Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » S.O.S. Fehér ruhák közé keveredett egy piros..., minden rózsaszínű lett. Milyen módon tudnám újra kifheréríteni a ruhákat? fórum

S.O.S. Fehér ruhák közé keveredett egy piros..., minden rózsaszínű lett. Milyen módon tudnám újra kifheréríteni a ruhákat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 22. 23:17

Én is jártam így tavaly nyáron.

Kimostam a fehér atlétáimat valamivel és gyönyörú terepmintás rózsaszínűek lettek :-)


Kitaláltam egy fedősztorit!

Nagyon lelkesen kellett mesélnem, hogy lehigyjék a barátaim :-)

Ez volt:

Megérkeztek a legújabb trendi rózsaszín atléták, de még nem kerültek piacra, én is csak úgy szereztem párat, ami "leesett a teherautóról"!


Soha senki nem hitte el :-(

De mindegy, úgyis csak kutyasétáltatáshoz használtam :-)

32. Dorka29 (válaszként erre: 30. - Icus)
2009. febr. 4. 20:40
Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy próbálta-e már, vagy esetleg valaki más?
31. Dorka29 (válaszként erre: 25. - Dórimama)
2009. febr. 4. 20:39
Köszi!
30. Icus (válaszként erre: 26. - Lakianna)
2009. jan. 21. 08:39
Ezt próbáltad már? Én szemeztem vele a boltban, de nem mertem megvenni, még egy próba erejéig sem:(
29. vaczila (válaszként erre: 28. - Süni Sandra)
2009. jan. 21. 08:34
Én is jártam már így, de sajnos semmit sem lehet vele csinálni.
2009. jan. 5. 13:26
Sziasztok! Lenne egy kérdésem! A vasalási fény hogyan távolítható el? Nem annyira feltűnő , de azért látszik a nadrágomban, és mivel tudom, hogy ott van, így zavar! Egyszer kimostam, úgy nem jött ki! Esetleg vkinek van vmi jó ötlete erre!? Légyszi irjatok! Köszike :)
2009. jan. 1. 23:29

egyszer apám alsógatyái lettek így rózsaszínűek.

szerintem semmivel.

idővel viszafakulnak, csak fehér ruhákhoz való mosóport kell használni

2009. jan. 1. 22:04
Dr. Beckmann-nak van olyan termeke, hogy szin vissza nyerö.Azzal hofeherre lehet vssza feheriteni az elszinezödött ruhakat.
2008. dec. 31. 10:07
A kicsi fiamnak a gyönyörű karácsonyi plüss szettjét sikerült rózsaszínre mosnom, illetve annak fehér felőrészét, mivel bordó rajta a kenguruszeb és a nadrágrész is. Azt hittem elsírom magam.2x volt a kicsin és mivel fiúcska, a rózsaszín nagyon nem játszik... Nem olyan régen vettem egy lánytól mosódiót és hozzá egy Sodasan névre hallgató marhaepe szappant, ami kicsit mosószappan jellegű, de igazából makacs foltok eltávolítására hivatott. Bedörzsöltem vele a felsőt és úgy áztattam be mosószeres vízbe és tökéletesen kifehéredett! Szerintem a sima mosószappan is segíthet.Gondoltam ezt megosztom!
2008. aug. 8. 12:06

Próbáld meg befesteni őket más színűre(mályva,piros..stb.),ha már kifehéredni nem fog....:))

Nekem 1x sikerült a párom pólóiba némi rózsaszín árnyalatot vinni...hát..khm..sose lettek fehérek.Főleg,hogy egy kék pólón van a nyakrésznél egy fehér csík...tök rózsaszín,ezt nem lehet kifehéríteni,mert akkor a kék bánja..pár mosás után világosabb lett ugyan,de maradt itthonra kert-garázs-stb. munkához..:)

23. diagonalt (válaszként erre: 21. - Csicsi.csilla)
2008. aug. 8. 07:48
A domestosnak van fehérítője is.Én a gyerek pelenkáihoz szoktam használni.Sosem sárgulnak meg.
2008. aug. 8. 07:34
Főzd ki Persilben vagy Arielben 90 fokon.
2008. aug. 7. 23:20

Nem tud valaki jo fehéritöt????????

Kimostam a fiam fölsöjét a farmerral és kék lett,kidomestosoztam ugy meg megsárgult!

mit tegyek mongyon valaki valami jo tippet!!!!!!!!

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Kedveske)
2008. máj. 9. 15:09
köszi:)
19. Kedveske (válaszként erre: 15. - Dorka29)
2008. máj. 9. 13:25
Igen, én a Sparban szoktam venni.
18. fe6fe7671f (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2008. máj. 9. 11:11

Szívesen!


Rájöttem, hogy lehet, hogy sokkal többe kerül helyrehozni.

És egy új ruha, még ha egy póló is, jobban érzem magam benne - marad a kuka az ilyeneknek.

17. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 9. 09:52

Húú, köszi. A Dr. Beckmann-tól a sütőtisztítót ismerem, az nagyon tuti. Nem tudtam, hogy ilyen terméke is van.


Egyébként teljesen igazad van, vacillálok is, Viszont van néhány teljesen új darab, köztük olyan is, ami nagyrészt fehér, de mintás, és egy vajszínű, amiből sárga lett, meg foltos... Szóval, amit tényleg fehéríteni tudnék, annak meg mindegy, mert hamar kinövi.

2008. máj. 9. 09:21

A műszálas kislányruhákhoz "minden textíliához: csipkéhez, szintetikus-, mikroszálas anyagokhoz" - ezt írja a Dr. Beckmann Fehérnemű fehérítő. Nekem a testi fehérneműket (egy darabka kék zoknicska maradt bennt:) szépen kifehérítette. 30 fokon mosattam ki a géppel és még egy mosás kell, de már így is hordható.


Azon azért el kell gondolkodni, hogy a 400,- Ft-os fehérítő + a víz használat + a csatornadíj... ezek megérik-e, vagy inkább egy-egy csont új vásárlása. Pólókat 2-300 forintért kapsz, lánykaruhát meg úgyis hamar kinövi (meg turkálóban szinte alig használtak is vannak).

15. Dorka29 (válaszként erre: 14. - Kedveske)
2008. máj. 9. 09:12
köszi! Nem is ismerem ezt a terméket. Mindenhol beszerezhető?
2008. máj. 8. 23:30
clormaxal is próbálkozhtasz, kíméletesebb, mint a hypo és olcsóbb (sokkal), mint a clorox és a többi.
13. potyek
2008. máj. 8. 23:26
ha velem is előfordul...sírógörcsöt tudnék kapni,főleg ha egy-egy kedvenc darab van az "áldozatok" között!Igazi már sosem lesz sajnos...szerintem.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2008. máj. 8. 22:14

ezen ne mérgelődj, ez legyen a legnagyobb probléma!!!

baleset, ilyen előfordulhat mindenkivel:)

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2008. máj. 8. 22:08
köszi, egy próbát megér. Nagyon mérges vagyok magamra...:(( Még örülhetek, hogy legalább lányom van.:)
10. emagdi (válaszként erre: 7. - Dorka29)
2008. máj. 8. 22:04

anyu végigpróbálta az összes ilyen csodaszert. áztatgatta, meg mosta mindenfélével, talán halványabb rózsaszín lett, de a fehértől nagyon távol vannak. (mindenféle fehérnemű meg póló volt ami neki rózsaszín lett)

de azért érdemes próbálkozni, hátha...

2008. máj. 8. 21:59
köszi!
2008. máj. 8. 21:59
Szia! Domestos fehérítő, nekem a foltoknál bevált, talán ezen is segíthet.
2008. máj. 8. 21:54
Ilyenkor miért nem fehéríti ki már a Vanish, Clorox és társai? Nem magas hőmérsékleten mostam.
2008. máj. 8. 21:48
sztem sehogy... :-(((
2008. máj. 8. 21:46
"csak" a kislányom ruhái, meg textilpelus, lepedő...
2008. máj. 8. 21:45
Nekem anno a konyharuháim és a törülközők jártak így, de nekem a hypo, majd a clorox segített. Bár roncsolja egy kicsit az anyagot, de ezeknél nem volt nagy tragédia. Fehérneműnél már nem ajánlatos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook