Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szagtalanítás a panelban kihat a szomszédokra? fórum

A szagtalanítás a panelban kihat a szomszédokra? (tudásbázis kérdés)


21. kristo_f (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2016. jan. 14. 12:19

OK kutyapisi nagy része nem a falakbol jön nyilván

Nincs mit tenned mint padlót mosni folyamatosan, vagy parkettalakkal átkened. Ma már van szagtalan és gyorsan száradó

20. kristo_f (válaszként erre: 18. - Laprincipessa)
2016. jan. 14. 12:15

rákeresel a fajsúlyára.

3.22gr/dm3 tehát 3x nehezebb a levegőnél. Lefelé szépen megölöd az egész házat

Ugyanakkor magánházadban sem csinálhatsz közveszélyt okozó dolgokat


Bútorokat elhúzkodod és lefested a falat, 14L kb. 50m2-re elég egy rétegben, legyen 5ezer ft

19. 9345b11ecc (válaszként erre: 18. - Laprincipessa)
2016. jan. 13. 01:23

A tudományos választ nem találom, de emlékeim szerint nem.


Amúgy felső emeleten beázás is lehet a kutyapisi szerű szag oka. :(


"A hipót (és egyéb fertőtlenítőszert) nem szabad sósavval vagy más savas anyaggal (például vízkőoldóval) együtt használni! Savas közegben a hipóból mérgező klórgáz fejlődik, ami súlyos balesetet okozhat." - ezt csinálta a bátyám kamaszkorában. A strandfürdőkben meg a vízcserélő fertőtlenítőjénél, vagy záráskor a medence klóros dúsítás esetén - volt olyan szegény barom aki abba figyelmeztető sárga szalag és szabályos figyelem felhívó tábla ellenére beleugrott :( - felszabadulni szokott, és felszállni a klórgáz.


"De erre még ne vegyünk mérget!"

18. laprincipessa (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2016. jan. 13. 00:19

A legfelső emeleten lakom.


De a klórgáz nem nehezebb a levegőnél?

2016. jan. 13. 00:17

A felújítás nem jöhet, szóba mivel sajnos csak bérlem a lakást.


Tudom, hogy veszélyes gáz szabadul fel. Ha valaki más tenné fel ezt a kérdést én is megpróbálnám lebeszélni róla. De az elkeseredettség nagy úr. Ha különálló családi házról lenne szó, akkor kertelés nélkül megcsinálnám. De mások életét nem tenném kockára, ezért indítottam a fórumot.

16. jstefan (válaszként erre: 2. - Laprincipessa)
2016. jan. 12. 19:14
Tömény klórgáz szabadul fel! Azonos ha sósavba hypót töltesz. A fölötted lakónál okozhat klórgáz mérgezést, ha van olyan lyuk amin keresztül feljuthat, ilyen a kaputelefon vagy központi antennakábel védőcsöve ami az összes lakáson átvezetésre kerülhetett.Ha kihívja a felső szomszédod a katasztrófavédelmet akkor jó esetben milliós büntetést kaphatsz!
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Laprincipessa)
2016. jan. 12. 15:58

Nem előítélet volt.

És honnan jön a szag? Padlóból? Falakból?

Mert nem mindegy. Szerintem ez nem elég.


Vettem már egyszer egy jó mocskos lakást, ahol volt kutya, macska, egér és hörcsög, valamint nem takarítás.


Mindent lebontottunk, padlót felszedtük, még az ajtókeretet is lebontottuk. Aztán újra építettük. Semmi szag nem maradt.

14. gizus58 (válaszként erre: 2. - Laprincipessa)
2016. jan. 12. 11:51
Én nem tenném veszélyes gáz szabadul fel,és akármilyen jól záródik is a lakás,csak kiszárog belőle valamennyi szag a lépcsőházba, vagy a szellőzőkön keresztül a szomszédba.Én, nem merném ezt az elegyet használni.
13. laprincipessa (válaszként erre: 4. - Channa*)
2016. jan. 12. 09:53
Kutyapisi szagot kell eltűntetnem, ami mellesleg nem tőlem származik. Többszöri domestosos, ecetes, szódabikarbónás takarítás, szellőztetés nem segített. Nyílván aki úgy elhanyagolja a lakását, hogy nem lehet megmaradni benne az nem tesz meg minden (akár elkeseredett) lépést a rendbehozatalára. De azért gratulálok a tökéletesen elszúrt előítéletekhez.
12. laprincipessa (válaszként erre: 3. - 9345b11ecc)
2016. jan. 12. 09:45
Köszönöm az egyetlen választ a kérdésemre. Én olyasmire gondoltam, hogy mondjuk nem szivároghat-e be a lépcsőházba. Bár nem rémlik hogy bármilyen szag ki-be járt volna a bejárati ajtón keresztül.
11. 9345b11ecc (válaszként erre: 10. - Ageeca)
2016. jan. 12. 07:59

Szálódában nekem ez megoldhatatlan lenne.


Bár azt hiszem, ezzel más is így van. ;)

10. Ageeca (válaszként erre: 8. - 9345b11ecc)
2016. jan. 12. 06:56
Mi más matracán nem alszunk. Még jó, hogy levehető a matrac a mostani ágyról :)
2016. jan. 12. 06:35

nagymennyisegu szodabikarbona szetszorasa a karpitos munkakra, szonyegekre, majd par nap utan felporszivozasa...

A tobbi moshatot a gepbe es annak a mosogepbe is tenni szodabikarbonat...

A falakat ujra festeni, vagy ugancsak sodabicarbonat szappanos vizzel lemosni, neha ketszer is...

2016. jan. 12. 06:24

@Channa* lehet éppen lakást bérelt ki így, és a kanapét, vagy ágymatracot általában nem tudod kimosni.

@Luijza Harci gázt, hogy pontosak legyünk. ;)

2016. jan. 12. 06:14
Gyakorlatilag I. Világháborús gázt állítasz elő a lakásban. Nem piskóta...
6. Channa* (válaszként erre: 5. - 9345b11ecc)
2016. jan. 12. 05:22

Erre is az alapos és rendszeres takarítás a megoldás.

Bár kevés kárpitozott bútorom van, de ezeket nyáron kitisztítom, a függönyöket gyakran leveszem és kimosom, a bútorokat rendszeresen törölgetem mosószeres vízzel, a padlót is rendszeresen felmosom. Nem tartok porfogókat a lakásba (nincs száraz virág, csetresz a polcokon, ha még is, akkor azokat szintén mosószeres vízzel letörölgetem, stb.

Sajnos sokan azt hiszik, hogy a bútort csak használni kell, az eszükbe sem jut, hogy pl. egy konyhában hetente át kell törölgetni, hogy ne rakodjon rá a zsíros por, ami büdösödik.

A textil cuccokat sem elég használni, hanem azokat is ki kell mosni. Takarók, terítők, függönyök, ülőpárnák, stb. Ha ezek rendszeresen mosva és tisztítva vannak, akkor nem kell klórral szagtalanítani.

5. 9345b11ecc (válaszként erre: 4. - Channa*)
2016. jan. 12. 05:13
Egy tipp: kárpitos bútor és dohányszag. ;)
2016. jan. 12. 05:09

És miért kell ekkora szagtalanítás?

Alapos és rendszeres takarítás és szellőztetés?

2016. jan. 12. 00:17

Ha nem a WC-ben vagy fürdőben, azaz olyan helységben csinálod, ahol van közös csöves szellőztetés, akkor nem hat ki szomszédokra semmikép.


Képzeld el ehhez képes mi egy gázzal való csótány, vagy akárcsak egy agyi poloska irtás!


Maximum a te tárgyaidra, például a túlzásba viszed a tapétaragasztójára hat ki.

2016. jan. 11. 23:59

Az alábbi "receptet" az interneten találtam:


"Vegyél KLÓRMESZET (háztartási bolt- olcsó!) és sima háztartási ecetet.

Amikor befejezted a takarítást, már készülsz elmenni, minden helységbe tegyél egy ÜVEG tálba (ne túl lapos legyen mert ez az elegy felhabzik!!!...de ne is magas, hogy jól ki tudjon illanni a keletkezett gáz...2-3 evőkanál klórmeszet, arra önts rá 1-2 dl ecetet és gyorsan ki a szobából, helyiségből, ajtót bezárni!


Ha lehet, mikor ráöntötted az ecetet már ne is vegyél lvegőt...csak indulás kifelé!!!


Ha így hagyod a lakást jó pár órára, visszatérve szellőztetés és ha szükséges mégegyszer ..."



De ez vajon nem jelent veszélyt a szomszédokra?

2016. jan. 11. 23:57
Szagtalanítás a panelban kihat a szomszédokra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook