Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
27993. kicse (válaszként erre: 27992. - Indian holi)
2015. ápr. 16. 00:03
Már nagyon szép! Összehasonlítottam az első képpel, amit felraktál, ég és föld! Sokkal szélesebb a mosolyod, nincsenek azok a sötét lyukak a szád sarkában. Megérte belevágnod. :)
2015. ápr. 15. 23:52

Lányok, tettem fel képeket.

Köszönöm Évi, már sokkal jobb a helyzet. Mindig úgy időzítem mostanában, hogy aktivlási napon megyek a gyógytornászhoz és egyszerűen csodát tesz:-)))

27991. AtinaV84
2015. ápr. 15. 20:54
Ma voltam a felső 7. aktiválásán. Szombaton lesz 14 hetes. Jól haladunk. Örülök. :-) Néha nagyon utálom a szörnyeteget. De ha látom a változást az motivál, hogy tartsak ki.
27990. Miss Dyke
2015. ápr. 15. 19:03
Van valakinek véleménye dr Balogh Katalinról? ( Nyugatihoz közel rendel csak hétfőn azt hiszem) Májusra kaptam időpontot hozzá. Csak az a gond ha véletlen sürgősségi eset lenne pl leesne a brekett vagy szúr a drót akkor hova lehet menni.. így meg kell várni a hétfőt sajna. ( mert vidékről jön)
27989. Miss Dyke
2015. ápr. 15. 18:52

Az igen.. tényleg nagyon drága... nem adnék annyit egy hagyományosért ha már 100 alatt is kapni ívenként. Most küldtem e-maileket pár helyre amit kigyűjtöttem, kíváncsi vagyok mennyire készségesek. ( mivel is ha több helyre telozni nagyon drága lenne, megvárom míg írnak)

Volt egy Újbudán 110 ezer / ívenként önzáros- oda is irtam, csak keresni kell és megtaláljuk a jobb ajánlatokat, persze nem mindegy hogy az aktiválás mennyire borsos + ívcsere stb költségek. B. L doki máshol is rendel, oda is írtam mivel közel van a Nyugatihoz, bár az aktiválás ára több mire számoltam sajnos.

27988. Kittybébi
2015. ápr. 15. 18:34
Anno én is voltam egy ilyen helyen...200e/ív és fém...wáááááá.
27987. evi108 (válaszként erre: 27975. - Indian holi)
2015. ápr. 15. 16:39

Holi: várjuk a képet.

Jobbulást!

27986. Kittybébi
2015. ápr. 15. 16:36

A bölcsifog tényleg egyéni.

Nekem a két alsót a fogszabi miatt húzták ki. A bonyolultabbnál kb. semmi bajom nem volt, de amelyik jobban ki volt nőve és könyebben kijött, hááááttt.......pokolian megszenvedtem. Bedagadt fej,nyak,szájzár 2hétig,antibiotikum,cataflam és algoflex....4 napig otthon feküdtem és marék gyógyszert szedtem.

27985. kicse (válaszként erre: 27984. - _Dina_)
2015. ápr. 15. 15:45
köszi!! lehet tudni, hogy honnan?
27984. _Dina_ (válaszként erre: 27982. - Kicse)
2015. ápr. 15. 14:56
Én orthoval mosom. Sajnos nem nagyon lehet beszerezni. Most találtam egy helyet ahonnan lehet rendelni.
27983. kicse
2015. ápr. 15. 14:13

én nem tudok ajánlani senkit, mert még nincs is fogszabályzóm. :) én amikor eldöntöttem, hogy akarok, akkor nagyon sok fórumot, blogot végigolvastam, így gyűjtöttem infót, azokról a dokikról, akik szóba jöhettek (ár, hely stb. alapján). utána szép sorban felkerestem őket röntgennel és egy sor kérdéssel a kezemben, és kikristályosodott, hogy melyik az, akihez menni fogok. voltak szempontok, pl. aki foghúzás nélkül meg tudta volna oldani, az előnyben részesült azzal szemben, aki alapból húzott volna x fogat. aki emberileg nem volt szimpi, vagy nem tűnt alaposnak, az megint kiesett. szépen leszűkült a kör, 2-3 emberre (egyik volt a B.L), utána hallgattam a belső hangomra, figyelembe vettem az árat, a közlekedést stb.

hiába ajánl valaki x orvost, ha neked nem passzol a módszere, stílusa, úgysem járnál jól, ha hozzá járnál.

27982. kicse
2015. ápr. 15. 14:07

köszi lányok a fogkefés válaszokat. itthon nekem is van elektromos és szájzuhany, most azon gondolkozom, hogy mi kellhet még. pl. elektromoshoz jó a sima fej, vagy kell az ortho?

illetve a táskakészlet, hogy mi legyen nálam állandóan. szimpi az a fogszabis fogkefe, ami Évinek van, és az nem is olyan drága, mint a többi. de nem vagyok biztos benne, hogy egy sima dm-es fogkefe nem lenne-e elég. kérdés pl, hogy a fogszabi mellett milyen gyakran megy tönkre egy fogkefe?


nekem húzták a 2 felső bölcsességfogamat 3 hete. szerintem nagyon egyéni, hogy ki hogy reagál. simán benne van a pakliban, hogy lesz szájzár és bedagad, mint ahogy az is lehet, hogy semmi gond nem lesz. nem lehet megjósolni. a felsők általában kevésbé okoznak gondot, ritkább a szájzár is.

ha most nem zavarja a fogakat, akkor én is megvárnám, amig leveszik a fogszabályzót, de akkor érdemes lenne, hogy ne tegye tönkre a szép fogsorodat. így utólag nekem is jóval nagyobb volt a félelmem, mint amekkora zűrt okozott a kihúzásuk. és most örülök, hogy úgy döntöttem, menjenek. nekem is ez volt a helyzet, előbb-utóbb sor került volna rá, hogy ki kell venni, akkor jobb, hogy már ezen nem kell aggódni, egy gonddal kevesebb.

27981. _Dina_
2015. ápr. 15. 11:40
Nem minden esetben ilyen durva a bölcsességfog húzása. Nekem nem fájt, be se dagadt.
27980. evi108 (válaszként erre: 27979. - Evi108)
2015. ápr. 15. 11:04
Bocs, nem húzták, hanem kiműtötték. Volt metszés, varrás, minden.
27979. evi108 (válaszként erre: 27978. - PereViki)
2015. ápr. 15. 11:04
Nekem max 3-4 nap volt a szenvedés a bölcsességfog húzása után.
27978. PereViki (válaszként erre: 27977. - Csillag999)
2015. ápr. 15. 10:29
Ha a helyedben lennék, kivetetném őket, de várnék addig, míg lekerül a készülék, mert egy bölcsességfog kiműtése azért eléggé megviselheti az embert. Én például jó 2 hétig nem tudtam rendesen kinyitni a számat. Ebből az is következik ugye, hogy a fogszabályzót tisztítani nem tudja az ember, ha nem nyílik a szája. Őszintén szólva nem is értem néha, ha olyat olvasok, hogy bölcsességfoghúzás után azonnal felteszik a fogszabályzót. Hát nem elég, hogy az ember feje kétszeresére dagad és nem nyílik a szája? :-) Persze lehet, hogy csak én reagáltam erre a beavatkozásra ilyen durván.
27977. Csillag999
2015. ápr. 15. 09:18

nekem is Curaprox fogkeféim vannak a brackett tisztitó is és a másik is. Evinek nagyon profi a felszerelése :) Holi hiányolom a narancs képeket :)


le vagyok hangolva. :( hétfőn voltam aktiváláson. az egyik felső bölcsim kint van de nem vesz részt a rágásban és nem is fog mert nincs mivel összeharapni és az arcom felé nő az alja. a másik még nem nőtt ki de azzal is ez lesz. azt mondta az orvos, hogy úgy látja nem zavarja most a fogakat, de amig ki nem nő teljesen nem igérheti 100%ra hogy nem tolja össze a fogakat. ugye a fogszabi nyáron kerül le az egyik fog meg még ki sem bujt, de már ott van az iny alatt tapinthato. azt mondta ki kéne venni őket. :( mondta, hogy ez nagyon egyszerű mert az egyik kint van és felső bölcsi fog ami nem egy nagy dolog, a másik sem bonyolult kell ejteni egy metszést és ugyanugy kijön az is... :( szomorú vagyok hogy mindig van valami komplikáció :(

27976. _Dina_ (válaszként erre: 27968. - Kicse)
2015. ápr. 15. 09:18

Nem tudom pontosan mire való. Szerintem igen részárás. Még ma sem az igazi. Igazából hátul már egyáltalán nem fáj, alul az első fogakkal nem tudok harapni.


Én elektromos fogkefét használok +szájzuhanyt

27975. indian holi (válaszként erre: 27968. - Kicse)
2015. ápr. 14. 22:14

Kicse: én használok fogszabis fogkefét meg Curaproxot. Fogselyem helyett.vegyél fogköztisztítót. Ha nem tudok valahol fogat mosni akkor ezzel kipiszkálom, de.ezt én minden fogmosás előtt is használom. Én sokat költök ilyesmire, de csak az eleje drága. Utána csak 1-2 darabot kell pótolni.

Nekem hetekig volt kráterem a bölcsifog helyén.


TEgnap voltam aktiváláson, fél fejem fáj ....annyira meghúzta. Én még ezt az évet a rácsok mögött töltöm:-)

Narancssárga.gumikat választottam, holnap teszek fel fotót.


Kitartás mindenkinek!

27974. kicse
2015. ápr. 14. 22:03
B.alla L-ra. :)
27973. PereViki (válaszként erre: 27968. - Kicse)
2015. ápr. 14. 16:38

Szia!


Nekem is van V vágású kefém, de sokkal jobban szeretem a sima elektromos fogkefémet használni. A V vágásút csak a táskámban hordom. Interdentálisból én DM-eset használok, a legnagyobbat. Őszintén szólva a fogselymet eléggé hanyagolom, hetente kb 1x használom, ellenben a szájzuhanyt minden fogmosásnál (persze, amit itthon végzek). Volna már kis szabasdidőm, csinálnék videós posztokat ezekről a dolgokról is... ami késik, nem múlik...

27972. Miss Dyke
2015. ápr. 14. 12:53

Még néztem kicsit közelebb fogszis orvost Kecskeméten. Érdekel hogy volt-e már valaki a doktornőnél? ( K. Ildikó)

Mielőtt belevágok elmegyek egy általános fogorvoshoz, mert már 2-3 hete az ínyem vérzik, gondolom addig nem rakhatnak fel fogszit míg rendbe nem jön.

Találtam már irreálisan olcsó önzáros fém készüléket fogívenként 70 000 Ft Pesten.+ ragasztás

Ilyenkor kérdem, hogy miért vitték le 170- röl 70-re. ( lehet nem damon/in-ovation)

27971. evi108 (válaszként erre: 27970. - Kicse)
2015. ápr. 14. 12:22
Én mind a hármat használom. Igen, itt vettem.
27970. kicse
2015. ápr. 14. 12:16

köszi, igen erre gondoltam, mint fogszabályzós fogkefe. meg az egycsomósat is nézegettem, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.

fogselymet is mondták, de az nagyon macerásnak t tűnik a fogszabályzó mellett.


innen szoktad venni?

27969. evi108 (válaszként erre: 27968. - Kicse)
2015. ápr. 14. 12:09

Nekem komplett felszerelésem van.

Van egy olyan fogkefe, aminek minden egyes csomóján két különböző hosszúságú sörték vannak. (Hú, nem tudom értelmesebben megmagyarázni.) Ez egyszerre tisztítja a bracketet és a fogat is eléri.

Van olyanom, ami V alakú. A középső része a bracketet tisztítja, a széle a fogat. ( [link] )

És az ív alatti részekhez én nem interdentálisat használok, hanem ilyet: [link]

27968. kicse
2015. ápr. 14. 11:44

Jobb már, Dina? a gumilánc mire való? részárásra?


kezdek izgulni. jövő csüt-ön kapom meg a készüléket. a bölcsességfogaim helyén még mindig kráter van, akkora, hogy állandóan telemegy ételmaradékkal. ki sem tudom szedni, csak a szájzuhannyal. nem tudom mi lenne velem most nélküle. mikorra várható, hogy eltűnik a lyuk az ínyből?


fogmosós kérdésem is van. használ valaki interdentális kefét? ha igen, mekkora méretűt érdemes venni, amivel a drót alatti részeket meg lehet tisztítani?

érdemes fogszabályzós fogkefét venni? elég drágák. :(

meg úgy általában. kinek milyen felszerelése van a fogmosáshoz a fogszabi mellett? és hogy ápoljátok a fogaitokat?

27967. kicse
2015. ápr. 14. 11:35
nekem szimpi volt, amikor voltam nála konzultáción. nem jártam hozzá, de olvastam másnál, hogy pozitív tapasztalata volt úgy, hogy nála fogszabályoztatott.
27966. Miss Dyke (válaszként erre: 27963. - PereViki)
2015. ápr. 13. 22:17
Irtam privit :) Ami eszembe jut még megkérdem.
27965. PereViki (válaszként erre: 27964. - Evi108)
2015. ápr. 13. 22:12
Egy önligírozó fogszabályzó típus. Az In-Ovation R a fém a C az esztétikus.
27964. evi108 (válaszként erre: 27963. - PereViki)
2015. ápr. 13. 21:35
Mi az az in-ovation?
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook