán át a cipőig/ váltóruha kell, ez fontos. Aztán a tisztálkodási felszereléseken túl kellhet pizsama, a többit elmondják, mik az igényeik. Az a wc-papírtól a szappanon át a rajzlapig bármi lehet.

Csoportszobába vékony póló, nadrág, udvarra, sétához 2-3 pulcsi, vastag nadrág, a réteges öltözködés miatt.

fogkefe, fogm.pohr, törölköző, fésű,...:))

2016. jan. 15. 20:23

Aztán majd elszakad, elveszik, elcserélik, sáros- festékes lesz, te pedig habzó szájjal hisztizel a "márkás" rongyok miatt.

Olyan ruha ajánlott, amiben játszhat, csúszkálhat, csúzdázhat, homokozhat, és nem fogsz miatta könnyeket ontani, ha valami baja lesz. Nem divatbemutató az óvoda.

23. 81móni (válaszként erre: 22. - A360345bdd)
2016. jan. 15. 20:11
Ne haragudj de egy F&F ruha mióta drága? Nem fogom turis ,használt, kínai szar ruhába járatni. Nem Nike ,Adidas stb. márkákról beszélünk.Mindenki azt vesz amit akar meg amire telik!!!!!!! Én se szólok bele,hogy mit adj a gyerekedre!!! Nem a ruha teszi az embert,de azért mindenki megnézi a másikat miben jár. Ne írj! Indíts magadnak másik fórumot ,ha unatkozol. A fórum címe MI KELL AZ ÓVODÁBA?!!!!!!!! A gyengébbek kedvéért.
22. a360345bdd (válaszként erre: 21. - 81móni)
2016. jan. 15. 19:53

Nem a ruha teszi ... majd egy okos ember elmagyarázza neked, hogy mit jelent ez, nekem erre most nincs ingerenciám!


Az oviban a kényelmes praktikus ruhák a menők, nem az számít milyen cimke van benne! Képes legyen egyedül fel le venni és ne legyen melege, ne is fázzon.


Örvendetes hogy már 2 és fél éves gyerekbe azt akarod belenevelni, hogy csak a drága a jó. Ha a legjobb barátja egy csóró lesz, vagy olyan aki turiból vásárol játszós ruhát, eltiltod tőle a gyereked????

2016. jan. 15. 19:32

Most lesz 2,5 éves télen hord még bodyt. Nyilván nem bodyba fog oviba menni,azért kérdeztem rövid vagy hosszú pólót vegyek többet.Csak írtam,hogy a scamp body milyen jó minőségű,ezért lettem volna kiváncsi milyen a pólója.Aki unatkozik van ideje kötekedni az inkább ne írjon.A scamp ,az F&F,C&A stb.. nem márka egyesek szerint???? Csak az armani ,Tommy Hilfiger stb? Mennyi birka van ezen a földön!

Egyébként is mi a gond ,ha vki márkás ruhát vesz???

20. andi6020 (válaszként erre: 8. - 81móni)
2016. jan. 15. 19:31
Nem is.
19. a360345bdd (válaszként erre: 17. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 15. 19:13

jaaaa, de akkor ezt miért nem az óvoda zárt fészbúk csoportjában beszélik meg?


Bibiííííí én armani öltönyt adok a gyerekre farsangon!


Jujj láttuk, hogy Brendonka teszkós maci naciba volt oviban, tök ciki!



Hányingerem lett!

18. aac131dc75 (válaszként erre: 16. - A360345bdd)
2016. jan. 15. 19:11

Akkor és ott nekem is!

Vannak érdekes szülők...

Nem baj,jót röhögtem,de beleégett a retinámba.

2016. jan. 15. 19:09
Body, scamp, márkák... valami hercegi óvoda ez??
16. a360345bdd (válaszként erre: 15. - Aac131dc75)
2016. jan. 15. 19:04
keresem a szavakat, kiégett az agyam!
15. aac131dc75 (válaszként erre: 14. - A360345bdd)
2016. jan. 15. 19:02
Nem hiszem,mert a harisnyára volt patentolva...
14. a360345bdd (válaszként erre: 13. - Aac131dc75)
2016. jan. 15. 19:01
jujj, és nem szorult be kukija a patentok közé?
13. aac131dc75 (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2016. jan. 15. 18:59

Ezt a body dolgot én sem értem.

Bár a múltkor láttam egy kisfiút harisnyában,bodyban pelenka nélkül,így én már meg sem lepődök,igaz akkor szét röhögtem a fejem.

2016. jan. 15. 18:59

kintre is bentre is olyat, amit koszolhat!! Ami miatt nem fogsz bőgni, hogy drága gyerekem nem muszály neked kamillákat festened és a homokvár építés is rossz ötlet!

Kisméretű törölköző 2db

Ovis zsák

szandál

fogkefe, fogmosópohár, fogkrém

ágynemű: lepedő, paplanhuzat (paplan, ha neked nem jó a márka nélküli ovis takaró), párna huzattal

így hirtelen ennyi

2016. jan. 15. 18:56

body az óvodában???? Oszt az meg hogy a túróba? még pelenkás? és felvették oviba? vagy bugyira adod a bodyt?

akkor nálunk farkas törvények uralkodnak, mert a kiscsoporttól is elvártak némi önállóságot, főleg öltözésben!

10. aac131dc75 (válaszként erre: 9. - 81móni)
2016. jan. 15. 18:28
Tescoban nagyon jó minőségű gyerekruhákat lehet venni!
2016. jan. 15. 18:26
Nem a márka a lényeg,hanem a minőség,hogy ne nyúljon szét egy-két mosástól. De úgy látom sokan ezen vannak fenn akadva. Azért vàrok még véleményeket ,hogy mit kell vennem.:)
8. 81móni (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2016. jan. 15. 18:19
Vicces vagy!:)
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2016. jan. 15. 18:14
??Csak az kosz- és folttaszító? De elég 5-5 db?
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. jan. 15. 18:08
Tommy Hilfiger pólót javaslok. Rövid és hosszú ujjút vegyesen. 5-5 db-ot.
5. aac131dc75 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2016. jan. 15. 17:53

Ne is mondd!

Nekünk is tűnt már el ruhánk,pedig csak egy olcsó pulcsi volt,csak jól nézett ki.

4. anya4005 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. jan. 15. 17:53

Az,hogy rövid vagy hosszú ujjú a póló,nagyban függ a csoportszoba hőmérsékletétől.

Nálunk a kicsi csoportjában fokokkal hidegebb van,mert a nagyé a fűtésközpont felett van.

Kinti ruhában mindig a rétegességet nézd (ha hűvös van,azért,ha meleg,akkor azért),legyen az óvónőknek miből "válogatni".

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook