Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? fórum

Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
23. manitu21 (válaszként erre: 18. - F0b1dee608)
2009. okt. 26. 16:44

Szia! Leírom én mit tapasztaltam, remélem hasznos lesz számomdra. Nekem szeptember végén rakták fel, 19. napon.(Ez nem rutineljárás, de becsúszott egy kis védekezési hiba és ez azt is helyretette.)

Október 4-én elkezdtem vérezgetni, lényegében pontos időben. 9 napig tartott, de sokkal gyengébb volt mint egy normális menses, szinte végig elég volt a tisztasági betét. Azóta semmi, még egy pötty sem. Kis mellfeszülésen kívül semmi bajom. 23. nap környékén tartok, jövő héten esedékes a második mensesem.

Remélem sikerült megnyugtatnom téged is. Én is nagyon aggódtam a hozzászólások elolvasása után, de rájöttem, hogy azért van sokkal több negatív vélemény, mert akinek semmi baja, az vígan éli az életét és nem a Mirena- fórumokat nézegeti :)))).

Pedig nagyon szükség lenne a jó tapasztalatok leírására is, hogy kerek legyen a kép.

Remélem csupa jó hírről tudok legközelebb is beszámolni, sok sikert neked is!

22. Tüncs
2009. okt. 26. 07:40

szia!

Aug. közepén rakták fel nekem ! Most még mindig két napos szünetekkel szinte folyamatosan vérzek! és nagyon erős alhasi fájdalmaim vannak! felrakás után három hét vérzés utána egy pozitív terhességi teszt(ezt a babust szerintem felrakás elött hoztuk össze) egy vetélés egy három hete lecsúszás miatti visszaigazítás és rengeteg fájdalom és problémám van azóta amióta felrakattam! Még adtam neki egy hónapot de nem várom meg szerintem mert most a visszaigazítás után most volt két napom hogy nem véreztem de megmondom az az igazság,hogy én már nem merek betét nélkül élni és jól is tettem mert két napi nyugi után vasárnap megint vérzés és tegnap már azt hittem meghalok a fájdalomtól! Szerintem mindenki olvasta a miréna kiskönyvét! én is de elsőre átfutottam valamin ha azt akkor felfogom akkor biztos nem választom ugyanis azt írja hogy ha a spirál elmozdul nem ad védettséget kérdem én akkor minek van a hormon tartalom????? most izgulhatok megint! Elég fogékony vagyok 3 kisfiam van egy vetélés azt hiszem elég ok az aggodalomra!

nem tudom meddig kéne még kitartani és tűrni ezt velem senki nem közölte hogy ilyen lesz elég kevés az esélye nálam hogy fennt marad!!!

21. dia15
2009. szept. 23. 14:21
Sziasztok! 2 hete mirenám van nekem is, azóta is erősen vérzek. Ez normális, vagy kellene orvost keresni?
20. nemetherika (válaszként erre: 16. - Vörösmacska)
2009. júl. 14. 17:53
Én 40 900 ért vettem múlt héten Székesfehérváron,
2009. jún. 25. 12:28

Sziasztok Lányok!

Köszönöm hozzászólásaitokat a mirena támához.

Tegnap voltam nőgyógyásznál,jeleztem neki,hogy szeretnék spirált és ő a goldlily-t írta fel.Előtte nyílván vizsgálatok hada,stb...

Azóta jobban érdelek ez a tipusú spirál.Rengeteget olvastam már róla,de szeretném megkérni azokat a lányokat akik ilyet "hordanak",hogy írják meg tapasztalataikat a Goldlily-ről.

Találtam 1 nagyon jó linket,akit érdekel olvassa el.Sok hasznos infot tartalmaz.

www.radelkis.hu/hu/letolt/pdf/hu_orvos.pdf

18. f0b1dee608 (válaszként erre: 16. - Vörösmacska)
2009. jún. 24. 12:39

Szia!

Én is úgy hallottam,hogy kb.45e ft.Nekem még nem volt spirálom,de úgy tudom,hogy a nem ötvözöttekkel nagyobb a fertőzésveszély ill.hamarabb kilöki a szervezet.De ahogy kata is írja,alkattól és szervezettől is függ.

Én egyébként sztem felrakatom.Én is több jót hallottam róla,mint rosszat:)

2009. jún. 23. 22:41
Szia.Nekem februárban rakták fel és 47e.körül volt. Én azelőtt csak jót olvastam róla,de amióta felrakták görcseim vannak a mensi idején(azelőtt nem volt)és néha pecsételő vérzéseim,mondtam a dokinak és azt mondta hogy fél évig ez előfordulhat.Azelőtt is volt spirálom 6 évig semmi problémám nem volt vele,sajna nem tudom hogy milyen fajta.de ahogy olvastam a fórumokat több a positív mint a negatív vélemény, és ez szerintem alkat kérdése is hogy ki hogy reagál a hormonokra.
2009. jún. 22. 19:52

Sziasztok lányok!

Tud nekem segíteni valaki abban,hogy mennyibe kerül manapság egy Mirena?

És,hogy van-e összehasonlítási alapja valakinek a régebbi tipusú spirállal?

Olvastam,hogy a mirena műanyagból készült,de van olyan spirál,amelyet fémmel ötvöztek.Állítólag a réz,ezüst és arany ötvözetű spiráloknál nagyobb a fertőzés veszélye.

Mi igaz ebből?

Tud valaki felvilágosítást adni?

15. f0b1dee608 (válaszként erre: 14. - 9461d5d8fe)
2009. jún. 20. 17:42

Szia!

Én azt olvastam,hogy az nem jó,ha a párod érzi,hogy ott van.Dokinál nem voltál,hogy igazítsa meg?

Ez a legeslegelejétől így van?

2009. jún. 19. 13:26

Sziasztok!

Nekem szülés után lett Mirenam,nagyon fájt a felhelyezés és most 3-4 hónap elteltével is minden együttlét után van pecsételő vérzésem és a férjem sajna érzi is hogy ott van. :-( Én már bánom hogy erre költöttem ennyit.Sajnos nem a legjobb a közérzetem amióta ez van.

13. guti73 (válaszként erre: 12. - F0b1dee608)
2009. jún. 4. 20:50

Szia!

A vérzés erőssége a Mirena használata során mindenkinél változó.Nekem sem volt előtte erős a menzeszem,most pedig tisztasági betéttel elvagyok.Ahogy telnek a hónapok és a szervezet hozzászokik a spirálhoz a vérzés még kevesebb lehet.Akár el is maradhat.De persze szerintem ez alkati kérdés is.Érezni egyáltalán nem lehet.A felhelyezéskor sem volt semmi.Egyáltalán nem fájt.

2009. máj. 28. 13:39

Sziasztok!

Én is szeretném feltetetni a mirenát,de hallottam 1-2 elrettentő dolgot.

Ha nekem soha nem volt erős,hoszantartó a menzim,akkor ezután még annyira se lesz,ugye?

Illetve nem lehet érezni,hogy fönnt van?

2009. jan. 23. 20:07
35éves vagyok Mirenát nekem 3 napja tették fel,nem volt olyan fájdalmas mint amit vártam,viszont a vérzés utánna megrémitett,de másnap elmult.Azota olyan jellegű görcseim vannak mintha a menstruáciom akarna megjönni normálid dolog ez vagy rohanjak a dokihoz?
2008. dec. 3. 20:21

nekem 2 éve van fenn, eddig bevált. De... 4 hónapja havi rendszerességgel 4-5 napos pecsételgető vérzés van.

Felhelyezés után 3-4 hónapig rendszertelen vérezgetés volt. aztán teljesen elmaradt..eddig. a doki szerint nem probléma, UH-ra küldött, ott is majdnem minden rendben, mert szerinte nem baj h a petefészkek nem úgy néznek ki mint szoktak... asszem másik dokit is megkérdezek.....

2008. okt. 24. 11:21
Nekem áprilisban tették fel, a menzesz második napján. csak egy kis kellemetlenség, fájni nem fáj. Az volt az érdekes, hogy egy órán belül elmúlt a vérzésem, pedig máskor öt napig szokott tartani. A következő két hétben néha fájt a hasam, és öszze-vissza pecsételő vérzés volt, azóta viszont nagyon jó. Semmi panasz, és a menzesz abból áll, hogy havonta két napig kis maszatoló vérzés, amire a tisztasági betét is elég. Én a korom miatt tetettem fel, mert már nem ajánlott a tabletta. De ha tudom, hogy ilyen, akkor már régóta ezt használnám.
2008. okt. 20. 13:50

milyewn mikor felteszik?

illetve miért a mirenát választottátok?bocsi de ép készülök,vagyis valószinü amellett döntünk....viszont nem tudok róla sok mindent....

2008. okt. 20. 13:41

Sziasztok!

Nekem a 6 hetes kontrollon helyezte fel a doki a Mirenát.Őszintén szólva kicsit izgultam,hogy mi lesz majd,de eddig igazán nem panaszkodhatok.A felhelyezést követő pár napban pecsételő vérzésem volt,majd átváltott vérzéssé.ez kb.11 napig tartott.Ezután pár nap szünet,majd ismét a pecsételgetés.Ez mind egy hónap leforgása alatt történt. Azóta 1-2 alkalommal fordult elő pecsételő vérzés.Menses-es fájdalma mem volt, a vérzés pedig csak a pecsételéshez viszonyítva volt vérzés.Most megyek majd kontrollra,és remélem mindent rendben fog találni a doki is.

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Cseeguu)
2008. jún. 15. 15:36
kösz de azt már olvastam és nincs ott a kérdésemre válasz!!
2008. jún. 15. 15:20
Másik fórumon rengeteg tapasztalatot osztottak meg a többiek. KEresőbe írd be, h mirena. Ki fogja dobni. Remélem megtalálod.:)
2008. máj. 11. 08:44
:((
2008. máj. 9. 21:45
:(
2008. máj. 9. 08:01
senkinek nincs tapasztalata?
2008. máj. 8. 22:44
Miréna felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook