Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetgyógyászati módszerekben való hiten alapuló gyógyulás fórum

Természetgyógyászati módszerekben való hiten alapuló gyógyulás (beszélgetős fórum)


18. grizus
2016. febr. 2. 01:44

Nem hinni kell, ki kell próbálni.

Ha bármivel kapcsolatban negatív érzésed, rossz tapasztalatod van, abba kell hagyni. Nekem ilyen volt a reikivel, de sok más ezoterikus dologról is kiderült számomra, hogy valami nem stimmel, vagy nem igaz, vagy nem tiszta a forrás. Sebaj, tapasztalat, tanulás.

17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Blue24)
2016. jan. 16. 17:33
Én a természetgyógyászatot, gyógyteákat, méregtelenítő kúrát, immunrendszer helyreállítását próbáltam. És működik! Soha életemben nem ismertem személyesen senkit, aki kipróbálta volna. Én hittem is meg nem is. De működik!
16. MZsanett (válaszként erre: 1. - Blue24)
2016. jan. 16. 11:45
Én akkor kezdtem el hinni ezekben, amikor láttam a hatását. Enélkül tényleg nehéz hinni benne. Az a baj, hogy sok a kókler, akik csak a pénzre utaznak és tesznek rá magasról, hogy meggyógyulsz-e, vagy sem, ezzel pedig az egészet lejáratják, pedig egyáltalán nem baromság se a virágterápia, se a többi.
15. gribedli*** (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2016. jan. 16. 11:42

Tegnapelőtt próbáltak ki egy új spektrumú fájdalomcsillapítót a franciáknál. Ha tényleg csak a hiten múlna, hogy a gyógyszer hat vagy sem, akkor legfeljebb aki nem hisz benne, annál nem történne semmi, de az 5 emberből, akinek az újat adták, 1 klinikai halálban van, 4 pedig nagyon súlyos állapotban.


Egyébként nem szokták megmondani a kísérleti csapatoknak, hogy ki melyik gyógyszert kapja, és melyik csoportba tartozik, hanem 3 csoportba osztva valakinek placebót, valakinek egy hagyományos gyógyszert, valakinek az újat adják. Ezért teljesen mellékes a hit, legalábbis amikor valódi gyógyszerről van szó. Ha elvisz, elvisz.

14. Panna.33 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2016. jan. 16. 10:42
Pont az a lényeg a gyógyszerekkel kapcsolatban, hogy hatásuk nem csak a hiten múlik.
13. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2016. jan. 16. 10:42
hiába mondá nekem,meg a többi gyógyász is,ha nem forrt össze rendesen a csont.ha hiszek benne,össze fog,már két éve.
2016. jan. 16. 10:38

Persze, hogy a hiten múlik minden!


És ez független attól, hogy az orvos által felírt valódi gyógyszer, vagy csak placebó, vagy éppen a természet-gyógyászat valamelyik ága...legyen az akár Reiki, akár valami más... az fog használni, amelyikben hisz... a lényeg a gyógyuláson van!!!

Sőt, én már hallottam olyat is, hogy valaki az orvosában nem bízott, és amikor orvost váltott, aki ugyanazt a gyógyszert írta fel neki, mint a korábbi...


Jézus pedig monda nékik:... Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag...

2016. jan. 16. 03:21

Miért akarsz hinni bennük?

Ha valamitől csak akkor gyógyulsz, ha hiszel benne akkor nem a módszer gyógyít, hanem a hited. Gondolom ez így logikus, ugye?

Mármint ha egyáltalán valóban gyógyít és nem csak a közérzeted javul. Illetve a másik lehetőség, hogy magától is meggyógyul a dolog, de mivel bevetették a módszert, arra a (hibás) következtetésre jutnak, hogy bizonyára attól történt a gyógyulás.

Egyébként ezekről a módszerekről hivatalosan sehol nem bizonyították be, hogy hatásosabbak, mint a placebo. Mindenhol csak szájhagyomány útján terjedő sikertörténetek vannak a "nekem bevált" faja.

10. Bársonyhang (válaszként erre: 1. - Blue24)
2016. jan. 15. 16:32
Természetesen nem minden esetben lehet az általad felsoroltakkal ( módszerekkel) gyógyítani. Én a Reiki gyógyító erejéről szereztem tapasztalatot. Nézz, olvass utánna. Én sem hittem, míg meg nem tapasztaltam! Az ismeretségi körömben többen természetgyógyászhoz járnak. Két konkrét esetet ismerek/ láttam hogy a műtéttől mentette meg az érintetteket.
2016. jan. 15. 16:10

Az energiák akkor is "vannak", ha nem hiszel bennük, mint pl a Reikivel való gyógyítás.


A saját műtétre kiírt térdemet gyógyítottam meg mindenféle gyógyszer és egyebek szedése nélkül.

Mondjuk semmiféle gyógyszer nem is lett volna képes egy elszakadt keresztszalaggal "elbánni".


Kismillió példát tudok mondani.

Agykontrollozom, Reikit alkalmazok és Théta gyógyítok is.


Akkor is működnek, ha nem hiszel bennük.

8. 342402de6d (válaszként erre: 7. - Blue24)
2016. jan. 15. 15:31

[link]


Ez a legjobb,rögtön érzed a hatását.

Nagyon nehéz,és csak fülhallgatóval érthető,mert 3 hang is szól egyszerre.

7. blue24 (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2016. jan. 15. 15:26
most tanulom egy ideje a relaxációt elvileg ha már ez megy ( bár a kikapcsolással ellazulással még van teendőm) akkor érdemes a meditációt elkezdeni. Legalábbis én így tudom. Gyógyító meditációk között van e különbség esetleg tudnál ajánlani vagy mindegy melyik?
2016. jan. 15. 15:22

Amiben hinni kell az legfontosabb, abban az a fontos, hogy ne ártson.

Sok dolog bizonyított mégis sokan nem hiszik el, hogy működik, ez a gyógytornától a akupunktúráig bármire igaz lehet. És akkor még ott vannak, a hivatalosan el sem fogadott működő dolgok, az azokkal csalók, és még az elmúlt párszáz év új zagyvaságai is.

5. 342402de6d (válaszként erre: 3. - Blue24)
2016. jan. 15. 15:17

Itt nem agyban kell főleg hinni,hanem az ÉRZETRE adni....átérzed a gyógyulást,ezt főleg egy gyógyító meditációval ha elkezded,akkor működni fog...

türelem,sok sok gyakorlás és közben a szeretet,hála érzése legyen benned.

4. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Blue24)
2016. jan. 15. 15:13
én nem hiszek ezekben a hókoszpókokban.egyszer voltam,mert az orvosok sem tudták,miért fáj annyira a lábam,hogy menni is alig tudtam.mondta mit vegyek a gyógyszertárban,meg rátette a kezét.annyit ért,mint halottnak a csók.ja,azt mondta,hogy hinni kell benne,az nekem nehezen megy.
2016. jan. 15. 15:07
egy olyan személy akinek sokat adok a véleményére ő is javasolja és sok példa is van rá
2. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Blue24)
2016. jan. 15. 15:03
Tudod,hogy működik,ezt írtad,honnét vagy ebben olyan biztos?
2016. jan. 15. 15:01
pl virágterápia, energiával való gyógyítás (Reiki) agykontrollal gyógyulás , csakratisztításos módszer stb , szóval minden olyasmi ahol nem veszel be gyógyszert és nem műtenek. Elsősorban nekem az a problémám , hogy nehezen tudok hinni bennük pedig nagyon akarok és tudom hogy működik, és ezeknek az a kulcsa hogy az ember higgyen benne. Szeretnék tapasztalatokat kérni és valaki volt e hasonló helyzetben hogyan tudott benne teljesen hinni?( mert én érzem, hogy hiába akarok hinni ott legbelül mégsem megy még)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook