Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2015. ápr. 27. 14:58
Ja...nekem még a mai napig be szokott épülni a drót vagy a breki reggelre a számba. Az elején néha bekentem, de mostanra szinte minden sebre, aftára öngyógyító folyamatot produkálok. 1-2 nap és magától helyrejön. Ahol tudsz, azért viaszozz.
28082. indian holi (válaszként erre: 28081. - Kicse)
2015. ápr. 27. 14:56

Kicse: kitartás!

Nagyon vagyány vagy....egyből alulra és felülre is....az igen!

Nekem van ívtágítóm,2-3 hét alatt teljesen normalizálódott a beszédem.Mondta a doki néni h sokat beszéljek, olvassak hangosan:-))


Nekem is mindig nézik, még mai napig is. A piacon, boltban sokszor annyira nézik, hogy nem azt adják amit kértem:-)))))

28081. kicse
2015. ápr. 27. 14:47

alul-felül felkerült egyszerre.


főleg az s, sz, z hangokkal van gond, szerintem a harapásemelők miatt, mert nem záródik így a két fogsorom (be lehet látni köztük, ha összezárom) és ezek a sziszegős hangok valahogy másképp hangzanak. normál beszédtempóban valahogy nem tiszta a beszédem. a számat is másképp tartom a fogszabályzó miatt, szerintem az is befolyásolja a hangképzést.


nekem egy kivételével mindegyiken van brekett 1-7-ig, ahol nincs, az egy 8-as fog, az előtte lévő 7- est húzzuk előrébb, mert a 6-os hiányzik. úgyhogy majd oda is kerül, csak most még nem kellett.

28080. evi108
2015. ápr. 27. 14:33

Fogszabályozóslány: általában csak a 6-osig raknak fogszabit. Nekem alul a 7-esig kellett.


PereViki: köszi a dicséretet a fogsoromra. :-)

Ki az, aki nem tudja becsukni a száját, mert nem férnek el a fogai?


Kicse: a beszéd nekem azonnal normális volt. gondolom, neked pár hét alatt megjavul.

28079. S35Budapest (válaszként erre: 28078. - Kicse)
2015. ápr. 27. 14:23

Neked most csak a felsőt rakták fel? Vagy mind a kettőt? Hogy-hogy nem oké a beszéd?

Fúú, nagyon kivi vagyok, hogy én hogy fogom viselni.

Már nem alszom olyan jól éjjel. Mindig felébredek, hogy jól döntöttem-e.

Bár még visszaléphetnék, de azt semmiképpen sem akarom.

28078. kicse (válaszként erre: 28071. - _Dina_)
2015. ápr. 27. 14:02

köszönöm!


helyzetjelentek, most már sokkal jobb, második este volt a leggázabb. akkor nagyon sajnáltam és utáltam magamat, hogy ebbe a hülyeségbe belevágtam. utána még másnap reggel is bevettem egy fájdalomcsillapítót, de azóta nem kellett. és már a hangulatom sem olyan gyászos, inkább vidám vagyok tőle, hogy van. vicces, hogy az emberek rácsodálkoznak.


már valamennyire tudok rágni, és puhább dolgokat már a metszőkkel el is tudok harapni. ma éjjel alvás közben viszont beépült egy helyen az arcomba a drót, ott lett egy csíknyi seb, nem vészes, csak kellemetlen. oda még viaszt sem tudok rakni, úgyhogy nem is próbáltam meg. a fogmosásnál érzékenyek a fogaim, az nem jó érzés, szerencse, hogy csak naponta 500x kell. :)

ja és a beszéd még mindig nem oké. az mikorra várható, hogy normalizálódik?


köszönöm mindenkinek a biztatást.

28077. AtinaV84
2015. ápr. 26. 20:56

Sziasztok!

Rég jártam erre. De azért nyomon követem a hozzászólásokat. 2 hetente járok aktiválásra. A doktornőm szerint jól haladunk. Egyébként semmi extra nem történik velem. Sok új nevet látok. Üdv az újaknak. És kitartást mindenkinek!

28076. Linda.
2015. ápr. 26. 11:40

Sziasztok!

Még nem írtam ide, de már egy ideje olvaslak Titeket. Ugyan fogszabályzóm még csak 2 hete van, de ez a procedúra már kb. egy éve kezdődött. 3-4 éve kezdtem el gondolkozni azon hogy fogszabályzót csináltassak (bár édesanyám megpróbált elcipelni olyan 14 éves korom körül, de én kijelentettem hogy nekem aztán nem és pont.), maga az elhatározás egy évvel ezelőtt született. Már az első konzultáción kiderült, hogy a felső állcsontomon olyan nagy a torlódás, hogy ezt műtét nélkül nem tudják megoldani, és a harapás beállítása miatt pedig az alsó állcsonton is szükséges lesz egy műtét a későbbiekben. Szerencsére elsőre olyan orvoshoz kerültem, akiben maximálisan megbíztam, így azonnal igent mondtam mindkét műtétre, mondván ha már elkezdtem legyen tökéletes ne csak esztétikailag hanem egészségügyileg is. Azóta túl vagyok az első műtéten, ami transmaxillaris osteotomia volt (nem tudom szabad-e videót linkelni, de ez volt az: [link] ezután egy hyrax készüléket ragasztottak fel, amit naponta kétszer kellett tágítani, de azt mondom egy percig sem bántam meg, mert tudom hogy ha később visszagondolok nem fogom bánni hogy nem csináltattam meg, és ez volt a legjobb döntés a fogsorom érdekében. Még nem döntöttem el hogy indítok-e naplót, nem tudom bárkit érdekelne-e, de a Tiétekbe szeretnék jelentkezni. :)


És hogy egy kérdést is tegyek fel: Ti a fogszabályzó feltétele után mikor láttatok először változást?

28075. PereViki
2015. ápr. 26. 11:37

Szerintem nagyon fontos, bár az orvosok nem szeretik, hogy mi, akiken a kezelés történik tisztában legyünk bizonyos dolgokal. Ez sokszor hetekig tartó kutakodást jelent és nem árt ha beszélünk nyelveket, mert nem sok dokumentáció áll rendelkezésre magyarul a neten. Lényeg az, hogy a problémáink egy részét mi magunk is "diagnosztizálni" tudjuk, és kaphatunk egy képet arról, hogy milyen lehetőségek adottak a világban azok kezelésére. Később, amikor oda jutunk, hogy a kezelési tervünket tekintjük át az adott orvosnál, a megszerzett tudás birtokában fel tudunk tenni rengeteg kérdést. Szóba jöhet-e ez és ez a megoldás? Ha nem, miért nem? És ez a második kérdés (pontosabban a kapott válasz) szerintem igen fontos az orvosválasztás szempontjából, hiszen, ha egy olyan választ kapunk, hogy "csak", akkor azt az orvost én pl. nem választanám. Azonban ha kielégítő és logikus válasszal tud szolgálni, akkor engem az meggyőz arról, hogy valóban megfelelően képzett szakembert sikerült találnom.


A foghúzás dilemmához kis adalék: amerikai fórumon olvastam, ahol egy hölgy érdeklődött a Damon technikával és a foghúzás elkerülésével kapcsolatban, és szakorvosok válaszoltak, hogy remek dolog a Damon, de az is csak egy bracket (nekem is önligírozó fogszabályzóm van), amely funkcióinak is vannak határai. Írta az egyik doki, hogy sajnos sok orvos megy bele abba, hogy nagyon rövid kezeléssel, megcsinálják az ívet, aztán annyi. Ez az első 6 fogat érinti csak, a harapást nem. Továbbá, hogy a páciensnek megfeleljenek, bevállalják a húzás nélküli kezelést, aminek a végén derül ki, hogy hoppá, mégsincs elég hely, és újra ott van a páciens, hogy torlódnak a fogak. Nem beszélve arról, hogy szerintem nálunk nem biztos, hogy nagyon foglalkoznak profiltervezéssel... az imént említett fórumozónak kitágították az ívét (húzás helyett) és azt érték el, hogy nem tudja kényelmesen becsukni a száját, mert túl sok a fog. És ilyenkor jön az, amiről már írtam, hogy az ajkak izommunkája bizony idővel be fogja tolni a fogakat újra.


Szóval csak óvatosan, a nem húzásos kezelésekkel, kérdezzetek rengeteget, nehogy valaki olyan kezében kössetek ki, aki csak a páciensei számát szeretné szaporítani...

28074. PereViki (válaszként erre: 28073. - Evi108)
2015. ápr. 26. 01:47
Tiszta sor... nekem is akkor garantálták volna a tökéletes (fogköz) zárást, ha bevállalok egy ilyen fincsi műtétet. Így meg lehet, hogy rés marad oldalt, viszont a harapás maga stabil lesz. Én úgy vagyok vele, hogy egészséges csontot nem vágatok át azért, hogy jól nézzek ki, viszont azt sem szeretném, ha később kihullanának... wááá, visszatérő rémálmom, hogy kihullanak a fogaim. Nálam szerintem az lehet a gond, hogy gyerekkorban nem kellett volna a felső 4eseimet kicibálni, és akkor most nem lenne probléma a sok hely. Aztán lehet, hogy az a 2 fog nem fért volna el. Ezt majd a végén meglátjuk. Viszont neked Évi nagyon szépek már a fogaid.
28073. evi108 (válaszként erre: 28072. - PereViki)
2015. ápr. 25. 22:34
Nekem csak két állkapocs műtéttel tudták volna korrigálni a mélyharapást. Azért bármi áron nem kell korrigálni szerintem.
28072. PereViki (válaszként erre: 28070. - Evi108)
2015. ápr. 25. 21:51

Ha nincs elég nagy szája az embernek, akkor hiába tágítanak, ha leveszik a készüléket retainer ide vagy oda az arcizmok visszanyomhatják a fogakat.


Félre ne értsetek, én is szeretek beleszólni a doki elgondolásaiba, de sok esetben nem véletlenül próbálnak rábeszélni bennünket nekünk nem tetsző dolgokra. Valaki írta, hogy őt nem zavarja a mélyharapása... esztétikailag lehet, hogy nem zavar, de hosszú távon egyszerűen egészségtelen, ha nem jól zárnak a fogak és a végén kihullhatnak. Amíg számunkra főleg esztétikai a motiváció, addig az orvosnak szem előtt kell tartani a funkcionális problémákat is, és ezért akarják kirángatni a fogainkat, meg mindenféle szadista segédeszközöket tömködni a szánkba. Én is próbálkozom mindig a számomra könnyebben elviselhetőnek tűnő opciókat választani (sőt, volt, hogy én vetettem fel más lehetőséget), de mégis egy orvos kezel, aki egyetemen tanulta a szakmáját és folyamatosan képzi magát, bíznom kell benne, különben retteghetek 2 éven át, hogy mi lesz a fogaimmal. És hát lássuk be, mondjuk ha vakbélgyulladást kapnék, nem valószínű, hogy érdemes lenne beleszólnom a műtét lefolytatásába.

28071. _Dina_ (válaszként erre: 28067. - Kicse)
2015. ápr. 25. 20:17
Kitartás! :(
28070. evi108 (válaszként erre: 28065. - Kittybébi)
2015. ápr. 25. 12:44

"Ha nem húztak volna, akkor hova fért volna el a fogsorom?????"


Fogívtágítással. Ahogy nekem. :-)

Nagyobb lett az íve.

28069. kicse
2015. ápr. 25. 09:33
Értem. Hát ez nem könnyű. Mióta van fenn?
28068. kicse
2015. ápr. 24. 21:57

Nekem sem fog jót tenni, ha kevesebbet eszem. :)


Most akkor veled mi a helyzet? Mert úgy jöttél ide, hogy dokit keresel. Azt hittem most akarsz belevágni. De az utolsó néhány hozzászólásból nekem az jött le, hogy van már fogszabályzód, de mégsem oké a dolog a dokival, ezért váltanál? Menet közben döntött úgy, hogy húzni akar?

28067. kicse
2015. ápr. 24. 19:55
Eljött a fájdalomcsillapító ideje. :( fáj, lüktet, feszít minden a számban. nagyon ingerült vagyok tőle.
28066. kicse
2015. ápr. 24. 16:13

ahol kihúzzák a fogakat, ott összébb húzzák az ívet, így minden fog egymás mellé kerül. ahol nem húznak fogat, ott vagy nem a torlódás a probléma, vagy kintebb húzzák az ívet (tágítják), és így lesznek egymás mellett a fogak. nyilván nem mindenkinél megoldás egyik vagy másik. itt jön be a képbe a bizalom. ha hiteles az orvos, akkor elhiszem neki hogy kell/nem kell a foghúzás, mert az adja a legjobb eredményt majd. nyilván van, amikor hiba nem húzni, de a fordítottja is igaz lehet. sajnos tök laikusként nehéz látni előre, hogy mi fog jobb eredményt adni figyelembe véve az arcberendezkedést is.

ezért érdemes minél több dokihoz elmenni, mert ahány szakember, annyi meglátás. aztán majd kikerekedik, hogy melyik irányba billen a mérleg nyelve.

28065. Kittybébi
2015. ápr. 24. 16:02

A foghúzásról:

Három helyen voltam anno.

1. Akihez járok. Ő az alsó bölcsiket húzatta ki és a felső 4eseket. (Felül a bölcsik hiányoznak)

2. Csak az alsó bölcsiket húzná.

3. Egyet sem húzna.


Nos, azt kell, hogy mondjam, hogy ennyi foghúzás ellenére is VÉGIG ÉR A FOGSOROM!!!!!!!

Ha nem húztak volna, akkor hova fért volna el a fogsorom?????

28064. Csillag999 (válaszként erre: 28054. - Álnév_2)
2015. ápr. 24. 15:22

először én csak felső ivre akartam mert az alsokkal nem volt nagy gond és én is ugy hogy nem érdekel a mélyharapás, de aztán lett alul is. sajnos a fogak ugy zárnak rendesen ha szabálytalanok sok esetben (nálam is) hogy illeszkednek egymáshoz, a felső fogszabi miatt a felső fogsorom már iven volt, az also pedig nem teljesen, félrecsuszott a két fogsorom mikor ettem, félreharaptam... 10 hónapos volt a felső mikor az alsot felraktattam. akkor rájöttem ezt igy nem lehet... szóval meglett az also is, az 2 hónap alatt ivre állt azóta újra semmi baj.


a foghuzás nehéz kérdés. én is ellenkeztem az elején mert két fogat kellett huzni. most hogy a végénén járok. 2-4 hónap van a levételig ott tartunk hogy bal oldalt 2 mm, jobb oldalt 1 mm rés van. nem fért volna el huzás nélkül már szabad szemmel is látni. :(

28063. kicse
2015. ápr. 24. 14:22

köszi Dina. számítottam rá, csak nehezebb megélni, mint tudni róla, hogy kellemetlen lesz. de egyelőre nem dőlök a kardomba. :)

Te mikor kaptad?

mitől múlt el az, hogy zavart és szomorú voltál a kinézeted miatt? és mikorra?

az egész szám olyan idétlenül kiugrik, teljesen aránytalannak érzem most az arcomat. :( és örülök, hogy nem az esztétikusat választottam, az még jobban kinyomná, ott vastagabbak a brekettek. mondjuk így meg virít elsőre, ha megszólalok. :) na mindegy, majd megszokja mindenki, én is előbb-utóbb.

28062. _Dina_ (válaszként erre: 28053. - AncsyGSX-R)
2015. ápr. 24. 14:05
Jó lesz nyugi :) várjuk majd a beszámolót. Abszolút nem drága. És havonta mennyit kell fizetni?
28061. _Dina_ (válaszként erre: 28054. - Álnév_2)
2015. ápr. 24. 14:03
Szerintem menj mèg el több helyre. Én voltam vagy 5 helyen mire megtaláltam a megfelelőt.
28060. _Dina_
2015. ápr. 24. 14:02
Jah és kitartás! :)
28059. _Dina_ (válaszként erre: 28056. - Kicse)
2015. ápr. 24. 14:02
Gratula :) kezdetben sajnos ez ilyen. A kinézet engem is zavart, szomorú voltam rosszul viseltem az első pár napot. De már büszkén hordom :) én is ilyen vagyok hogy mindig nassolok vmit, nekem nem sikerült ezen változtatni :) Az elektromos fogkefétől nekem semmi bajom nem lett, a brekettek is a helyükön vannak :)
28058. S35Budapest (válaszként erre: 28056. - Kicse)
2015. ápr. 24. 13:40

Ajjaj, nem túl biztató. Legalább jó kis fogyókúra lesz az első pár hét:)

Kitartás!

Bár én könnyen beszélek:) Majd jövő héten engem is bátoritani kell:)

28057. kicse (válaszként erre: 28054. - Álnév_2)
2015. ápr. 24. 13:33

a mindenmentnél nekem is húzni akartak, többet is. máshol meg nem. ez ilyen, sokan sokféleképpen szabályoznak, ahol nem tetszik amit mondanak, oda nem kell visszamenni.

szerintem még menj el néhány helyre, ahol a legszimpatikusabbak, legmeggyőzőbbek, ott csináltasd meg a kezelési tervet. utána még mindig válthatsz.

28056. kicse (válaszként erre: 28052. - S35Budapest)
2015. ápr. 24. 13:30

köszi az érdeklődést. az éjszaka teljesen eseménytelen volt. :) aztán fél órával felkelés után már éreztem, hogy sajog minden a számban. mostanra teljesen le van zsibbadva mindkét állkapcsom. néhány fogam már most elég érzékeny, ha véletlenül összekoccannak, akkor azért látok néhány csillagot. rágni esélytelen, kaptam harapásemelő gumókat a hátsó rágókra, így össze sem tudom zárni a fogsoromat jelenleg. :D

móka kacagás ez az egész. :) nehezen kezelem a helyzeteket, hogy találkozok emberekkel és beszélnem kell, zavarban vagyok. beszélni sem tudok rendesen, meg még nem sikerült megbarátkoznom a kinézettel sem. de remélem egy-két hét és ez is rendbejön.

nagyon figyelni kell, hogy ne felejtsem el a fogmosást evések után. én egyébként a nassoló típus vagyok, általában rövid időszakonként eszek valami keveset, de ez tuti megváltozik most. este is már inkább nem ettem még egyszer, hogy ne kelljen megint fogat mosni. én is használom az elektromost, nem látok épeszű indokot arra, hogy miért ne tegyem, ha egyszer alaposabban tisztít. nyilván vigyázok a breketteknél, hogy le ne verjem.

28055. S35Budapest (válaszként erre: 28054. - Álnév_2)
2015. ápr. 24. 13:26

Álnév_2

Én nem húzatnám ki a fogam:( Még akkor sem, ha sokan azt mondják, hogy márpedig az orvos jobban ért hozzá.

Menj a Medicoverhez, ha ők nem húznak.

Hajrá!

28054. álnév_2
2015. ápr. 24. 13:14

Sziasztok, én most szántam rá magam, hogy végre belekezdjek a szabályozásba. Már 30 éves vagyok, és az elmúlt 10 évben mindig csak azt mondtam, bárcsak már tavaly elkezdtem volna, már rég túllenék rajta... Sajnos a töméseket meg a javításokat is évekig húztam, de azok végre megvannak.

Eddig csakis belső rögzítettet, vagy invisalign-t lettem volna hajlandó, de ahogy látom, mindkettő bőven millió fölött lenne, így kénytelen vagyok külsővel beérni. Eddig két dokinál voltam a medicover-nél, megnyugodtam, hogy mindkettő azt mondta, hogy nem kell kihúzni, és kb 1 év alatt meglenne. Így is van már kettő kihúzott fogam, egy alul, egy felül ellentétes oldalon. Tegnap voltam a mindentment-nél, és sajnos eléggé elkeseredtem, mert ott a hölgy mindenképp kiakarná húzni még egy fogam, hogy összébb tudja húzni a felső fogívet. És ő már 2 évet mondott. Azt mindhárom doki mondta, hogy egy kis mélyharapásom van, de engem az nem zavar, azt se bánnám, ha azt nem próbálnák meg helyrehozni, csak a fogaim legyenek egyenesek, és utána mehetne az implantátum.

Most gondolkodom, hogy elmenjek e még máshova konzultációra, vagy vágjak bele mielőtt alábbhagy az elszántságom. Csakis olyan helyre mennék, ahol ingyenes a konzultáció. Nem akarok 15 perc „semmiért” 5-7000 forintot fizetni. Röntgenem is van, amit tudok bárhova vinni.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook