Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? fórum

Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. márc. 4. 13:31

Sziasztok! A mai napon regisztráltam az oldalra, mert már nagyon-nagyon el vagyok keseredve. Gondoltam, hátha valaki hasonló tapasztalatokkal bír mint Én, és az Ő életében pozitív változást hozott a Mirena felhelyezése.

47 éves leszek idén, kb. 3 éve küzdök a nagyon erős menstruáció minden kellemetlen tünetével.4 hónapja pedig minden menzesz alatt van 1 nap, amikor jobb lenne ki sem lépnem otthonról, annyira ömlik, hatalmas darabokban. Az orvosom javasolta, hogy tegyük fel a Mirena spirált, mert az elvékonyítja majd a méhnyálkahártyát és kb.3-4 hónap után meg fognak szűnni az erős vérzéssel járó tüneteim. Most van 1 hónapja, hogy betette.Jól viseltem, nem is volt semmi gond. Bár, a menzeszem 4 nappal előbb jött meg, mint ahogy kellett volna, viszont, tényleg nem volt erős. Örültem. Aztán amikor már 7 napja tartott annyira nem voltam happy, most pedig a 13 napon kifejezetten el vagyok keseredve. 3 napja akkora darabok estek ki belőlem, hogy még én is megijedtem. Ma szintén. Holnap megyek az orvoshoz. Kíváncsi vagyok mit mond. Tudom, legyek türelmes, de meddig? Van esetleg valaki köztetek akinek szintén így indult a Mirenával való "kapcsolata", de aztán tényleg minden jó lett? Köszönöm, ha válaszoltok.

52. bkeva7 (válaszként erre: 51. - Angi68)
2016. febr. 27. 18:33
Szia! Levetettem 3 napja. Nem találták elsőre a jelzőszálat, és elküldött az orvos ultrahangra, hogy egyáltalán ott van e még. Persze ott volt, és ekkor újra nekiállt keresgélni. Iszonyatos fájdalmat okozva a végén sikerült leszednie. Azt mondta, hogyha így nem találta volna meg akkor műtét és altatás... (Lehet, hogy jobban jártam volna a fájdalom miatt, akkor nem éreztem volna) A lényeg annyi, hogy a jelzőszál teljesen vissza volt fordulva, és ez ingerelte, piszkálta a méh nyálkahártyát, és ezért volt az állandó vérzés. Ha most nem mentem volna el, akkor ez tovább folytatódott volna így akár évekig is, mivel a jelzőszál ritkán vándorol vissza a helyére. Azt mondta, ez sokszor előfordul. Kérdeztem, hogy mit ajánlana nekem ezek után, és erre azt válaszolta, hogy Ő a Mirénánál nem tud jobbat. :( Régen goldlily spirálom volt, szerintem ahhoz fogok visszatérni. Azt egy pillanat alatt leszedték nekem fájdalom nélkül. Bármennyire is ajánlják ezt a Mirenát, soha többé nem szeretnék ilyet. A goldlilynél nem volt "libidócsökkenés" sem nálam. Remélem tudtam segíteni.
51. angi68 (válaszként erre: 50. - Bkeva7)
2016. febr. 17. 19:17

Szia.

47 évesen, nekem is ennyi ideje van fent a Miréna. Igaz talán picit kevesebb , két év és 4hónapja. Egy pillanatban majdnem azt hittem én irtam le ezeket a tüneteket! 😞😞

Annyi külömbséggel, hogy én még mindég várom a csodát. 😱 Elég ostobának tartom magam. Neked viszont gratulálok a döntésedhez és minél előbb vetesd le ezt a hülye kütyüt! Dokim azt mondta volt olyan páciense akinek 3év után állt be, hát kétlem.

Szurkolok neked, légyszi irj ha túl vagy rajta!

Szép eszét

50. bkeva7
2016. febr. 17. 16:38
38 éves vagyok, nekem 2és fél éve van Mirénám. Az első évben még nagyon türelmes voltam, vártam, hogy elmúlik a vérezgetés. A lehető legrosszabb döntés volt életemben, hogy felrakattam a Mirénát! Két és fél év után is még minden héten vérezgetek. Most jutottam el arra pontra, hogy elég volt. Levetetem. Nem lehet strandolni, romantikus napot terveznem előre, mert abszolut kiszámíthatatlan, hogy mikor kezdek vérezni. A libidót is csökkentette nálam. :(
49. 4d0c3539dd (válaszként erre: 48. - Zsóka85)
2015. okt. 27. 07:38

Szia Zsóka!

Jaj de jó, hogy ezt írod!☺

Nagyon megnyugtató volt olvasni. Köszönöm!

Kitartást Neked is, és kívánom, hogy minél hamarabb beálljon, és működjön jól!

Szép napot!

48. zsóka85 (válaszként erre: 47. - 4d0c3539dd)
2015. okt. 27. 07:24
Szia!Nekem 2 hónapja lesz,hogy feltették a Levosertet,ugyanaz mint a Miréna,csak ezt 3 év múlva kell cserélni.Én azért tetettem fel,mert nem szeretnék több babát,és jobbnak tűnt mint a gyógyszer...Amióta feltette az orvos,én is mindig vérzek,eddig úgy volt,hogy két nap véreztem,két nap nem...Most minden nap vérzek,de csak este.Olykor mensis görcseim is vannak.Nekem azt mondta az orvos,hogy türelemmel kell lenni,3-6 hónap rááll a szervezet,és utána nagyon jó lesz!Persze addig nem egyszerű,betéthez vagyok nőve...Kolléganőmnek már a második van fent,ő is erős vérzés miatt tetette fel,az első félévben minden nap úgy volt,hogy leveteti,elég volt,aztán csak kibírta,ahogy eltelt a fél év,utána semmi vérzése nem volt,imádja,csak egy mellfeszülésből érzi hogy mensi van...8 éve használja,amikor csere volt,utána már nem volt gond,mint az elején.Szóval igyekszem én is kitartani,és bízni benne,hogy rendeződik a dolog!Kitartás neked is!!
2015. okt. 24. 16:09

Sziasztok!

Új vagyok a klubban. 3 hete van Mirenám. Erős vérzés, vérzészavar miatt tetettem fel. Nálam az volt, hogy hónapokig nem jött meg, majd amikor igen, akkor elöntött a vér. Diagnózis: hormonproblémák, nagyon vastag méhnyálkahártya.

Nagyon bízom az eszközben, és türelmes is vagyok, DE: amióta fenn van, folyamatosan vérzek... Szedek Dicynone-t, Exacylt is, és még így is. A hasam eléggé szokott görcsölni, minden nap betéttel teli táskával indulok el... 2x voltam az orvosomnál az elmúlt 3 hétben, mindent rendben talált. A spirál a helyén van. Azt mondja, várjak türelemmel 3-6 hónapot. Èn várok, csak gyógyszermérgezést ne kapjak addig az Exacyltól. Nem veszélytelen folyamatosan szedni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tényleg beáll az első pár hónap után? Valóban megoldja a vastag nyálkahártya okozta durván bőséges vérzést? Az orvosok állítják, hogy igen, de mit mondtok Ti, akik a saját "bőrötökön" tapasztaljátok?

2015. márc. 11. 13:50
Látom már elég rég volt hozzászólás, de gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat a Mirenával kapcsolatban. Nekem tavaly májusba rakták föl. Azóta folyamatos vérezgetés van. Egyszer gyengébb másszor csak pecsételés. Többet költöttem már tisztasági betétre mint, ha csak simán meglenne a havi menzeszem. Nem tudok elmenni fürödni tamponnélkül, mert kiszámíthatatlan mikor jön meg vagy kezdek el pecsételni. Én személy szerint bánom a Mirena melletti döntésemet.
45. angi68
2014. ápr. 30. 17:50

Sziasztok.46 éves vagyok,és 6hónapja van mirénám.A mütét helyett választottam.Most viszont már elvagyok keseredve,mert még mindég vérzek.Igaz most már nem csapolok,de most is már 13 napja szivárog.

Lehet én éltem bele magamat nagyon,hogy ezzel a spirálal megoldottam a keleti kérdést nyugaton?!.Végre nem lesznek nagyon nehéz napjaim!Türelmetlen vagyok???Meddig fog ez még vacakolni velem??

2013. márc. 27. 18:20

sZIASZTOK!

Nekem is 5 hete rakták fel a MIRÉNÁT, sajnos folyamatos vérzésem van. Nem pecsételő(avval még meglennék) hanem rendes vérzés. Nekem eü.okok miatt kellett felrakni(nagyon erős mensi miatt)

A dokim 1 hete Depo-provera inyekciót adott, mondván attól majd tényleg csökken. Na, nem hogy kevesebb, több lett. Hívtam ismét a dokim, azt mondta várjunk még 1-2 hetet mert dolgozik. De meddeig? Még tampont sem használhatok, hogy legalább a konfortérzetem jobb legyen, se uszoda, se semmi....Nem tudom mit tegyek, meddig érdemes várni? Köszönöm a válaszokat(ha tudnátok valami biztatót írni annak örülnék :)

2013. márc. 7. 13:31

SEGÍTSÉG! Sziasztok!

Nekem volt Mirenám semmi gond nem volt vele. Letelt az 5 év levetettem. Egy hét múlva feltettem egy másikat. Na itt kezdődik a gond! Már lassan 5.hete történt a felhelyezés, és még mindig vérzek. Kaptam rá Ergam cseppet, Dicynonet, Norcolutot. Ezek ugye elvileg vérzéscsillapítók, amelyeket majd 2 hete szedek, és még MINDIG vérzek. Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Már nagyon-nagyon jó lenne, ha vége lenne! Előre is köszönöm, ha valaki válaszolna!

2012. dec. 21. 14:02

SZIASZTOK!

NEKEM 10.-ÉN HELYEZTÉK FEL A MIRENÁT ÉS AZÓTA VÉRZEK MEG NÉHA ELTÜNIK NÉHA MEGINT MEGJÖN VALAKI TUDNA NEKEM SEGÍTENI, HOGY EZ JÓ VAGY INKÁBB MENJEK AZONAL ORVOSHOZ??? KÖSZIKE

2012. jún. 21. 02:40

Sziasztok!

Nekem kedden helyezték fel a Mirenát, ami egyáltalán nem fájt és nem is görcsöltem. Tegnap azaz szerdán már sportoltam(küzdősport) minden kényelmetlenség nélkül.A nagyon erős vérzésem szinte egy nap alatt elmúlt:) A gyógyszerekkel nagyon sok problémám volt mindig, amúgy pedig folyamatos pecsételő vérzéssek nehezítették az életem. Bízom benne, hogy végre ez segít! eddig nagyon elégedett vagyok!

40. Finci
2012. máj. 11. 23:00
Most látom, elég régiek a korábbi hozzászólások. Jó lenne, ha valaki idetévedne közületek és elmondaná, mire jutott.
39. Finci
2012. máj. 11. 22:58

Sziasztok!

Nekem februárban rakták fel a mirenát. Előtte nagyon erős vérzéseim voltak, 3 hetente megjött, 5-6 napig tartott. Most ott tartok, hogy csakugyan lényegesen gyengébb a vérzésem, de legutóbb 11 napig tartott, most meg már a 15. napnál tartok és még mindig megvan. Nagyon kevés, de van. :(

Több ismerősömnek is van évek óta, mindenki dicsérte, azt mondták, első hónapban még megjött neki, aztán azóta semmi.

2010. aug. 2. 07:51
Érti ezt valaki? Másfél éve van Mirenám, mindig volt vérzésem, egyedül júniusban maradt ki. Már kezdtem bepánikolni - terhesség - és örülni, hogy na végre, nem menstruálok. Erre nem megjön?
37. bb3ed1fd5e (válaszként erre: 20. - Nemetherika)
2010. júl. 14. 22:33
én 48.000-ért áprilisban Sopronban...
2010. jún. 11. 15:32

Tapasztalatok: 42 napja van fent a Mirena.

A 42 napból 7 nap volt,amikor egyáltalán nem volt vérzésem.A többin volt pecsételés és erős vérzés is vegyesen.Jelenleg is vérzek és néha olyan erős görcsöm van,hogy nem tudok egyenesen állni.Az a baj,hogy nem tudom ez most menses,vagy nem,de türelmes vagyok.Viszont észrevettem azt,hogy megváltozott a hüvelyválad bocs,"szaga".Ugyanis eddig nem volt semmilyen szag.Most viszont van és nem éppen kellemes.Ha pedig én érzem,akkor feltételezem,hogy az is érzi aki a közelemben van.

Ha otthon vagyok azonnal tudok mosakodni,betétet cseréni és törlőkendő is van kéznél,de mondjuk ha a boltban sorban állás közben kezd el távozni a hüvelyből,akkor nem tudok mit tenni.Nagyon kellemetlen.Nem tudom ez elmúlik-e ha már hozzászokik a szervezetem?Van valakinek hasonló tapasztalata?Vajon a doki tud erre valami "ellenszert" adni?

35. evetke67 (válaszként erre: 31. - Müzliszelet)
2010. máj. 27. 06:43
Megértem az ellenérzéseid, én is kb. 3 év intenzív szenvedés után adtam be a derekam, de jó döntés volt! A vérzéseim nekem is hasonlóak voltak, mint neked, és iszonyú sokat szenvedtem tőle. Az ára egy összegben valóban húzós, de ha kiszámolod (én megtettem!), hogy mennyi tampont és betétet, ill. fogamzásgátló egyebet spórolsz meg vele - és persze 5 évre elosztod - na így már nem is rossz! Az biztos, hogy az én életminőségem nagyon sokat javult, már nem rettegek "azoktól" a napoktól, nem kell ehhez igazítanom a programjaim. És mivel az építőiparban dolgozom, az sem mellékes szempont, hogy nem kell azon stresszelnem magam, hogy egy építkezésen hogy oldjam meg higiénikusan a problémát...
34. hborbely (válaszként erre: 30. - Evetke67)
2010. máj. 26. 14:54
Köszi a biztatást!Képzeld,egyik napról a másikra megszűnt a vérzésem.Még pecsételés sincs.Nagyon örülök.Remélem továbbra sem lesz gond.
33. garamond (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2010. máj. 26. 14:15

Pedig én úgy emlékszem leírtam már ott is, hogy nekem majd fél évig olyan fájdalmaim voltak, hogy már szóltam a dokinak, le kéne venni. Nagyon nehezen szoktam meg, aztán meg nem lehetett levenni.

Persze, az jó volt, hogy pár évig nem volt menzi, de előtte meg utána...

2010. máj. 26. 10:12

Sziasztok!



Nekem több mint 1 éve van fent a Mirena. Jó, nincs gond vele, mint a tablettával DE: azóta is minden hónapban megjön a mensesem. A dokim szerint én vagyok az egyetlen páciense akinél ez van. Megmérte a nyálkahártya vastagságot, és 3x olyan vastag, mint lennie kéne. Szóval...

31. Müzliszelet (válaszként erre: 30. - Evetke67)
2010. máj. 26. 08:20

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok. Egyszer már volt spirálom, 26 éves koromban. 8-10 napos rendkívűl bő vérzéseim voltak vele, utáltam. Nyolc hónap múlva leszedettem. A doki nem akarta leszedni, mert azt állította, hogy a spirál a legjobb megoldás. Erre felültem a vizsgáló asztalra és azt mondtam neki, hogy addig nem mászok le, amíg le nem szedi. Közben ömlött belőlem a vér. Megadta magát!


Most viszont már 42 éves vagyok és harmadik hónapja olyan erős menstruációim vannak (mindig erős volt), hogy már csak Tena Lady nadrágpelusban tudok létezni! El tudjátok képzelni, milyen rohadt érzés? A tampon, legvastagabb betét annyi, mint halottnak a csók.

Óránként cserélgethetem. Most jelentkeztem a Zatik János nevű debreceni nőgyogyósznál és még nem vizsgált meg, de javasolta, nézzek kerül a Mirena ügyben.

Hát, vegyesek az érzéseim. Itt írtok jót is,rosszat is. Nekem rossz tapasztalatom avolt a régi spirállal és ha a Mirenától még tovább fokzódik a vérzés, akkor felfordulok és passz. Az áráról már nem is beszélve! Mit javasoltok?

30. evetke67 (válaszként erre: 32. - Hborbely)
2010. máj. 25. 11:29
Közben túl vagyok a 2. menstruációmon, ami három napig tartott, és alig véreztem. Azóta pedig már pecsételés sincsen - a fellegekben járok az örömtől! Úgyhogy tarts ki, nemsokára jobb lesz!
29. evetke67 (válaszként erre: 28. - Gittácska73)
2010. márc. 26. 14:31
A fele összeget térítik vissza abban az esetben, ha megvan hozzá minden szükséges papírod, többek között a blokk is. (orvosi napló számtól kezdve negatív hüvelykenet eredményig sok minden kell hozzá)De szerintem keress rá a Google-on.
2009. dec. 6. 12:57
Tudtok valamit arról, hogy fél évig visszafizetési garancia van a spirálra? Az orvosom mondta, hogy tegyem el a blokkot, mert ha le kell venni vissza térítik az összeget, ez tényleg így van?
2009. dec. 6. 12:52

Sziasztok!

Tanácsot szerettem volna kérni, de ahogy végig olvastam a tapasztalatokat, rá jöttem nem egyedi a bajom és csak még jobban elkeseredtem. Nekem nov. 27.-én rakták fel, és azóta görcsölök és vérzek. Régen volt fenn egy más fajta spirálom azzal semmi bajom sem volt, ezt a Mirenát tanácsolta az orvosom sőt határozottan rá beszélt, most már nagyon bánom, főleg azt a pénzt amit bele kellett fektetni. Nem szeretnék hónapokig vérezni, és ezek szerin az orvos is félre tájékoztatott azt mondta hamar visszajön az ára, betétmentes lesz az életem, e helyett állandóan ezzel kell majd élni?

26. manitu21 (válaszként erre: 8. - 372f7e7275)
2009. okt. 26. 16:53
Elég vacak volt a felrakás, de hallottam már olyat is, akinek nem volt kellemetlen. Viszont pillanatokig tart csak, simán kibírható. Vegyél be előtte egy fájdalomcsillapítót, mert utána görcsölhet a hasad.
25. manitu21 (válaszként erre: 14. - 9461d5d8fe)
2009. okt. 26. 16:50
Két perc alatt visszavágják a szálat, úgy, hogy nem is lehet érezni.
24. manitu21 (válaszként erre: 11. - Toth0816)
2009. okt. 26. 16:47
Én is éreztem ilyet 3-3 napig, aztán elmúlt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook