Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog szemműtét lézerrel fórum

Szürkehályog szemműtét lézerrel (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 2. 15:02
Pár hét múlva szürkehályog műtétre kell mennem, kérdezném, hogy akik már túl estek rajta, a műtét előtt mit kellett csinálni? Abba hagyni valamilyen gyógyszert, vagy csepegtetni előtte 3 nappal, vagy fertőtlenitő csepegtetést használni? Csak azért mert két ismerőssel beszéltem, az egyiknek abba kellett hagyni műtét előtt valamilyen gyógyszerét és 3 nappal műtét előtt fertőtlenítő csepegtetést végezni, a másik csak bement a műtétre. Segítenétek ebben?
22. katácskák (válaszként erre: 3. - Csibiusz)
2008. okt. 16. 02:18
Reméljük azóta Anyukádnak mind a két szeme jobban van. Jó egészséget Nektek.
21. rerás
2008. okt. 12. 20:32
köszönöm a gyors választ
2008. okt. 11. 22:46

Sziasztok! (rerás)


A legjobb tudomásom szerint lézerrel a glaucomát kezelik és a korrekciós dioptria műtéteket végzik! Szürkehályog esetén a szürke szemlencsét cserélik ki egy új, tiszta műlencsére(legjobb ha UV szűrős)egy 20-30 perces műtét során!


Ha mindenképp a Rókusból szeretnél orvost akkor javaslom Dr. Balsay-t a szakrendelőből. Ha hosszú a várólista akkor nagyon sok fiatal és tapasztalt orvos van még aki örömmel elvégzi majd!

19. rerás
2008. okt. 11. 20:50

Sziasztok !

Én is ilyen problémával küzdök , az anyukám 83 éves és szürke hályog van a szemén , kérlek írjátok meg hogy lehet pl. a Rókus kórházba bejutni, kit kell keresni . köszi

2008. júl. 3. 07:50

Megvan a műtét időpontunk: 2008.julius 15.

Előtte már el intéztük a szükséges orvosi papírokat, műthető állapotban van.

17. csibiusz (válaszként erre: 15. - Marita)
2008. jún. 11. 16:19

Szia Marita !

Privit küldtem !

2008. máj. 28. 20:05

Marita kedves!

Rendben, majd írni fogok, nekünk a Rókusban lesz.

Te is írd meg, mikor "fáradsz" be a műtétre jó?

Szorítani fogok, én is Neked !

Csibiusz.

15. Marita (válaszként erre: 14. - Csibiusz)
2008. máj. 28. 19:51

Csibiusz!

Nagyon köszönöm, írj majd, hogy mikor lesz a műtét, én nem tudom még, hogy az enyém mikor, rajtam múlik, mikor vagyok "hajlandó" befáradni..:)) nekem a Dél-pestiben lesz, az elsőt is ott csinálták.

Drukkolok édesanyádnak, ne izguljatok! Jó egészséget kívánok nektek!

2008. máj. 28. 18:50

Szia Marita!

Nagyon aranyos vagy, hogy így tájékoztatsz bennünket. Remélem, nálunk sem lesz gond a műtét alatt, és után sem.

Biztatásod nagyon jól esik.

Sikeres műtétet kívánok Neked is.

13. Marita
2008. máj. 28. 18:05
.... még azt elfelejtettem, hogy szemüveg nélkül a legapróbb betűt is el tudom olvasni...
12. Marita (válaszként erre: 11. - Csibiusz)
2008. máj. 28. 18:01

Sziacsibiusz!

Azon vizsgálton mérik be /szemcseppet kap előtte/, hogy milyen lencsére van szüksége, utána kiírják a műtéti napot...semmi nem fog fájni... Nyugtasd meg a mamádat, én is nemsokára megyek a másikat megcsináltatni, mert mostanra "érett" be a szürkehályog annyira, hogy műthető...a műtött szememmel nincs semmi gond, egész nap netezek néha, még éjjel is, tehát igénybe van véve a szemem erősen, de hál'Istennek azzal nagyon jól, tisztán látok...

11. csibiusz (válaszként erre: 10. - Marita)
2008. máj. 28. 17:55

Kedves Marita!

Köszönjük a bátorítást, anyukámnak fel olvasom a leveled, hátha meg nyugtatja kicsit.

Először vizsgálatra kell mennie junius 9-én, és ott mondják meg a műtét időpontját.

10. Marita (válaszként erre: 9. - Csibiusz)
2008. máj. 27. 13:41

Kedves Csibiusz!

Nem kell tartani semmitől... mindenütt egyformán /majdnem egyformán/ csinálják, csak az operáló orvos habitusától függ, hogy mit mond el a betegnek...olyan helyre kell menni, ahol ezt "szalagon " csinálják, mert nagy a rutinjuk... hidd el kis műtét ez, és csak utána pár napig nem lehet ugrálni, emelni, hajolni stb..

másnap én már főztem is, persze óvatosanja, és napszeműveg feltétlen kell pár napig!! a fény miatt. Egy hónapon belül már el is felejthető minden... jobb a műtött szemem, fájdalom egyáltalán nem volt műtét alatt, utána sem...

2008. máj. 24. 21:02

Szép jó estét Marita!

Örülök, hogy ide "keveredtél, így még többet tudok meg a szemműtétről.

Anyukámat úgy tájékoztatta a kezelő orvosa, hogy más kórházban több napos ez a dolog.

Jó tudni, hogy mégsem így van. Köszönöm.

2008. máj. 24. 08:31

Jó reggelt! Szép napot!

Most keveredtem erre az oldalra,elámulok, mennyire másképp fogjátok fel a szemműtétet. Nekem már volt és 2-3 óra múlva hazamehettem, most a másik szemem kerül sorra!

Ma már mindenütt lézeres a cataracta műtét, nincs másmilyen!

2008. máj. 23. 22:57

Köszi a segítséget!

Minden jót!

2008. máj. 20. 08:43
Egyébként azt hallottam, a MÁV Kórházban is csinálnak lézeres szem műtétet, ott egy éjszakát kell bent tölteni, a Rókusban még aznap haza jöhet.
5. csibiusz (válaszként erre: 4. - Vála asszony)
2008. máj. 20. 08:40
Szia! Elnézést kérek, de nem jártam ezen az oldalon, így csak most tudok válaszolni.Budapesten a Rókus Kórházba kell mennünk.Előbb időpontot kell kérni a vizsgálatra, majd ott jelölik ki a műtét időpontját.
2008. máj. 13. 21:18

Kedves Csibiusz!

Megírnád, hogy melyik budapesti kórházban vállalnak ilyen műtétet, mert apósomnak is szüksége lenne rá. de fél az altatástól, s így nem mert elmenni!

Kösznöm a segítségedet!

3. csibiusz (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2008. máj. 13. 18:08

Köszönöm, hogy válaszoltál. Anyukámnak is Budapesten lesz a műtét, de nagyon fél, hogy nem javul látása.

Neki egyik szemét műtik most.

A másik szeme már műtött, ez előtt 20 évvel, de akkor még egy hétig feküdt a kórházban, de nem igazán sikerült.Nem lát jól a műtött szemével sem.

Reméljük ez most sikerülni fog.

2008. máj. 13. 06:40
Nekem volt,mindkét szememet mütötték szürkehályoggal.Nekem csak azért kellett bent maradnom másnap reggelig,mert vidéken lakom,és a mütét pesten volt.
2008. máj. 8. 21:43
Édesanyám 86 éves, lézeres szűrkehályog műtétet javasolt kezelő orvosa, tb. támogatással.Állítólag nem kell be feküdnie a kórházba, még a műtét napján haza jöhet. Volt közületek valakinek ilyen műtétje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook