Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekelhelyezés fórum

Gyermekelhelyezés (beszélgetős fórum)

15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Zsófia165)
2016. márc. 21. 19:36
Esélye természetesen van, de amit leírtál, az még messze nem ok arra, hogy az apának ítéljék.
2016. márc. 19. 15:36
Gyermekelhelyezési per során mik alapján dönt úgy a bíróság hogy az apánál helyezi el a gyermeket?Sajnos mindent elvett tőlem lemondatott a lakásról mindenről így nincs semmim van egy biztos állásom és a rokonságban egyedül élő nagynéném befogadna minket a kicsivel a lakás öszkomfortos.... a volt párom folyamatosan azzal tart rettegésben hogy elpereli a 4 éves lányomat a költözés nekünk lakely és ovodaváltással járna.Szerencsére nem voltunk házasok de nem tudom mijen esélyekkel indulhat a per ő minden aljas dologgal próbálkozik és rettegésben tart sajnos hűtlenség is párosult a dologhoz és ezzel is fenyeget hogy ezért már a bíróság elveheti tőllem. Van ennek esélye?
13. kattyus (válaszként erre: 12. - Bueno77)
2016. jan. 6. 08:23
Én a régin adtam be azt a beadványt ami a válásomhoz kapcsolódott.
12. Bueno77 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2016. jan. 5. 12:11

Úgy néz ki most is meg tudunk egyezni. Szemétkedik, vagdalkózik de a végén úgy is belemegy. Nem tud mást tenni.


Csak azt nem tudom, hogy a válási végzésben szereplő számon adjam be a kérvényem, vagy teljesen új számon fut majd?

11. Bueno77 (válaszként erre: 10. - 76c87e32e1)
2016. jan. 5. 12:04

Na ezt nagyon félreérted. Egy szóval nem mondtam, hogy nem akartam, hogy velem éljen. 14 éves volt, hozott egy döntést amit én tiszteletben tartottam. Majdnem belehaltam ebbe, de tiszteletben tartottam hogy az apukájával akar élni. Nem volt könnyű hidd el. Eltelt másfél év és a gyerek elém állt. Velem akar élni és a testvéreivel. Ennyi idő kellett neki hogy felfogja hol van az otthona.


Nem én nem akartam hogy velem éljen.

10. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Bueno77)
2016. jan. 5. 11:09
Nem lenne egyszerűbb megbeszélni a volt férjeddel és úgy beadni a kérelmet? Nyilván nem akarja erőszakkal magánál tartani, ha veled él a gyerek. Bár annak biztos volt oka, hogy nem akartad, hogy veled éljen válás után, és a bíróság is az apjának ítélte...
9. insecure (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2016. jan. 5. 10:50
Lehet, hogy megegyeznek.
8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Bueno77)
2016. jan. 5. 08:42
Azért nem, mert egybehangzóan nyilatkztatok. Most, hogy gyakorlatilag "el akarod perelni", a körülmények vizsgálatán túl a gyerek akarata lesz a döntő.
7. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Bueno77)
2016. jan. 4. 14:23
Gondolom, nálatok is van a bíróságon űgyfélfogadási nap, ahol lehet kérdezni, segítséget kérni...
2016. jan. 4. 14:21
Amikor váltunk és a gyerekelhelyezés volt, elég volt, hogy mindketten azt nyilatkoztuk hogy a legnagyobb gyerek az apjánál él. Akkor 14 volt. Nem hallgatta meg a bíróság.
5. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 3. - Bueno77)
2016. jan. 4. 14:19

10 éves kor felett meghallgatja a bíróság;

tudomásom szerint ott kell majd nyilatkoznia az elhelyezés megváltoztatása iránt.

4. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Bueno77)
2016. jan. 4. 14:18
Szerintem meg fogja őt hallgatni a bíróság... Legalább egyszer.
3. Bueno77 (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 4. 14:17
16 lesz hamarosan.
2016. jan. 4. 14:16
Hány éves?
2016. jan. 4. 14:15

Hosszú lenne leírni az egész történetünket, így lerövidítem.


Egy éve mondták ki a válást. Akkor a legnagyobb gyerek még az apjánál élt. A válási végzésben ez is benne van.

Két hónapja fordult a kocka. A gyerek hazajött, itt él velem, velünk. Ezt szeretném hivatalosan is megerősíteni.


A kérdésem. Hogy fogjak hozzá? A válási végzésben szereplő bírósági számra hivatkozva írjam meg a levelem? Vagy ez teljesen új számon fut majd?

A gyereket el kell cibálni a bíróságra vagy elég ha a két szülő megegyezik? Nem szeretném a fiamat bíróságra hordani, van neki így is épp elég baja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook