Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudok jól szoptatni... fórum

Nem tudok jól szoptatni... (beszélgetős fórum)


2016. jan. 12. 01:09

Dehogy vagy béna !ez most vmiert igy alakult. Nekem egy kisfiam van meg csak,es nalunk is Max 6 hó volt a családban a szopi en 26 !! Hosan (1 hónapja)választottam el.senki a családból, en se értem h csináltam

Igaz nekem caak 1 babám van ,de en nalam mint irtam annyira nehezen indult mindez,es megis ilyen siker lett belolle,h en mindenkit meg téged is csak biztatni tudlak,ha nekem sikerult megoldani akkor mindenkinek!!!ja azt meg nem is mondtam h császáros vtam:(

Azert próbálkozz !!es ha fejned a tejet es van az a cici alku cumisuveg(tommy tippe?)es azt próbálnad,majd szep lassan a cicit ujra?

Sok kitartast

12. Picipötyi (válaszként erre: 11. - Bmaya1986)
2016. jan. 10. 19:10

Nálunk (férjem és az én családomban) senki nem tudott szoptatni, én vagyok az egyetlen aki sokáig már szoptattam, de a kicsi mellett ennyi időt nem fogok tudni rászánni mint mist. Tudom én is hogy ez lenne a legjobb megoldás, 2 gyerekemmel szenvedtem is, hogy menjen, de erre most nem lesz időm, mert akkor a picivel ki fog foglalkozni? Segítség az sajna nincs és nekem már ötletem sincs, hogy mit kellene még csinálni.Hiába próbálom jól rátenni rögtön lemozdul róla, rángatja a fejét. Azt mondta a szopi tanácsadó, hogy majd az idő segít, de szerintem ez most nem fog menni. Van, hogy mára mellemet sem hajlandó elfogadni...

Mindenki azt mondja, hogy az a legjobb tejtermelés ha a baba szopik, de ez nálam valahogy nem működik. Néma olyan mintha inkább rágcsálná a cicit és nem szívná, de eddig senki (se a kórházban, se a saját dokinőnk) nem mondta, hogy valami gond lenne a babával. Már nem tudom kihez kellene fordulni....mert lehet hogy csak tényleg én vagyok ennyire béna... 3 gyerek ide, vagy oda...

11. bmaya1986 (válaszként erre: 10. - Picipötyi)
2016. jan. 9. 14:59

Nekem azt mondtak h amikor faj akkor rosszul szopik ,es olyankor ha kell akar 10 x is le kell venni cicirol majd ujra feltenni meg el nem találjátok.a ferjed segítsen ,ne turelmetlenkedjen:) nyugi az enyem is ki volt mar a tejtematol.;)pedig ne add fel mert ennek egyszerűbb is gyorsabb,idő takarékosabb megoldás nincs is:)

Szomszed néni ,anyuka,Anyos nem tud segíteni ?hatha ok sokat szoptattak ?

10. Picipötyi (válaszként erre: 9. - Bmaya1986)
2016. jan. 8. 18:41
Nekem sajnos alapban nincs sok tejem és ahogy a babám szopik úgy nem is lesz :-( Ha én elkezdem a cumisüvegezést akkor biztos nem lesz szopizás... a férjem már ki van tőlem, mindent megtesz de még egy valakit keresni már nem lesz türelme... egyelőre próbálkozom aztán 1-2 héten belül kiderül.... a kicsi 29 hónapos, most nincs itthon, de ha itthon lesz nem fog menni hogy csak a picurral legyek folyamatosan, ezért ha sddig nem változik a helyzet már nem fogom erőltetni, mert segítségem az nem lesz..
9. bmaya1986 (válaszként erre: 7. - Picipötyi)
2016. jan. 7. 17:39

Szia!

Nem vagy alkalmatlan ezt meg lehet taníttatni a babával!nagyon helyes h írtál ide es hogy nem adod fel!de en nem várnék egy hónapig ,mert ahogy te is írtad elapad a tejed!!!surgosen (napokon belül)keress egy másik szakembert!nem biztos h jonal voltál ,itt is meg kell találni azt aki tud segíteni...nem feltétlen szopi tanácsadó jo lehet egy idős védi néni ,aki lehet nem a sajátod,vagy a kórházból egy szülésznő ,vagy keress itt vki hozzáértőt a környékeden,de semmiképp ne várj ,a tej napok alatt lecsökken !!!!


Nekem besargult a fiam es befelefordulo volt a bimbom ,annyira nem evett h 5 naposan visszautaltak a korhazba ...

Ránk gondot viselt fent a jo Isten es sikerult nagyon segítőkész ápoló személyzetet kifogni es megtanították jol szopni,annyira hogy most 27 honapos es 1 hónapja választodott el:)sokat segített mindenki ,de volt egy huszonéve csecsemos nővér ,nagy tapasztalattal ,azt mondta ez a gyerek meg öt is megizzasztja ,de csak boldogult :)eloszor fejtuk neki a tejet es amikor cumisuvegbol jol evett fokozatosan at váltottuk a cicire végül csak szopi lett teljesen,meg tej testvér is lett ,annyi tejcsi lett:)

Kitartás es semmiképp ne ad fel,csak hozzáértőt keress!

8. vecus (válaszként erre: 6. - Picipötyi)
2016. jan. 7. 16:05

Próbáltad kendővel magadra kötni és úgy szoptatni?

Van aki azt állítja hogy így ezerszer könnyebb és még szabad is marad a keze. :)


Lehet ez a pozíció lesz a nyerő nálakok.

Meg lehet hogy egy kicsivel nagyobb részt kellene a bimbóból a szájába adni hogy jobban meg tudja szívni.

Meg még annyit csinálhatsz hogy szoptatás előtt megfejed egy kicsit, úgy egy kicsivel könnyebben fog neki már jönni a tej.

Plusz érdemes lenne nézni egy pár alkalommal hogy ezzel a cuppogással vajon mennyit is eszik.


Amúgy nem értem miért nem segítettek neked érdemben a tanácsadóban, hiszen ahogy írtad minden baba más. És attól hogy nem az első gyerek még adódhatnak próblémák. Találkoztam én is olyan anyukával akinek a harmadik babájával okozott gondot a szoptatás. És sajnos neki se nagyon segítettek ugyan ebből az okból.

2016. jan. 7. 15:38

Egyébként voltunk már szoptatási tanácsadónál is, elvileg jól harap rá...csak levergődik róla. A nyelvét is ki tudja dugni, de most azt mondta a doktornő, hogy (1 hónap múlva megyünk legközelebb) majd akkor meglátjuk, hogy esetleg fel kell e vágni, de hátha addig erősödik még...

De már az is lehet, hogy én csak egyszerűen alkalmatlan vagyok a szoptatásra :-(

2016. jan. 7. 15:27

Köszi a válaszokat...


Nálunk elvileg mindent rendben találtak, de én érzem, hogy valami nem igazán stimmel. Elvileg jó a nyelve, próbáltam már minden pózban, ülve, fekve, hónaljtartásban, bölcsőtartásban, de akárhogy kerül a cicire cuppog rajta. Állandóan elfordítja a a fejét ezáltal rögtön kicsúszik a szájából. Ráadásul a bal mellem feleannyi tejcsit termel, azzal még nagyobb a probléma. Én nem akarom feladni, de lassan már rámegyek...

A bimbóvédő nálunk nem működik.


Vecus. Igazából nem mutattak semmilyen technikát, mert úgy voltak vele, hogy nem az első gyerek és ennek már mennie kellene. Csak azt felejti el mindenki, hogy ha minden terhesség más, akkor minden baba is más. A technika egyébként meg van, de nem is nagyon hajlandó nagyra nyitni a száját, és ha rá is harap jól, akkor pillanatok alatt lefordul róla és úgy szopik ahogy neki kedve tartja...

2016. jan. 6. 19:04

A lányom is így szopott. Azt mondta az egyik csecsemős a kórházban, hogy gyenge a "bajusza", nem tud rendesen rákapni a cicire. Hiába próbáltuk bimbóvédővel, fekve, ülve, fejen állva... Amikor éhes volt, már nem volt kedve gyakorolni, ha meg nem volt éhes, akkor végképp nem akart cicizni.


Biztos Ti ügyesebbek lesztek, de mi feladtuk és tápis lett. 15 hónapos és kutya baja.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Picipötyi)
2016. jan. 5. 21:23
Bimbóvédőt megpróbálhatnád. Én a lányomat csak azzal tudtam szoptatni.Azzal viszont tökéletesen sikerült.
3. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Picipötyi)
2016. jan. 5. 19:16
Nyelvfék rendben van?Mert nem minden esetben van beavatkozás amikor kellene,és akkor nehéz fájdalmas a szoptatás.
2016. jan. 5. 19:16

Szia!


Általában ha fáj a szoptatás akkor nem jó szögben kapja be a cicit a baba és csavarja a cicit.

Mutattak neked technikákat?

Vagy megnézték hogyan szoptatsz?


Amikor nem rég a lányomat szültem a kórteremben volt egy fiatal elsőbabás anyuka aki hasonló bajjal küzdött. Próbált fekve szoptatni, de nem ment neki. Plusz neki nagy volt a mellbimbója is és nem tudta bekapni rendesen a fia.

Majd megpróbálta az ülve szoptatást, a fia feje teljesen szembe volt a mellével. És a mellbimbót a bimbóudvar tövénél hogy kisebb legyen összecsíve két újjal adta a fia szájába, így tökéletesen a szájába tudta venni a cicit és rendesen tudott szopizni.

Lehet hogy neked is csak a megfelelő pozíciót kellene megtalálnod ahogy tökéletes tudja a lányod a szájába venni a bimbót.


Ilyenkor igen intenzíven tud szopizni. Azt te is meg fogod érezni.

2016. jan. 5. 18:46
Kislányom 3 hetes és amikor szopizik, cuppog a cicin. Egyszerűen nem tudom hogyan kellene már cicire tenni. Folyamatosan cuppog a cicin... Szoptatási tanácsadónál is jártunk, de még azt mondta várjunk egy kicsit, hátha javul. viszont nekem fáj a szoptatás, csökken a tej mennyisége. Volt már valaki hasonló helyzetben, hogyan oldotta meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook