Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
28263. Vbkepkuldo (válaszként erre: 28261. - Evi108)
2015. jún. 1. 13:44

Igen, ezt gondoltam:)

Annyira csak nem lehet veszélyes, ha sokaknak ilyen van (in-ovation, damon- gondolom ezek azok.) ti mit mindtok? Tapasztalatok?

Nagyon jók a színeid!:) köszi

28262. Kittybébi
2015. jún. 1. 12:48

Sziasztok!

Evi, tök jó a narancssárgád:)))


Nekem az utolsó zöld-piros lett, csinálok képet róla:)


Kicse!

Az fogkő!!! nekem is olyan durva volt, hogy amikor előbukkant a beszorított fogam, csak lestem, hogy feketeeeee....nah meg a doki is, de az fogkő. A következő aktiváláskor mutasd meg, és leszedi :)


Újaknak!

Nekem átlátszó, porcelán van. Amikor fehér gumi volt benne, elszíneződött, a 3.hét után sárgás lett. A színesek nem színezödnek el :))) Az elején nekem is csak fehér volt, de utólag bánom, hogy nem kezdtem korábban a színes gumizást, mert annyira szép, vidám és mindenkinek jó kedve lesz tőle:)))

Az, hogy mennyire gyorsan alakul a fog, az egyénfüggő. Az alsó fogsorom 1 év után már szinte tökéletes volt, viszont a felső....erős, makacs, nem akarta megadni magát....uh ezt előre nem lehet megjósolni. Szerintem az eleje nehéz lelkileg, utána már észre sem veszi az ember, hogy van.

28261. evi108 (válaszként erre: 28259. - Vbkepkuldo)
2015. jún. 1. 11:52

A zafírkristály és a porcelán között az a különbség, hogy más az anyaga. :-) Semmi más.

A porcelán veszélyes a fogzománcra, a zafír nem.

28260. Vbkepkuldo
2015. jún. 1. 10:48
Evi108, valamit csináltam, remélem sikerült :)felíratkoztam
28259. Vbkepkuldo
2015. jún. 1. 10:38

Köszi a többiek válaszát is. :)


@Evi108, hol találom a naplódat? sajnos nem boldogulok, hol kell keresnem? Bocs a bénázásért. :s

@PereViki, az In-ovation átlátszónál a fém ajtók látszanak,nem? mégsem teljesen fehér, vagy átlátszóak. És mi az az egyel több funkció? A Damon is önlogírozó, saját zárral, úgy olvastam.


Mi a különbség a zafírkristály és a porcelán között? a Zafír a hagyományos, a porcelán az önlogírozós? Ezt még nem sikerült megfejtenem.

Melyik hogy hat a fogakra?


Illetve láttam olyan képet, ahol a levétel után a ragasztás alatt elszíneződtek a fogak, de az csak a ragasztótól van, nem? Azt meg csak le tudják szedni valahogy..

28258. indian holi (válaszként erre: 28255. - PereViki)
2015. máj. 31. 22:41
Viki: persze, ugyanúgy járok fogkőszedésre, mint fogszabu nélkül. Semmit nem változik a színe.
28257. evi108 (válaszként erre: 28256. - PereViki)
2015. máj. 31. 21:27
Hát olyan sárgás-zöldes, mint a curry szósz. :-D
28256. PereViki (válaszként erre: 28254. - Evi108)
2015. máj. 31. 17:02
Zooold??? Ur isten, azt meg hogy? Annyi spenotot azert csak nem eszik :-) Nekem sargulni szokott az emlitett dolgoktol, de tenyleg nem gaz... rosszabbra szamitottam sokkal. Meg nyilvan akinek a szajaban van a gumi, az sokkal tuzetesebben vizsgalja, mint azok, akikkel tarsalog, tehat ez valoszinuleg jobban zavar minket, mint azokat akik nezik. Gyerekek, a lanyom osztalyfonoke 4 honap utan kerdezte meg, hogy na, felkerult? Pedig rendszeresen beszelgetek vele :-) Tok jo. Nem bantam meg egyaltalan (meg mindig).
28255. PereViki (válaszként erre: 28241. - Kicse)
2015. máj. 31. 16:57
En is pont a napokban vettem eszre egy foltot az egyik fogam oldalan, ami eddig nem latszott. Lehet, h kene egy fogkolevetelt eszkozolni... csak felek, hogy ha poliroznak, akkor mas lesz ami kilatszik, meg ami a bracket alatt van. Ti voltatok kezeles alatt fogkolevetelen?
28254. evi108 (válaszként erre: 28251. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 31. 16:56

Nekem alul volt gyöngyházfényű 6 hétig, egyáltalán nem színeződött el. De én nem iszom kávét, se bort, és nem eszem curryt.

Egy munkatársnőmnek volt átlátszó, és már két hét után bezöldült. De az az átlátszó nem ugyanaz, mint az én gyöngyházfényűm volt.

A naplómba kérj engedélyt, és megnézheted a képeket.

28253. PereViki (válaszként erre: 28251. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 31. 16:53
Szia! Nekem atlatszo/feher In-ovation van, ami szinten onligirozo, azaz olyan, mint a Damon, csak egyel tobb funkciot tud. Mivel volt elol res, ezert kaptam ra atlatszo fuzergumit. Nekem meglepoen jol birja a szines dolgokat, pl. kave, vorosbor. En borzaszto nagy indiai konyha fan vagyok, ugyhogy egyszer aktivalas elott ettem egy pirosat :-) na az azert meglatszott, a tobbi hetkoznapi dolog teljesen elviselhetoen szinezi el a gumit.... majd csinalok egy kapcsolodo videot lassan. Nem tudom, hogy van-e koze a keszulekhez, de nekem semmi bajom, barmit megeszem, amit akarok. Azon kivul, hogy esztetikailag kedvezobb az atlatszo bracket, meg van egy olyan elonye is a dolognak, hogy kevesebb fem van az ember szajaban, es engem pl borzasztoan zavar a fem jelenlete. Aktivalason nem fajdalmaim vannak, hanem a hideg raz es felall a szor a hatamon, ahogy a fem szerszammal a fem ajtohoz er a doki (mert az In-ovation C-nek az ajtoi matt vilagos fembol vannak)
28252. Csillag999 (válaszként erre: 28251. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 31. 16:00
nekem is átlátszó zafír van felül alul pedig fém. Az átlátszó gumi hamar színeződik, de ha vigyázol rá akkor sokszor a 3. hét végéig (Aktiválás) szép tud maradni. Én pl mindent jeges kv, üdítők stb szívószállal iszom, így közvetlenül nem nagyon ér a gumikhoz, nem eszem olyat amiben köri van stb..
28251. Vbkepkuldo
2015. máj. 31. 12:13

Köszi a válaszokat, azért kíváncsian várom a többiek tapasztalatát is.

Igen, néztem én is, hogy az átlátszó drágább, de felnött fejjel azért esztétikusabban állna.

@Evi108,nem színezödik el az átlátszó guni a hagyományoson? A színes biztos jól nézhet ki. :) van esetleg képed róla, amit megnézhetnék?

@DorkaTR, szerintem menj el egy konzultációra, hogy egy szakorvos mit mond afogadra.

28250. DorkaTR
2015. máj. 31. 11:58
Sziasztok!:) Én a tanácsotokat szeretném kérni. Van 2 kép az adatlapomon a 2 első nyuszifogamról. Szemből a bal oldali fogam elég görbén nőtt és nem túl esztétikus. Tönkreteszi a mosolyom:( Szerintetek kb. mennyi ideig kéne sima fém fogszabit hordanom, hogy szép legyen? 20 éves vagyok, tehát korábban is megtehettem volna, csak nem igazán tehettem meg. Esetleg éjszakai fogszabályzó rá? Egyáltalán nem vagyok képben, bocsi ha butaságot kérdezek.:D
28249. evi108 (válaszként erre: 28248. - Evi108)
2015. máj. 31. 10:59
Hátrány: az átlátszó sokkal drágább.
28248. evi108 (válaszként erre: 28244. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 31. 10:56

Nekem átlátszó, zafírkristályból van, nem porcelánból. Távolról nem is látszik, hogy az embernek foxija van, és a fotókon se, szóval szerintem megéri átlátszót választani. Én színes gumikkal szoktam feldobni, de ez nem kötelező. :-) (Számomra ez előny a Damonnal szemben.)

Az enyém hagyományos, nem Damon. A felső fogsorom brutál gyorsan a helyére ment (kb 12 hét alatt), szóval szerintem ez is tud olyan gyors lenni, mint a Damon. Hogy jobban fáj-e, azt nem tudom. Ezt csak az tudja megmondani, akinek mindkettő volt.

28247. indian holi (válaszként erre: 28244. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 30. 10:37

Szia!


Üdv. a csoportban!Nekem fém van, így ebben nem tudok segíteni. Az átlátszót nagyon drágállottam+a dokim szerint ezzel könnyebb dolgozni, alakítani s a fém sem olyan csúnya fémszínű ám.

Átlátszóban jönnek majd a többiek s adják a tanácsot:-)

28246. indian holi (válaszként erre: 28241. - Kicse)
2015. máj. 30. 10:35

Kicse: ne aggódj, az csak fogkő ill.elszíneződés.Nekem is volt azokon amik előbukkantak.


Évi: menő a szín, nagyon tetszik:-)

28245. Bibi22. (válaszként erre: 28244. - Vbkepkuldo)
2015. máj. 29. 19:56

Szia!


Udv a csopiban :) en is nem reg csatlakoztam :)

Nekem Damon clear fogszabim van, azert ez, mert en angliaban elek jelengel es sajnos nem sok valasztasi lehetosegem volt, ugyanis itt ez a legdragabb es a magan orvos csak ilyet rak :-)

En szeretem, hamar megszoktam, elso 2 het nehez volt. Nekem nagyon gyorsan mozgatja a fogaim. Ami meg plusz pont nekem, hogy csak 8 hetente kell jarnom aktivalasra :-)


Neha erzem, hogy fajdogalnak es kivannak lazulva, de nem elviselhetetlen a fajdalom. Fajdalomcsillapitot egyszer vettem csak be, mikor felraktak, aznap ejszaka nem tudtam aludni, de azon kivul nem kellett.


A tobbi fogszabirol nem tudok nyilatkozni :) en egyaltalan nem bantam meg, hogy felrakattam, persze mikor fizetnki kell, akkor nem jo :-) de magyon szepen latszik az eredmeny mar most :-)

28244. Vbkepkuldo
2015. máj. 29. 19:51

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni Hozzátok. :) Végre találtam egy fórumot, amin friss bejegyzések vannak, nem halt ki hónapokkal (évekkel) ezelőtt.


A fogszabályozásnak még az elején vagyok, tegnap voltam lenyomat vételen.. Remélem a "kezdőként" is csatlakozhatok.


Még nem jutottam dűlőre a fogszabályzó típusát illetően, de mindenképpen fehér/átlátszóban gondolkodok.

Megosztanátok a tapasztalataitokat, illetve, kinek milyen típus van, előnyök/hátrányok..?


Nagyon köszönöm előre is

28243. Bibi22. (válaszként erre: 28231. - Bomogács)
2015. máj. 29. 18:54

Koszonom szepen a tanacsokat :-)

Vegttem puha fejet a gepi fogkefehez, es kevesbe fajdalmas :)

28242. evi108
2015. máj. 29. 10:28

Tegnap volt aktiválás. A 29. héten tartok.

Ismét eggyel kevesebb szöcském van. Úgyhogy már csak egy!!! :-)

Alul ívcsere volt, de nem éreztem semmit utána, semmi dráma. :-OOO

Most már alul is 0.41 mm x 0.56 mm-es.

Legközelebb viszont gumiláncot kapok alulra. Már előre félek. :-(

28241. kicse
2015. máj. 29. 08:41

sziasztok. rég nem tudtam jönni. tegnap volt öt hetes a fogszabályzóm, múlt héten megvolt az első aktiválás is. én már kb 1,5 hete látom, hogy van változás, tegnap már az egyik ovis anyuka is észrevette. nagyon örültem neki. annak kevésbé, hogy a felső bal kettes fogam, ami eddig az egyes mögött volt kb. 1/3-áig, vagy feléig, előbújik szépen és sajnos látok rajta azon a részen, ami eddig nem látszott feketeséget. remélem nem lyuk, hanem csak fogkő. olyan helyeken, ahol eddig nem is tudtam a fogselymet átvezetni, mert annyira egymásnak voltak feszülve a fogak, most már tök jól tudok fogselymet használni. szóval elindultak szépen az alsók is és a felsők is. de enni még mindig nem egy jó élmény. nem is gondoltam, hogy maga a rágás része az evésnek ennyire hozzátartozik az általános komfortérzethez. azért bízom benne, hogy előbb utóbb majd csak normalizálódik ez is.

Kittybébi gratula a visszaszámláláshoz! Évi menő az új szín!

Gumizáshoz kitartást! jó, hogy meglett a módszer. nekem is lesz, de még nem tudom mikortól. remélem én kapok hozzá célszerszámot, ha nem, akkor én is arra a karkötőfűző kampóra gondoltam, hogy jó lehet.

28240. S35Budapest (válaszként erre: 28239. - Evi108)
2015. máj. 28. 22:15
Hangulatos, nyári szín :)
28239. evi108
2015. máj. 28. 20:30
Ma voltam aktiváláson. Tettem fel képet az új színről. :-)
28238. S35Budapest (válaszként erre: 28237. - _Dina_)
2015. máj. 28. 12:03

Igen en inkább a macera miatt aggódom. A fájdalom elmúlik...

Mindegy mar a kollégák megszokták hogy a fogmosások miatt mindig belém botlanak a mosdóba :)

28237. _Dina_
2015. máj. 28. 11:48
A gumizás csak az elején fáj nagyon. Legalábbis velem így volt. Ezt is ugyanúgy meg lehet szokni. Kicsit macerás hogy mindig ki kell venni evés előtt.
2015. máj. 28. 11:26
En is ettől felek, hogy vidám fogszabis napjaim hamarosan véget érnek, ha elkezdjük a gumizast! Kittinek gratula, hogy hamarosan le kerül a fogszabi!
28235. Kittybébi (válaszként erre: 28233. - AtinaV84)
2015. máj. 27. 22:31
köszönöm :)))
28234. indian holi (válaszként erre: 28232. - Szafari81)
2015. máj. 27. 22:28

Ügyes vagy!

Még lehet én is fogok a végén gumizni...kitartás!Biztos mérséklődik majd a fájdalom:-)

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook