Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
28863. Andie1990
2016. febr. 1. 10:33
Ès ezt nem akadályozzák a braketek? :)
28862. evi108 (válaszként erre: 28861. - Andie1990)
2016. jan. 31. 20:31
Én szeretem. Sót fújnak a fogadra nagy nyomáson. Nem fáj. Párezer forint.
28861. Andie1990
2016. jan. 31. 15:26
És milyen az a sópolirozás? Mennyibe kerül?
28860. evi108 (válaszként erre: 28859. - Andie1990)
2016. jan. 31. 14:37
3 havonta ajánlott a fogkőleszedés, ha foxid van. Én ilyenkor sópolírozást is kérek.
28859. Andie1990
2016. jan. 31. 12:41
Amikor mentek állitásra, olyankor a doki tisztít a foxin? Lehet kérni ilyen specko fogorvosi tisztítást?
2016. jan. 29. 23:04
Sziasztok! Van köztetek olyan, aki tud olyan fogszabis (bevált) dokit ajánlani, aki az állkapocs ízületi problémákat is fel tudja deríteni, illetve figyelembe veszi?
28857. nyilas34
2016. jan. 28. 19:25
Igazad van.Majdnem minden fogszabis járt hasonló cipőben.
28856. Andie1990
2016. jan. 28. 08:38

Az enyém is dolgozik, néha néha hozzáfog, és akkor èrzem a munkáját :)


De igen, a pépeset már nagyon unom. Ùgy hiányzik a normális evés!! Pedig csak 3 hete vagyok igy. Fogalmam sincs még meddig.. De a harapásemelő végett nem tudok enni.

Mire nagyjából,, megszokom" jön az ùj ív. Ùj fájdalmak. De most ráfigyelek, hogy a drót ne lógjonki egy mm-t se, ne szùrkáljon szèt. A szépségért meg kell szenvedni! :(

28855. nyilas34
2016. jan. 27. 20:22
Azt nem tudom,hogy hamar van-e?Nekem hónapokig volt az első ív és dolgozott rendesen.Elsőre csak egy alsó és egy felső kampóba volt a gumi.A ketteseket pl forgatni kellett a tengelye körül és a függőleges tengelyállását is pozicionálni kellett.Ezek és a harapásemelő miatt is óriási fájdalmaim voltak,mi lett volna ha telibe köti be az ívet?A csere nem fáj,majd utána.Olyan lesz,mint az első ív bekötése után.A pépeset nem unod még,mert én nagyon untam két hét után.Energiafeltöltődés volt mikor először tudtam húsos kaját enni.:D
28854. Andie1990
2016. jan. 27. 18:40

Igen. 4 hét elteltével már kapom az uj ìvet. Szerintetek hamar van? Azt mondta a dokiő hogy az elején gyakrabban kell járnom.


Fájni fog a csere?


Próbálkoztam èn is kenyérrel de nekem is egybe ment le. Nyelek mint kacsa a nokedlit :D csak ez meg a gyomromnak nem jo. Igyhát marad a bébipapi. :) Még jó hogy szeretem a tejbe, kakaóba áztatott kiflit, a joghurtokat meg a főzelékeket :)

28853. nyilas34 (válaszként erre: 28849. - Andie1990)
2016. jan. 27. 13:47
Ilyen hamar kapsz új ívet?Az megint meg fog szenvedtettni.Nekem is kb.három hét után múltak a fájdalmaim.:)Én ettem kenyeret,nagyon kicsire téptem és rágás nélkül nyeltem le.Nagyon sok ételfélével így csináltam.
28852. Csillag999 (válaszként erre: 28848. - Enikomiskolc)
2016. jan. 27. 11:38
Igazán nincs mit. :) Örülök, hogy sikerrel jártál.:) A foghúzástól, meg ha úgy döntesz, hogy mégis ezt választod ne félj. Én is nagyon féltem és nem volt semmi baj. Nem fájt.
28851. Andie1990
2016. jan. 27. 10:50
Csak legyen türelmem kivárni. :)
28850. evi108 (válaszként erre: 28849. - Andie1990)
2016. jan. 27. 10:47

Megértelek. Én is imádok enni. :-)))

De ez is elmúlik, és majd újra tudsz enni mindent, amit szeretsz.

28849. Andie1990
2016. jan. 27. 07:58

Sziasztok!

Ez a harmadik hetem a foxival. Már ùgyahogy megszoktam, már nem érzem hogy nyomna vagy feszìtene. Remélem ez nem baj. 1,5 hét mulva megyek ívcserére, bizom benne hogy az sem fog fájni.

Ez a harapásemelő már az agyamra megy. Miatta nem tudok enni rendesen csak pépeset :( olyan fusztráló érzés tud lenni, mert szeretek enni nagyon. Hétvégén két falat puha kenyérke csuszott le. Nagy nehezen.remélem hamar átfordul a harapásom. Mèg nem tapasztaltam szemmel látható változást. Türelmetlen vagyok. :)

28848. enikomiskolc (válaszként erre: 28845. - Csillag999)
2016. jan. 26. 19:48

Szia Csillag999!


Voltam ma a dokinál és nagyon megértő volt. Nem húztunk fogat!

Azonban elmagyarázta, hogy miért is kéne és bizony be kellett látnom, hogy igaza van. Sajnos elkerülhetetlen. Most minimálisan húzzuk jobbra a középvonalat, hogy tényleg középen legyen. Ahogy az alsó is van. Egyszerűen nem fér el. Az, hogy a bal felső 1-esem szinte középen legyen, kettévágva a fejem valóban nem lenne szép látvány. Csak valahogy ez a foghúzás a legrosszabb az egészben.

A másik orvost nem kevertem ide. Az volt a baj, hogy már tökre rástresszeltem erre.


Nagyon-nagyon köszönöm a válaszod!!! Sokat segítettél! Én már az idegtől nem láttam tisztán.


Köszi mégegyszer!!!! <3 <3 <3

28847. nyilas34 (válaszként erre: 28846. - 3cpo)
2016. jan. 26. 19:41
Ott a pont.:)A teljes igazságot írtad le.Ezt minden fogszabályozás előtt állónak el kell(ene) olvasni.
28846. 3cpo (válaszként erre: 28840. - Tartcherry)
2016. jan. 26. 12:30

Igen, sokat számít, hogy milyen időpontokban tudsz menni! Azért nem mindegy, hogy másfél havonta elkérezkedni, ledolgozni, csúsztatni az így kieső munkaórákat, vagy kényelmesen oda tudsz menni, és mondjuk ha kérdésed van, akkor is szépen fel tudod tenni, meg tudjátok beszélni a dolgokat a dokival, és nem az van, hogy rohansz vissza melóba.


Ami a fájdalmat, sebesedést és beszédbeli nehézségeket illeti...:D

Nekem is volt harapásemelőm fél évig mélyharapás miatt (beragasztott, tömőanyagos változat, nem a kivehető). Iszonyat pösze voltam tőle, de kb. 5-6 hét alatt hozzászoktam és már simán tudtam vele emberi módon beszélni (=mások már nem vették észre a pöszeséget).

Előtte 1,5 hónapot volt fent csak a felső fogsoromon a készülék - harapásemelő nélkül. Akkor nem volt beszédhibám, kicsit ugyan máshogy képeztem a hangokat, de ez 1-2 napig tartott, utána megszűnt minden nehézség (egészen addig, amíg fel nem tették a harapásemelőt:D)


A fájdalom egyénenként változik... és azt mondom, nem 100%-ban fájdalomküszöb-függő dolog. én pl kifejezetten jól tűröm a fájdalmat, de a fogszabi kezelés elejét megszenvedtem azért.


Úgyhogy én azt mondom a szinte közhelyes, fogorvosok által terjesztett mondásra, miszerint "a fogszabályozás nem fáj, csak kellemetlen", hogy jó nagy kamu :D Voltak napok, amikor másra sem tudtam koncentrálni, csak a fájdalomra.... úgy fájt, szinte lángolt a fejem, és a fogmosás is fájdalommal járt, plusz mellette max pépeset tudtam enni...

a szám tele volt sebekkel, az ív vége még most 1 év után is van, hogy kisebesíti a számat, de ezekhez is hozzá lehet szokni. íny ecsetelő + viasz jó barát tud lenni ilyenkor :)) bár a viaszt nem érdemes folyamatosan használni, mert annál később szokik hozzá a nyálkahártya a dörzsöléshez, és hajlamos újra kisebesedni.


Szóval én a kevésbé szerencsés páciens voltam/vagyok, de van, akinek meg meg sem kottyan, és egész végig kisebb kellemetlenségeket tapasztal csak maximum :) ezt előre nem is tudom, h meg lehet-e jósolni, kinek-milyen lesz.


Amikor felkerült az alsó, ill. a felső készülék, akkor kb. 1,5-2 hét alatt rendeződtek a dolgok, addigra a fájdalom nagyrészt megszűnt, inkább már csak feszülést éreztem. Aztán ívcserék után azért 2-3 napig megint nehezebb időszakok voltak, de az már közel sem volt olyan rossz, mint felrakás után. :)

Ha pedig tapasztalsz fájdalmat, akkor érdemes arra gondolni, hogy pont azért fáj, mert mozgásban vannak a fogak, működik a dolog :)))



És ami igaz a fájdalomra és minden fogszabit érintő kellemetlenségre (harapásemelő, rugók, ívcserék, stb. stb.), hogy mindenhez hozzá lehet szokni. Ezt előttem sokan elmondták már itt, és azt kell mondjam, teljesen igaz :)

28845. Csillag999 (válaszként erre: 28842. - Enikomiskolc)
2016. jan. 26. 09:29
Szerintem ne kezd azzal az érvelést, hogy másik orvosnál jártál. Persze értem én hogy a mi foguk stb, de pl ha én lennék fogorvos én sem örülnék, ha a hátam mögött elmenne a páciensem máshoz és a velem való megbeszélés nélkül egyből azzal indítana, hogy de más orvos ezt mondta. Szerintem simán menj el hozzá. Mondd el az indokaidat, hogy Te ezért és ezért nem szeretnéd kihúzatni a fogat. Valószínű azt fogja mondani hogy megoldja máshogy amit szeretne, mert nem fog rád erőltetni semmit. Ha mégis erőlteti, mondd hogy Te szeretnéd még átgondolni. És a következő alkalomnál mondd el, hogy Te továbbra is úgy érzed, hogy nem szeretnéd ezt, ezért más orvossal beszéltél Ő sem javasolja Te sem szeretnéd, így ez nem lehetséges. De ezzel nem keltesz benne rossz érzést. Te nem akarsz valamit, Ő nem tudta ezt megérteni, így megkérdeztél mást. Nálam pl 7 hónapig volt fent a felső, mikor felkerült az alsó. Kiindulási állapotban ha felrakták volna mind a kettőt, ki kellett volna alulról húzni egy kis rágófogat. Én akkor még alsó fogszabit nem akartam így ez nem is érdekelt. 7 hónap után félrecsúszott mindig a harapásom, mert a felső fogsorom íven volt, az alsó meg még mindig torlódva. Akkor döntöttem az alsó mellett is. DE! Mondtam, hogy nézze meg mert én onnan is nem szeretnék fogat húzni. Kétszer is megnézte, azt mondta, hogy az új felállásban épphogy, de el fog férni foghúzás nélkül is az alsó ívem, ha rendbe jön. Az alsó most 1 év 3 hónapos, és már a felhelyezést követő 3. hónapban mondta a doktornő, hogy jó döntés volt nem fogat húzni.
28844. nyilas34 (válaszként erre: 28840. - Tartcherry)
2016. jan. 26. 06:46
Erről az a véleményem,hogy egyes orvosok nem tudják mit kérjenek el a kezelésért.Anno kutattam a neten és megdöbbentem,hogy milyen olcsók a különböző készülékek,ligatúrák.stb.Többszörös haszonnal kapjuk meg őket a beszerzési áruknál.Aki pofátlan,az még többet elkér érte,lehet az fém vagy esztétikus.
28843. evi108 (válaszként erre: 28841. - Csingiling!)
2016. jan. 25. 21:56
Szerintem ez nem a fogszabi típusától függ. Nekem klasszikus van, mégis eleinte 6 hetente jártam, most meg 8.
2016. jan. 25. 21:53

Sziasztok!


SOS a segítségeteket szeretném kérni.


Fogszabim van, csak fent. Jobb oldal alul hiányzik egy fogam és a fenti torlódás miatt felső jobb oldalon a 4-esem ki lett húzva. A torlódás még kissé mindig megvan, a bal 4-esem is kivenné a dokim. Bal oldalt lent azonban az összes fogam megvan, így ha kikerülne fentről, lent több fogam lenne. Most lényegében teljesen szimmetrikus vagyok.

Ha nincs újabb húzás, a középvonalam eltolódik minimálisan, ami nem baj, mert lent is elvan.


Mivel nem tartom, laikus fejjel még egy fogam eltávolítását és mivel kegyetlenül félek, ma reggelre egy igen neves fogszabályzó orvoshoz jutottam el.


Nagyon kedves volt, mondta hogy minden jó és szép de nem javasolja a következő fog eltávolítását.


Kihangsúlyozta, kétszer is teljesen magától, hogy az orvosommal nagyon-nagyon jó a kapcsolata és szívesen megkonzultálja vele, hogy mi legyen.

Akkor ott azt mondtam, hogy inkább ne, mert féltem a dokim "haragjától". Teljesen az jött le, hogy nem gond, nagyon szívesen segít, felhívja a dokim. Szerintem már-már barátnők, mert annyira őszintén mondta,hogy ne gond, beszél vele.


Holnap megyek a dokimhoz.

<b>Na most, mivel nagyon nem szeretném a fogam kihúzását, amiben ez az orvos is megerősített valahogy szépen felvezessem amit ez az orvos mondott?</b>

28841. csingiling! (válaszként erre: 28840. - Tartcherry)
2016. jan. 25. 20:55

Nekem a Damonnal elég 6 hetente aktiválásra mennem, ez is egy előnye a Damonnak, hogy nem kell sűrűn menni. Volt, hogy úgy alakult, a 6. héten nem tudtam menni, a 7. héten mentem csak, és még akkor is dolgozott a fogszabi, úgy húzta a fogaimat.

Nem sebesítette ki a számat egyáltalán, és az első 2-3 napban voltam csak egy kicsit pösze.

28840. Tartcherry (válaszként erre: 28839. - 3cpo)
2016. jan. 25. 18:52

Sziasztok! Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! :) Őszintén szólva a Damon felé hajlok, mert erről jobb véleményeket hallottam (pl. összehasonlító videót is találtam közben a két készülékről, és az In Ovation jobban károsította a fogzománcot levételkor, és több macera is volt a leszedés-feltevés), és egyáltalán hallottam róla véleményeket. Nekem szerencsére nem kell húzni, mert bőven el fog férni a fogam, csak kb. 1-1,5 hónapra kell harapásemelő, hogy az alsó fogsor felett átbillenjen az az egy db rossz helyen lévő fogam.

Közben összehasonlítottam a két rendelő általános árlistáját és ahol az In Ovation-t ajánlották, az nagyon borsos áron dolgozik, kb. minden 1,5-2x annyiba kerül, mint a normális helyeken :D Jó ízlésem van.. szóval itt pl. az In Ovation C 210.000 forint lenne + a harapásemelő + a 6 hetenkénti aktiválás 20.000, míg a másik helyen a Damon 200.000, harapásemelő kb. 6-7000, aktiválás 4 hetente 5000 forint. +1 előny a Damonos mellett, hogy este is van rendelés, és így nem kell havonta 2-3 órával később menni dolgozni, hanem meg tudom oldani munka után. Szóval azt hiszem eldőlt :)) Már megvannak a röntgenek, jövő kedden leveszik a mintát és rá kb. 1 hétre rakják is fel a foxit. Köszönöm a segítségeteket! :)

Még az a kérdésem, hogy nektek mennyire fájt miután felrakták? Illetve mennyire sebesítette ki a szátokat? Mennyire lett beszédhibátok a Damonnal? Köszi :)

28839. 3cpo (válaszként erre: 28836. - Tartcherry)
2016. jan. 25. 14:03

Szia!


Esztétikus, önligírozós van nekem is (Damon). Szintén munka miatt esett a kerámiára a választás :) Nekem anno esküdözött a doki, hogy nem színeződnek el a bracketek, ezért nem is figyeltem nagyon rá, hogy kerüljem a színes ételeket + italokat, viszont így 1 év után azért azt látom, hogy mégis változott a színük egy kicsit. Nem gond, mert így nem totál fehérek a bracketek (az eredeti színük a fogamnál láthatóan fehérebb volt (pedig szerencsére nem sárgák a fogaim), amitől optikailag sötétebbnek tűntek). Most pont jó, beleolvad a fogaim színébe.

Hozzátenném, hogy kávé, tea, curry, és minden egyéb színes étel-ital lecsúszott azért a kis torkomon :D szerintem ha rendszeresen használtam volna szívószálat, nemcsak hébe-hóba', akkor ez sem fordult volna elő.


Bár most van először fogszabim, az önligírozó készüléknek így is látom az előnyét. Az aktiválás villámgyorsan megvan, nincsenek gumik, amik elszíneződnének (sokan pont a szép színes gumik miatt választják a másik típusú készülékeket), de ami a legjobb, hogy nem kellett fogat húzni. Nem gyenge torlódás volt nálam, mégis sikerült húzás nélkül megoldani, aminek azért is örülök, mert így szép széles telivigyorom lesz/lett, ami nekem pl jobban tetszik, mint egy keskenyebb mosoly (húzás esetén előfordul, hogy a fogív nem lesz annyival nagyobb).


Én a helyedben kikérném ezeknek a szimpatikus orvosoknak véleményét, h indokolják meg szakmailag, melyiket ajánlják a te esetedben. Becsüljék meg, melyikkel mennyi lesz a várható kezelési idő, és persze az anyagiak...:)

Ha az általad leírt két készülék típus között működésben+kezelési időben nem, csak esztétikumban (és költségben) van különbség, akkor én a Damont választanám. In-ovationt az én dokim is mutatott (mint a Damon olcsóbb alternatíváját), legalábbis ha jól emlékszem ez volt az, aminél a bracket "ajtaja" fémből van kerámia készülék esetén is. Elsőre nem látszik nagy különbség (a Damonon is van egy pötty fém a brekiken), mivel ez az "ajtó" a bracketnek csak egy részét foglalja el, de én úgy voltam vele, hogy nekem az esztétikum miatt "megéri" az a plusz pénz, amennyivel többe került a Damon.

28838. evi108 (válaszként erre: 28837. - Csingiling!)
2016. jan. 25. 13:06
Nekem a bracket nem színeződött el, csak a ragasztó. Az is csak 1 év után.
28837. csingiling! (válaszként erre: 28836. - Tartcherry)
2016. jan. 24. 20:41

Szia,

Nekem Damon, esztétikus készülék van felül. Megbántam, ezért alulra már fém került. Az elején valóban nagyon szép, és nem látszik semmi, de idővel minden meglátszik rajta, hiába sikálod a fogaidat ezerrel. Alig várom, hogy lekerüljön, mert már sárgás, komolyan mondom. Színes ételeket, italokat is elfelejtheted, sőt a túl fűszereseket is.

Nagyon ápolom a fogaimat, minden étkezés után megmosom, és mégis ez van sajnos, de szerintem ez törvényszerű, valamilyen szinten az átlátszónál, ha belegondolsz.

Damon: Imádom, csak ívcserék vannak az aktiváláskor, nekem gyűrűim sincsenek, fogat sem kellett húzni egyet sem (más készülékkel kellett volna, nem volt sem ívtágítóm, sem harapásemelőm, pedig nagyon rossz helyen voltak a fogaim. 8 hónapja van meg a fogszabim, és pár hónap múlva lekerül. Szóval én nagyon ajánlom a Damont!!

28836. Tartcherry
2016. jan. 23. 15:16
Sziasztok! Most állok fogszabályozás előtt. Nincs nagy probléma, a jobb felső szemfogamat nem vették észre kamasz koromban, hogy még tejfog, ezért, mikor 21 évesen elkezdett mozogni, akkor derült ki, azóta kinőtt a csontfog, de ugye beljebb, mint kellene. Az alsó fogsorom és a felső többi része tökéletes minden fogorvos szerint. Most 25 éves vagyok, és mostanra jutottam el oda anyagi és egyéb értelemben, hogy feltetessek egy fogszabit. Csak a felső ívre kell készülék, két orvosnál voltam, az egyik a Damon-t, a másik In Ovation-t tenne fel, mindegyik önligírozós. Mindenképp esztétikusat szeretnék, mivel kommunikációsként dolgozom. Kérdésem, hogy van tapasztalatotok ezzel a két típussal? Melyiket ajánlanátok? Orvosi szimpátia alapján nem tudok dönteni, mert mindegyik doki nagyon kedves és szimpi volt :)) Köszi a válaszokat előre is!
28835. evi108
2016. jan. 22. 19:03
Na, végre tettem fel képet a naplómba az új színről. (Eddig elfelejtettem. :-) )
28834. nyilas34 (válaszként erre: 28832. - Babika91)
2016. jan. 21. 19:07
Köszönjük Babika.:)Azért néha nézz be ide!
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook