Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


183. .Lilla.
2007. ápr. 23. 20:26
sztem ebben semmi olyan nincs szóval leírom.. : ) Szal aztmondta h ha leveszi a mintát ad 45ezerről egy csekket amit jó lenne ha aznap befizetek és viszemis neki vissza a csekket h minnél hamarabb kész legyen... Ezért érdekel h kb mennyi lenne, mert ha mondjuk 45+párezer lenne az átlátszó vagy a porcelán,sztem gondolhatod meiket kérem.. :P
182. cskata (válaszként erre: 180. - .Lilla.)
2007. ápr. 23. 18:45

szió!:) nem tudok sajna árakat, tudod, nekem már zsebbenyúlós a buli és fémben nem is gondolkodtam, így nem is nagyon érdeklődtem.. de úgy rémlik (mivel elsorolta a dokim), hogy úgy 20.000,- Ft lehetett a különbség a műanyag és a fém között ívenként (tehát a két fogsorra úgy 40.000,-) - de ez orvosonként változó..

Viszont Neked (ha van lehetőséged átlásztót kérni), akkor biztosan kevesebb az árkülönbség!


Tényleg, megkérdezhetem, hogy TB támogatással mennyi lesz a fogszabid? (priviben is írhatod, ha ide nem akarod esetleg)

181. cskata (válaszként erre: 179. - Tasa)
2007. ápr. 23. 18:40

Háát persze, hogy szorítunk!:))

Nekem aznap nem is fájt (igaz, én du. 5 körül kaptam) - úgy rémlik másnap kezdett fájdogálni.. de az, hogy érzed, hogy húzza a fogakat szerintem nem annyira vészes (max. kajálásnál ha rágni kell, ezért jó a pépes kaja eleinte). Az a rossz, amikor feltöri a szájat belülről vagy a nyelvet..:((

Nekem pont 2 hétig tört - azóta semmi..:) persze biztosan nem úszom meg ennyivel..:)


Ügyes és bátor legyél holnap - és amint tudsz, gyere élménybeszámolóra!:)

180. .Lilla.
2007. ápr. 23. 18:04

Sziasztok :)

Gondolunk Rád.. : ) Énis akarnék már ott tartani,de jajj annyira várom.. komolyan... én már nagyonrég akarok fogszabit.. :D mert a CÉL!

Na mindenkinek minden jót

amugy most azon gondolkozom még mindig h vajon mennyivel lenne több a porcelán vagy az átlátszó (lényeg h nem fém).. szóval ha tudtok valami árat pls írjátok meg ;) köszi

179. Tasa
2007. ápr. 23. 16:04

11.15-re. Szóval tessék nekem drukkolni! :) Utána meg lelket önteni belém, mert biztosan rám fér majd! :)

cskata, ne izgulj! Igazad van, a doki ért hozzá. És ilyet se hallottam még, hogy valaki azért panaszkodik, mert nem fáj neki! :) Bárcsak nekem lenne ilyen problémám majd!


Ui. : igen, így kell írni. :D

178. cskata
2007. ápr. 23. 15:02

halihó!

ne tojj be!:) - ezt így kell írni? olyan furcsa így..:)


Nem tudom ezt a fogívtágítót egyébként.. lehet, nekem nem is az van..:)

tény, hogy van egy drótom a szájpadlásomnál is, de a múlthéten azon nem állított semmit - pedig állítólag a fogívtágítón is mindig kell az elején állítani.. szóval nemtom.. a dokim nem nevezte nevén ezt az alkatrészt, én meg egy másik fórumon annakidején megkérdeztem (amikor 1,5 hétig törte a nyelvem) hogy mi ez - és ott írták, hogy szerintük az.. (és nekik is törte, de mindig feljebb kerül, amikor állítanak rajta - és egy idő után már észre sem lehet venni, hogy fent van...) szóval ezt most passzolom..:)

egyébként azon a fórumon nem kapott mindenki ívtágítót, úgy rémlik..


Egyébként velem fogszabi ügyileg minden OK - továbbra sem fáj, csak 1-2 fogam időnként ha rágok, ill. kocogtatásra érzékenyek.. ennyi.. most az a bajom, hogy lehet, hogy nem állított eleget a szabimon és most 3 hétig nem történik semmi lényeges, csak úgy van a számban..?:( de próbálom magam megnyugtatni, hogy ő ért hozzá - nem én!:)


Hányra mész holnap?

177. Tasa
2007. ápr. 23. 14:19

Mi a helyzet Veletek, csajok?

Én megint betojtam, szintén a más fórumok olvasgatása miatt. Nagyon meg fogunk szenvedni a szépségért úgy érzem. :(

Fogívtágítót mindenki kap? Bár holnap ilyenkor már tudni fogom a választ. :)

176. cskata (válaszként erre: 175. - Tasa)
2007. ápr. 21. 10:04

húú, ez a bográcsgulyás-buli tényleg bevállalós lesz 1 héttel ragasztás után..:)

husit lehet hogy még nem tudsz majd rágni (hacsak nem főzik majd jó puhára), de azért szerintem boldogulsz majd már valamennyire a kajcsizással akkorra!:) csak ne felejts el fogkefét vinni, minden kaja után kötelező a fogmosi.. (meg sokszor ajánlott is, mert nem túl esztétikus a brekettek+drótok között rekedt kajamaradvány..:DDD)

Beszéddel sem hinném, hogy különösebb gond lenne - én közvetlen ragasztás után felhívtam az egyik barátnőmet, azt mondta, alig lehet hallani! pár nap múlva is beszéltünk, akkor azt mondta, mostmár egyáltalán nem veszi észre a beszédemen, olyan mint régen..:)


Egyébként a foghúzás után már én is vártam, hogy induljon végre el a dolog!:)

175. Tasa
2007. ápr. 21. 08:43

Jelentem tegnap már borsófőzeléket ettem! :) Nekem is mondták a tejes dolgot, de én azt hittem azt csak a húzás napjára kell érteni. Tegnap joghurt volt az első amit ettem, meg ma is azt hoztam. Csak nem lesz gond.


Az lesz az érdekes, hogy ragasztás után egy héttel bográcsgulyás főzésre megyünk a párommal és munkatársaival, meg a családjaikkal. Ilyen először találkozós, ismerkedős buli lesz. Nah erre leszek én kíváncsi! Mit fogunk művelni (a fogszabi meg én)! :) Enni gondolom nem is tudok majd, de beszélni azért remélem igen.


Most már várom a ragasztást, minél előbb kezdődjön már el ez a tortúra!

174. .Lilla.
2007. ápr. 20. 18:46

jaja,ezen gondolkoztam énis :P

amúgy azért nem lehet mert elkezd ott erjedni a tej.. mondta a dokim is meg mindenki.. :( pedig minden du "tanulás" közben egykis joghurt egykis túrórudi sötöbö.. :P na most meg smemi.. :S de akaraterő már van ;)

173. cskata (válaszként erre: 172. - .Lilla.)
2007. ápr. 20. 18:38

:)) na, már sokkal lekesebb vagy, tök jó!:))

én nem is hallottam arról, hogy tejes kajától begyullad a fog helye.. aznap este még lehet, hogy nem ettem tejes kaját, de másnap reggel tuti kakóval vagy tejjel indítottam..:) de nem lett semmi bajom..:)))

a másik fórumon azért biztosan arról is olvashattál, hogy mindenki kitartó és csupa akaraterő!:) és hogy milyen gyorsan lászik az eredmény mindenkinél!:)

szóval fel ne add!:)) de már úgysem lehet, -1 foggal!:DDD

172. .Lilla.
2007. ápr. 20. 16:05

Jajj akkor okés a mintavétel dolog,de addig még több mint 3 hetem van..furi lesz h 1hét alatt fog kihuzni még 3 fogamat a doki..

amugy éán mostmár ettem egy szendvicset,kb félóráig ettem.. :P meg ugye nemlehetne tejes cuccot ennem,mert akk begyullad a helye,de hát vajkrém meg sajtospárizsi.. :P ezvan,ezt szeretem : ))

Amugy bevallom én rosszabbra számítottam a foghuzással kapcsolatban,okés nemtúl kellemes de azthittem h összetojom majd magam,hát azé annyira nem volt vészes koppkoppkopp

mostmár csak aztkell kiderítenem h tuti h csak fémet adnak e TB-re.. bár biztos vok benne hogy igen,de én műanyagot jobban szeretnék inkább..

Olvasta a másik fórumot,és uristen akkor gondoltam bele h kell ez nekem? de persze hogy kell,ert olyan ronda fogaim vannak, vagyis ahogy állnak,de ekkora fájdalom amikről írnak.. :( Nembaj ha pont érettségi előtt kapom meg,akkor hátha sajnálnak majd.. :DDDDDDDD

171. cskata (válaszként erre: 170. - Tasa)
2007. ápr. 20. 14:45

eleinte külön kellett koncentrálnom minden falatnál, azért mert érzékenyek a fogak és fáj ha rágsz. Amint javul a helyzet, egyre bátrabban fogsz majd rágni is! Meg azon a nyavajás ívtágítón (ami a nyelvemet is feltörte annó) fennakadt a kaja, amikor le akartam nyelni - de ez is kialakult úgy 2 hét alatt.. Ma már ebédnél pl. csak 1-2 alkalommal akadt fennt, fogszabi felrakás után meg még mindegyik, állandóan!

Én harapni nem igazán harapok semmit (max. kenyeret, sütit), zömében falatonként eszem (késsel, villával..:)) - egyrészt azért, mert érzékenyek a fogak, másrészt pedig én a brekettek miatt sem merek: nehogy lejöjjön a fogamról a mikor beleharapok vmi keményebb kajába..


Tudom, hogy fura a két lyuk a fogsorodban, nekem is uez volt (ill. van még most is, de szerintem már csökkent a helyük, úgy veszem észre...de lehet, csak szeretném..:)))

Próbáld majd erőltetni a kajálást, mert hallottam, hogy sokan nem tették és eléggé lefogynak emiatt.. lehet, hogy rólam is csúszott le valamennyi eddig, de nem túl sok (a ruháim alapján)..

170. Tasa
2007. ápr. 20. 13:56
És Te már rájöttél a jó rágástechnikára? Én attól félek, hogy nem nagyon fogok inkább enni, csak harapni ne kelljen. Most is húzás után inkább nem is eszek, annyira furi, hogy hiányoznak a négyeskéim. Egyébként én még meg sem mertem nézni a kihúzott fogaimat. Állítólag nagyon szépek voltak. :( Nah de másfél év múlva gyönyörű lesz az összes! :) Remélem!
169. cskata
2007. ápr. 20. 11:44

Sziasztok Lányok!:)


Lilla, ha ilyen nagy gyökere volt, akkor nem csoda, hogy fájt...:( viszont már 1 kint is van!:) nem biztos, hogy a többi is ilyen érzés lesz! Nekem az első egyáltalán nem fájt, a másikat picit éreztem közben (olyan volt, mintha nem zsibbadtam volna el teljesen) - de nem volt erős fájdalom, csak azt hittem, hogy azt sem fogom egyáltalán érezni...

Mintavétel: úgyanúgy, mint Tasánál, vanília ízű, gyurma szerű anyag, amit egy fogív (patkó..?) alakú valamibe kennek bele és ezt dugja a doki a szádba és nyomja a fogsorodra. Egyáltalán nem fáj, csak jó nagyra kell kitátani a szádat, hogy beférjen!:)) Egyébként tök tuti ez a mintavétel-dolog, mert miután kivették, majd gipsszel kiöntik, és lesz egy "szobor" a jelenlegi fogsorodról..:))) majd ahhoz fogja nézni mindig a változásokat!


Tasa: ragasztás nem fáj! (lassan már nem is hisztek nekem, mert mindere azt írom, hogy nem fáj..:)))) de ez sem, tényleg!:)

Nekem először kitisztította alaposan a fogaimat (vízzel "kispriccelte" az esetleges szennyeződést), majd megszárította a felszínüket.. aztán rákent valami anyagot, majd jött a ragasztás. Kb. 2-4 fogamat kente be egy időben a ragasztóval, aztán nyomta rájuk a breketteket. Feltette és felragasztotta a gyűrűket is a két szemközti 6osomra - na ez kicsit kellemetlen, mert 1-1 fény gyűrűt nyom, tuszkol fel a fogadra és ez nem valami jó érzés.. Ha kell Neked fogívtágító, azt is hozzáerősíti a gyűrűkhöz (ez van a szájpadlással párhuzamosan, egy drót ív ez is).

Amikor felragasztgatta az egészet, akkor pihiztem egyet a váróban, majd vissza a rendelőbe és "befűzte" a fém ívet, amit 1-1 pici gumi rögzít a berkettekhez. A gumi rápattintás kicsit nyomja akkor éppen a fogat, de az csak 1 pillanat, amíg fel nem pattan..

Kb. ennyi.. utána kaptam egy tükröt..:))) ja, meg közben is egyszer..:)

Akkor még nem tör sehol sem (legalábbis nekem aznap még nem volt panaszom), csak furcsa érzés, hogy "tele van a szád" meg hogy a fogadon egy egész berendezés figyel..:) meg kicsit fura beszélni vele..

A ragasztónak 24 óra a kötési ideje, addig pépes kaját javasoltak nekem (de eleinte mást nem is nagyon tudsz majd enni, mert rá kell jönni a rágástechnikára..:)))


na, szép kis regényt kerekítettem a történetből..:)

168. Tasa
2007. ápr. 20. 10:58

Egyáltalán nem gáz, h pityeregtél! A fogorvosom asszisztense, akinél voltam húzatni is sírt a foghúzásnál, azt mondta. :) Most a töméscserétől retteg és fogorvos mellett dolgozik! :)

A mintavétel az gyerekjáték! De tényleg. Nekem valami vanília ízű ragacsba kellett harapnom, ami kb. 1 perc múlva megkeményedett. De egyáltalán nem volt kellemetlen!

167. .Lilla.
2007. ápr. 20. 10:01

Sziasztok : )


köszi,hát élek kicsit sírtamám.. :P tom gááz de ezvan,kicsi a fájdalomküszöböm.. :( nemkaptam lidokaint csak a szurit de nem annyira volt vészes meg a huzás se, de a hangok.. najó csakfájt egy picit.. mostmeg még zsibbadok nagyon meg jujj olyan véres hogy az csak na..

amugy nem kaptam meg a fogamat mert akkora gyökere volt h eltették mutogatni.. :P most egyhét "pihi" utána héten 2 plusz 1 huzás.. utána mintavétel. Mintavétel milyen?

köszi mégeccer a szorítást ;)

166. Tasa
2007. ápr. 20. 09:38
Én is büszke vagyok magamra! :) Ettől féltem legjobban, ezért halasztgattam mindig a fogszabit. Bár azt mondják a neheze még csak most jön. A ragasztás nem fáj, ugye? Utána azt a 2 hetet kell túlélnem, aztán csak megszokom. Mert már megszökni nem lehet. :)
165. cskata (válaszként erre: 164. - Tasa)
2007. ápr. 20. 08:38

tényleg, a 2 kis reccsenést elfelejtettem írni..:( akkor én is betojtam "picit" (mindkettőnél), mert azt hittem, hogy beletört és irány a szájsebészet - de nem, szerencsére!:)) Igen, a tamponok is "érdekesek" - folyamatosan arra koncentráltam, nehogy kipotyogjon, amikor beszélek, így aztán félig összeszorított szájjal beszéltem..:)

Lényeg, hogy túl vagy rajta!:) Továbbra is le a kalappal, hogy kettőt, egyszerre!!:))


Lilla, küldtem Neked priviben linket (itt nem akarom reklámozni, mégiscsak "konkurencia"..:))))!

Sok sikert a húzáshoz! és csak bátran!!!:) Mesélj majd!

164. Tasa
2007. ápr. 20. 06:34

Hát gyerekek túl vagyok rajta! Szuri nem fájt. Lilla kérjél előtte lidokaint! Nekem is bekente lidokainos vattával a szuri helyét és így nem is éreztem. Húzás se fájt, csak az a (2)kis reccsenés volt kicsit kellemetlen. Engem igazából a tudattól vert le a víz a végén, meg a tamponoktól amiket a számba gyömöszöltek. De ki lehet bírni! Most kicsit pösze vagyok. :)

Jöhet kedden a ragasztás!

Köszi a szorítást! ;)


Lilla most Neked drukkolunk! :)

163. .Lilla. (válaszként erre: 162. - Cskata)
2007. ápr. 19. 18:35
milyen fórumok vannak még?
162. cskata (válaszként erre: 160. - Tasa)
2007. ápr. 19. 15:38

közben infókat gyűjtöttem egy másik fogszabis fórumon is..:)

állítólag az első 1-2 aktiválás valóban nem fáj, csak a későbbiek.. (de ott is azt írja mindenki, hogy 2-3 napig csak..)

nekem egyébként tegnap a dokim azt mondta, ha nagyon fájna, akkor: Algopyrin..

egyébként még mindig nem fáj, szerintem ezt megúsztam - majd a következő (május 9.)!:)))


Tasa! sok szerencsét a húzáshoz!:)) szorítok Neked!:)

161. .Lilla.
2007. ápr. 19. 13:58

kitartááás ;)

engem szuritéma érdekelne meg a húzásis,szal sztorit irni!! : ) én holnap megyek,és eccerre remélem csak egyet : )

160. Tasa
2007. ápr. 19. 09:47

4-re megyek és még csodák csodájára nem izgulok. :) Talán mert annyira aranyos volt a fogorvos, szuri se fájt, pedig rettegtem a tömések előtt. Na meg hát itt is olyan sokan írták már, hogy a húzás se fáj, max. utána a seb kicsit.

Nagyon vártam már az első beszámolódat az aktiválásról. Azt mondtam magamnak, ha azt írod nagyon fájt, akkor elgondolkozom mégegyszer az egészen, dehát így, tuti belevágok! :)

Bár 3-kor már nem lesz ilyen nagy szám szerintem. :)

159. cskata (válaszként erre: 158. - Tasa)
2007. ápr. 19. 08:48

haha:))) dehogyis!:) sőt, épp ellenkezőleg.. nem igazán fáj.. tegnap sem és ma sem eddig.. (arra vártam, hogy valami mást érezzek a tegnapi naphoz képest, de nem jellemző..)

lehet, hogy hülyén hangzik, de most egy kicsit kétségbeestem, hogy lehet, hogy nem is húzott rajta sokat, csak egy picit - és akkor most három hétig (amíg újra mennem kell) nem is történik semmi a számban..?!

szóval kicsit érzékenyebbek a fogaim (pl. ha "összekocogtatom" az alsót a felsővel, akkor kicsit sajognak) - de lényegében semmi extra..


És Te hogy vagy? Hányra mész húzatni?

158. Tasa
2007. ápr. 19. 06:01

cskata, annyira szörnyű volt az aktiválás, hogy inkább nem is írtál róla semmit, nehogy betojjunk?

Remélem nem! :)

157. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 126. - Cskata)
2007. ápr. 18. 14:44

16 éves voltam, kb. 20 ezer forintunkba került akkor. Ennyi idősen bíztam a dokiban, gondoltam csak jobban ért a dolgokhoz mint én.... Azt tudom h később már nem dolgozott abban a rendelőben, azt hiszem áthelyezték.

Szívesen visszarakatnám a fogszabályzót, de mostmár rengeteg pénzbe kerül...

156. Tasa
2007. ápr. 18. 12:05

Igazad van, legfeljebb majd túlórázok! :)

Hányszor lebeszéltem már magam és mindig arra gondolok, hogy ha akkor bátrabb vagyok, már rég túllennék az egészen.

155. cskata (válaszként erre: 154. - Tasa)
2007. ápr. 18. 11:06

szerintem természetes érzés, hogy elbizonytalanodsz időnként!

én is kikadtam, amikor 2 doki is mondta (2 helyen voltam érdeklődni a kezdetekkor), hogy ki kell húzni a két 4esem... rajtam is sokan csodálkoztak, hogy így is belevágok, viszont csak így lesz tartós az eredmény! (legalábbis őszintén remélem!!:))))

lejjebb írtam valahol, hogy egy barátnőmnek nem húztak és 3/4 év alatt "visszamásztak" a fogai az eredeti pozícióba (egy rakás pénz, idő, fájdalom után..) hát, ezt nagyon nem szeretném..:(

Nekem ideadták a kihúzott fogaimat egyébként (ez lehet, hogy most elég gusztustalannak tűnik..:))) szóval megvannak - csak nem a számban..:)))) tesómmal azon röhögtünk, hogy ki tudja, mikor lesz még rájuk szükség..:)))

igen, a pénzt sokminden másra el lehetne költeni - nálam az ablakcsere és a fogszabi között kellett dönteni.. de már annyit frusztráltak a fogaim életem során, hogy végre legalább emiatt ne legyenek komplexusaim..:) új ablak meg lehet még máskor is..:)

154. Tasa
2007. ápr. 18. 09:44
Naná! Úgy sajnálom a négyeskéimet, mintha a gyerekeim lennének. :) Olyan kis szépek, egészségesek. És persze sokan hülyének is néznek, hogy 2 ép fogamat húzatom ki. Na meg lelkiismeretfurdalásom is van, hogy az a 200000 Ft mennyi minden másra jó lenne. Még most is van hogy elbizonytalanodom, szükségem van-e erre az egészre egyáltalán. De aztán holnap egész napi görcsölés után úgyis megyek húzatni, onnan meg már nem lesz visszaút. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook