Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


152. Tasa
2007. ápr. 18. 08:38
cskata, nagyon szörnyű volt eddig ez a pár heted fogszabival? De őszintén! :)
151. cskata (válaszként erre: 150. - Tasa)
2007. ápr. 18. 08:29

nálam is ugyanez volt a sorrend.

így legalább a gipsz lenyomaton még láthatóak a ma már nem létező 4eskéim..:) nyugodjanak békében..:))))


ma megyek az első aktiválásra, este jövök élménybeszámolni!:)

150. Tasa
2007. ápr. 18. 07:48
Nekem a mintavétel volt az első. Utána panoráma röntgen, aztán tömés, fogkőleszedés, húzás, aztán jöhet a ragasztás.
149. .Lilla.
2007. ápr. 17. 14:51

Nektek előbb mintát vettek és utána intézitek a húzásos témát?? meglepő,nekem előbb ki kell huzatni és majd minta majd ragasztás..bárcsak ott tatanánánk máár


köcc a drukkot : ) neked meg az állításhoz kitartást : )

148. Tasa
2007. ápr. 17. 08:54
Oké, várom a beszámolót! :) Akkor marad a csütörtöki foghúzás. Egyébként nálam gyávább lányka nem lehetsz, nagyon-nagyon féltem még a töméstől is. De tényleg nem éreztem semmit, remélem húzásnál se fogok. Nekem azt mondta a dokinő, ha már egyszer lezsibbaszt, akkor kikapja mind a kettőt. Majd csak túlélem!
147. cskata (válaszként erre: 146. - Tasa)
2007. ápr. 17. 08:18

nekem is a 2 db felső négyesemet húzták ki, de nem egyszerre, hanem 1 hét különbséggel (én egyszerre nem vállaltam be, ennél én gyávább lányka vagyok..:))) szerencsére a dokim sem akarta..:))

szóval az első húzáshoz képest 2 hétre volt csak a fogszabi felragasztása. Szerintem ne 1 nappal ragasztás előtt húzasd ki, hadd gyógyuljon pár napig a seb a helyükön.. (de ezt csak én gondolom így..szóval én előtte 1 nappal nem húzatnék)

Ja, egyébként így is-úgy is "fogatlan" leszel 2-3 hónapig, mert ennyi idő alatt fognak a 4esek helyére vándorolni a 3asok.. (nekem ennyi időt mondtak)


Első aktiválásról majd szerda este tudok beszámolni..:))

Nekem azt mondták sokan, hogy a felrakás utáni 1-2 hét a legszörnyűbb, utána már csak 1-2 nap/aktiválás... szerintem túlzás ez a "majdnem besz..tak" szöveg, de majd mesélek, ha túl leszek az elsőn..:)

146. Tasa
2007. ápr. 17. 06:19

Fogtömés, fogkőeltávolítás kipipálva. És elgondolkoztam, h kell-e nekem egyáltalán fogszabályzó? Olyan szépen megcsinálta az egyesemet, h már most szebb. Nekem le volt törve az egyesem és mikor nőtt a bölcsességfogam elkezdett előre állni és a kettest hátranyomta. A többi gyönyörűen áll. De persze fel fogom rakatni a fogszabit, ha már egyszer elhatároztam. Csütörtökön 2db négyeskétől búcsúzom, kedden ragasztás. Vagy szerintetek,hétfőn húzassam ki inkább őket? Vagy akkor jobban fáj még a helyük ragasztásnál? Bár jobb lenne, ha nem kellene 4 napig fogatlankodnom.

Még valami. Tényleg annyira fáj az első aktiválás?

Azt mondták a fogdokinál exfogszabisok, h majdnem besz..tak. Elnézést, de szó szerint ezt mondták.

145. cskata (válaszként erre: 144. - .Lilla.)
2007. ápr. 16. 19:44

na, ez elég idegőrlő lehet: rákészülsz lelkileg, aztán mégsem, majd legközelebb.. akkor péntekre egy újabb kalappal Neked!:)


nem tudom, hogy TB-re lehet-e esztétikusat kérni (hivatalosan ez a neve az ilyen fehér meg átlátszó meg hasonló fogszabiknak, úgy tudom..) - mindenesetre kérdezz rá szerintem.. lehet hogy valamekkora összeget rá kell esetleg fizetni és akkor lehetne Neked is..:) nemtom...

nekem is ajánlgattak mindenféle színes cuccokat a számba (még UV fényben világítós is van, az elég brutál lehet..:))), de mondtam, hogy nálam az a szempont, hogy szinte észrevehetetlen legyen..;))

bár mostmár nem szégyenlem (mint az elején), de azért nem hiszem, hogy színesíteni szeretném..:)))

ahhoz én már öreg vaok..:P

144. .Lilla. (válaszként erre: 139. - Cskata)
2007. ápr. 16. 18:27

köszi,hát a mai nemjött öze,elfoglalt a doki.. majd pénteken reggel 8ra kell mennem..

nemis tudtam hogy neked átlátszó-fém.. nekem gondolom fém-fém mert iet csinálnak TB-re,nem? pedig ien kis mindenféle színeset akarnék,az tök vicces,sztem .. :P

éés igen a cél lebeg előttem.. : )

143. cskata (válaszként erre: 142. - Tasa)
2007. ápr. 16. 12:38

Annyi idő bizti elég lesz rá!:) nekem lesz majd alul is (bár oda nem kell, de) azt mondta a dokim, hogy így lehet a felső és az alsó állkapcsokat "igazítani" és a helyes harapást kialakítani.. jó Neked, hogy csak felül lesz!:)


Az enyém műanyag, átlátszó - csak az ív van fémből.


Nem volt nagy sokk egyébként, sokkal rosszabbra számítotam! Még arra is felkészültem lelkileg, hogy lehet, hogy elbőgöm magam..:D pedig én akartam az egészet...:) csak mire már valóban oda jut az ember, akkor hajlamos betojni picit..:))


A beszéd is furcsa lesz eleinte majd, enyhe pöszeség vagy valami hasonló nálam volt - de most már szerintem teljesen normálisan tudok vele beszélni! Meg kicsit "nyálas" az első időszak - sokszor kell nyelni..:))

142. Tasa
2007. ápr. 16. 12:19

Remélem jövő szeptemberig, mert akkor szeretnénk az esküvőt a párommal. :)Azt mondta a dokinő, valószínű elég lesz annyi idő. Fehér színű lesz, külső és csak felül.

Nagyon nagy sokk volt először a tükörbe nézni?

141. cskata (válaszként erre: 140. - Tasa)
2007. ápr. 16. 10:59

szia Tasa! üdv a klubban!:)

nem annyira borzalmas, inkább szokatlan és furcsa, hogy a fogaidra mindenféle "kütyü" van felszerelve..

Főleg a kajálás okoz(hat) gondot, készülj olyan ételekkel, amiket kevésbé kell rágni - mivel a fogaid érzékenyek lesznek, és a rágás kicsit fájdalmas élmény úgy 1 hétig.. nekem fent van egy fogívtágító is, ami a szájpadlásommal párhuzamosan futó "drót", ezen eleinte minden falat fennakadt, de fokozatosan megszokja ezt is az ember és már csak minden 10. falat fog fennakadni..:))

Eleinte törni is fog bizonyos helyeken a fogszabi, erre fogászati viaszt kell használni, amiből kis golyócskát gyúrsz és a kiálló részekre "tapasztod" - utána nem fog ott törni már. Nekem a dokim adott viaszt - de vettem is egy dobozkával, fogászati kellékes üzletekben tudod beszerezni.

Ha nagyon feltörné a szádat, akkor kamilla teával, Phlogosollal vagy Corsodylal érdemes öblögetni..

Ja, és fogkrémet + fogkefét a táskádba! Minden kajálás után meg kell majd mosni a fogaidat.. ez is érdekes élmény egy munkahelyi mosdóban..:))


Meddig kell hordanod majd? Milyen fajta lesz Neked? (fém, műanyag, külső vagy belső, stb..)

140. Tasa
2007. ápr. 16. 09:53

Sziasztok sorstársak! Nekem jövő hét kedden ragasztják a fogszabályzót. Szóval 1 hetem van kihúzatni 2 fogamat,kettőt betömetni, fogkövet leszedetni. Ma megyek először. Eléggé be vagyok tojva, de majd csak túlélem. Még soha nem járt fogorvos a számban, úgyhogy új élmény lesz.


cskata: nagyon borzalmas az első pár nap? Sajnos nekem melóznom kell akkor is, nem tudok elmenni szabira, mint Te. :(

139. cskata (válaszként erre: 138. - .Lilla.)
2007. ápr. 15. 20:08

kapsz injekciót, így nem fogsz érezni semmit - ha pedig múlik a hatása és fájna a fogad helye, akkor vegyél be fájdalomcsillapítót!:)

tényleg túlélhető - én is iszonyaztosan féltem előtte.. amikor megkaptam a szurit és a váróban ücsörögtem egyedül, várva a hatást, végig azon agyaltam, hogy ez az utolsó lehetőségem, hogy megpattanjak..:))) de végülis ott maradtam és nem bántam meg, hogy belevágtam ebbe az egészbe!:)


majd mesélj, hogy milyen volt! és csak bátran!!:)

gondolj arra, hogy enélkül nem lenne tartós az eredmény!!

138. .Lilla. (válaszként erre: 137. - Cskata)
2007. ápr. 15. 11:53
hihi kösziii,nagyonremélem..csak most emiatt nagyonsokat hiányzok sulibol.. :S holnap pl már nagyonmuszály lenne bemennem, pl van olyan tantárgy amin több mitn egy hónapja nemvoltam.. meg töri-matek tagozatos voltam, töriórárol is kb hetente 2szer hiányzok.. na mindegy, elv hnap foghuizás.. :'(
137. cskata (válaszként erre: 134. - .Lilla.)
2007. ápr. 14. 20:04

állítólag úgy 2-3 hónap alatt a fogak szinte teljesen beállnak a "helyes pozícióba", utána már csak az alsó-felső állkapocs "összeigazítása" zajlik, hogy a helyes harapás kialakuljon..

szóval ha nyár elején megkapod, akkor szeptemberre már elvileg az összes fogad katonás rendben fog sorakozni!:)

136. cskata (válaszként erre: 133. - Anney)
2007. ápr. 14. 20:00

igen, ilyesmi a fogszabis fogkefe, mint ahogy leírtad, de fura elgondolni, hogy nem jól tisztítaná a fogat, ha nincs rajta fogszabi.. nemtom.. nekem mindenesetre alul is lesz majd, azt májusban kapom valamikor - most még csak felül van.


húú, én már nem is emlékszem a bölcsesség fogaim kinövésére..:)) nekem is ilyen szakaszos volt, de nagyon nem viselt meg - pár napig volt érzékeny, aztán lecsihadt..:) de sajna a két alsó elég rosszul nőtt, kb. 45 fokban dőlnek a fogsorom irányába (ez a röntgenfelvételeken is jól látszik, amit a fogszabihoz kellett csináltatni), szóval szerintem azt majd ki fogják előbb vagy utóbb húzni..:(


Köszi a bíztatást!:)) a tökéletes hollywoodi mosoly lebeg a lelki szemeim előtt - ez motivál!:) meg az, hogy hány évet éltem már úgy, hogy cikinek találtam a fogaim.. ennek most majd vége lesz!!:))

135. cskata (válaszként erre: 132. - Tégl@)
2007. ápr. 14. 19:51

szia! Mindenkinél iyen az első néhány nap, kb. 1,5-2 hét mire teljesen megszokod az egészet! Egyelőre egyél olyan kajákat, amiket nem kell rágni (pl: tejbegríz, főzelékek, rántotta/omlett, pudingok, joghurtok és hasonlók..) de azért fokozatosan próbáld majd "erőltetni" a szilárdabb kajcsikat is..:)

A fogad pár napig fog fájni, utána már egyre kevésbbé - egészen a következő aktiválásig/állításig... akkor megint 2-3 érzékenyebb nap fog következni..

Kitartást!:)

134. .Lilla.
2007. ápr. 13. 21:32

köszi,remélem.. elvileg hétfőn huznak egyet..az elsőt.. amugy nekem is a négyeseket,meg elvileg ki kell műttetnem a bölcsességfogaimat is majd.. :'( és nagyonfélek,mert amikor tömte,akkor is ott öklendeztem.. :'( szal nemtudom mien lecc,remélem jóó : )



hááát kéthét mááár jó,meg mondtad h láccik a változás. Remélem nekemis fog,hisz pont nyáron rakják fel,suliidőre remélhetőleg kicsit normálisabb lesz ;)

133. Anney (válaszként erre: 131. - Cskata)
2007. ápr. 13. 18:09

Nem vagyok benne biztos teljesen. De az a spéci kefe úgy nézett ki, hogy a sörtéi hiányosak voltak, ha jol emlékszem még v-alakban ki is voltak vágva. És mivel az alsón nem volt az a vas, igy sztem ott nem tisztitott annyira alaposan. De ez lehet hülyeség, de amugy meg mindig rendszeresen mostam.


Neked a bölcsességfogaid mikor bujtak ki és mennyire volt vészes? Azt vettem észre, hogy néha a helyén bedurran az iny és pup lesz rajta, meg iszonyat fáj, aztán 1 - 1,5 hét múlva elmúlik. Majd 3-4 havonta megint előjön.


Neked is kitartást,hidd el megéri + még önbizalmat is növel!!!

132. Tégl@
2007. ápr. 13. 14:31
Nekem tegnap rakták fel a fogszabályzót, és borzasztóan fáj az összes fogam. Nem tudok enni se mert ha rágni próbálok belém nyilal a fájdalom. Másnál is volt ilyen? ha igen, mennyi idő után múlik el?
131. cskata (válaszként erre: 129. - Anney)
2007. ápr. 11. 09:14

ezt nem értem kristálytisztán.. a fogszabis fogkefe használata miatt lettek szerinted fogkövesek az alsó fogaid? Mi ebben az összefüggés..?


Egyébként gratula a kitartásodhoz!:) én ma vagyok 2 hetes - a leszedés még kicsit odébb van..:))))

130. cskata (válaszként erre: 127. - .Lilla.)
2007. ápr. 11. 09:11

Ne félj!:)

Nekem 2 fogamat húzták ki (eddig.. merthát ki tudja még mit tartogat a jövő.. lehet, hogy a bölcsességfogaim is bánni fogják ezt az akciómat..)!


Szóval a két fölső 4esem húzták ki (1 hét különbséggel) és egyáltalán nem fájt! Szuri előtt a dokim befújta lidokainnal a helyet, ahová az injekciót adta, így még a fájdalomcsillapító előtt is érzéstelenítőt kaptam..:)))

Egy barátnőmnek nem húztak ki fogat, 1.5-2 évig hordta a fogszabit, végig szenvedett vele mindent (amivel ugyebár jár ez az egész) és most bő 3/4 év után olyanok a fogai, mintha sosem láttak volna fogszabályzót!! Na, ez a bosszúság, nem az hogy kihúzzák az ember fogát! Ő így utólag nagyon bánja, hogy nem húzták ki egy fogát sem, mert így az egész szenvedés semmit sem ért és kidobott egy rakás pénzt az ablakon..


Valóban nem a legjobb időpontot fogtad ki (érettségi), de valami mindig van az ember életében, ami miatt "ne most, majd később, majd máskor, majd jövőre.." - és ezzel totál el lehet évekig húzni a dolgot..:)

És ha még nem töltötted be a 18-at, akkor tényleg ajánlatos lenne gyorsan belevágni, mert utána nagyon drága..:( (még a foghúzásért is 5.000,- Ft-ot fizettem foganként..)

129. Anney
2007. ápr. 10. 21:13

Sziasztok!


Nekem is volt fogszabin rögzitett, kb másfél évig. Direkt ilyet kértem mert magamból kiindulva tudtam hogy a kivehetősen nem fogom használni. Farkasfogam volt felül, három fogam kellet kihzni. (persze pont nem azt ami amugy is lukas volt :()


Ne féljetek a húzás nem fáj, velem nagyon rendes volt a doki. Amikor feltevést követő 2-3 nap volt rossz. Sok kis bigyó jött ki a számon, ráadásul pont oszt. kirándulásra mentünk. A lesszedés nem fájt, megérte.


Még egy jó tanács, amire magam jöttem rá utólag. Ha minden igaz nektek is ajánlanak kimondottan fogszabályzóra való fogkefét. Hát én csak azt használtam, és mivel nekem csak felül volt szabályzó, igy az alsó fogaim fogkövesek lettek. De hát ennyi eszem volt, 25-én mehetek leszedetni.


Mindenkinek kitartást kivánok!!!

128. erank
2007. ápr. 10. 18:25

Én is ma voltam. Februárban égettek egy lyukat a szájpadlásomra, hogy hozzáférjenek a fönt maradt fogamhoz. Úgy volt, hogy ragasztanak rá brackettet, de túl kicsi a lyuk. Most valami Vagothyl nevű szerrel kenegetik, hogy táguljon a rés.

Pénteken volt 1 éva, hogy feltették a fogszabályzómat. :)

Lilla, csak bátorítani tudlak. Jó az a lidokain.

127. .Lilla.
2007. ápr. 10. 17:41
Na én ma voltam fogszabályzón, és hát 4 fogamat kell húzni :'( nagyonfélek,nagyobnkicsi a fájdalomküszöböm.. :P de komolyan..nemtudom h fogom kibírni.. az a rocc h május14én mintavétel (valamikor akkor érettségi is-előrehozott) aztán juniusban fel kell h rakja mert ugyebár juliusban betöltöm a 18-at.. ugyh 1 hónapom van a 4 foghuzásra,amitől nagyonfélek..
126. cskata (válaszként erre: 123. - 2c0bd9b733)
2007. ápr. 10. 10:08

na, ez a doki nem igazán állhatott a szakma csúcsán..:(

Igen, valóban helyre állnak 3 hónap alatt, és utána még jó pár hónapig/évig csontosodnak, rögzülnek.. épp ezért kell még az 1-1,5 éves kezelések után kb. ugyanennyi ideig hordani az éjszakait, hogy ez ne történjen meg..

Én azért visszamentem volna megmutatni, hogy nézze meg, mennyire "jó" munkát végzett.. a pénzről nem is beszélve.. (bár nem tudom, hogy hány éves voltál és ezáltal TB támogatott-e, de felnőttként a semmire kiadni több százezret.. az azért elég durva!)

2007. ápr. 9. 20:19
Én mondtam a fogorvosomnak, hogy inkább legyen rajta pluszba több ideig, minthogy előbb levegyék. Kb másfél évre tippelek, de ha két év az sem baj. Utána pedig egy évig kell hordani éjjelit, hogy visszane álljon.
124. .Lilla.
2007. ápr. 8. 19:09
hány éves korodban volt? : )
2007. ápr. 5. 14:21

Volt fogszabályzóm, de olyan mintha nem is lett volna:o(

Kb. 3 hónap után helyreálltak a fogaim, a dokim teljesen elképedt h ilyen gyorsan. Ennek örömére fél év után levette, mondván h tökéletesek, sajna nem kellett volna...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook