Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék és adókedvezmény 18 éves kor után meddig jár? fórum

Családi pótlék és adókedvezmény 18 éves kor után meddig jár? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 12. 20:57
Ha gyermeked szeptembertől egyetemista lesz kérjen majd hallgatói jogviszony igazolást, Te pedig tölts ki egy családi pótlék igénybejelentő nyomtatványt, melyen feltünteted mindhárom gyermeked, de az egyetemistához azt írod, hogy csp-re nem jogosult, de jogszerző. Javaslom szeptemberben ezt már benyújtani, tekintettel arra, hogy így júliustól figyelembeveszik gyermeked visszamenőleg a másik két gyermek családi pótlék összegének megállapításánál valamint azért is szeptember, mert nagyon sok feldolgozni való anyag érkezik szeptemberben.
2016. jan. 12. 20:53
A 18 évesre még jelenleg kaphatod a családi pótlékot.A családok támogatásáról szóló 1998.évi LXXXIV. törvény úgy szól: csp annak a tanévnek a végig jár, amelyikben a huszadik életévet betölti a gyermek és középfokú oktatási intézményben folytat tanulmányokat. A tanév jelen esetben ha érettségiről van szó június 30-ig tart, érdemes bejelenteni június végén, hogy gyermeked tanulói jogviszonya megszűnt. Ez nem az iskola feladata, Te vállaltad a kötelezettséget anno családi pótlék igénylésekor, hogy "15 napon belül köteles vagyok a családi pótlékot érintő összes változást bejelenteni", ezt sokan elfelejtik. A családi adókedvezményt így három gyermekre igénybe tudod venni, de júniusban szintén jelezd munkáltatód felé, hogy július 01. napjától nem kéred.
6. debóra (válaszként erre: 5. - Debóra)
2016. jan. 12. 20:48
A családi adókedvezmény is jár
2016. jan. 12. 20:47
Nekem 19 éves a lányom egyetemista. Három gyerekem van. Ő a legnagyobb. Ahogy befejezte a középiskolát kaptam levelet a kincstárból, hogy nem jár rá a családi csak addig ameddig tanult az év júniusáig. Ahogy elkezdte szeptembertől az egyetemet ismét nyilatkozni kellett, hogy tanul. Most őt is figyelembe veszik, hogy hárman vannak úgy, a másik kettőre emelten kapom a családit.
2016. jan. 12. 20:43
Ezeket a bejelentéseket pedig (nekem azt mondták a suliban), hogy ők intézik hivatalból.
2016. jan. 12. 20:42
Nekünk nem vonták meg a családit a nyáriszünet alatt sem. De volt olyan osztálytárs aki nem kapott a szünetben. Visszamenőleg kifizetik ebben az esetben ha nappali tagozaton tanul tovább.
2016. jan. 12. 20:29

Sziasztok!

Rendelkezem egy 18 egy 15 és egy 13 éves gyermekkel. A 18 éves idén érettségizik, főiskolára felvételizik. A kérdésem az lenne, tudja e valaki, meddig jár a 3 gyerekre vonatkozó családi pótlék és a 3 gyerekre a családi adókedvezmény. Valami olyasmit hallottam, hogy érettségi után megszűnik a tanulói jogviszonya, ekkor ezeket le kell mondani, és újat kell beadni úgy, hogy 3 eltartott van, de abból csak kettő kedvezményezett. Ha szeptemberben kezdi a főiskolát újra módosítást kell benyújtani, és akkor visszamenőleg is kifizetik a kettő között eltelt időszakot is. Tudja valaki, hogy van ez pontosan?

2016. jan. 12. 20:29
Családi pótlék és adókedvezmény 18 éves kor után

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook