Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életem első fitnessbérlete! Hatékony edzésötleteket kérek szépen. fórum

Életem első fitnessbérlete! Hatékony edzésötleteket kérek szépen. (beszélgetős fórum)


12. Füleslánya (válaszként erre: 11. - Béengé)
2016. jan. 7. 14:10

Ahá:) így már értem :) jó a cikk!

Köszönöm!!!! :)

2016. jan. 7. 12:31

Szívesen,remélem segíthettem neked.

[link]

Sok helyen írják,nekem is tanácsolták,hogy mindenképpen utána.Erőm tuti nem lenne egy jó kis futás után még súlyzókat emelgetni :D Ezzel a sorrenddel szépen levezetem az edzést.

10. Füleslánya (válaszként erre: 9. - Béengé)
2016. jan. 7. 12:05
Köszönöm szépen :) Teljes edzést szeretnék, nem cicuska vagyok, hanem sportolói múlttal bíró, de sérülés miatt abbahagyó és újrakezdő :) csak most a terem látszik megoldhatónak. Nagyon hasznos a tanács, én egyébként pont fordítva gondoltam, hogy a kardioval érdemes kezdeni, mert az a bemelegítés után még jobban bemelegít és beindítja a zsírégetést, és utána az erősítő, súlyzós edzést. De biztos nem jól tudom, csak logikusabbnak tűnik.
2016. jan. 7. 11:54

Én csak a magam tapasztalatait tudom megosztani,bár nekem szerencsém volt,a párom mindenben segített abszolút kezdőként.

Szóval,én azt ajánlom,hogy súlyzós edzést is végezz,ami nem merül ki a combközelítő és combtávolító gépen,mint a legtöbb nőnél.Soknál látom,hogy ezt a két gépet váltogatják felváltva,közben facebookoznak vagy vígan csevegnek. Ezért felesleges bérletet venni,mert igenis,nőként is küzdeni kell és egyre nagyobb súlyokhoz nyúlni. Én heti 3x edzek időhiány miatt: láb,hát-váll és kar.Sok helyen láttam,hogy hát-bicepsz,és váll-tricepsznek bontják meg,ezzel is szemezek,hogy kipróbálom,mennyivel hatékonyabb.A súlyzós része a dolognak nagyjából 45 perc,4-5 gyakorlatot végzek 4x12 ismétléssel.Ezt a 12 ismétlést ne határold be,az elsőnél kisebb súly,aztán egyre felfele,ameddig bírod,szokták mondani,bukásig :) Lábedzésnél a legfontosabb a guggolás,kitörés,felhúzás,ezután jöhetnek a lightosabb gyakorlatok.Hátedzésnél szintén az alapgyakorlatokon van a hangsúly: evezés,lehúzás,és húzódzkodás. Nagyon sok izmos embert látok,akik szinte alig használják a modern gépeket,a súlyokra esküdnek,és ebben tényleg van valami,majd meglátod és kitapasztalod :) Ne félj,nagydarab nem leszel,csak szép formás. Ezután jöhet a kardió,én is most kezdem ezt a részét. Futópadon fogok emelkedővel gyorsabb kocogást választani,mert ilyenkor(120-150-es pulzus nálam,neten fent van,hogy tudod kiszámolni) van a zsírégető tartomány,a kardió inkább az állóképességet erősíti.Ez is legyen min.fél óra,de ha van időd,akár 60 perc is. Edzés után a legfontosabb,hogy hiába diétázol,visszatöltsd az elveszett tápanyagokat,muszáj enned jó minőségű szénhidrátot és érdemes fehérjeturmixot inni(30 g fehérje).Én is féltem,hogy edző nélkül nem megy majd,de ne add fel,1 hónap alatt belejössz.Én is írtam,hogy miket csináltam,miket akarok,aztán megtanultam :) Nézelődj,hogy más mit csinál,hogy csinálja,látni fogod,ki a profibb már.Neten is nagyon sok minden fent van,hogy néznek ki helyesen a gyakorlatok. A legfontosabb,hogy ne add fel,és ne félj a súlyoktól :)

2016. jan. 7. 11:42
19 évig úsztam, de 3 éve abbahagytam, az edzőterem világa még új :)
7. Füleslánya (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2016. jan. 7. 11:41
köszi, a gond az, hogy a személyi edző óránként 3 ezer ft. Plusz a bérletár.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Füleslánya)
2016. jan. 7. 11:29

hát, pedig csak kellene neked akkor az az edző...

anélkül kb több kárt fogsz okozni magadnak, mint hasznot...

vagy: kérd meg nagyon szépen egyik barátodat, aki rendszeresen és régóta edz, hogy segítsen neked. (ez persze rizikós, mert van rá esély, hogy a barátod is hülyeségeket mond, vagy nem jól tanít meg valamit, de a semminél jobb.)


vagy: rászánod a szabadidőd, és elkezdesz ilyen témájú oldalakat olvasni, és youtube videókat nézni. néhány hét után már akár derenghet valami, ami alapján sérülésmentesen el tudsz kezdeni edzeni.

persze egyéb esetben sem biztos, hogy le fogsz sérülni, de egyrészt - mivel nem tudod minél mire kell figyelni - rosszul rögzülhetnek be a mozgások, amit később nehezen fogsz tudni javítani, valamint nem lesz hatékony amit csinálsz.


kb ennyi.

5. Füleslánya (válaszként erre: 2. - Vessla)
2016. jan. 7. 11:18
Köszönöm. A teremben van kardió és erősítőgép is, nagy a választék, ezért azt sem tudom, hogyan fogjak hozzá :)
2016. jan. 7. 11:18

lifetilt ez pontosan mi, egy weboldal?

Köszi egyébként :)

2016. jan. 7. 11:14
Azt hiszem lifetilten is vann fenn, ajánlom még a sárga kapszula című könyvet, letölthető, abban is sok hasznos infó van.
2. Vessla (válaszként erre: 1. - Füleslánya)
2016. jan. 7. 11:13
NÉzz utána a neten. Pl. A Biotech oldalán is vannak komplett edzéstervek kezdő nőknek is. Ráadásul videókkal, hogy mit hogyan kell csinálnod.
2016. jan. 7. 11:11
Szeretném az elejétől jól csinálni. Személyi edzőre nem futja, a teremben csak ő ad szakmai tanácsot, így magam kellene kitalálnom, mit és hogyan csináljak. Mire figyeljek? Mivel kezdjek, kardio, vagy erősítés? Utánaolvastam, hogy nem elég a kardio, mert az izomvesztéssel járhat, kell mellé az erősítés is. Milyen sorrendben, mennyi ideig és mit csináljak, hogy ne csak kidobott pénz legyen a bérlet ára? :) Kérlek segítsetek. 8 kiló fogyást és egy csekély izomzatot szeretnék, csak annyit, amennyi egy nőnek normális. Köszönöm előre is, ha van aki időt szán rá és segít :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook