Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
27873. evi108 (válaszként erre: 27871. - AtinaV84)
2015. ápr. 1. 12:52
Köszi! :-)
27872. bancsa1981 (válaszként erre: 27868. - SynysterGates)
2015. ápr. 1. 12:47
Szia! Tényleg szépen alakulsz:)Nekem lereszelt egy keveset a hosszabbk metszőmből a dokinő, szerintem nálad is hasonló projekt lesz. Mivel nekem sem egyformák az egyeseim, pénteken kozmetika:) Tömőanyaggal építi fel, hogy szimmetrikusak legyenek a fogaim és harminikus a mosolyom:D
27871. AtinaV84 (válaszként erre: 27867. - Evi108)
2015. ápr. 1. 12:28
Tényleg szépek lettek a fogaid. :-) További kitartást!
27870. Anina20 (válaszként erre: 27868. - SynysterGates)
2015. ápr. 1. 12:07
Imádom ahogy vigyorogsz minden képen :D Szépen alakul :)
27869. 7db74a3578 (válaszként erre: 27861. - Kicse)
2015. ápr. 1. 11:13

Én se tudom a pontos nevét:D.

Annyi hogy multiband felül esztétikus, alul fém:)


igen, tényleg két teljesen eltérő eljárás. nekem annyiból "szerencsém" van, hogy az első 4 fogam szép, igazából az egyik szemfogam áll ki a sorból, azt kell lehozni a többi közé, illetve a másik oldalon egy foghiányt betömni:).

Az alsó a kacifántosabb... ott aztán össze van ám tolódva rendesen :(.

de az vígasztal hogy elnézve a képeket, mindenkinek nagyon szépen alakult:) remélem nem én leszek a kivétel:D

2015. márc. 31. 23:46

Sziaszok!

Huh de régen jártam már itt :) Remélem mindenkivel minden okés.

Én elég sokat változtam az elmúlt hónapokban. Akit érdekel, csekkolja a naplóm :)


Plusz lenne egy kérdésem. Már egy ideje piszkálja a csőröm, hogy miként lehet az, hogy még így kb 11 hónap után is ferdén áll a fogam. Alulról nézve..hogy is mondjam..a harapásnyom teljesen szabályos, de szemből nézve elég csálé.

Az egyik kettes lejjeb van mint a másik, az egyik négyes is lejjebb van mint a másik, plusz a két egyesem eléggé meg van dőlve.


Csillag azt hiszem a te naplódban láttam ilyet, a 9. posztnál. Ti hogy oldottátok meg?

A dokinőm azt mondta, hogy megoldja, de..hát nem tudom..meglepne, ha meg lehetne :D

27867. evi108 (válaszként erre: 27857. - Kicse)
2015. márc. 31. 18:43

Köszi! (Hogy megnézted a naplóm, és hogy szépnek találod a felső fogsorom. :-))

Alul még sajnos sok a teendő. :-( Majd arról is teszek fel képet. Jövő héten aktiválnak, akkor majd megkérdezem, hogy kb. mikor leszünk kész.

27866. _Dina_
2015. márc. 31. 12:55
A lenyomatvétel miatt megcsupaszítottak. Se gumik, se ív :)
27865. _Dina_ (válaszként erre: 27858. - 7db74a3578)
2015. márc. 31. 11:51
Nyugi megfogod szokni. Jól döntöttél! :) kitartás! Remélem már jobban vagy :)
27864. kicse
2015. márc. 31. 11:48
vagy lehet, hogy hülyeséget írtam. nekem tolórugó lenne, ami hátratolja a heteseket. de lehet, hogy ahhoz is lenne keresztben valami, mindenesetre az biztos, hogy nem azzal akarja a fogsor ívét kiszélesíteni, az menni fog elvileg csak a készülékkel is.
27863. _Dina_ (válaszként erre: 27857. - Kicse)
2015. márc. 31. 11:48
Köszi :)
27862. _Dina_ (válaszként erre: 27853. - Szandra8676)
2015. márc. 31. 11:47
Értem. Megértem hogy kezdetben azért féltél a sok húzástól. Szerintem senki sem szívesen adja oda 4 egészséges fogát. Én is féltem kihúzták a teljesen egészséges 6-os fogat aminek olyan óriási gyökere volt hogy 24 óráig vérzett a helye. Sok sikert!
27861. kicse
2015. márc. 31. 11:46

a pontos nevét én sem tudom. talán szájpadív. vagy ívtágító.


nekem egyelőre nem lesz, úgy beszéltük meg a dokival, hogy visszatérünk rá, amikor már látszik, hogy milyenre állnak be elöl a fogak, hogy elfogadható-e a középvonal, vagy bevállalom inkább.


érdekes, neked hátulról előre dolgozik a dokid, nekem meg fordítva. egyébként milyen készüléked lesz? nekem fém alexander.

27860. 7db74a3578 (válaszként erre: 27859. - Kicse)
2015. márc. 31. 11:40

Igen, azt is holnap :( attól félek a legjobban.


szerencsére a 3-6 os fogaimon lesz csak fent a fogszabi, ami nem tűnik annyira se rossznak se kellemetlennek, viszont gondolom kell néhány nap, hogy megszokjam. Előre csak 5-6 hónap múlva kerül, alulra pedig 4 hónap.


neked is lesz olyan izé a szájpadláson? egyébként emg hogy hívják??? :):):) mindig ívtágítót mondok, de szerintem az nem az.

27859. kicse
2015. márc. 31. 11:36

majd tartjuk egymásban a lelket. a szájpadlásizét is holnap kapod?

3 hét múlva már én is rettegni fogok, ne aggódj. :)

igen, mindenkinek nagyon látványos. és főleg az első időszakban, amikor a leginkább szükség van a motivációra.

27858. 7db74a3578 (válaszként erre: 27857. - Kicse)
2015. márc. 31. 11:33

Én holnap kapom meg felülre a fogszabályozót. bár ezt érezném mint te.

rettegek, nagyon félek hogy milyen lesz, hogyan fogom megszokni, és a szájpadlásomon az az izé.

hogyan fogok aludni????? jajjj...


viszont ami vígasztal, hogy mindenkinek milyen szépen alakulnak a fogai. remélem én se bánom meg...

27857. kicse
2015. márc. 31. 10:37

Dina, gratula a jó hírekhez!


Évi megnéztem megint a naplódat, szerintem is kész a felső ív. szép lett.


kicsit megkínlódtam a bölcsességfog-húzás utófájásait, de most már rendben leszek. részleteket inkább nem írok. örülök, hogy ezen túl vagyok, szerintem jó döntés volt.


22-én megyek fogkő leszedésre, tisztításra, 23-án de. megkapom a fogszabit. ha jól tudom, alsót-felsőt egyszerre. izgulok. :) kicsit bennem van a félsz, meg a most még kiugorhatok ebből érzés. remélem nem bánom meg, hogy így döntöttem. és nagyon bízom benne, hogy nem fogok gázul kinézni.

27856. evi108 (válaszként erre: 27855. - Kicse)
2015. márc. 31. 09:44
Én is láttam felnőtteknél hyraxot, sőt még nekem is ajánlották (34 vagyok). Ha nagyon nem működik, akkor csinálnak egy bemetszést, és onnantól megy.
27855. kicse
2015. márc. 31. 08:58

Én lehet adnék még neki egy kis időt. Végülis még csak nemrég rakták fel, nem? Én úgy emlékszem másnál is láttam felnőttkorban hyraxot. Lehet, hogy sokan még nem használják, vagy nem annyira eredményes, mint fiatalabb korban, de attól még lehet, hogy segít. Régebben pl azt mondták, 18 éves korig lehet csak szabályoztatni. Most meg 40-50-60 éveseknek is van. Engem anno 19 évesen minősíthetetlen stílusban zavartak el egy rendelőből, hogy már rég lekéstem a fogszabályozásról. most épp kétszer annyi leszek, mikor felrakják. :)

Mi lenne, ha a dokinéniddel megpróbálnád átbeszélni a dolgot? Azt mondtad kedves, csak nem informál. Én elmondanám neki, hogy nagyon bizonytalan vagyok, és beszéljük át, hogy mire számíthatok. Rákérdeznék konkrétan, hogy mást olvastam, ő miért gondolja úgy, ahogy. Készülj, írd össze a kérdéseket, szerintem még menthető a helyzet.

27854. AtinaV84 (válaszként erre: 27850. - Szandra8676)
2015. márc. 30. 22:33
Nekem is mindent kérdeznem kell. Magától nem mondja a doktornőm. Én is gondolkodtam orvos váltáson. Egynél próbálkoztam, de azt mondta nem vesz át megkezdett kezelést. Szóval nem olyan egyszerű... Mostanra javult a helyzet a doktornőmmel.
27853. szandra8676 (válaszként erre: 27851. - _Dina_)
2015. márc. 30. 18:43

Szia,

Igazából bárhol voltam, mindenki a 4fogaimat ki szerette volna venni, melyhez akkoriban még nem volt meg az elszántságom.

Körülbelül évente rávettem magam egy fogszabályzós konzultációra más-más orvosnál, ahol mindig ezt a választ kaptam, azonban emberileg sehol sem figyeltek arra, hogy én mennyire félek az alsó kritikus helyzettől.

Ehhez a doktornőhöz járok alapból, így amikor végre azt hallottam hogy valaki nem szeretne egyszerre több, mint fél tucat fogamat kihúzni és átérzi hogy én valójában mennyire nagyon is félek az alsó fogsor szabályzásakor fellépő esetleges mellékhatásoktól, úgy döntöttem, Ő lesz az én emberem.

Illetve másik legalább ilyen fontos tényező volt, hogy egyszerűen nem akartam tovább várni. Tudtam, hogyha kisétálok, minden marad a régiben, és sosem vágok bele.

Miután felkerült ez hyrax csodadolog, és valóban alaposan utánanéztem a témának, jöttem rá hogy ha valóban szép fogsort szeretnék, akkor ahogy nagyon sok sorstársam nekem is be kell vállalnom, hogy 4ép fogamat kihúzzák. Melyre, most hogy benne vagyok, nem is értem mitől féltem. Hiszen csak így lehet a szép mosolyt elérnem.

Fogorvosként nem mondanám rossznak, nagyon kedves.

A tényleges fogszabályzás 2hete kezdődött el, tehát igazán csak most ismertem meg ilyen téren, illetve döbbentem rá hogy nekem ez a hozzáállás nem szimpatikus (lehet másnak ez jelentene gondot). Sajnos nincs meg a kellő bizalom.

27852. _Dina_
2015. márc. 30. 18:28
Nem, nem nekik kell. Igazából azért kell mert régen ki kellett húzni több fogamat és sajnos azt pótolni kell. Mivel mind 1 oldalon van így nem lehetett megúszni hogy fogszabival helyre hozzák.
27851. _Dina_ (válaszként erre: 27850. - Szandra8676)
2015. márc. 30. 18:25
Hű ez jó bonyolult. Sajnos jó összetett. Az sajnos nem jó hogy ilyen dokid van, otthagysz nála nem kevés pénzt ez lenne a minimum. Jobban teszed ha tényleg keresel mást. Az elején is ilyen volt,miért pont őt választottad?
27850. szandra8676 (válaszként erre: 27847. - _Dina_)
2015. márc. 30. 17:48

Szia Dina,

A neve hyrax, vagy masneven fogivtagito.

Ae felsoallkapcsom joval kisebb mint az also. Az also allkapcsomba azonban be van nove, azaz nincs kinove egy fogam, mely kore viszont egy agyiideg van tekeredve. Mivel az alsot ebből kifolyólag nem szeretnenk mozgatni, jott ez a szerkezet.

A szajpadlas tetejen, van egy varrat mely korubelul 18eves korra csontosodik teljesen kotoszovetbol. Ez addig konnyen szetnyithato, a fogakra gyakorolt ero altal. Azonban kesobb (en 27vagyok) ezt már muteti uton szoktak elosegiteni. Nekem a dokim azt mondta, hogy en meg nem vagyok ehhez tulkoros. A sok utana olvasas azonban teljesen elbizonytalanitott.

Sok masik dokinal voltam (szamomra szakmailag meggyizobbeknel)

, akiknek egymastol fuggetlenul ugyanaz volt a velemenye, hogy ugyan nagy odafigyelessel, de az also kritikus helyzet megoldhato.

Mikor 5evvel ezelott a benott fog kiderult, nagyon ramijesztettek, hogy ha nem megfekelo kezekbe kerul, fel arcom lebenulhat. Igy csak olyan fogszaalyzadban gondolkodtam, ami csak a felső fogsoromat erinti.

Most, hogy belevagtam, rajottem, hogy szeretnem rendbetettni az egeszet es keszen állnék 4kisorlo es 4igencsak csale bölcsességfogamtol megvalni.

Ezzel az esettel a nagy kedves, bubajos am szamomra megsem annyira bizalomebreszto doktorno velemenyem szerint nem birna el.


Amit nagyon hianyolok, hogy nem tajekoztat megfelelően. Mindennek ugy kell utanaolvasnom, rakerdeznem. Egyszeruen nem informal.

27849. evi108 (válaszként erre: 27848. - _Dina_)
2015. márc. 30. 17:46
Tyűha! :-)
27848. _Dina_
2015. márc. 30. 17:17
Képzeljétek becsontosodtak az implantátumok. Ma megvolt a lenyomatvétel a felépítményre, csütörtökön megkapom. Jövőhéten meg megyek a fogszabis dokihoz lenyomatért a koronákért. :) el sem hiszem hogy mindjárt teljes lesz a fogsorom :)
27847. _Dina_ (válaszként erre: 27842. - Szandra8676)
2015. márc. 30. 17:15
Sajnálom hogy ilyen dokid van, drukkolok hogy megtaláld a megfelelőt. Amúgy már kérdezni akartam biztos írtad már, de az a szerkezet mire való, miért kaptad?
27846. szandra8676 (válaszként erre: 27845. - Kicse)
2015. márc. 30. 13:32

Köszönöm Kicse!


Valahol anyukamnal van egy regi, vagy 3eves lenyomatom.

Azt megprobalom megkeresni, hatha..


Igazából mindig ha konzultaciora mentem más-más dokihoz, az ingyen nem volt. Megprobalnam ezt most valahogy elkerulni, vagy legalabb csökkenteni :-)

A héten szerettem volna pontot tenni az ügy végére, de a nyomat miatt jovohetre csuszik.

27845. kicse
2015. márc. 30. 13:12
Csináltass valahol egy másik lenyomatot. Igaz, az is pénz . :(
2015. márc. 30. 11:41

Szia Evi,

Akkor lenyomat nélkül megyek..:-( nem szeretnék nézeteltérést, mert ha nala maradok akkor szeretném a jelenlegi kapcsolot rombolni, hiszen evekig lesz az orvosom.

Köszönöm a jo tanácsot!

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook